:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co obiecują kandydaci na stanowisko wojta w Tarnówce?

Wybory, obiecują kandydaci stanowisko wojta Tarnówce - zdjęcie, fotografia
11/10/2018 07:02

Zdradzamy najważniejsze cele i motywacje kandydatów na stanowisko wójta w Tarnówce. Sprawdź co obiecują obaj kandydaci.

Jacek Mościcki

Zdecydowanie zadania, które planujemy zrealizować w następnej kadencji będą odpowiadały potrzebom naszych sołectw. Zorganizowałem spotkanie z liderami poszczególnych miejscowości, osobami, które kandydują z naszego komitetu do Rady Gminy. W trakcie rozmów określiliśmy priorytety, które powinny być zrealizowane w kolejnej kadencji. Są to zadania realne, możliwe do zrealizowania, dbając o budżet gminy oraz w oparciu o fundusze zewnętrzne. Dla mnie najważniejsze na początek kadencji jest kontynuowanie tych inwestycji, które rozpoczęliśmy i które realizujemy, czyli dokończenie budowy wodociągu w Tarnówce, przyłączenie mieszkańców do nowej sieci wodociągowej. Dokończenie budowy drogi. Deklarowałem również wsparcie dla budowy drogi z Tarnówki do Plecemina czy też pierwszy etap budowy centrum sportu w Tarnówce, nasz wniosek budowy parku street workout jest po pierwszej pozytywnej ocenie. Reasumując, kluczowe zadania w gminie Tarnówka to inwestycje w infrastrukturę drogową, wodociągowo-kanalizacyjną, obiekty sportowe oraz budynki pełniące funkcje kulturalno-rekreacyjne. Założenia i zamierzenia dla gminy Tarnówka na kolejną kadencję przedstawimy na spotkaniach przedwyborczych, pierwsze w Tarnówce 5 października.

Przemysław Wiśniewski

Kandyduję, gdyż od wielu osób usłyszałem, że jako wójt byłbym właściwą osobą na właściwym miejscu, poza tym wynika to z pewnej dżentelmeńskiej umowy sprzed kilku lat, a ja staram się dotrzymywać umów. Kadencja obecnego Wójta i Rady Gminy uświadomiły mi także, że tak naprawdę nic się nie zmieniło po ostatnich wyborach. Zmiany dotyczyły zaledwie miejsc zajmowanych przez niektórych radnych opozycji na miejsca radnych koalicji rządzącej, którzy zaczęli naśladować swoich niedawnych oponentów. Nie podoba mi się sposób decydowania o losach gminy i jej mieszkańców. Obecnie realizowana koncepcja rozwoju gminy daleka jest od moich priorytetów i znacznie różni się od mojej strategii i zrównoważonego rozwoju. Ubolewam choćby nad brakiem konsultowania decyzji inwestycyjnych z mieszkańcami. Myślę, że wystarczy niezdrowych podziałów w sołectwach. Należy również zająć się postępującym zadłużeniem gminy. Czuję, że te problemy można rozwiązać inaczej i temu między innymi chciałbym się poświęcić jako wójt. Ale nie tylko. Trzeba w końcu dokończyć wodociągowanie gminy, a rowerzyści pewnie ucieszyliby się ze ścieżek rowerowych łączących wszystkie sołectwa. Mam nadzieję, że rozsądna kalkulacja i uszczelnienie gminnego budżetu będą sprzyjały stopniowej niwelacji jego zadłużenia, a jednocześnie pozwolą na realizację strategicznych i ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Najpierw jednak muszę wygrać wybory, a to zależy przede wszystkim od mieszkańców gminy. Czas pokaże, czy mi zaufają i pozwolą działać. Nie ukrywam, że bardzo na to liczę.

Reklama

Co obiecują kandydaci na stanowisko wojta w Tarnówce? komentarze opinie

  • gość 2018-10-11 12:00:37

    Nie wiem jakim kosztem ,ale zmiany są widoczne dlatego uważam że pan Mościcki powinien dalej pociągnąć ten wózek ,chociaż nie będzie miał lekko.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 14:51:58

    Zgadzam się ! Obecny Wójt znalazł pieniądze na inwestycje i zmiany są widoczne w każdym sołectwie wbrew temu co twierdzi Pan Wiśniewski. Ścieżki rowerowe ? Najpierw trzeba zrobić drogi, żeby było bezpieczniej. Samo sformułowanie „staram się” oznacza, że tych umów Pan nie dotrzymuje. Jeżeli nie widzi Pan zmian, proponuję się rozejrzeć albo zainwestować w okulary!

