:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
Samorządowcy, dalej CKZiU Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 30/01/2019 19:52

W gabinecie Starosty Złotowskiego odbyło się dziś spotkanie w którym wziął udział Burmistrza Jastrowia oraz członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego – Andrzej Pietrzak, Ryszard Król i Paweł Michał Owsianny

Tematem rozmów była powiatowa oświata, a konkretniej – przyszłość szkoły CKZiU funkcjonującej w Jastrowiu przy ul. Poznańskiej 35. Rozważano ją wyłącznie w kategoriach rozwoju.

Taką ścieżkę z pewnością zagwarantuje porozumienie, które dzisiaj wypracowano. Samorządowcy uzgodnili, że zadanie prowadzenia szkoły w Jastrowiu w przyszłości przejmie Gmina i Miasto Jastrowie. Dla aktualnych i przyszłych uczniów, a także ich rodziców, jest to gwarancja ciągłego funkcjonowania szkoły, o której mowa.

Szczegóły międzysamorządowej współpracy w tym obszarze zostaną przedstawione po przeprowadzeniu debaty, która ma się odbyć w końcu lutego. Tymczasem Burmistrz Jastrowia zadeklarował zdecydowane zaangażowanie w kwestię prowadzenia naboru do szkoły w Jastrowiu.

Reklama

Co dalej z CKZiU w Jastrowiu? komentarze opinie

  • Jili - niezalogowany 2019-01-30 20:54:33

    Rada powinna się skupić na długach!!!!
    Długi trzeba spłacać,po co nam Rejon Dróg powiatowych bez pieniędzy????
    Rozwiązać to towarzystwo!!!
    Chmielewski jako koalicjant Goławskiego-czekam na deklaracje ws.długów.
    Co na to opozycja z PiS?? Nic ,tak jest łatwiej!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 23:23:21

    Gościu sam będziesz łopatą 500 km dróg odśniżał i dziury łatał a jeszcze kosą kosił 1000km poboczy nie mówiąc już o budowie chodników i ścieżek rowerowych

  • Yti - niezalogowany 2019-01-30 23:29:23

    Gościu sam będziesz łopatą 500 km dróg odśniżał i dziury łatał a kosą kosił 1000 km poboczy nie mówiąc już o 20 mostach i 200 przepustach jak i nowych chodnikach

  • gość 2019-01-30 23:51:46

    Jako mieszkańcy wspierający utrzymanie szkoły w Jastrowiu dziękujemy jednemu z członków zarządu, który jako mieszkaniec gminy stanął na wysokości zadania i doprowadził do spotkania starosty z burmistrzem, którzy nie przepadają za sobą. Dobrze, że w tak ważnej sprawie potrafili się dogadać.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 08:44:12

    Myśle ze ten członek zarządu najmniej tam miał do gadania i bez zgody starosty go...no może zrobic. Prędzej to burmistrzowi zależy na tej szkole niz mu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 08:51:04

    Król coś do gadania? No chyba że o pługu rolniczym

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 09:14:42

    On jest tylko pionkiem Golawskiego nie oszukujmy się. Nie ma wielkiego znaczenia. Moim zdaniem dużym zaangażowaniem wykazali sie rodzice wraz z radnymi miasta.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 11:32:22

    A co z Ośrodkiem Wychowawczym dla dziewcząt w Jastrowiu?
    Chciałam składać tam cv ale ponoć starostwo likwiduje placówkę w tym roku..

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 15:56:55

    A Krajenka zaorana

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 16:01:06

    Nie ważne kto i co ważne, że szkoła będzie. A jak przejmie ją Miasto to tylko będzie lepiej dla niej.Dobrze , że się wszyscy dogadali.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 18:00:29

    No fajnie.Będę bardzo się cieszyła,jak szkoła przetrwa.Trzymam za to kciuki i proszę nie odpuszczajcie.Szkoła ma świetną tradycję.Czy naprawdę nie stać nas i naszych dzieci abyśmy tę tradycję kontynuowali.Niech tylko pan Hencel nie przeszkadza.Niech pozwoli otworzyc dobre i atrakcyjne kierunki nauczania a nie tylko szkoly zawodowe.Czy nie mamy dobrych nauczycieli i dzieci.Czy tylko Złotów ma manopol na dobre kształcenie?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-31 18:44:24

    Jest szansa żeby stopniowo odbudować pozycję tej szkoły. Trzeba zacząć od kadry i atrakcyjnych kierunków nauczania. Musi być też odpowiedni dyrektor tej placówki z wizją i pomysłami. Trzymam kciuki.

  • Do gościa powyż - niezalogowany 2019-01-31 19:45:09

    Masz rację z tym dyrektorem. Wojtiuk ma jeszcze jednego syna.

  • gość 2019-02-01 12:48:34

    Burmistrz Jastrowia tak naprawdę zrobił tyle, że podpisał papiery jako reprezentant gminy. Wszystko zależało od starosty i on rozdawał karty, a to że są skłóceni nie pomagało. Więc dobrze dla szkoły, że Pan Piotr nie angażował się w sprawę szkoły wcześniej. Teraz ma możliwość wykazania się, oby tego nie popsuł.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 14:59:11

    Jakie papiery ? To znaczy ,że Starosta nakazał z góry Gminie Jastrowie przejęcie szkoły ? Chyba nie wiesz o czym piszesz. Pogladaj sobie sesje powiatu ( są nagrywane) może zrozumiesz o co w tym wszystkim chodziło i jakie były intencje Dyrektora CKZiU w Zlotowie względem szkoły w Jastrowiu
    i czyje polecenia wykonywał....

Dodajesz jako: |