:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
Książki i publikacje, Bądź bieżąco sięgnij Aktualności Lokalne - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 16/07/2019 17:23

Jesteśmy najbliżej ludzi - przekonają się Państwo o tym już jutro

Naszą siłą jest to, że jesteśmy blisko spraw ważnych dla naszych czytelników. Informujemy, przestrzegamy, mówimy "sprawdzam" lokalnym politykom.

I odkrywamy ciekawych ludzi, których na Złotowszczyźnie nie brakuje. Ludzi, którzy odnoszą sukcesy, rozwijają pasje, prowadzą ciekawe życie.

Takie postaci znajdą Państwo w najnowszym wydaniu Aktualności Lokalnych. Już dziś zachęcamy, by sięgnęli Państwo po artykuły Julity Milczyńskiej (amerykański sen Oliwii Cichańskiej) i Szymona Chwaliszewskiego (historia Jacka Baranowskiego - strażaka z krwi i kości). 

Na naszych łamach zaglądamy także na mroczną stronę człowieczeństwa. Tam, gdzie widok diabła jest codziennością, a "Monar" ratunkiem. Zachęcamy do przeczytania tekstu " Byłem bogiem".

Z "AL" dowiedzą się Państwo także w czym światowym liderem jest firma "Omnivent" z Lipki oraz dlaczego Renata i Tadeusz Begerowie chcą budować chlewnię na prawie 2000 świń (czy trafne jest ich stwierdzenie o wysiedlaniu rolników ze wsi?).

Pytań w gazecie stawiamy sporo. Na przykład to czy Joanna Harbuzińska-Turek otrzyma nagrodę za kierowanie powiatowym szpitalem? Mowa o kilkudziesięciu tysiącach złotych..

W ostatnim czasie sporo dzieje się w sporcie. W Jastrowiu na przykład trenerem tamtejszej "Polonii" został Łukasz Cyruk. Czy magia "Zachara" pomoże drużynie podźwignąć się z kolan?

 Zainteresowani?

Jeśli coś ważnego dzieje się w Państwa sąsiedztwie, pewnie o tym piszemy. Jeszcze raz zachęcamy do lektury.

red.

Reklama

Bądź na bieżąco - sięgnij po Aktualności Lokalne komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-16 20:19:29

    Do protestujacych przeciwko budowie tuczarni. 2000 to na początek. Popieram protest szkoda, że takich ludzi brakuje w Wiktorówku, Kunowie i Kruszkach. W Kunowie budują mega garaże i po wybudowaniu przekształcaja je w chlewy. Proszę przyjechać i zobaczyć. Na budowach tych brakuje tablic informacyjnych i nie wiadomo co tak naprawdę budują. Gdzie jest nadzór? Totalny brak kontroli.

  • gość 2019-07-16 20:56:34

    Schabowe jeść to każdy chce, ale gdzieś trzeba je "wyprodukować"! Niech wybudują u sąsiada, byle nie koło mnie! Hipokryzja!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-16 22:59:47

    Schabowe jak najbardziej, ale nie z tego g...., w którym sama chemia jest. Dobrze o tym wiesz, ale na siłę chcecie wszystkich przekonać, że jest inaczej. Kiedyś rolnik wyjeżdżał na zachód futrować swinie, dzisiaj nie musi, bo zastawia swoją ziemię na poczet zachodnich firm. Jak to padnie to bedziesz żałował każdego metra kwadratowego oddanego pod pseudo ś.....

  • gość 2019-07-17 01:00:43

    Kaczyński da po 100+ na każdego kabana, będą hodowane na eko paszy, będzie miód z boczkiem.

  • gość 2019-07-17 01:07:08

    Hodowla przemysłowa zwierząt rzeźnych i produktów roślinnych jest nieodwracalna. Trzymanie jednej krowy, trzech świń, kilku sztuk drobiu systemem tradycyjnym to relikt przeszłości, tak jak produkcja butów przez szewca czy ogrodzenia przez kowala. Tylko masówka jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie a także zapewnić niskie ceny. Wyroby z produkcji tradycyjnej będą zawsze kilkakrotnie droższe, czyli nieosiągalne przez przeciętnego śmiertelnika.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-17 07:38:01

    Znowu nagroda dla dyrektor szpitala? Kilkadziesiat tysiecy zlotych? To jakas parodia. Dyrektor za swoja prace otrzymuje wynagrodzenie, w dodatku duzo wyzsze od zwyklego Kowalskiego, stosownie do odpowiedzialnosci. Jesli wywiazuje sie dobrze, niech bedzie nagroda, np. dodatkowa pensja, ale kilkadziesiat tysiecy zlotych? Ktos tu chyba na glowe upadl. Stac powiat na takie rozdawnictwo? A suwerena ktos o zdanie zapytal? Co roku kilkadziesiat tysiecy i niezly majatek sie uzbiera. Moznaby przeznaczyc te pieniadze na cos pozytecznego.

  • Jasne , że nie! - niezalogowany 2019-07-17 08:53:30

    Trzynastka i nic więcej .