  • gość 2018-10-11 15:58:49

    Obecny wójt bardzo dobrze sprawuje swoję obowiązki

  • Były mieszkaniec. - niezalogowany 2018-10-11 16:19:19

    Różnica jest widoczna gołym okiem. Moim zdaniem coś co jest dobre i działa nie powinno być wymieniane. Mam nadzieję że Pan wójt dalej zostanie i będzie dalej działał w tym samym kierunku. Powodzenia

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 18:14:13

    Mam nadzieję, że Pan Jacek wygra wybory... Widać jego prace i starania w każdym solectwie, myślę że doskonale dalej się sprawdzi na tym stanowisku. Trzymam kciuki

  • POLA - niezalogowany 2018-10-11 18:14:46

    Dokładnie nowy Wójt zrobil więcej przez jedna kadencjie niż poprzednik to trzeba zaznaczyć....I pokazał że można zrobić zmianę widać w każdej miejscowości od Tarnowki dookoła więc oczywiście pan Jacek może liczyć na głosy bo warto zagłosować żeby został i dalej prowadził rozwój wszystkiego tak jak idzie dotychaczas.

  • Gosia - niezalogowany 2018-10-11 18:32:16

    Myślę ze pan Moscicki idealnie pauje na wojta naszej gminy. Zrobil bardzo duzo i za to skladam mu wielkie uklony. Trzymam kciuki mysle ze wygra ta kadencje. Powoszenia Panie Jacku.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 18:47:45

    Pan Wójt przez ostatnie cztery lata udowodnił że zasługuje na miano Człowieka który zrobił bardzo dużo dla gminy.. jest to osoba na właściwym miejscu i napewno oddam swój głos na niego!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 18:48:22

    Pan Wójt przez ostatnie cztery lata udowodnił że zasługuje na miano Człowieka który zrobił bardzo dużo dla gminy.. jest to osoba na właściwym miejscu i napewno oddam swój głos na niego!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 19:26:09

    Drogi rowerowe?Dla tych babć co na rowerach po zakupy jeżdżą?Nowy wójt pierwsze co by zrobił to obsadził gminę wiadomymi osobami...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 19:45:18

    Obecny wójt jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu

  • Lola - niezalogowany 2018-10-11 19:47:34

    Pan Mościcki na wójta pasuje idealnie

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-11 19:49:57

    Niestety w naszej społeczności są również tacy co nic nie widzą. Dla nich dobra rada klapki nosimy na stopach a nie na oczach

  • Poza - niezalogowany 2018-10-11 21:26:53

    Jacek z pewnością zasługuje na kolejną kadencję. Przemo? - jeszcze nie.

  • Co za gość - niezalogowany 2018-10-11 21:48:05

    Kilka lat kadencji A największe inwestycje od niedawna . Imprezy (częste ) na których wiecznie leje się alkohol i panuje haos Co niektórzy urzędnicy powinni być już od dawna na emeryturach a siedzą w Gminie jak za karę A idź coś załatw ? Zawsze kogoś nie ma ...

  • gość 2018-10-11 22:54:05

    Jacek, masz mój głos, ale w jednej sprawie dałeś mocno doopy. Ty, jako rolnik nie dopilnowałeś, aby protokoły suszowe były podpisane przez wojewodę w odpowiednim czasie. W innych gminach już dawno zaczęły się wypłaty odszkodowań a w Tarnówce... Ciekawe, kto za to jest odpowiedzialny i dlaczego NIC nie robi?

  • Tarnowianin - niezalogowany 2018-10-12 00:37:12

    Panie Przemku, z całym szacunkiem dla Pana ale mówiąc ''Kadencja obecnego Wójta i Rady Gminy uświadomiły mi także, że tak naprawdę nic się nie zmieniło po ostatnich wyborach.'' jest naprawdę nie na miejscu. Rozumiem że to jest polityczna walka o 'stołek' ale sądzę że większa część Gminy nie zgodzi się z Pana słowami i nie mówią one o aktualnym stanie.. Podczas kadencji obecnego wójta bardzo wiele zmieniło się zarówno w Tarnówce jak i w pozostałych sołectwach. Chyba nie muszę wymieniać poszczególnych inwestycji, wystarczy że przejedzie się Pan po wszystkich sołectwach. A jeśli jest to jakiś problem proponuję zasiąść w fotelu i na spokojnie obejrzeć film prezentujący Naszą Tarnówkę po ostatnich inwestycjach który jest zamieszczony na Facebook'u gminnym: https://www.facebook.com/UGTarnowka/videos/2225173054428537/ Materiał mówi sam za siebie a jest to sama Tarnówka nie wspominając o pozostałych miejscowościach w Gminie. Życzę obojgu Panom powodzenia i grajcie fair w stosunku do siebie, nie próbując zamydlić ludziom oczu Panie Przemku. Drogi rowerowe nie są Nam potrzebne, drogi to podstawa.. Wiele osób dojazdy do swych domów ma w opłakanym stanie teraz czas zająć się takimi sprawami. :) Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 04:14:26

