:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Błotnisty problem przy złotowskiej promenadzie [WIDEO]

16/05/2018 15:20

Archipelag błotnistych wysepek, miejscami kilkucentymetrowa warstwa wody, skonsternowane kaczki, nieprzyjemny zapach i zniechęcające widoki. Czy ktoś powinien zareagować? Jakie jest Wasze zdanie? Poziom wody w Jeziorze Miejskim w Złotowie wciąż się obniża. Opadające lustro akwenu odkrywa kolejne błotniste płycizny w okolicach mostu na promenadzie. Widok do estetycznych nie należy, ale czy można coś właściwie zrobić? Może pomogłaby kolejna interwencja koparki pływającej, a może podniesienie stanu wody na Głomi... Czy nie grozi nam inwazja krwiożerczych insektów? Zapytaliśmy złotowian, co myślą na ten temat.

Wideo: Karol Potapowicz i Leszek Chełmowski

Reklama

Błotnisty problem przy złotowskiej promenadzie [WIDEO] komentarze opinie

  • Art - niezalogowany 2018-05-26 22:56:50

    Koło młyńskie przyczyną problemu,raczej nie,...ja bym się skupił na nowo powstałym moście w Blękwicie...

  • Kris - niezalogowany 2018-05-24 10:22:03

    Koło młyńskie pracuje na kanale łączącym jezioro Zalewskie z Miejskim -główna ilość wody wpływa rzeką Głomią z kierunku jeziora baba. Temat gospodarki wodnej to problem całej Polski -po prostu jej nie ma!

  • Kris - niezalogowany 2018-05-24 10:18:42

    Zastawka taka była na moście w Blekwicie -tylko nie miał kto jej regulować -teraz jest budowany nowy most lecz bez zastawki...

  • Ja - niezalogowany 2018-05-19 18:43:39

    Hahaha,mieszkańcy Złotowa,się wypowiedzieli,przypadkowi:D

  • Rabin - niezalogowany 2018-05-18 21:22:54

    Po twoim nicku odrazu widac ze mamy do czynienia z kretynem.

  • Quan Chi - niezalogowany 2018-05-17 12:54:25

    Racja np. szmaksterzy z pod żabki tylko ćpali.

  • Złotówka - niezalogowany 2018-05-17 12:50:14

    Dokładnie myślę tak samo. Całe szczęście ze większość tych zlotowskich patusów i ćpunów wyjechaładnie za granicę wystarczy spojrzeć na Facebooka ZŁOTÓW BEZ NICH JEST LEPSZY.

  • Maro - niezalogowany 2018-05-17 12:36:08

    Zgadzam się, koło młyńskie może być przyczyną problemu...Siła nurtu napędza koło, a przez to woda nie wpływa z "odpowiednią energią" do Jeziora Miejskiego. Może warto to zbadać.......Pytanie do władz miasta...

  • Elektryk - niezalogowany 2018-05-17 12:15:29

    Koło młyńskie jest powodem niskiego poziomu wody, woda piętrzy sie przed kolem aby poprawnie działało.Nie bylo kola byl niski stan wody ale nie kupa główna:)

  • Maro - niezalogowany 2018-05-17 11:49:45

    Może najpierw zajrzyj do słownika, a później się wypowiadaj xD

  • Jude - niezalogowany 2018-05-17 11:31:31

    Rabin, tobie to już chyba koszerne żarcie zaszkodziło....

  • Koala - niezalogowany 2018-05-16 23:17:05

    Józef jak myślisz ile kangurów potrzeba?

  • Poszukiwany, poszukiwana - niezalogowany 2018-05-16 23:16:08

    Przenieść jezioro na górę Wilhelma!. My się tutaj nabijamy, az nas zaczynają się nabijać przyjezdni.

  • jozef - niezalogowany 2018-05-16 23:13:19

    przepompować nadmiar wody z Zamzy

  • Wolność dla kangurów - niezalogowany 2018-05-16 23:04:04

    A później jak już nie będą potrzebne zatrudnić do przeganiania krukowatych z parków!

  • Do Sławcio - niezalogowany 2018-05-16 22:47:58

    Widzisz Sławcio, naprawdę potrzeba tresowanych kangurów kilka, bo jezioro totalnie się zamuli.

  • Wizytówka miasta - niezalogowany 2018-05-16 22:45:46

    To tak jak z generalicją w magistracie, nie ma wody jest muł ! Proponuję ekologiczne rozwiązanie w stylu leśnika - zatrudnić tresowanego kangura :). Dlaczego kangura? Aby w naturalnej torbie doskakiwał ze zdrojową wodą z ekologicznych źródeł. I po kłopocie.Jak eko to eko. Polecam zatrudnić też pelikany, ale to już inna pieśń.

  • Do popa - niezalogowany 2018-05-16 22:37:36

    Kaczki latają .tylko owady fruwają popie.

  • Rabin - niezalogowany 2018-05-16 22:07:16

    Inne jeziora maja swoje doplywy,a susza , brak sniegu zima,teren i wlasnie brak doplywow sa problemem w tym jeziorze panie popie.zamiast pouczac innych prosze poczytac.STAWIAM STO ZL.WAFELKU ZE PO DESZCZU PROBLEM ZNIKNIE.A JAK NIE SAM NAPISZE PETYCJE ALE DO PUTINA ZEBY DOPOMPOWAL WODE Z JEZIORA BAJKAŁ,ON TO ZALATWI.

  • Pop - niezalogowany 2018-05-16 21:02:22

    Proszę nie wzywać Pana Boga nadaremno... to nie jest problem suszy, proponuje zobaczyć stan wody w okolicznych jeziorach, promenada na jeziorze Baba kilkanaście dni temu była zalana, a kaczki nie narzekają-bo większość odfrunęły z tego bagno co trudno nie zauważyć...

  • Edek - niezalogowany 2018-05-16 19:39:13

    Brawo wkoncu ktoś to napisał publicznie taka jest smutna prawda.

  • Drwal - niezalogowany 2018-05-16 19:22:12

    Pachnie tam trochę naszymi obywatelami pracującymi za granicą czyli nawozem bo tym są dla krajów w których pracują. Zbierają truskawki itp. i są traktowani jak cyganie i rumuni czyli gorzej od muzułmanów. Na wakacje przyjeżdżają i szpanują kasą z socjalu itp. Są po prostu gównem. Szacunek dla naszych którzy pracują w kraju i zachowali resztę godności jaka została polakom.

  • Rabin - niezalogowany 2018-05-16 18:27:56

    Proponuje napisac petycje i wyslac do p.Boga ze jest sucho,nie pada,ze jak biegne to jest brzydki widok,ze np.kaczki maja malo wody itd.

  • Sławcio - niezalogowany 2018-05-16 16:33:07

    Złotowianie mogą sobie myśleć i gdybać... a stanowisko miasta jest takie: "Jezioro jest własnością Skarbu Państwa w Zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.W okresach suszy sytuacja powtarza się i między innymi dlatego zarządzający planuje zrealizować inwestycję pn " Stabilizacja lustra wody Jeziora Miejskiego". Mam nadzieję, że wybudowanie zastawki na wyjściu Głomi pomoże rozwiązać ten problem." Czyli czekamy aż jezioro kompletnie wyschnie, bo kiedy dojdzie do budowy zastawki nie wiadomo...

Dodajesz jako: |