:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C

Odpust i podwójny jubileusz 25-lecia kapłaństwa w Złotowie

Kościół, Odpust podwójny jubileusz lecia kapłaństwa Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 16/08/2019 12:46

W Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złotowie odbyła się uroczystość odpustowa połączona z podwójnym jubileuszem 25-lecia kapłaństwa

15 sierpnia to największa uroczystość w naszej parafii - odpust Wniebowzięcia NMP. Tym razem wyjątkowego charakteru nadała mu dodatkowa okazja, jaką był jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. dr Piotra Jacka Krupy MSF (obecnego Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny) i ks. Mirosława Książka MSF. Obydwaj pochodzą ze Złotowa. W sumie odpustowej o godz. 11.00 wzięli udział księża z okolicznych parafii, grupy parafialne i liczni wierni, a całość uświetniło swoim śpiewem Towarzystwo Śpiewu św. Cecylii. Specjalnie na tę okazję została też odnowiona zabytkowa monstrancja.

 

info i foto: Par. WNMP w Złotowie, ks. Adam Gaca MSF

Reklama

Odpust i podwójny jubileusz 25-lecia kapłaństwa w Złotowie komentarze opinie

  • gość 2019-08-16 13:23:23

    Dlaczego katolicy wyśmiewają się z innych (np LGBT) sami ubierając kiecki i strojąc w fatałaszki różnych kolorów tęczy? Przecież te imprezy to jak happening na Paradzie Równości.

  • gość 2019-08-16 13:42:24

    A gdzie dokładnie i kiedy katolicy wyśmiewali LGBT??? Czy to nie na Paradach Równości bezcześci i wyśmiewa się stroje osób duchownych? Nie pamiętam parady LGBT by przynajmniej paru durni nie było ubranych w sutanny lub habity. To ku refleksji... Pozdrawiam!

  • gość 2019-08-16 14:15:32

    Jazda jak po burej suce po LGBT to gorzej jak wyśmiewanie, to jawna dyskryminacja, wykluczanie ze społeczeństwa, gdy homoseksualizm wśród księży i zakonnic jest dużo ponad przeciętnej. . Przykładem publiczne wypowiedzi bp Jędraszewskiego (kolega bp Petza z Poznania), popierane przez polityków PiS i ostatnio pseudo związkowca Dudy, tego od Kacperka. Jeśli na paradach katolickich jego uczestnicy przebierają się w sutanny lub habity to dlaczego nie mają prawa w tego typu nakryć uczestnicy parad LGBT?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 15:30:48

    Pytanie kiedy i gdzie katolicy wysmiewaja lgbt jest po prostu zalosne. Biskupi i arcybiskupi wyzywają ich od "zarazy" z ambony, używają najgorszych wyzwisk, a do tego próbują wmówić ludziom, że to osoby lgbt komuś narzucają jakąś "ideologię". Tylko nikt z nich nie potrafi wyjaśnić czym jest ta niby "ideologia" .
    Dla mnie to jasne - próbują w ten sposób odwrócić uwagę od problemu pedofilii w koscieke, zmalezli temat zastepczy i w obrzydliwy (podobny do faszyzmu) sposob robią z ludzi homoseksualnych wroga publicznego. To obrzydliwe i bardzo odległe od nauczania Chrystusa.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 15:49:55

    Zgadzam się z przedmówcą

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 17:29:05

    I ja się zgadzam ,a KS. Mirosław dwa tygodnie temu w kazaniu też nie omieszkał porównań do Sodomy... niech rzuci kamieniem ten , który...no cóż o tych słowach Chrystusa mało który duchownych pamięta. Pozdrawiam pędzącego rowerem KS.Piotra ten wie co i komu przyrzekał.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 17:30:26

    Wszyscy co komentują proszę się zgłosić do psychiatry bo może być za późno

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 18:17:20

    Przypowieść o Sodomie i Gomorze ze Starego Testamentu teraz nagle interpretują dosłownie (wedlug mnie, ma ona odniesienie dużo szersze). Czyli zasadę "oko za oko" tez trzeba traktować doslownie, bo jest ze Starego Testamentu?? Gdyby brac dosłownie wszystkie starotestamentalne przypowieści, pozabijalibysmy sie w miesiąc! Poza tym dla chrześcijaństwa duzo ważniejsze są ewangelie, a one chyba nie nawołują do nienawisci.
    Za to biskup Jędraszewski widzi w nienawisci swoją misję i misję swoich wiernych. Ciekawe do czego to doprowadzi? Czy wydarzenia z Białegostoku nie wystarczą??

