:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Administracja, Aleja gwiazd Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 06/03/2019 07:00

Z nazwiskiem, a może odciskiem dłoni jak w Międzyzdrojach? A może z herbami? W planach burmistrza jest przebudowa ulicy Cechowej.

– Tu jest szara rzeczywistość, a mogłyby być drobne imprezy, na przykład gdy osoba zasłużona dla Złotowa miałaby tutaj odsłanianą swoją tablicę – Katarzyna Machcińska pokazuje na plac za oknem, z czterema podłużnymi kwietnikami zamkniętymi w granitowej kostce. Od wiosny do późnej jesieni zdobią je kwiaty, ale dziś szarość ożywiają jedynie iglaki.

– Ile lokali się stąd wynosi... To miejsce nie żyje – przekonuje właścicielka restauracji. Jej zdaniem miasto powinno zlikwidować klomby i zrobić z Cechowej prawdziwą, szeroką aleję spacerową. Z punktami, przy których warto by się zatrzymać. Z czymś tak przyciągającym uwagę jak aleja zasłużonych.

– Są sławni złotowianie jak Wojtek Golla, Jakub Wawrzyniak, Paulina Maj – są honorowi obywatele Złotowa, można by dodać. Kilka lat temu, jeszcze za rządów Stanisława Wełniaka, zrodził się pomysł, by miasto promować bilbordami ze zdjęciami J. Wawrzyniaka czy Agnieszki Bednarek–Kaszy i podpisami „Jestem ze Złotowa”.

– Przyjeżdżają do nas znane osoby, niech odcisną rękę i dadzą podpis – kontynuuje pani Katarzyna.
O swoim pomyśle powiedziała także burmistrzowi. Adam Pulit miał być zainteresowany i zdradzić, że myślał o ozdobieniu ulicy Cechowej herbami Złotowa. Zresztą stworzenie deptaku w tym miejscu włodarz Złotowa zawarł w ogłoszonych kilka dni temu kierunkach pracy na lata 2019 – 2023. Póki co szczegółów nie znamy, jednak lokalni przedsiębiorcy są za. U szewca usłyszeliśmy, że te klomby już ludziom zbrzydły i czas na coś ładniejszego. U fryzjera, że nie jest źle, ale jeśli może być ładniej i atrakcyjniej, to dlaczego nie.

– Wystawiłabym cztery stoliczki, żeby ludzie mogli przysiąść. Ktoś mógłby postawić budkę z kwiatami, miasto mogłoby tutaj ustawić te przewijaki dla matek z dziećmi, może jakąś piaskownicę... – rozmarza się K. Machcińska.

Łukasz Opłatek

Reklama

Aleja gwiazd w Złotowie? komentarze opinie

  • Asia - niezalogowany 2019-03-06 07:58:14

    Sądzę, że to dobry pomysł. Fajnie, że ktoś na to wpadł. Trzeba coś działać. Pozdrawiam wszystkim, którym jeszcze cokolwiek chce się robić nie patrząc na marudzenie.

  • MM - niezalogowany 2019-03-06 08:02:17

    Aleja komunistów

  • gość 2019-03-06 08:16:58

    Wawrzyniak? To jakaś kpina? A może taki pan jak KADOW, SAJFERD

  • gość 2019-03-06 08:48:19

    Pewnie, że tak, wspaniały pomysł. Na wejściu Starosta, później J.H.T, naprawdę mamy wielu wspaniałych zasłużonych. Ślady Jelenia też mogły by być...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 09:05:30

    Jak juz chamarczukowa zrobi kariere w ameryka to tez swoja dlon albo du** *moze odcisnąć

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 09:42:37

    Golawski Welniak Sztych czyja lapa tam jeszcze bedzie ? Jakis ksiadz i lokal biznesman Jakie propozycje ?

  • Mer - niezalogowany 2019-03-06 09:45:03

    Proponuje cos bardziej otyginalnego o czym bedzie sie mowic w calym kraju np. pomnik kloszarda

  • gość 2019-03-06 10:00:56

    do urzędu miasta radni właśnie złożyli zawiadomienie o korupcji urzędników przez Strabag, będzie kogo odciskać na chodniku

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 10:07:40

    W Wałczu jest taka aleja gwiazd i są to zasłużeni sportowcy pochodzący właśnie z tamtego rejonu. W chodniku tabliczki z nazwiskami, a z boku tablice z opisem. Uważam, że Złotów również ma takich sportowców, czy inne naprawdę zasługujące na taki zaszczyt osoby. Liczcie się z tym, że jeśli umieścicie tam urzędników, polityków, czy kapłanów to ludzi negatywnie nastawionych będzie mnóstwo..

