:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
Zdrowie i szpital, Certyfikat złotowskiego szpitala - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 14/08/2019 11:47

Joanna Harbuzińska-Turek oraz Starosta Złotowski Ryszard Goławski byli dzisiał gospodarzami uroczystośći z okazji kolejnego uzyskania przez złotowski szpital Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się Auli im. Adama Krysińskiego w siedzibie Starostwa  Powiatowego w Złotowie. Obecni parlamentarzyści oraz samorządowcy z powiatu złotowskiego i województwa złozyli gratulację na ręce Joanny Harbuzińskiej -Turek. Obecnie certyfikat zdobyło 208 szpitali. Złotowski szpital uzyskał pierwszy certyfikat cztery lata temu. O przedłużenie certyfikatu będzie musiał akredytować za trzy lata.

Ocena akredytacyjna jest oparta na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania i stanu jednostki z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne oraz dokonaniu oceny stopnia ich spełnienia. Oceny dokonuje Ośrodek Akredytacyjny zgodnie z delegacją ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2009 r. Nr 52, poz. 418 i Nr 76, poz. 641). Zasady procedury akredytacyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 31 sierpnia 2009 r. w sprawie procedury oceniającej spełnianie przez podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych standardów akredytacyjnych oraz wysokości opłat za jej przeprowadzenie (Dz.U. Nr 150 Poz.1216).

Kierując się rekomendacją Rady Akredytacyjnej, której podstawą jest dokumentacja przekazana przez Ośrodek Akredytacyjny z przeprowadzonego przeglądu jednostki pod względem spełniania standardów akredytacyjnych i jej wszechstronnej oceny, Minister Zdrowia może:

  • przyznać akredytację na okres 3 lat,
  • odmówić przyznania akredytacji.

Decyzja Rady jest pochodną spełnienia wymogów standardów. Uzyskanie minimum 75%, możliwej do uzyskania punktacji skutkuje udzieleniem akredytacji na 3 lata. Wynik poniżej 75% skutkuje odmową przyznania akredytacji. Do publicznej wiadomości podawane są jedynie decyzje pozytywne, tj. o przyznaniu statusu jednostki akredytowanej.

Certyfikat akredytacyjny

Potwierdzeniem udzielenia akredytacji jest certyfikat, podpisywany przez Ministra Zdrowia na okres 3 lat. Stanowi potwierdzenie pozytywnej oceny rówieśniczej. Szpital, który go uzyskał cechuje się określonym poziomem funkcjonowania oraz jakością udzielanych świadczeń. Certyfikat oznacza też, że Minister Zdrowia oraz Rada Akredytacyjna zawierzają szpitalowi, że jego funkcjonowanie w okresie ważności certyfikatu będzie nie gorsze niż w trakcie oceny.
Na okres obowiązywania certyfikatu przyznawane jest:

  • prawo posługiwania się logo akredytacji oraz
  • możliwość zaopatrzenia nazwy jednostki certą (specyficzny znak CERTA w indeksie górnym na końcu nazwy szpitala) wskazującą, iż jest to jednostka akredytowana (np. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny CERTA).

 

Reklama

Certyfikat dla złotowskiego szpitala komentarze opinie

  • gość 2019-08-14 12:28:10

    taką akredytację powinni wydawać pacjenci ... Złotów pewnie nigdy by jej w takim przypadku nie otrzymał... i się zastanawiam, czy skoro u nas w Złotowie, mając takie olewcze podejście do pacjentów, dostaje szpital akredytację, to czy w innych szpitalach jest jeszcze gorzej niż u nas ????

  • gość 2019-08-14 12:48:07

    Przyznanie tego certyfikatu to nie czasem wynik zakulisowych starań? Pani dyrektor wyssała te umiejętności z mlekiem matki. Będzie argument do solidnej nagrody dla pani dyrektor. Czy w ocenie nie powinien decydować przeważający głos beneficjentów szpitala?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 13:02:25

    To już nie jest śmieszne !!!! Certyfikat za co !!!! Za traktowanie pacjentów jak bydło !!!!!!,

  • Gośćhotdog - niezalogowany 2019-08-14 13:55:34

    Certyfikat powinni dostac za kilkadziesiat minut czekania na karetke wezwana na kujanska...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 14:07:57

    Ten poseł z PiS to w ramach kampanii tam?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 14:13:30

    Jeszcze nie tak dawno szpital miał wielkie zadurzenia ,zmniejszyli ilość łużek dla pacjentów , groziło zamknięcie szpitala , a teraz co szpital się rozbudował premia dla dyrektorki i certyfikat dla szpitala . Magia czary .