  • Olgierd Jarosz - niezalogowany 2019-08-16 18:20:55

    Przypomnę tylko, że sutanna i habit to stroje zakonne i kapłańskie a nie przebranka dla fircyków.

  • Piotr - niezalogowany 2019-08-16 18:25:17

    Doskonale widać z tych wypowiedzi z jak wielką tolerancją i miłością, wręcz z równością środowiska LGBT wypowiadają się o osobach duchownych. To po prostu podręcznikowe przykłady tolerancji...... Podziwiałem, z jaką miłością i tolerancją bęcwał z Poznania podcinał gardło kukle z twarzą abpa Jędraszewskiego. Ten widok pokazał mi prawdziwą i czystą miłość bliźniego ze strony LGBT.

  • gość 2019-08-16 19:23:34

    Akcja wywołuje reakcję, biskupi wraz z politykami PiS zrobili nagonkę na LGBT wymyślając nowe określenie tęczowa zaraza (wróg zawsze jakiś musi być, bez ciągłej wojny katolicy nie umieją egzystować) i poszło ..... Dlaczego duchowni zawsze wypowiadają się krytycznie o tych co nie popierają ich poglądów zawsze ich atakując? Gdzie u nich tolerancja i miłość do bliźniego? Jeśli duchowni mają prawo wypowiadać się publicznie o inaczej myślących to dlaczego nie ma prawa być odwrotnie? Prawda i tylko prawda tylko po jednej jedynie słusznej stronie, tak jak za PRL prawda tylko ta PZPR?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 20:01:10

    Bęcwal z Poznania to bęcwal z Poznania, zarzucaj to jemu, a nie wszystkim ludziom lgbt. Jak katolik popelni przestępstwo, to tez nie odpowiadają za miego wszyscy katolicy. A duchowni katoliccy, lacznie z biskupami zarzucają srodowiskom lgbt "atak na Kościół" Wedlug mnie, to Kościół w Polsce zalewa nas ideologią nienawisci wobec lgbt. Zauważ, że wśród wiernych tez są takie osoby, o ksiezach nie wspominając. Nie da się wrzucić calego srodowiska "do jednego worka" i tępic jak "zarazę", a tego chce dzisiaj Kościół.

  • gość 2019-08-16 20:08:57

    Oszołom bp Jędraszewski ogłosił krucjatę na LGBT, marzą się katolikom czasy Średniowiecza, palenie na stosie, łamanie kołem, łupienie majątków innowierców. Ale bp Petza, homoseksualistę, swego kolegę z Poznania kiedy wykładał na UP który powinien być twarzą LGBT Jędraszewski dalej poklepuje po ranieniu, a może jeszcze po czymś innym ....

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 20:41:28

    Chyba nikt nie obrazi się, jeśli powiem, że to zaraza jakaś nie ksiądz, podobno to nieobraźliwe zdaniem księży... Podejżewam go o pedofilię lub homoseksualizm, ale tylko jeśli nie ma kochanki lub żony na boku. A jeśli nic z tego, to ma coś z głową z pewnością.

  • gość 2019-08-16 21:39:26

    Większość księży to ukryci kryptogeje albo pedofile, reszta to żyjący w nieformalnych związkach z gosposiami albo ,,kuzynkami,,

  • gość 2019-08-16 22:12:33

    albo walący kapucyna frustraci...

