:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 25°C
Pozostałe, Chcą ćwiczyć swoim street workout parku - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 29/06/2019 07:30

W Jastrowiu ma powstać street workout park. Jest inicjatywa radnego, podpisy poparcia mieszkańców i zielone światło od burmistrza.

O inicjatywę zabiega radny Dariusz Miszczak.

– To nie jest mój pomysł, ale młodych chłopaków, którzy interesują się tym sportem. Żeby móc ćwiczyć, jeżdżą również do Złotowa – jego zdaniem najwyższa pora podziałać, aby również w Jastrowiu powstało takie miejsce.

– Zebrałem podpisy od ludzi. Wcale nie tych zainteresowanych tym tematem, ale zupełnie postronnych. Wyszedłem na chodnik, mówiłem, że planujemy coś takiego i co ludzie na to. Uznali, że coś takiego się przyda. Mam około czterdzieści głosów poparcia – podkreśla radny, który dalej będzie zabiegać o to, aby inwestycję uwzględnić w przyszłorocznym budżecie.

– Mam już wstępne potwierdzenie od burmistrza, że pomysł będzie miał jego poparcie – zaznacza.

– Tak jakoś mam, że burmistrz raczej pozytywnie odnosi się do moich inicjatyw – przypomina, jak wcześniej w pobliżu hali sportowej powstawał skate park, ale także o tym, że miasto wspiera organizowane przez niego od dziewięciu lat muzyczne wydarzenie Freestyle Battle.

– To miejsce jest za małe na organizację koncertów, ale idealne do tego, aby powstał street workout park – pokazuje na teren między płytą boiska a skateparkiem.

– Całości na pewno nie zajmiemy. Najwyżej kawałek terenu. W przyszłości będzie ewentualnie możliwość rozbudowy bądź zlokalizowania jeszcze czegoś – zaznacza.

– Nie chcę oczywiście przesadzić z ceną. Wiem, jak wygląda budżet i jakie czekają nas wydatki na większe inwestycje – mówi radny zapytany o koszty, które szacuje na maksimum 15 tys. zł.

– Na początek urządzenie za tyle wystarczy. Zawsze będzie możliwość rozbudowy, jeśli pomysł chwyci.

Dariusz Miszczak ma nadzieję, że w tym roku, przy pracach nad przyszłorocznym budżetem, uda się zabukować pieniądze na tę inwestycję, a w przyszłym roku ją zrealizować.

Oby korzystano

Burmistrz potwierdza swoją przychylność do pomysłu.

– Jeżeli takie urządzenia miałyby powstać, to rzeczywiście najlepiej przy naszym kompleksie sportowym w okolicach hali, przy ulicy Kolejowej – podkreśla, że obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza posadowienie w tej lokalizacji takich urządzeń. W ocenie Piotra Wojtiuka do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, czy inwestycję realizować bezpośrednio z budżetu samorządu, poprzez budżet obywatelski czy dotację dla stowarzyszenia, które chciałoby podjąć się takiej inicjatywy.

– Takie pomysły raczej się sprawdzają – uważa, że skoro jest inicjatywa i są ludzie, którzy mają takie oczekiwanie, warto to wykonać.

– Oby tylko korzystano z tych urządzeń, żeby za jakiś czas nie okazało się, że był to jednorazowy zapał – zaznacza.

– Miejsce na pewno będzie się cieszyć zainteresowaniem. Sam zrobiłem sobie coś takiego na ogrodzie i trenuję. Mało jednak tego mam, na profesjonalnym urządzeniu na pewno można ciekawiej ćwiczyć – mówi jeden z tych najbardziej zainteresowanych mieszkańców, Sebastian Dziedzina.

– Mam grupę znajomych, którzy też interesują się tym sportem. Jest bardzo ciekawy, to lepsza alternatywa od chodzenia na siłownię i dźwigania ciężarów. Ten sport jest wszechstronniejszy, można robić naprawdę niebywałe rzeczy ze swoim ciałem. Czasami jeździmy poćwiczyć do Złotowa, ale wiadomo, że znacznie lepiej byłoby mieć coś takiego u siebie – dodaje. Sebastian Dziedzina jest przekonany, że miejsce będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem młodych jastrowian.

Piotr Steffen

Reklama

Chcą ćwiczyć w swoim street workout parku komentarze opinie

  • gość 2019-06-29 07:51:48

    Znowu poroniony pomysł .Boisko do siatkówki stoi puste.W parku na Roosvelta zrobić ścieżkę utwardzoną matki z wózkami męczą się tego oni radni burmistrza nie widzą droga do jastrobetu i chodnik tirami zastawione władza udaje że problemu nie ma pochowali głowę w piasek.A młody wyskakuje pierdołami.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 09:18:41

    Boisko do siatkówki.. Skoro nic nie wiesz o streetworkoucie to nie wypowiadaj się. W Łotwie też tak ludzie gadali a teraz jest pełno młodych ćwiczących którzy robię ładny progres i nie chleja po kontach tylko robią trening!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 10:07:17

    A na co komu te pierdoły strata pieniedzy czym sie ru szczycic kolejny lizus dupy burmistrza bo jal ktos przyjdzie z fajna inicjatywa na zrobienoe czegos w tym nudnym miescie to nagle nie ma kasy.

  • gość 2019-06-29 10:35:16

    Burmistrz tylko kasę daje swoim radnym a inne pomysły do kosza wrzuca.Lepiej pieniądze przeznaczyć na inne cele.

  • Dawid - niezalogowany 2019-06-29 10:36:13

    Brawo Dariusz! W końcu młodzi wprowadzają inicjatywy mieszkańców, oby tak dalej

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 10:53:07

    Pomysł ciekawy... Jak większość pomysłów radnych. Natomiast żaden z Nich nie zdaje sobie sprawy z wydatków które w najbliższym czasie czeka gminę. Między innymi kanalizacja w Brzeźnicy i Sypniewie a co za tym idzie modernizacja oczyszczalni ścieków w Jastrowiu. Przecież to są grube miliony.... Gmine czeka katastrofa ekologiczna jeżeli tego nie zacznie się robić. Drodzy radni zacznijcie myśleć przyszłościowo. Wasze pomysły nie mówię że złe ale kasochlonne mogą spowodować brak kasy na poważniejsze działania. Brak racjonalnego myślenia może mieć szereg konsekwencji w najbliższej przyszłości.... Przestańcie myśleć jak politycy!! Zacznijcie działać dla naszych dzieci...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 11:34:33

    Niech sobie budują co chcą, ale za swoje. Jak mi nie wybudujecie, to będę chlał. O masakro.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 11:58:33

    Co by nie zrobić niektórym burakom zawsze nie pasuje. Nie patrz na to Darek !

  • gość 2019-06-29 12:32:27

    A co burmistrz swoim będzie kasę dawał z naszych podatków.Ludzie w Jastrowiu też głos się liczy a nie pupilki jego.Inne ważniejsze są potrzeby.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 12:39:18

    Mieszkacie w Polsce pamiętajcie poronione pomysly zdaja egzamin za granica gdzie ludzie mają siano i nadmiar czasu pozdr.

  • Edek - niezalogowany 2019-06-29 12:48:57

    Cpun park chyba jarają chleją tam i rozpiera.... wszystko patola. Najpierw może niech powstanie jakas grupa która to robi i nauczy innych młodych.Dla kogo to robić?bo ktoś może złapie zapał na tydzien bo w necie sie naogladal.

  • gość 2019-06-29 13:57:13

    Darek, dobry pomysł! Dla ludzi interesujących się sportem na pewno się przyda. Ja jestem jak najbardziej za.

  • gość 2019-06-29 14:42:09

    Bez sensu pomysł ile modych ćwiczy na skateparku tylko ćpaja tam i piją wieczorami lepiej te pieniądze zainwestować w nowe pomosty na plaży miejskiej gdzie ludzie odpoczywaja a pomosty odstraszaja swoim wygladem turystów. Niedługo dojdzie do wypatku to wtedy może zaczna inwestować pieniądze z głowa a nie w pomysły z palca wyssane.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-29 16:15:17

    Pomosty nie są do wypoczynku tylko do spacerowania, ale w Jastrowiu zawsze na opak.

  • Jastrowianin - niezalogowany 2019-06-29 22:30:04

    Brawo Darek, długo na to czekaliśmy

  • gość 2019-06-30 07:21:38

    Poroniony pomysł.Inne bardziej potrzebne są rzeczy do zrobienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-30 22:51:06

    Pomysł kibel. Zamiast tego wiecej ławek w miescie.... W trasie nad jezioro.... Itd.... A nie jakieś dziadostwo dla ćpunów.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 07:11:53

    A ławki w lesie po co ? Piwsko chlać ?

  • gość 2019-07-02 11:01:12

    oj Daruś Daruś , obiecałeś zagospodarowanie terenu rzeczki i priorytetem miał być park w strone PKP no i co ????? Szkoda mojego głosu!!!!!!

  • gość 2019-07-02 12:35:08

    Plaża w tym roku to masakra, turyści na pewno uciekną. Łezka się w oku kręci, obraz nędzy i rozpaczy. Ja osobiście już tam nie chodzę.

  • gość 2019-07-02 15:40:46

    A jaki ty turysta , menelu jeden!!! Nie chodz nad jeziorko , bo wystraszysz porządnych ludzi .

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 23:29:25

    Sami ruszcie dupy i coś zróbcie. Brawo Dariusz. Chociaż jednemu się chce coś zrobić. Koszt nieduży.

  • gość 2019-07-04 19:02:32

    Idealna inwestycja dla budżetu obywatelskiego