  • Zlotowianka - niezalogowany 2019-08-14 14:27:54

    Certyfikaty na papierku nie leczą...żenada

  • gość 2019-08-14 14:41:58

    Pytanie? czy ten "scheiss" certyfikat ulży osobom chorym na nowotwory i pomoże im w cierpieniu? czy spadną koszty leczenia tych osób chorych po ich stronie? może jakieś 500 + dla tych osób bo leczenie nowotworów drenuje kieszenie tych chorych ludzi. Czy oczekiwania do specjalisty ten certyfikat przyspiesza?

  • gość 2019-08-14 15:25:02

    oddzial ginekologiczno polozniczy na czele z ordynatorem wielkim pseudo lekarzem M.K powinien zostac wylaczony z tego certyfikatu !!

  • gość 2019-08-14 15:53:10

    Szpital CzęstoChowa od lat i nie zmienia sie nic oprocz nagrod i wyplat pracownikow na wysokim szczeblu a jakos swiadczenia uslug dla pacjentow gleboko w *****

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 17:01:31

    Dyrektorka szpitala nie ma pojęcia o prowadzeniu placówki , ale każdy wie kto jej te stanowisko załatwił . A lekarze i chirurdzy jak dasz tak masz, tego nikt nie zmieni ludzi traktują jak zwierzęta ,tylko oni są bogami !!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 17:11:58

    Nie bądźcie tacy wyrywni bo jak tylko co to już jesteście na SOR. Kilka godz. czekania i idziecie do domu zadowoleni że będziecie żyli.
    Jeżeli byłoby tak że potrzebowali byście karetki też błagali byście o jej przyjazd w porę co mogło by uratować wasze życie które jak każdy wie jest codzienną ruletką, nie wiadomo na kogo wypadnie. A skoro tak to dobrze że mamy szpital powiatowy, dobrze że przy takich okazjach są obecni posłowiec w tym poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli coś w Złotowskim szpitalu jest nie tak to nie należy się bać i wypisywać żale tylko zgłosić to do posła do biura poselskiego których w Złotowie mamy dwa. Jestem przekonany że wasze uwagi odnośnie działalności szpitala będą wzięte pod uwagę tym bardziej że aktualny rząd Zjednoczonej Prawicy stara się jak może w takich przypadkach interweniować na korzyść pacjentów czego wyraz dał niejednokrotnie. Jeżeli nie będziecie zgłaszali swoich zastrzeżeń tylko jako anonimy ganili wszystkich za wszystko to zawsze będzie tak jak jest bo skąd taki czy inny poseł ma wiedzieć dlaczego w nagłym przypadku karetka ze szpitala na Słowackiego jedzie 45 min. Co jest tego przyczyną a rozwiązanie tej przypadlości wydaje się proste i może przyczynić się do jeszcze lepszej oceny Zlotowskiego Szpitala powiatowego.

  • gość 2019-08-14 19:52:44

    Ile kosztowało szpital zdobycie tych akredytacji ? Ile kosztowało szpital dostanie certyfikatu Dekry ? Proszę podać dokładną kwotę ile płacił szpital , bo płaci się za wydanie jednorazowo raz na trzy lata a później co roku jest kontrola i to też jest płatne !!! Nie są to małe kwoty to idzie kilkadziesiąt tysięcy złotych za ten papierek. Czy z tytułu tych papierków szpital dostaje większe pieniądze z NFZ na działalność ? NIE !! Nie wiem jakim sposobem szpital dostaje te certyfikaty czy akredytacje jak szpital ledwo dyszy , oddział dziecięcy jest w ciężkiej sytuacji - brak personelu medycznego i pielęgniarskiego , oddział chirurgi tak samo ( zamknięty jeden odcinek z braku personelu medycznego ). Będę już kończył , żeby nie pastwić się nad naszym szpitalem . Jeszcze jedno zdanie do gościa powyżej Ty obywatelu - obywatelko to nie wyjeżdżaj mi z tą zjednoczoną prawicą i z tymi posłami co Piechowiak czy inne podobne do nie go. Ta zjednoczona prawica to jest dojna zmiana , która doi ile wejdzie . Szpital to nie miejsce na kampanię polityczną . Temu panu podziękują wyborcy na jesieni. Pani dyrektor jest na zwolnieniu lekarskim bo widać jej temblak na lewej ręce a jeszcze ciekawe jak jeździ samochodem . Może ktoś z ZUS potwierdził by czy pani dyrektor jest na zwolnieniu lekarskim bo jeżeli jest to łamie prawo pracy. Wiadomo jakie są tego konsekwencje . Śmiało ZUS , odwagi .