  • do powyżej - niezalogowany 2019-08-16 23:12:37

    Księża nie są inni, w wolnych chwilach też walą kapucyna jak nie mają pod ręką ministranta albo gosposi

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:56:58

    Dziwi mnie jedno dlaczego Aktualności nie zablokują komentarzy pod tym artykułem???Znam wielu księży i żadnego geja, żadnego pedofila i żadnego żyjącego w związku z kobietą. Pewnie że o incydentach z kobietami słyszałem ale "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" pozdrawiam i proponuję wdrożyć zasadę jak nic ciekawego nie mam do powiedzenia to milczę.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-08-17 00:14:26

    Bo katolik widzi to chce widzieć, słyszy to co chce słyszeć, więc jesteś ślepy na występki księży. Niech więc księża najpierw zrobią porządek w swych szeregach a dopiero potem innych ganią z ambon.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 09:24:05

    "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"? Tak, te slowa skierujmy do biskupow i tych ksiezy, ktorzy (rękami swoich wiernych "patriotow") rzucają w osoby lgbt. W Bialymstoku księża dziękowali tym, ktorzy bili, ponizali i wyzywali! Na tym polega wiara katolicka???

  • gość 2019-08-17 10:08:24

    Księża obecnie są mniej wykształceni od nas a traktują ludzi jak ze Średniowiecza gdy powstawała religia Rzymsko-katolicka na bazie Nowego Testamentu(gdzie Bóg jest dobry) a Judaizm u Żydów oparty jest na Starym Testamencie (gdzie Bóg jest zły,zsyłał zarazy,potopy na ludzi Sodoma i Gomora)a obecnie Kościół Rzymsko-kat.zachowuje się tak jakby działał na Starym Testamencie,wyzywając wszystkich ,kto nie jest z nimi.
    LGBT jest także w kościele bo księża obecnie wypisują się z kościoła i przechodzą do stanu świeckiego.Oni teraz mówią co dzieje się w kościołach i że zabronione mają mówić o tym.
    Księża nie zaprzeczycie ,że wasi koledzy księża maja dzieci z kobietami ze stanu świeckiego, więc sa biseksualni,czyli należą do grupy LGBT.
    Księża niczym nie różnią się od świeckich osób tak samo im stoi i potrzebują seksu, nawet Jędraszewskiemu się chce ale no cóż, już nie może to zieje jadem.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 10:40:55

    Mnie tez zastanawia jaką ideologią są karmieni ci księża, ktorzy ataki na osoby homoseksualne uważają za "obronę wiary i kosciola" albo "obronę wartości"
    Fakty są takie: kosciol katolicki to zdecydowana większość mieszkańców w naszym panstwie. Ma realny wplyw na pisowski rząd i otrzymuje od niego realne profity.
    Ludzie LGBT to w porównaniu z nimi garstka.
    Kosciol zaczyna grzmiec z ambon, że LGBT nam zagraża (z jakiego powodu? skąd wzieli haslo "ideologoa? Jak ci ludzie mogą skrzywdzić "tradycyjne rodziny"? - nie wiadomo, sklejaja jakieś dziwaczne uzasadnienia, ale chodzi tylko o to, aby był wróg do zwalczania.
    Jakich wartosci broni Kościół używając nienawiści i przemocy w zwalczaniu mniejszisci???

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 10:57:08

    Kościół, to największa sekta na świecie. Tak było od zarania dziejów

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 13:02:05

    Regularnie uczęszczam do Kościoła i muszę powiedzieć, że w moim Kościele nie ma mowy o LGBT, do jakiego Kościoła wy forumowicze uczęszczanie czy tylko mówicie to co wszyscy mówią. To jakaś chora nagonka. Na Mszy św. o której jest artykuł było jedynie wspomniane o znieważaniu Maryi tęczowymi kolorami i że my katolicy powinniśmy przepraszać i modlić się za tych którzy tych znieważeń dokonują, ale to chyba nic takiego. Nikt nie namawia do nieszanowanie innych ludzi ze względu na orientację seksualną. Dlaczego takie larum nie jest podnoszone kiedy na marszach LGBT znieważa się religię katolicką. Wtedy jest ok. Proponuję spróbować nowoczesnym podobne postępowanie z islamistami. Myślę, że bardzo szybko i diametralnie zostali byście sprowadzeni do parteru. Póki co najbardziej agresywne w tym kraju są środowiska LGBT, a nie Kościół Katolicki. Taplajcie się w swojej różnorodności zobaczymy jak długo i z jakimi efektami. Pozdrawiam wszystkich nowoczesnych obywateli świata. "Żeby życie miało smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek" Powodzenia.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 13:17:53

