:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Będzie żłobek w Jastrowiu [Sonda]

Edukacja, Będzie żłobek Jastrowiu [Sonda] - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 08/02/2019 12:56

Lokalni samorządowcy twierdzą, że wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

W tym rok powstać ma dokumentacja budowy publicznego żłobka w Jastrowiu oraz rozbudowy samorządowego przedszkola. Są na to pieniądze w budżecie, miasto znalazło też miejsce pod żłobek. 

W związku z tym pytamy Państwa o zdanie na ten temat. Czy to dobry krok ze strony jastrowskiego samorządu?

Więcej na temat tych inwestycji przeczytają Państwo w Aktualnościach Lokalnych.

Łukasz Opłatek

Reklama

Będzie żłobek w Jastrowiu [Sonda] komentarze opinie

  • Gość wiem - niezalogowany 2019-02-08 13:06:10

    Po co miasto ma robic konkurencję motylkowi? Jeden zlobek ten co jest starczy

  • z - niezalogowany 2019-02-08 13:50:35

    "Nie starcza".

  • gość 2019-02-08 14:12:27

    Jestem za. Jeden żłobek nie starcza. A jak będzie tańszy to tym bardziej chętni będą. Nie wszystkich stać płacić prawie 600 zł

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:25:19

    Super pomysł.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:30:20

    Pomysl Najlepszy jak dotąd..

  • WJ - niezalogowany 2019-02-08 14:35:55

    Po co żłobek? A chociażby po to, aby "madki" spokojnie mogły pójść do pracy, żeby zarobić na swoje należne 500+, które to z kolei wydadzą na ów żłobek. A od pozostałych zarobionych pieniędzy odprowadzą podatek i ZUS, nabędą towary i usługi, co z kolei polepszy ich byt oraz wpłynie na wzrost PKB. Słowem, jeden żłobek a tyle dobrego. A konkurencja jest dobra.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 15:07:25

    A ile ten złobek będzie kosztował. Mam nadzieję że będzie za darmo

  • Mama - niezalogowany 2019-02-08 15:25:00

    Brawo za pomysł. Nareszcie! Nie każdego stać na Motylka. Takie Czarne ma swój żłobek. Krajenka planuje.. Czemu więc nie i my? Dzieci jest coraz więcej. Nie każdy ma 500 +. Nie każdy ma dziadkow babcie czy nianie do pilnowania. I często oboje rodziców musi pracować by żyć na jako takiej stopie.
    Mam nadzieję że na planach się nie skończy ;-)

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 15:51:18

    W Poznaniu Żlobek kosztuje 1000zl, w Krajence jest za 580, w Jastrowiu tez 580, to ile będzie kosztował samorządowy? Może za 1zl?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 16:20:10

    Oj. Chyba się burmistrz wnuka spodziewa to się za żłobki wziął

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:16:20

    Super pomysł.580zł jest to kwota ktorą trzeba ponieść bez względu na to czy dziecko jest pełny miesiąc czy tylko kilka dni a przecież w czasie nieobecności dziecka nie ponoszą kosztów wyrzywienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:54:00

    Nareszcie :)! I oby tańszy niż ten motylek, w dodatku nie zwracają kosztów wyżywienia w przypadku nieobecności ://

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:55:30

    Bardzo dobrze! Motylek za drogi.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:25:00

    Jaki będzie koszt? Chyba nie więcej niż 200 zł?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 21:31:38

    Opłata nie większa niż za przedszkole.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 21:45:38

    Tak drogo? To jesxde będą na tym zarabiać? Myślałam że za darmo....