  • gość 2019-08-14 20:46:06

    Taki konkurs to ja też mogę zrobić. Opracować logo i teraz je sprzedać. Tak jak iso i te inne bzdury. Firmy płaca za kawałek obrazka.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 21:12:20

    Brawo brawo a skargi były ale są zamiatane pod dywanik

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 21:46:23

    Nie chcę słyszeć nic na temat tego szpitala mam traumę , kto tam był wie co chodzi

  • gość 2019-08-14 21:50:34

    kolejna szopka

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 23:31:41

    Kolejna żenada naszej rzeczywistości!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 23:32:39

    Kolejna żenada naszej rzeczywistości!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 23:57:44

    Kasa. I znajomości oto cała tajemnica wiary Amen .

  • gość 2019-08-15 01:25:44

    Cały problem polega na tym, że Szpital złotowski podobnie jak szpitale w wielu miastach / w większości/ ścigają się w statystykach, w papierkach rozwieszanych w różnych kątach szpitali! AUTOREM TYCH statystyk , dokumentacji są administracje szpitali pod nadzorem dyrekcji placówki ! PROBLEMEM NIE JEST STAN PACJENTA , A STAN W statystykach , miejsce w rankingu , co nie ma zadnego związku z faktycznym leczeniem i autentycznym stanie szpitala ! Na wypisie szpitalnym zawsze pojawia się zapis ,, pacjent wypisany w dobrym stanie ,, , co jest bandyckim kłamstwem ! Przeważnie na wypisie są często zalecenia o konieczno0ści konsultacji z wieloma specjalistami i tu zaczyna się koszmar chorego ! Trzeba mieć dużą kasę , ażeby znależć odpowiedniego specjalistę , a nie jakiegoś wałkonia i to za duże pieniądze ! Szpital powinien sprawować opiekę nad pacjentem do czasu jego wyzdrowienia mając odpowiednią kadre , a nie ganiać chorego po specjalistach w innych miastach ! Jestem pewny , że wielki procent pacjentów umiera właśnie z tych przyczyn ! Takie szpitale bardziej przypominacą lazarety niż nawoczesne , oczekiwane przez pacjentów placówki ! Wstyd się czymś takim chwalić !

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 06:10:09

    Jak nowy zastępca dyrektora

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 07:12:25

    Kto nim został?

  • gość 2019-08-15 08:23:19

    przecież te wszystkie certyfikaty to kpina , załatwione po znajomości ,albo za pieniądze, dla pacjenta nic nie znaczy taki dyplomik, powieszą sobie ten "certyfikat" na ścianie i tyle z tego, dalej głęboki PRL...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 10:00:21

    Jeżeli jesteście niezadowoleni to wreszcie zróbcie porządek. Idźcie na wybory parlamentarne, samorządowe i wybierzcie tych którym uwierzycie że są zdolni do wprowadzenia korzystnych dla wszystkich zmian.
    Przecież trwanie w tym samym z tymi samymi radnymi, burmistrzami, Starostami to betonowanie tego z czym nie zgadzacie się od dziesiątek lat.
    Każde wybory pokazują że nie stać was nawet na przełamanie stereotypów politycznych które u nas czerwona zaraza zakorzeniła na żyznym gruncie głupoty ludzkiej.
    Odpowiedzcie sobie sami co w polityce po zmianie ustroju zmieniło się w Złotowie ano nic ideologia komunistycznej propagandy nie ma końca dlatego jest jak było i będzie jak jest.
    Oni w te klocki są dobrzy.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 10:16:14

    Żeby tak wszyscy chcieli iść na wybory to było by dobrze,ale ludzie nie idą bo poco i tak nic się nie zmieni . Z drugiej strony zmiana parti nic nie da , dalej e szpitalu bęndą przekręty i łapówki .