    "Póki co najbardziej agresywne w tym kraju są środowiska LGBT" Czyzby? To ludzie lgbt rzucali kamieniami, pobili i zniewazali narodowców np w Bialymstoku??
    Te incydenty, ktore masz na mysli, to zwykle prowokacje i jak niby mają zaszkodzić Kosciolowi, który stanowi większość i ma realny wplyw na politykę panstwa?? Jak chcesz porównać takich przeciwnikow: instytucję Kosciola i grupe osob homoseksualnych?
    Nie popieram zadnego obrazania uczuć religijnych, ale jak chcesz porownac te pojedyncze akcje z całą machina nagonki Kosciola na LGBT? Poza tym, niech za to odpowiadaja sami sprawcy, dlaczego obwiniasz wszystkich? Kilka incydentów stalo się powodem tego, że z calej grupy osób LGBT zrobiono "zarazę". To jest twoja wiara? Zwalczanie rzekomego grzechu przez piętnowanie wszystkich osob homoseksualnych? A gdyby Twoje dziecko takie bylo?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 13:27:34

    Obraz Matki Bozej z teczowa aureola. Profanacja. Dlaczego wiec do tej pory widzialem duzo obrazów w kosciolach z tęczowymi motywami i to bylo w porzadku? Kazdy chyba takie widzial. Ornaty księży również miewają teczowy motyw i to jest w porzadku. Proszę kogoś o wyjasnoenie - dlaczego jedna tecza obraza a inna nie i jak rozpoznać gdzie chodzi o tęczę lgbt, a gdzie nie?

  • troybrunovonbalthazaar - niezalogowany 2019-08-17 15:43:07

    1. Wolność jednych nie może być kosztem drugich
    2. Skoro ludzie ze środowisk Lgbt nie mają mieć praw w postaci np uregulowania związków partnerskich, nie mogą manifestować, to proponuję obniżenie im podatków jako ludziom z nawet trzeciego sortu.
    3. Faktycznie na marszach równości przesadzają i nawet tanie opinie krążą wśród samych osób Lgbt. Niepotrzebna woda na młyn dla ultrakatoli.
    4. Tak ultrakatolicy, mamy XXl wiek i wolność wyznania, wolność w dysponowaniu własnym życiem, alkową i religią lub jej brakiem.
    5. Jeszcze wyjaśnienie jednego terminu https://sjp.pl/parafianin

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 16:33:14

    Co was LGBT tak mierzi wiara i Kościół katolicki który jest podstawą tej wiary.
    Dajcie sobie spokój, obierzcie inny cel nagonki a będzie wam lżej. Jeżeli tak bardzo chcecie wstąpić w nasze szeregi tych którzy nie czynią z waszego wyglądu karykatury, nawróćcie się i chodźcie z nami.
    Felieton jest o jednym z najważniejszych świąt kościelnych i 25 leciu kapłaństwa, gdzie wy tu widzicie atak na LGBT. Przytoczcie przykłady kto i kiedy w złotowskich kościołach obraził was z imienia.
    To co robicie w swoich komentarzach nijak przystoi ludziom którzy jako jedyni na świecie otrzymali dar rozumu.
    Nie wierzycie wasza wybór ale nie atakujecie tych którzy wierzą i często modlą się za was. Zresztą czynią to wasze matki i wasi ojcowie i chwała im za to lecz wiedzcie że atakując nas atakujecie i ich. Pamiętajcie żadna to ujma jeżeli człowiek modli się za inna osobę. Mojej rodzinie też wyrządzono wielką krzywdę która skutkowała pogorszeniem się stanu nie tylko mojego zdrowia. Osoba która do tego się przyczyniła żyje spokojnie i wogóle nie myśli o tym tak jakby jej sumienie utonęło w przepychu i sławie na które jak wyznała przecież zasłużyła do tego jest silna mocą pieniądza. My nie więc nas można było zgnoić w oczach innych. Działanie tej osoby jest podobne do waszego gdyż atakujecie ludzi od których żadnej krzywdy nie zaznaliście aby ich zdyskredytować za wszelką cenę.
    Czy wam się to opłaca odpowiedzcie sobie sami a jeżeli nie jesteście do tego zdolni to mijający czas sam wam odpowie.