  • Pani babcia - niezalogowany 2019-02-08 21:46:10

    Biedne nianie...calkiem stracą prawo bytu, a dla niektorych to jedyne źródło dochodu

  • Szok! - niezalogowany 2019-02-08 23:06:41

    Żal czytać te komentarze! Wszystko byście chcieli za darmo, a kto zapłaci za posiłki, za pensje opiekunek, nie macie pojecia jaki to koszt.... motylek nie zwraca zA nieobecności, wielkie oburzenie... Masakra... pewnie ze nie, luzie otwierają takie miejsca nie po to żeby dopłacać do interesu... nie wszystko co warto się opłaca... wolałabym dać dziecko do żłobkach sama iść do pracy, do ludzi, mimo ze może nie wiele by z wypłaty zostawało. A potem widać na ulicach „madki”, które wyglądają jak noc październikowa bo zajmują się dziecmi i olewaja cała resztę. Dajcie dzieci do żłobków i weźcie się za siebie, hej!

  • Pracujący tata - niezalogowany 2019-02-09 07:17:51

    Żłobki, przedszkola państwowe powinny powstawać odrazu po tym jak państwo zaczelo dawać 500+ co dało możliwości otwarcia interesu ludzia którzy wyczuli w tym opłacalny biznes. Uważam że cena 580 zł jest ceną zawyzona że względu na to że taki owy żłobek dostaje dofinansowanie z Unii Europejskiej czy też od państwa. Potrzebny jest drugi większy żłobek, konkurencyjny co pozwoliło by obniżyć koszty w prywatnym złobku kompetentna kadra, opiekunki który przyjmą każde dziecko czy to z "biednego", "bogatego" domu a nie zapisywanie rok wcześniej dziecka i udreczanie czy moje dziecko się dostało, a zazwyczaj jest tak że samotne matki albo bezrobotne rodziny utrzymujące się z zasiłków maja pierwszeństwo. Przecież "państwo" pracujecie stać was na prywatne w tym przypadku przedszkole.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 07:35:15

    Zgadzam się. Jako matka oczekuje wyksztalcobych opiekunek i państwowego żłobka z wyżywieniem za nie wiexeji niż 150-200 zł. Wtedy będzie sprawiedliwie!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:34:23

    Chciałabym żeby żłobek kosztował tyle ile place za starsze dziecko w publicznym przedszkolu.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:39:58

    Za drogo....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 11:39:32

    Ludzie nie ma żłobków to mówicie że nie możecie pracować A jak chcą wybudować to że będziecie musieli płacić ale nawet jak zapłacisz za żłobek i podatek itd. To i tak masz jeszcze kasę najlepiej jak byście mieli darmowy żłobek i to jeszcze wam płacili żebyście dali dzieci masakra . Ja bym wolała dać dzieci do żłobka i iść do pracy A nie siedzieć w domu i liczyć na kasę z państwa . Z resztą sama dałam dzieci do żłobka i nie płacze że muszę dać za nie pieniądze bo moje dzieci są zadowolone i codziennie uczą się nowych rzeczy

  • Mamajedynaczki - niezalogowany 2019-02-09 14:47:27

    W Krajemce opłata stała 452zl . plus wyżywienie, odliczajac nieobecność. ok 580 zł miesiąc pełny.. pytanie czy to dużo? dużo ale myślę że też by się to u Was sprawdziło. jak dojdzie z czasem jakieś dofinansowanie to będzie tłum..a od 6.30 do 16.30 z wyżywieniem żadna niania nie będzie siedzieć za 600zl. chyba że macie taką to podajcie namiary

  • gość 2019-02-09 15:13:21

    czyli tak, jak w Motylku. Ale tam niby za drogo. Wszyscy chcieliby wszystko za darmo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 16:53:27

    Myślę że publiczny będzie tańszy niż prywatny bo pewnie będzie można odpis zrobić jak dziecko nieobecne. To ważne, mam dziecko w przedszkolu publicznym i to się sprawdza.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 14:43:25

    Bardzo dobry pomysł. Pomyśleli o młodych matkach

  • gość 2019-02-11 08:12:13

    Owszem Krajenka ma publiczny żłobek i z wyżywieniem na cały miesiąc rodzice też będą płacić 600 zł.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 11:03:02

    W Krajence jest miejski a nie publiczny. rządzi się swoimi prawami