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 10:13:39

    Złotów robi markę wielkopolskie zdroje to niech idzie w tym kierunku. Jak na razie to wydane pieniądze a co? Na nazwę? Masakra. W planach przewijała się mini tęznia i tym podobne? A co mamy zdjęcie z pomnikiem. Może gazeta podpyta co z tym Zdrojem?

  • Gośćbuli - niezalogowany 2019-03-06 10:14:06

    Osobiście tam pięść odcisne.

  • gość 2019-03-06 10:35:49

    CHORY POMYSŁ

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 10:37:16

    Musi być tam Chamarczukowa bo inaczej nie wytrzymam !

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 10:39:18

    Właściciele cechowej chyba na siłę chcą ,by lokalizacja ich lokalu stała się bardziej atrakcyjna . Szkoda ,że na koszt miasta ;-) Szkoro tak przeszkadza szarość , weź pędzel i pomaluj ;-)

  • gość 2019-03-06 10:51:52

    Bardzo dobry pomysł z przebudową ul. Cechowej. Bardzo dobry.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 11:00:57

    To by było dobre gdyby powstała aleja z nazwiskami sławnych w Polsce i na świecie ludzi wywodzących się z naszego miasta. Jednak po proponowanych zmianach na Cechowej, likwidacji klombów czy wszystkiego wokół aby pozostawić plac rozrywkowy to Aleja Gwiazd nijak miała by się do otoczenia. Trzeba pamiętać że tam też mieszkają ludzie i nie zapomnieli o nocnych wrzaskach przed ich domami i pobliskiej restauracji. Co do zmiany wystroju Cechowej to nie tędy droga aby w centrum przerabiać to co od lat ja charakteryzuje. Wystarczy zadbać o to co jest a nowe projekty wdrażać tam gdzie pasują. Być może taką aleję obsadzoną niskimi drzewami można by utworzyć pomiędzy Aleją Piasta wzdłuż ZACSu, basenu laguny do uliczki przy szkole NR1. Mamy tam ośrodki, kultury, sportu oraz szkolne co wskazuje że Aleja Gwiazd w tym obszarze była by miejscem promocyjno motywacyjnym, bezpośrednio oddziaływujacym na młodych.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 11:40:05

    Jak Klaudii odcisk tam będzie to nasram na tablicę . kariera w Ameryce hahaha poznac poznać bogatego kolesia

  • Stachu 100% hardkore - niezalogowany 2019-03-06 11:55:55

    Ja tez powinienem tam mieć swoją gwiazdę. Swoich czasów byłem świetnym piłkarzem. Ach żeby nie ten eurokołchoz...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 12:27:42

    Może pierwszych sekretarzy i naczelników a później milicjantów

  • Julia - niezalogowany 2019-03-06 12:39:51

    Pan który twierdzi ze właściciele restauracji chcą sprawić żeby lokalizacja była bardziej atrakcyjna, chyba sam nie wie o czym pisze. Miasto wyszło z propozycja nie właściciele lokalu, poza tym co komu przeszkadza działanie na korzyść Zlotowa. Najlepiej rzucać uszczypliwe i niemile komentarze zamiast samemu coś zrobić ;) Smutne ze tak dużo jest zawistnych i zgorzkniałych ludzi. Pozdrawiam cieplutko

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 12:43:23

    Maffashion dać tam, to będą gadać o zlotowie w calej polsce heh

  • Magdalena - niezalogowany 2019-03-06 13:15:28

    Pomysł bardzo dobry. Dlaczego wszystkie inwestycje i ciekawe atrakcje Złotowa są przenoszone na obrzeza miasta? Starsi ludzie lub między innymi mamy z małymi dziećmi mieszkający w centrum miasta lub chociażby w okolicy Al. PIASTA nie są w stanie pójść na spacer na promenadę, jest to naprawdę spory dystans aby zobaczyć cokolwiek innego niż szare bloki i stare kamienice. Miasto powinno rozwijać również centrum i stare zaniedbane do tej pory uliczki. Nie wspominając o technicznym zapleczu takich miejsc. W wielu starszych uliczkach złotowa oświetlenie jest tragiczne. Strach późnym wieczorem wracać z pracy. Złotowianie słyną z zawiści, krytyki każdego pomysłu, ale to niestety temat na osobny artykuł. Zróbmy coś, aby nasz Złotów był lepszym miejscem, bo póki co masa ludzi stąd ucieka..