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 11:37:12

    Ma ktoś wiadomości o łapówkach to niech zgłosi to odpowiednim organom a nie marudzi anonimowo na forum, należy zweryfikować takie informacje i wyciągnąć konsekwencje od winnych

  • Janek z 4 pancernych - niezalogowany 2019-08-15 12:40:06

    Za długo pracuję w służbie zdrowia (nie w Złotowie) aby nie wiedzieć o co z tymi certyfikatami , akredytacjami chodzi. Tak jak ktoś wcześniej napisał, to bujda na resorach, taki certyfikat właściwie kupuję się jak usługę , tylko przeciętny Kowalski tego nie wie i jak trafia do szpitala cieszy się że jest w najlepszych rękach. Rzeczywistość niestety jest inna. Służba zdrowia w całej Polsce jest w ruinie. Dodatkowo z takim Złotowie rządzą cały czas układy, np.na konkursach na stanowiska.Dobrej klasy specjaliści za bardzo nie chcą pracować w małych szpitalach a jak przyjdą to taki szpital musi mu zapłacić krocie.Nie wystarcza wtedy funduszy na inne wydatki jak np. dla pensje dla pozostałego, niższego personelu więc takie osoby również nie bardzo są zmotywowane do pracy.I koło się zamyka a gdzieś poza nim krąży biedny,ufający niekiedy cierpiący pacjent.

  • gość 2019-08-15 19:41:38

    13 lat temu dzieciaka nam zmarnowali skurwiele do dzisiaj zadnej odpowiedzialnosci wszystko zamiatane pod dywan

  • gość 2019-08-15 20:45:25

    Proszę nie pisać o jakichś przeżytkach z PRL-U ! Przeżyłem tamte czasy i wiem z autopsji , że jak na ówczesne możliwości służba zdrowia w tym leczenie szpitalne nie było aż tak straszne jak piszą ci , których być może nie było na świecie ! To jest wina rządów post solidarnościowych , które polużniły całkowicie służbę zdrowia poprzez tworzenie konkurencji w postaci prywatnych szpitali , prywatnych gabinetów ! To była dla służby zdrowia poprostu tragedia , a w szczególności dla zwykłego polskiego Obywatela ! Np emeryt, jest skazany na leczenie prywatne lub powolną śmierć , a kto uważa , że to przesada jest zwykłym idiotą ! Taka sytuacja rujnuje życie starszych ludzi , szczególnie tych , którym nikt finansowo nie może pomóc ! Polska Służba Zdrowia jest na szarym końcu cywilizowanych państw , ale za to przoduje w wydatkach na wojsko , na propagandę sukcesu, na politykierów ! Tramp powiedział : kocham Polskę , bo kupują naszą broń , wydają jako nieliczni 2% budżetu na zbrojenie oraz budują nam za miliardy bazę , taką jak sobie życzymy ,, ! Tylko wyjątkowo zacofane społeczeństwo nie jest w stanie tego faktu zrozumieć !

  • gość 2019-08-18 17:04:50

    Treść komentarza...

  • gość 2019-08-18 17:11:08

    Certyfikat jest wynikiem ukladow p.dyrektor -ona chce zawsze być na świeczniku nie ważne czy coś potrafi,wiadomo że posadę ma dzieki mamusi i ambicje jej sięgają wyżej.Szkoda że nie startowała do szpitala w Pile a może do Szczecina albo Warszawy?Żenada a ręka jest prawa na temblaku wyraźnie to widać.Jak jeździ samochodem podczas zwolnienia niech ZUS oceni

  • gość 2019-08-19 09:34:35

    NIK wszystko zweryfikuje.

  • gość 2019-08-21 20:36:03

    Ja się pytam,dlaczego z tego szpitala złotowskiego,pacjenci uciekają?!.Ja odpowiem,winę ponosi cała dyrekcja Szpitala Powiatowego w Złotowie.Pielęgniarki dostają dziś wysokie pensje,tak jak w klinikach.Ale mają mniejsze wykształcenie i są bardzo aroganccy do pacjentów.Jestem rozczarowany tym Certyfikatem,który nie służy pacjentom.

  • gość 2019-08-21 20:41:42

    Ja się pytam,dlaczego z tego szpitala złotowskiego,pacjenci uciekają?!.Ja odpowiem,winę ponosi cała dyrekcja Szpitala Powiatowego w Złotowie.Pielęgniarki dostają dziś wysokie pensje,tak jak w klinikach.Ale mają mniejsze wykształcenie i są bardzo aroganccy do pacjentów.Jestem rozczarowany tym Certyfikatem,który nie służy pacjentom.

  • gość 2019-10-04 07:49:30

    A co z łapówkami za pobyt w szpitalu???? Na odziale paliatywnym podobno pielęgniarka 2 tys kasowała za wyrko.

Dodajesz jako: |