  • gość 2019-07-17 09:25:04

    Szanowna Redakcjo ! Jeśli chcecie pozyskać czytelników zmieńcie w sposób radykalny treść , koncepcje swoich publikacji ! Macie jako dziennikarze możliwość dostępu do sfer , gdzie przeciętny mieszkaniec nie ma szans dotrzeć ! Spytajcie w imieniu mieszkańców o perspektywy rozwojowe miast, gmin, wiosek , spytajcie o konkrety ! Spytajcie i dotrzyjcie do żródeł wielu podejrzanych wyników przetargów, kulisów zatrudnienia w budżetówce , powiązań wysokich , najlepiej płatnych stanowisk z Władzami , napiszcie dlaczego dokonuja się nieznanego od lat totalnemu zrębowi stosunkowo młodych całych połaci okolicznych lasów , napiszcie dlaczego oplakatowane tzw. rejony zagrożenia w miastach , to propaganda i policyjna fikcja ! Pokażcie prawdziwy obraz wielu miejscowości , ten wstydliwy , a nie tylko ten akceptowany i gloryfikowany przez Władze , pokażcie prawdziwy obraz Służby Zdrowia , kolejki do specjalistów , lub wogóle ich brak , pokażcie dlaczego lekarze prywatnie przyjmują bez kolejek , jakie mają taryfy cenowe , porozmawiajcie z pacjentami , porozmawiajcie z mieszkańcami , poznajcie ich spojrzenie na problemy ich miejsc zamieszkania ! Sport jest ważny , ale nie powinien zajmować połowe każdego wydania ! Są naprawdę ważniejsze sprawy w powiecie !

  • Gość - niezalogowany 2019-07-17 12:29:27

    Są naprawdę ważniejsze sprawy, np. manipulowanie w wydawaniu decyzji na budowy tuczarni w gminie Łobżenica. Resocjalizacja się udała.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-17 12:36:32

    Do "gość", który dał wpis jako pierwszy. Skąd wiesz czy nie został wyslany list do nadzoru budowlanego, że w Kunowie nie ma tablic informacyjnych na wielkich budowach? Zapewniam Cię, że w tych wioskach są ludzie, ktorzy nie godzą się, aby duńskie swinie wypierały polskie. Już niedługo oni czyli pseudo chodowcy przekonają sie o sile protestu.

  • gość 2019-07-17 19:05:29

    Krowy też śmierdzą , czy ktoś w końcu się zainteresuje czym one są karmione ??? Antybiotyki stymulatory a nawet mocznik dodają żeby tylko jak najwięcej mleka dały .

  • gospodarz - niezalogowany 2019-07-17 19:13:06

    Krowy świnie i kury śmierdzą ,jeśli komuś nie pasuje to wyp..dalać do miasta a Wieś jest dla rolników którzy potrafią liczyć i pracować !!!

  • gość 2019-07-17 20:23:03

    Dzisiaj EKONOMIA rządzi w gospodarstwach rolnych anie post komunistyczne poglądy i zacofanie .

  • Gość - niezalogowany 2019-07-18 00:07:01

    Postępuj zgodnie z prawem to nikt nie będzie się ciebie czepiał rolasie sprzedajny.

  • gość 2019-07-18 08:33:00

    Renata,pseudo rolnik bazujący na dopłatach.Niech pani sobie tą chlewnie koło swojego domu postawi,głupia pizda co tylko potrafi gadać nieprawde,szkoda że cie nie zgwałcili grupowo w tej samo obronie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-18 09:39:19

    Turkowa znowu premia? Ludzie pracują za 2 tyś ,a ona z 15 tys miesięcznie zarabia i jeszcze premia 50 tys , co za marnotrawstwo pieniędzy ,a w szpitalach dramat

  • dobrze poinfor - niezalogowany 2019-07-18 18:04:50

    Dyrektorzy szkół powiatowych dostają co roku ok. 8 tys. nagrody i nikt tego nie komentuje (i słusznie). Nagrody otrzymywał też poprzedni dyrektor szpitala i też zawsze był hejt, że wysokie. Dyrektor szpitala ma prawo ustawowe do nagrody każdego roku, gdy spełni określone warunki. Nie pisz zazdrośniku, że „Turkowa znowu premia?”, bo od czasu objęcia stanowiska dyr. szpitala (chyba ponad 4 lata temu) nie dostała „premii”, czy nagrody, choć warunki spełniała. Faktycznie zarabia więcej niż „ludzie, którzy pracują za 2 tys. zł”, bo ma dużo większe obowiązki i odpowiedzialności. Kieruje chyba największą firmą w powiecie i to kieruje dobrze, bo wiele w szpitalu się zmienia i jak dotąd nie jest zadłużony. Godne wynagradzanie i nagradzanie menadżera to nie jest „marnotrawstwo”. Poza tym to nie idzie z pieniędzy powiatu. A powodu „dramatu w szpitalach” szukaj wyżej i głosuj dalej na kolejne „+”.

  • gość 2019-07-19 22:17:51

    Co Ty gadasz , że nie dostała premii ? Ty chyba nie na tym świecie żyjesz człowieku

Dodajesz jako: |