  • gość 2019-08-17 17:23:44

    Kościół jest wypatrzony obecnie i największe zło w tych ,na najwyższym szczeblu.Złotów nie jest bez winy ,też mają grzeszki klechy a po pieniądze na remonty kościołów i na katechetki i księży uczące religii to skąd ano z naszego Urzędu Miejskiego w Złotowie,z naszych podatków ,nawet z podatków od Emerytów.
    A wino do każdej mszy a obiadki codzienne gotowane przez gosposie.To wykorzystywanie w szelaki sposób nas zwykłych ludzi,których nigdy się nie chwali tylko nakazy ,nakazy .
    Czy tak czynił Jezus,wykorzystując innych? przeciez jestescie jego powiernikami,wstyd !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 21:00:33

    A no teraz to odjechałeś powyższy gościu. Zazdrość ciebie po prostu zżera, żądasz pieniędzy, wina, pozwoleń a nie zakazów, uważasz że to wszystko mają księża uwierz w to co ustanowił sam Pan Jezus który ustanowił Kapłaństwo odpowiedzialne za prowadzenie Kościoła Katolickiego w pod wszelką postacią. Jeżeli tak bardzo chcesz spełniać nauki Pana Jezusa wstąp na jego ścieżkę i realizuj jego nakaz tak nakaz który wskazuje co jest prawe i dobre a co jest nieprawością najwyższego Stwórcy tego świata. Każdy z nas jest grzeszny i upada ale i każdy z nas powinien umieć podnosić się z grzechu a nie trwać w nim tak jak ty. Twój język pisany to nie jest język miłości o którą walczysz. Przedstaw jedno zdanie w którym podczas uroczystości padło podobne słowo do tych które ty używasz. Uwierz mi takie słowa nie prowadzą do żadnego wyznania wiary która mogła by dać ci nadzieję na lepsze życie. Rzucasz kamieniami a żądasz chleba, nie tędy droga gościu nie tędy.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-17 21:49:56

    Do Goscia, ktory gdzies widzi nagonkę na Kościół - otworz oczy czlowieczyno. To, że ludzie tutaj napisali o zlu, ktore wyrzadzaja biskupi i księża to nagonka?? Czyli nie wolno mówić o tym co jest złe w Kosciele bo to prześladowanie?
    A kiedy biskupi nazywają konkretnych ludzi "zarazą", a w wyniku tego rzekomi patrioci biją i atakuja osoby lgbt na kazdym ktoku, do tego stopnia, ze boją się wyjść z domu, to jest czynienie dobra??
    Coś ci sie totalnie pomieszalo. Kosciol ma władzę i siłę polityczną w Polsce i grzechem jest mówić w takiej sytuacji o ataku na Kościół, skoro to Kosciol z PiS wymyslili sobie wroga w postaci LGBT. Pomysl o tych chrzescijanach, ktorzy naprawdę są prześladowani!!
    Zamiast siać histerię o rzekomym ataku na Kościół, nasi biskupi powinni zastanowić się nad tym, jak mogą powstrzymać tę nienawiść którą rozpętali i przemyslec to, że Kościół powinien przede wszystkim czynić dobro! A obecnie jest siewcą nienawisci wobec lgbt.