    Jeszcze czerwonej konczynki nie rozliczono,a bękarty rewolucji pchają się na foteliki.Gdzie te firmy w Tarnowce - GS,Piekarna,Masarnia Bank,POM SKR.Gdzie , to prawdziwe rolnictwo? Lekko, a gdzie MLEKO?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 04:40:47

    Spóźnienia w rozwoju w naszej Gminy sięgają zlodziejskich lat.Ustawa o uwlaszczeniach spóźniona, bo Panowie z teczkami agentów noszą w klapach czerwoną czterolistna konczynke i śmieją się z tej popegerowskiej choloty. Wzięli majątek,a teraz sonduja głupich,czy już czas,aby władzę chapnac .Jestesmy przy magistrali gazowej, a ten chce rowerkiem zjechać- do kad ? Do sredniowiecza?Może przyjdzie taki potop, to wreszcie zrozumiemy jakie bogactwo posiada ta Gmina.Trzeba mieć potencjał w głowie, nie w zabawakach. Dzięki Panie Jacku, tak trzymać,a czerwoną cholote raz sierpem,raz młotem.

  • Mieszkanka - niezalogowany 2018-10-12 06:11:52

    Mam nadzieje ze obecny Wojt pozostanie na miejscu - wlasciwym miejscu- nawet jesli nie udalo sie wszystkiego zrobic - nie od razu Warszawe po wojnie odbudowano - trzymam kciuki i ma Pan moj glos :) dla kontrkandydata przesylam fragment tekstu; wloz rozowe okulary zaloz buty nie do pary .....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 09:55:56

    Mówcie co chcecie, nowa miotła lepiej zamiata. Wiele osób nie ma świadomości ile te "widoczne zmiany" kosztowały, jak wielki gmina ma teraz dług i ile rzeczy zrobiono nieprawidłowo - wyjdzie po wyborach, jak zawsze. Gratuluję wiary w nowy wodociąg, nie zdziwię się jak zaraz każą go wykopać za samowolę budowlaną ;) Urzędnicy rasowi, do wymiany jak leci, jak już ktoś słusznie zauważył nic się nie załatwi.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 10:09:33

    "Nieważne jak, ale mamy". Kredyty dobrze się bierze gorzej oddaje, zaraz będziecie gminą Krajenka albo Jastrowie.

  • gość 2018-10-12 13:51:08

    Ja również wyrażę własne zdanie, oczywiście pozytywne dla obecnego Wójta Jacka Mościckiego. Myślę, że zadania, potrzeby mieszkańców,które realizuje nie sposób nie zauważyć, to jest właśnie właściwa osoba na tym miejscu. Człowiek, który działa z sercem i chęcią rozwoju, ktoś, kto słucha potrzeb mieszkańców, ktoś kto jednoczy mieszkańców - takiej osoby nadal nam potrzeba.

  • Gość123 - niezalogowany 2018-10-13 09:52:21

    Z poważaniem Panie Przemku ale nie nadaje się Pan na Wójta,przed wyborami jest Pan miły ,a przed tem Pan ludzi nie poznawał.Klasę trzeba mieć cały czas ,a nie tylko jak się ma interes.No ale życzę powodzenia.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 10:46:05

    Mam pytanie do Pana Wiśniewskiego. W jaki sposób chce Pan budować ścieżki rowerowe między sołectwami? Ma Pan zamiar prowadzić je rowami, wywłaszczać nieruchomości czy może tunel powietrzny ???

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 12:48:39

    Nie zapominajmy, że kredyty brane przez gmine spłacają mieszkańcy gminy więc gołym okiem to możemy zobaczyć dodatkowo rosnące koszty życia. Fajnie, że dużo się zmieniło tylko czy stać nas na takie jednorazowe inwestycje. