:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C lekkie zachmurzenie

Bezpieczny skręt w prawo

Informacje, Bezpieczny skręt prawo - zdjęcie, fotografia

Ponad 400 tys. zł kosztować ma budowa prawoskrętu z drogi 188 na ulicę Złotowską w Zakrzewie

Było w tym miejscu kilka wypadków, wiele osób, głównie starszych mieszkańców Zakrzewa, skręca w tę drogę, dlatego chcemy poprawić tam bezpieczeństwo

– o zjeździe z drogi wojewódzkiej za Zabajką w Stawnicy, tuż przy granicy gmin Złotów i Zakrzewo, mówi Henryk Szopiński. Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego podaje, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma na to zadanie niemal 430 tys. złotych.

Ma być za to wykonany prawoskręt, poszerzone pobocze, wyciętych zostanie też kilka drzew

– zapowiada. Inwestycja wykonana ma być do końca maja.

Termin ten stoi jednak pod znakiem zapytania. Do 7 lutego na przetarg na to zadanie wpłynęła jedna oferta – zakładu Roboty Drogowo–Budowlane Jacek Karpiński ze Złotowa. Przedsiębiorca zaproponował swoje usługi za ponad 545 tys. złotych. Postępowanie zostało unieważnione. Teraz WZDW musi zdecydować, czy dołoży pieniędzy, czy też będzie szukać wykonawcy, który zmieści się w zabezpieczonej kwocie. Tak czy inaczej termin wykonania nowego zjazdu z drogi 188 może się przesunąć.


Bezpieczny skręt w prawo komentarze opinie

  • lol - niezalogowany 2018-02-24 14:12:28

    Rondo wybudujcie i bedzie wszystko ok!

  • googlowski poszukiwacz - niezalogowany 2018-02-23 19:50:46

    I będziesz tam z taką prędkością jeździł? Pod mostami ograniczenie, Zamza - ograniczenie, i jeszcze to. Może najlepiej na całym odcinku wprowadzić ograniczenie, którego nikt nie będzie przestrzegał a policja będzie miała pożywkę! Bzdurna i głupia propozycja, jakby ograniczenia poprawiały bezpieczeństwo a wcale tak nie jest! Dlaczego nie montuje się już czujników prędkości na sygnalizatorach (jak np. w Dolniku)? Bo w tych miejscach wzrosła liczba kolizji!

  • Kierowca bombowca - niezalogowany 2018-02-23 19:45:19

    Nie. Prawoskręt od strony Złotowa.

  • cenomierz - niezalogowany 2018-02-23 19:24:21

    Masz rację! Lidl za bułki też za dużo żąda! I Rossman za pastę do zębów! A ceny pomidorów w Biedrze to już skandal!

  • cenomierz - niezalogowany 2018-02-23 19:24:21

    Masz rację! Lidl za bułki też za dużo żąda! I Rossman za pastę do zębów! A ceny pomidorów w Biedrze to już skandal!

  • abcd - niezalogowany 2018-02-23 19:22:03

    Złóż ofertę za 400 tys i nie pisz durnych komentarzy rodem z gimbazy!

  • budowlaniec - niezalogowany 2018-02-23 19:19:51

    Żałosne komentarze! Od faktycznie pucybutów! Nikogo nie zastanowiło, dlaczego wpłynęła tylko jedna oferta?! Bo po prostu nikt nie chce tego robić za "grosze", które proponuje zarządca drogi! Nooo, też mam 4000 zł i chcę kupić samochód, który ktoś wycenia na 5450 i się obrażam, ze chyba ma chyba bursztynową kierownicę... Oj, znawcy cen...

  • adam - niezalogowany 2018-02-23 11:44:27

    jak za co ? tam bedzie pracowalo mysle ze tak okolo 10 -cu ludzi przy czym aktywnie bedzie pracowalo dwie osoby a osmiu bedzie im kibicowalo kazdy z tych ludzi zarobi na miesiac ok cztery tysie tak mysle i zapewne beda tam siedzieli na tym rowie moze ok roku.

  • Ppppp - niezalogowany 2018-02-23 11:36:47

    Za to tyle kasy że będzie tam pożądane skrzyżowanie. Bo pewnie ty myślisz że zrobią kosmetyke. Będzie w tym miejscu droga poszerzona jak byś ty to budował to byś chciał robić to za darmo???

  • Ja - niezalogowany 2018-02-23 10:44:20

    Ku....wa za co tyle pieniędzy.Ale rozumiem mieszkamy w pl i trzeba zdzierac.

  • Sir - niezalogowany 2018-02-23 09:46:19

    A ty robisz w branży drogowo-budowlanej że wypisujesz takie uwagi? Bo podejrzewam ze jesteś co najwyżej pucybutem.

  • KRAJAN - niezalogowany 2018-02-23 08:24:38

    Chyba raczej chodzi o lewoskręt z drogi 188 !!!!!!

  • Szymon - niezalogowany 2018-02-23 07:53:57

    Dziwi mnie fakt ze do tej pory po tylu zdarzeniach na tym skrzyzowaniu nie ma tutaj ograniczenia predkosci do 60-70 km/h.

  • Kierowca z zakrzewa - niezalogowany 2018-02-23 07:52:47

    Ten zjazd bedzie jakis bursztynowy skoro ma pol miliona kosztowac.. tak jak do.domu sie wchodzi i sciaga buty tak wjezdzajac na ten zjazd trzeba edzie sciagac opony by nie zabrudzic !!