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 13:43:37

    Moim zdaniem miasto powinno zastanowić się nad przebudową calego starego miasta, wlacznie z pl. Paderewskiego. Wymiana chodników na płyty granitowe, nowe latarnie z jasnym ledowym oswietleniem, mała architektura typu ławki czy zieleń. To co mamy teraz było dobre 15 lat temu. Świat poszedł do przodu... Proszę zobaczyć jak sie remontuje takie obiekty w duzych miastach, zupelnie nowa jakość. A u nas bida z nędzą. Plac Paderewskiego też woła o pomste do nieba, zle zagospodarowany, który nie przyciąga ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 13:49:29

    A projekt koniecznie niech zrobi miejski architekt, będzie łał

  • gość 2019-03-06 14:11:37

    Proponuję odciskać dłonie w płynnej stali. Dłużej trzyma!

  • gość 2019-03-06 14:59:26

    Aleja Gwiazd, na przykład w Los Angeles, jest na al.Hollywood ,gdzie są dwa Teatry restauracja i kawiarnie. To w Złotowie koło Amfiteatru lub koło Domu Kultury. Gwiazdy zawsze kojarzą się z Kulturą. Aleję Sportowców zróbcie sobie koło Sparty. Na ul.Cechowej to może być "Aleja Rzemieślników" ale nigdy Aleja Gwiazd. Fryzjer to Rzemieślnik ,Szewc to też Rzemieślnik.Restaurator to też Rzemieślnik.

  • seksioczy - niezalogowany 2019-03-06 16:16:29

    Jedyna gwiazda która tam jest to vngxls

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 16:50:59

    Aleja Rzemieślników to również jest świetny pomysł. Wiele jest zawodów rzemieślniczych i wiele z nich to takie, które mają deficyt jeśli chodzi o pracowników. Można by tym samym zachęcić młodych ludzi do wyboru tych zawodów i pokazać je w pozytywnym świetle a nie jedynie wieczne promowanie sportowców, blogerów, celebrytów itp . Niestety wiele z dzisiejszych "gwiazd" ma cokolwiek wspólnego z pracą lub umiejętnościami, oczywiście nie wszyscy jednak w Polsce jest moda na bycie celebryta bo to łatwa kasa. Jeśli zachecimy młodzież do podjęcia ścieżki chociażby elektryka wzrośnie konkurencja na usługi fachowców, jakoś takowych usług i kraj zacznie się rozwijać. Skorzystają na tym wszyscy. Może dzięki temu jakiś odsetek młodych ludzi odnalazłby swoją pasję lub chociaż temat do zainteresowań zamiast nagrywać głupie filmiki lub szukać pokemonow po ulicach miasta..

  • seksioczy - niezalogowany 2019-03-06 16:54:45

    Jedyna gwiazda która tam jest to vngxls

  • Mordeczka - niezalogowany 2019-03-06 16:55:45

    Parodia, lepiej zainwestować w amfiteatr, euro Eco w kasach trzeba będzie siedzieć,

  • gość 2019-03-06 18:13:28

    Aleja zasłużonych ? Chyba aleja od grubości portfela......Kto ma grubszy , ten odciśnie swoją łapę.......

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 18:52:46

    Proponuje odcisk fiu ta mego na tablicy pamiątkowej. Nie jedna celebrytke zlotowska mial ...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 19:06:46

    Ach, zlotowianie jedynie potrafią zaglądać innym w portfel i wymyślać plotki

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 22:18:01

    Jedyna nazwa jaka pasuje do lokalizacji to ,,aleja januszy".

  • Gość - niezalogowany 2019-03-07 00:58:47

    A gdzie ta muszla koncertowa tyle podpisów od mieszkańców i co panie burmistrzu ? Zamiecione pod dywan !!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-07 03:59:19

    Pomysł na deptak szersze przejścia super

  • Gośćbi - niezalogowany 2019-03-07 11:42:56

    Co by się nie zrobiło to i tak wszystko kret rozryje

  • gość 2019-03-09 13:14:23

    Ta Pani Kasia,jak chce zrobić jakąś aleje,to niech wyda ze swojej kieszeni a nie proponuje okraść podatników Złotowskich.Cynizm i Obłuda!!!.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 14:45:21

    Gosc powyżej chyba nie bardzo rozumie jak funkcjonują klomby z kwiatami. Nikt nikogo nie chce okradać, ale niestety kwiaty w tym miejscu są wymieniane minimum 3 razy w roku, dołożymy podlewanie ich i pracę ludzi, którzy je pielą i wymieniają. Z jakich pieniędzy jest to opłacane? Z podatków! Dlaczego tak ciężko ruszyć głową? Można y zrobić raz coś porządnego, nowoczesnego i nie wkładać więcej pieniędzy w taką inwestycje a nie co roku wydawać tysiące na kwiaty. To jest dopiero kradzież. Polecam pomyśleć zanim napisze się głupoty.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-10 12:59:44

    I gdzie są te obietnice wyborcze, burmistrzu, nie cierpię ludzi co z gęby robią wycieraczke.

Dodajesz jako: |