  • gość 2019-08-18 11:35:19

    a dlaczego jedna z parafii zakłóca spokój i ciszę jakimiś melodiami i pseudo dzwonami z głośników a inne o niebo starsze potrafią szanować spokój mieszkańców i zachowywać się normalnie, A czy ktoś badał szkodliwość nadajników znajdujących się na wierzy?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 13:58:20

    Ty nienawistny człowieku powyżej. Felieton był o tym co w święto NNMP działo się w parafii NMP Złotów.
    Po tym czym rzucasz w stronę wiary, ciesz się że skończyła się komuna bo gdybyś w tym czasie jawnie wyrażał swoje fenaberie oczernianie i oskarżenia wobec największej świętości mieszkańców Złotowa to tak by ci skórę wygarbowali że właśnie wśród księży i ich środowiska szukał byś schronienia wzywając na pomoc wszystkich świętych z których dzisiaj kpisz i którymi gardzisz bez opamiętania.
    Ty poprosi jesteś tchórzem jak wszyscy anonimowi wrogowie Kościoła. Pokaż się śpiewaj swoje wredne hasła i krzycz w otoczeniu mieszkańców Złotowa , niech wszyscy cię zobaczą. W odróżnieniu od ciebie ludzie wierzący nie muszą się ujawniać w obronie wiary gdyż ich możesz zobaczyć w niedziele i święta właśnie u boku naszych kapłanów.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 14:45:30

    A kto "kpi ze wszystkich swietych i gardzi nimi bez opamietania?" Nie widzę tego w żadnym komentarzu. Widzę tylko krytyke niektorych biskupów, na czele z Jedraszewskim. Czy on juz zostal ogłoszony swietym?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 16:21:25

    Arcybiskup Jędraszewski nic nie powiedział w Złotowie a to co powiedział w Krakowie to to o czym my wierzący Polacy mówimy od czasu pojawienia się tęczowej zarazy. To że Arcybiskup odważył się powiedzieć głośno to na co czekaliśmy to dobrze bo ktoś musiał powiedzieć dość profanacji polskiej tradycji i historii. . Nie obraził nikogo osobiście lecz ideologię która walczy z Wiarą na całym świecie. Jeżeli przeciwnicy wolności wiary LGBT nie widzą tego że kpią z największych świętości kościoła to tylko oznacza ich zaślepienie.
    Na szczęście Złotów wolny od obwoźnego cyrku LGBT.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 16:38:10

    Ta "ideologia" ktora walczy z wiarą jest wymysłem kościoła. Nikt katolikom nie każe byc w związkach homoseksualnych czy zmieniać plci. A jesli osoby LGBT nie są katolikami, to Kosciol nie ma prawa niczego im zakazywac czy nakazywac. A tym bardziej mie ma prawa podburzac swoich wiernych do ataków na tę mniejszość.
    Katolicy zgodnie ze swa wiarą mają wolną wolę, i to na niej powinni budować swoją siłę. Sami niech wybieraja co im odpowiada.
    Tymczasem biskupi probuja robic katolickie porzadki w państwie i zabronić osobom LGBT publicznego pokazywania się. To jawna dyskryminacja.
    I nie jest prawdą, że kosciol tepi "ideologie" (czymkolwiek ona w oczach duchownych jest), bo atakowane są konkretne osoby, bite i obrazane przez ludzi z "BogiemHonoremOjczyzna" na ustach.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 18:07:51

