77 mandatów podczas policyjnej akcji NURD w powiecie złotowskim

Do działań skierowanych zostało łącznie 24 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci skontrolowali 140 pojazdów i wylegitymowali łącznie 160 osób

77 mandatów podczas policyjnej akcji NURD w powiecie złotowskim
77 mandatów podczas policyjnej akcji NURD w powiecie złotowskim

9 lutego br. był ostatnim dniem, policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Do działań skierowanych zostało łącznie 24 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci skontrolowali 140 pojazdów i wylegitymowali łącznie 160 osób.
Najwięcej ujawnionych wykroczeń polegało na przekroczeniu prędkości w obrębie przejść dla pieszych – 36 wykroczenia. Ponadto ujawniono 16 wykroczeń polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących w stosunku do pieszych i rowerzystów, 3 wykroczenia polegające na przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych, 2 wykroczenia polegające na nieprawidłowym zachowaniu rowerzystów, jazda rowerem po przejściu dla pieszych – 2 wykroczenia.
Policjanci nałożyli 77 mandatów karnych i zastosowali 3 pouczenia. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.
Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami czy pieszymi, to od rozwagi i zdrowego rozsądku każdego z nas, zależy stan bezpieczeństwa na drodze. Policyjne akcje prewencyjne maja tylko przypominać, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe, konsekwencją łamania tych przepisów jest często utrata zdrowia, a nawet życia.

IW/ KPP Złotów

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu