Boczna musi uzbroić się w cierpliwość

Mieszkańcy mają problem nie tylko z drogą, ale i z budowaniem się na własnych posesjach

Problemem Dariusza Miałszygrosza jest droga istniejąca tylko na papierze, której nie da się jednak, ot tak wykreślić
Problemem Dariusza Miałszygrosza jest droga istniejąca tylko na papierze, której nie da się jednak, ot tak wykreślić

Temat ulicy Bocznej powraca na posiedzeniach rady jak bumerang. Utyskiwania mieszkańców na fatalny stan gruntowej drogi często przekazywał radny Ryszard Król. Natomiast ostatnim razem na sesji pojawił się Dariusz Miałszygrosz, który zwrócił uwagę na inny problem łączący się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to zarówno prywatnych posesji jak i samej drogi.

Fikcyjna droga, realne komplikacje

Otóż okazuje się, że przez tereny należące do Dariusza Miałszygrosza, położone pomiędzy ulicami Boczną i Gdańską, w miejscowym planie została wytyczona droga łącząca te dwie ulice. Jest to pokłosie wykupywania kolejnych działek gminnych, do których musiała być, przynajmniej na papierze, wytyczona droga dojazdowa i choć nie istnieje ona realnie, to powoduje realne komplikacje.

Co powoduje utworzenie tej drogi w planie? Ogromne komplikacje z oddaniem tego budynku, bo rozpoczęty w latach 80–tych proces trwał i nie został zakończony przed wejściem w życie planu. Teraz jeśli chce pan oddać ten budynek, to on jest niezgodny z obowiązującym planem

– wyjaśniał burmistrz. Problemem jest właśnie budowa rozpoczęta jeszcze przed uchwaleniem planu, która dziś, z powodu niezgodności z tym urzędowym dokumentem, nie może zostać formalnie odebrana.

Chciałbym teraz wykończyć dom, ale jestem w sytuacji patowej: nie mogę, bo ta droga dalej tam istnieje. Na papierze, ale jest. Teraz ani nie mogę kredytu wziąć, ani cokolwiek zrobić dalej, a budynek stoi już od X lat. Jeszcze po moim ojcu dostałem

– mówił rozgoryczony Dariusz Miałszygrosz. Na sesję przyszedł, licząc na pomoc ze strony samorządowców, ale usłyszał to, co mieszkańcy ulicy Bocznej słyszeli już nie raz: trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jedynym wyjściem jest dzisiaj zmiana tego planu, która spowoduje, że tej drogi nie będzie

– burmistrz wskazywał zdaje się proste rozwiązanie problemu....

To tylko fragment artykułu (pozostało 5366 znaków). Aby czytać dalej ...

Subskrypcja na portalu

Zyskaj już dziś pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Wykup subskrypcję

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu