:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C

Chodnik zamiast drogi? Starosta odwiedził Sypniewo

USUNIĘTE Informacje, Chodnik zamiast drogi Starosta odwiedził Sypniewo - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 02/03/2018 10:00

Podczas wizyty w Sypniewie starosta Ryszard Goławski nie wspomniał nic o remoncie drogi powiatowej, lecz obiecał, że pochyli się nad budową odcinka chodnika

Czytasz tekst premium, który został udostępniony dla wszystkich Czytelników portalu.
Zostań stałym Czytelnikiem.
Zaloguj się i subskrybuj wszystkie treści portalu .


Mieszkańcy nie tylko Sypniewa, ale prawie całej gminy Jastrowie od wielu lat domagają się przebudowy drogi powiatowej na odcinku Brzeźnica-Nadarzyce. Jej stan jest opłakany, a stanowi ona przecież ważny i ruchliwy trakt, przez co nie dziwi fakt, że często brak jej remontu wytyka się władzom powiatu, w tym także radnym powiatowym z Jastrowia.

Wizyta starosty

Zdawałoby się więc, że jeśli już starosta pojawi się w Sypniewie, to właśnie w tej sprawie. Tymczasem Ryszard Goławski pochwalił się na stronie powiatu zupełnie czym innym.

„Podczas roboczej wizyty, którą zainicjował sołtys, rozmawiano na temat budowy chodnika w centralnej części wsi, w pobliżu kościoła. Taką potrzebę zgłosili Jerzemu Ćwirko mieszkańcy Sypniewa. Teraz starosta pochyli się nad nią wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Mirosławem Jaskólskim”

czytamy w zamieszczonym w internecie komunikacie. Informacja o spotkaniu została okraszona zdjęciem z trójką zadowolonych panów. Zadowolenia natomiast nie było widać wśród odbiorców newsa, którzy chętnie komentowali komunikat ze starostwa.

„Po 11 latach zawieszonej inwestycji drogowej będziemy mieli 50 metrów chodnika BRAWO!!!!!!”

napisał Gienek Stachowiak.

„ Jaki jest sens budowania chodnika po obu stronach aż tylu mieszkańców nie mamy żeby się na jednym nie zmieścili. Marnotrawstwo publicznych pieniędzy ważniejsza jest droga do Brzeźnicy”

to z kolei komentarz użytkownika Łukasz Judyta Golda.

„Może jeszcze dywanik?? Będzie komplet dekoracji. Czekam aż nastąpi czas, że problemy będą rozwiązywane a nie tylko przykrywane „chodniczkiem”. To my musimy egzekwować realizację obietnic, bez kredytu zaufania. Ten dość dawno się wyczerpał, szczególnie jeśli chodzi o drogi powiatowe”

napisała natomiast Magdalena Korwin-Piotrowska. Przy okazji oberwało się także sołtysowi.

Marne szanse

Głos w internetowej dyskusji zabrał także burmistrz Jastrowia.

„A ja powiem tak jak mówią młodzi ludzie: Panie Starosto to zwykła ściema! Dla mieszkańców i rozwoju Sypniewa i Nadarzyc najważniejsza jest droga powiatowa Brzeźnica - Nadarzyce i jej remont. Od 10 lat kończy się tylko na obietnicach. Kolejny kawałeczek chodniczka nic nie zmieni. Mieszkańcy domagają się modernizacji jednej z najważniejszych dróg w Gminie Jastrowie!”

to treść postu Piotra Wojtiuka na facebook’u. Także podczas ostatniej sesji rady miejskiej nie omieszkał wypomnieć radnemu Bzowskiemu zdjęcia ze starostą. Mówił wtedy, iż w jego ocenie nawet zabiegi, aby starać się o remont drogi ze względów strategicznych dla obronności państwa z uwagi na dojazd do poligonu w Nadarzycach nie mają większych szans, gdyż wojsku bardziej zależy na drodze z Nadarzyc do Drawska przez Szwecję. Niemniej kilka dni później przekazał za pośrednictwem facebook’a informację, którą otrzymał od posła Piechowiaka, że droga Jastrowie-Nadarzyce zostanie wpisana do katalogu dróg o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju.

„Daje to nadzieję na realną możliwość remontu tej drogi w najbliższych latach ze środków budżetu państwa”

napisał Piotr Wojtiuk. Burmistrz cały czas także podkreśla, że gmina jest w stanie dołożyć do przebudowy drogi od 800 tys. do 1 mln zł.

Wszystko więc wskazuje na to, że na dobrą drogę będzie trzeba jeszcze poczekać, ale choć budżet inwestycyjny powiatu jest okrojony do minimum i znalezienie w tym roku pieniędzy na to zadanie graniczyłoby z cudem, to jednak jest nadzieja, że plan związany z walorami strategicznymi tego odcinka może przynieść jakieś efekty. Niemniej reakcja internautów pokazała, że nie przepadają za sztuczkami propagandowymi.

Reklama

Chodnik zamiast drogi? Starosta odwiedził Sypniewo komentarze opinie

  • Haha - niezalogowany 2018-03-04 13:30:10

    Pomarzyć możesz .

  • z sypniewa - niezalogowany 2018-03-04 11:19:46

    Idąc twoim tokiem myślenia to wszyscy, z Sypniewa i okolic, którzy pobierali zasiłki z Powiatowego Urzędu Pracy powinni zacząć remontować drogę od Brzeźnicy.

  • Josito - niezalogowany 2018-03-04 11:05:29

    I bardzo dobrze niech koreany złapią za łopaty i zasypią dziury, wreszcie coś zrobią dla gminy, która ich od lat utrzymuje z opieki społecznej.

  • z - niezalogowany 2018-03-04 10:49:09

    Dziękuję.

  • z sypniewa - niezalogowany 2018-03-04 10:39:46

    Uwagi na temat tej drogi są jak najbardziej słuszne, a obowiązek jej naprawy spoczywa na powiecie. Ale burmistrz, który tak ochoczo wziął się za rozliczanie starosty, może by się wreszcie wziął za remont drogi gminnej z Sypniewa do Sypniewa Folwark (tzw. Korea). Tą drogą nie da się jeździć, a dowożone są nią dzieci do szkoły, tymczasem burmistrz w wywiadzie dla tv asta nie widział problemu.

  • magda - niezalogowany 2018-03-03 21:49:37

    Ten pierwszy wyraz pisze się przez "h", a nie "ch".

  • jastrowiak - niezalogowany 2018-03-03 21:16:09

    Skoro winą za tę drogę obciąża się radnych powiatowych z Jastrowia, to ja mam pytanie do burmistrza " Dlaczego jedna z tych radnych bez problemu lansuje się w broszurze wydawanej za gminne (czyli moje) pieniądze?"

  • do konowała - niezalogowany 2018-03-03 21:09:46

    A to jest może ta substancja, za którą dostałeś działę od kontrolerów z WIOŚ?

  • Rederitz - niezalogowany 2018-03-03 21:03:39

    Ale ty śledczy masz jazdy. Benzopiren zaszkodził ?

  • xyz - niezalogowany 2018-03-03 20:59:29

    Spójrz w lustro, to dopiero będziesz widział oszołoma.

  • jastrowiak - niezalogowany 2018-03-03 20:56:23

    Dziwne są te zarzuty pod adresem Starosty, że robi sobie w Sypniewie kampanię, bo: 1) Starostę wybierają radni powiatowi, a nie mieszkańcy, 2) Starosta był tam na zaproszenie sołtysa. Jak wygląda szał kampanii wyborczej zaprezentował natomiast Piotr i ci, co śledzą ostatnie wydarzenia w Jastrowiu zapewne wiedzą o czym piszę.

  • Rederitz - niezalogowany 2018-03-03 20:44:11

    Jaki ty obcy ? Największy oszołom w gminie ?

  • do konowała - niezalogowany 2018-03-03 20:37:38

    Zamiast zajmować się zdrowiem obcych sobie ludzi, zajmij się zdrowiem swojego brata. Nadal mu się wydaje, że jest Napoleonem ?

  • Lekarz - niezalogowany 2018-03-03 20:16:46

    Tak to ja zbysiu

  • Felczer - niezalogowany 2018-03-03 20:12:30

    I ty to piszesz który znowu tabletki zgubił !!!

  • abc - niezalogowany 2018-03-03 18:52:26

    Nie wiem co bierzesz, ale stanowczo musisz zmniejszyć dawkę. Widzę, że artykuły o narkotykach w Jastrowiu nie są przesadzone.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-03 18:34:43

    Bardzo dobrze, że istnieje konflikt między starostwem a burmistrzem, każdy dobrze widzi ŻE Jastrowie bardzo się rozwinęło i wystarczy spojrzeć na budżet i dochody jak się zmieniły na plus. Szkoda niestety że mamy takich radnych powiatowych jakich mamy, ale może to się zmieni w tych wyborach

  • No nie? - niezalogowany 2018-03-03 18:28:45

    Pan Starosta z całą pewnością cieszy się z faktu, że Piotr nie klepie go po plecach. A bo to wiadomo, co taki może trzymać w ręku !?

  • z jastrowia - niezalogowany 2018-03-03 18:25:05

    A może by tak Piotr spytał swoją promotorkę "ile metrów tej drogi można by było zrobić zamiast podwyższać wynagrodzenie jej córki?" Z tego co słyszałem to ta pani ma zamiar ponownie kandydować do powiatu, a Piotr ma ją w tym wspierać.

  • No tak - niezalogowany 2018-03-03 15:00:25

    Pewnie Starosta obraził się na Burmistrza, że ten nie klepie go po plecach i dlatego na złość jemu i mieszkańcom drogi nie chce zrobić. A może to jednak powiat jest bankrutem i nie wypełnia swoich obowiązków.

  • z - niezalogowany 2018-03-03 14:21:04

    A, czyli to zwykła zawiść władz powiatowych do Piotra W? "Strach występować w szeregi" władz powiatowych i nie iść z nimi ramię w ramię.

  • z - niezalogowany 2018-03-03 13:09:42

    Acha. Ile masz lat? 9?

  • josito - niezalogowany 2018-03-03 12:44:01

    coś w tym jest . ha ha ha

  • karol - niezalogowany 2018-03-03 12:42:53

    Radny Krzysiu, a jak to jest, że większość Sypniewa obsługujesz pod względem wywozu nieczystości płynnych, a gmina ma problem z ustaleniem, gdzie są nieszczelne zbiorniki bezodpływowe. Przecież obowiązkiem powinno być dostarczenie pełnej informacji i sugestii do gminy, a tego chyba nie uczyniono.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-03 12:41:22

    Aż strach czytać te powyższe wypociny ortograficzne.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-03 12:39:20

    Na czym polega arogancja wobec władz powiatu ?

  • Kasztelan - niezalogowany 2018-03-03 11:43:29

    Piotr Wojtiuk zraził do siebie wszystkich z powiatu, więc czego oczekuje. W sumie jak obserwuje całą scene polityczną w Jastrowiu to obecny burmistrz najbardziej skłucony z tymi co kiedyś szli ramie w ramie. Aż strach występować w szeregi :-)

  • Olek - niezalogowany 2018-03-03 11:11:21

    Poczytaj i posłuchaj co piszą i mówią mieszkańcy Sypniewa. Przeczytaj ze zrozumienien tekst, trochę wysiłku nie zaszkodzi.

  • abc - niezalogowany 2018-03-03 11:10:26

    Pan starosta nie remontuje tej drogi w trosce o żonę Piotra, żeby jej się hemoroidy nie zalęgły.

  • z - niezalogowany 2018-03-03 11:07:29

    A pan starosta to dojechał tą rozpadającą się drogą do Sypniewa (która jest w jego kompetencjach) i uznał, że wszystko jest ok. Brakuje tylko chodnika. Jawna kpina i wyśmiewanie wyborców.

  • abc - niezalogowany 2018-03-03 08:38:44

    Radny Bzowski, żeby móc spotkać się ze starostą, musi uzyskać zgodę Wojtiuka? To czyje interesy ma reprezentować Bzowski- interesy Wojtiuka, czy mieszkańców Sypniewa?

  • z sypniewa - niezalogowany 2018-03-03 07:24:01

    Należy zadać sobie pytanie: "Kto tu robi sobie kampanię i czyim kosztem?" Czy to starosta obiecywał drogę? NIE. Drogę obiecywali JHT i PW jeżdżąc na spotkania przedwyborcze do Sypniewa (starosta nie przyjeżdżał). Ta pierwsza o drodze zapomniała już po objęciu funkcji- jednej z najważniejszych funkcji w powiecie. Zapewne w tym roku znowu ruszy w teren i znowu będzie obiecywała to samo. Ten drugi też obiecywał mimo, że nie leżało to w jego kompetencji. Swoją arogancją zraził skutecznie władze powiatu do siebie, co spowodowało, że powiat realizował inwestycje w innych gminach. Zapewne w tym roku też będzie obiecywał drogę, pod warunkiem, że zmieni się starostę.

  • Wfman - niezalogowany 2018-03-02 15:05:19

    Sztysiu na każdym turnieju drużynę wystawia - nie ważne czy w piłkę nożną czy w siatkówkę. Jednym słowem za sport się wziął.

  • papaj - niezalogowany 2018-03-02 14:18:36

    Już nie przejdą takie numery - kawałek chodniczka przed wyborami. dotychczasowi radni powiatowi z Jastrowia ( 2 panie i pan ) zawiedli - czas na zmiany i czas na nowych ludzi.

  • Rafał - niezalogowany 2018-03-02 12:24:32

    Jeszcze musi troszkę pokoleń Polaków się narodzić żeby sumiennie wykonywali swoją pracę i oddali się temu do czego zostali wybrani

  • wyborca - niezalogowany 2018-03-02 11:35:19

    Rysiu widziałeś się w lustrze w tym kapeluszu ??.............
    No tak powoli ruszyła kampania wyborcza , czas w teren

  • Edek - niezalogowany 2018-03-02 10:56:42

    Kpiny

  • xxxx - niezalogowany 2018-03-02 10:47:11

    oj cudny starosta walczy o glosy :) nagle zaczal jezdzic wszedzie i przy okazji zabiegac o to aby nie odciagneli go od koryta :) a sztysiu nie jezdzi?

  • Sypniewiak - niezalogowany 2018-03-02 10:38:56

    Nie wiem po co ten pan, przyjeżdża do Jastrowia, siedź panie se w tej Lipce bo i tak nic nie robicie u nas