    Nie będziecie obrażać uczuć ludzi wierzących to podejrzewam że będziecie mogli paradować nawet nago jeśli prawo wam na to pozwoli. Jak widzisz nie rozumiesz że nie o parady tu chodzi a o wasze hasła i profanację największej świetności dla ludzi którzy wam żadnej krzywdy nie robią. Dobrze wiesz że to co robicie jest inspirowane zewnątrz to nie jest Polska tradycja. Nawet komuniści którzy aresztowali walczących o Wolną Polskę księży, nie atakowali ludzi wyznających wiarę Kościoła Katolickiego. Nikt w tamtym czasie nie wchodził do kościoła z siekierą z racji swoich najbardziej chorych żądań. Nie wiadomo dlaczego wy geje, lesbijki i inni tak koniecznie chcecie w marszach okazywać swoje celowo zdeformowane wdzięki. Komu i czemu to ma służyć i jak odebrać takie zachowanie z prawem do protestów, parad czy marszów. Przecież w każdym przypadku korzystacie z tych samych praw do wystąpień na ulicach miast co inni. Czy podczas marszów życia, protestów rodzin widzicie aby ktokolwiek przebierał się w skąpe fatałaszki eksponując wstydliwe części ciała. Macie pretensje że was biją ale zapominacie że były rządy PO PSL za których to do maszerujących robotników i całych rodzin strzelano a rozpędzania używano gazu tylko dlatego że to oni żądali lepszego życia także dla was gejów i lesbijek. Podczas tych marszów nie było rozgraniczania o kogo chodzi bo chodziło o wszystkich. Mając to na uwadze maszerujcie , paradujcie ale nie profanujcie świętości większości Polaków i księży których obowiązkiem jest tych świętości bronić. Kiedy tak będziecie czynili szanując inne wartości to ze strony ludzi wiary nic wam nie grozi.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 18:55:23

    A w twojej glowce sie nie miesci, że nie należę do LGBT, ale nie zgadzam sie na iatakowanie.tych ludzi. Wiec nie pisz do mnie o tym, co robię, a czego nie. Niczego nie profanuje. Nie popieram osób, ktore to robią. Jednak największym naduzyciem katolikow i hierarchów jest to, że z kilku incydentów robią nagonkę na wszystkich homoseksualistow. Moze te profanacje to pisowskie prowokacje? A skutkiem są wydarzenia z Bialegostoku i nie tylko.
    Zapamietaj sobie raz a dobrze- jesli ktoś widzi błędy w Kosciele, nie koniecznie musi należeć do tych, ktorych uwazasz za "zarazę". Ale to typowe - wrzucić wszystkich do jednego wora z napisem "zaraza" i zniszczyć.
    Czy najwazniejsza zasadą wiary jest tepic homoseksualistow?
    Czyż Bóg nie jest Miłością?
    Czy najważniejsze przykazanie to nie przykazanie miłości bliźniego?
    A moze osoby homoseksualne nie są naszymi bliznimi?
    I jeszcze jedno - najpierw byly homilie o rzekomej "ideologii LGBT" i ataki narodowców na ulicach, a dopiero potem incydenty obrażające uczucia religijne.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 19:24:31

    Widzę że jesteś tzw obojniakiem spolecznym co sam stwierdzasz ani LGBT ani Katolikiem. Masz do tego prawo jednak dlaczego nie żyjesz tu w powiecie złotowskim czy samym Złotowie. Chcesz być wszędzie w związku z czym nie możesz znaleźć dobra nigdzie. Tacy jak ty to siewcy zła którzy powtarzając brednie z których nic nie wynika wierzą w to co mówią. Za to co działo się w Białymstoku obarczasz winą Złotów. Człowieku opanuj się i zostań z Bogiem on ci kiedyś pomoże.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 19:51:48

    Czy w Zlotowie jest inny Kościół niz w pozostałej części Polski? Mamy innych biskupow? Nie obowiązują tu kazania Jedraszewskiego? A jak zlo się dzieje w innych miastach, to nas nie powinno obchodzic?
    Artykul byl o Zlotowie, ale dyskusja o Kościele w Polsce, sam pisałeś o tym, co rzekomo robią geje i lesbijki - przeciez nie w Złotowie.
    Mamy jeden Kosciol ktory działa spojnie w Polsce, czy kazde miasteczko ma swoje koscielne prawa?
    Z moich obserwacji wynika, że Kosciol w Polsce bardzo odbiega od tego, co glosi jego zwierzchnik papież Franciszek. On odnosi sie z szacunkiem do każdego czlowieka i glosi, że każda istota ludzka zasluguje na szacunek. A u nas? Nienawisc, nagonka, oskarżenia, ataki,
    Wedlug ciebie jestem siewca nienawisci?
    Otóż moje sumienie każe mi stanąc po stronie atakowanej i dyskryminowanej mniejszosci, a taką są dzisiaj osoby homoseksualne w Polsce.
    Twoje obelgi o moim obojnactwie itd tylko to potwierdzają,.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 20:26:18

    Kościół jest jeden ale w Złotowie nikt nie słyszał o obelgach ze strony sprawujących mszę świętą w dniu Wniebowzięcia NMP oraz jubileuszu 25 lecia kapłaństwa jak i Wojska Polskiego.
    Czy nie widzisz że to ty siejesz nienawiść i zachowujesz się tak jakby to co stało się w Białymstoku ciebie tańcowali. Wiedz że głównym pasterzem naszej diecezji jest biskup Jan Tyrawa i to on odpowiada za to co się dzieje na naszym terenie. Jeżeli swoim podejściem doprowadzisz do tego że LGBT opanuje Złotowskie ulice, jego odezwą będzie taka sama jak arcybiskupa Jędraszewskiego.
    Czy ty widziałeś i Arcybiskup Jędraszewski rzucał kamieniem w kogokolwiek. Ty naprawdę nie rozumiesz słowa i nie odróżniasz go od potępienia złych rzeczy także tych kiedy bito maszerujących w Białymstoku. Nigdy żaden kapłan nie popierał bicia człowieka bez względu na to kim on by nie był. Twoje słowa bolą większość Polaków, jeżeli o to wam chodzi to wiedz że na takie podejście nigdy nie będzie naszej zgody i staniemy w obronie naszych księży i naszej wiary wiary naszych przodków. Ty jesteś za mały aby to zmienić.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 21:20:19

    "Nigdy zaden kapłan nie popieral bicia czlowieka, kimkolwiek by on nie byl"?? Tak?? To dlaczego ksiądz w Bialymstoku wzywal do kontrmanifestacji, a potem dziękował narodowcom za atak na marsz??
    Dlaczego po tych wydarzeniach nie bylo zdecydowanego listu episkopatu do wiernych o godności czlowieka, takze homoseksualisty??
    A biskup Tyrawa.. Wiadomo, że wiedział o aktach pedofilii wśród podleglych mu kapłanów i co zrobil? Przeniósł na inną parafię. Dlaczego nie został z tego rozliczony? List o tym, że biskupom przykro wszystko mial zalatwic. A potem sie nagle znalazł wróg w postaci LGBT i wszyscy o tym zapomnieli.. Nie twierdzę że wszystko w Kościele dziala źle, są swietni duchowni, ale jako instytucja w Polsce Kosciol przestal się zajmować wiarą i troską o zbawienie wiernych, a zaczął po prostu uprawiać politykę, i to w brzydki sposób.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 21:52:42

    Jesteś przesiąknięty złem chyba już nie odbijesz się od piekielnego dna choć szansę bedziesz miał do końca życia.
    Życzę ci aby twój umysł kiedyś dorósł do twojego wieku.
    Szczęść Boże.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-18 23:13:25

    Nie osądzaj, byś sam nie był sądzony .

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 09:18:24

    Ps.
    W tym rzecz, każdy będzie sądzony czy tego chcę czy nie.
    Sąd Ostateczny jest nieunikniony on też jest nadzieją ludzi wiary.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 10:52:40

    Jest nadzieją dla wszystkich i każdy może zostać zbawiony, nawet ci, ktorych ty potępiasz.
    A może obok ciebie w raju zasiądzie homoseksualista? Jak wtedy bedziesz walczył z "tęczową zarazą"?
    Kamieniami?
    Obelgami?

  • Gośćziomal - niezalogowany 2019-08-20 15:33:37

    W raju jeśli obok zasiądzie homoseksualista to co najwyżej po porządnie odbytym czyśćcu za swój homoseksualizm!!! Pozdrawiam normalnych w Złotowie!!!

Dodajesz jako: |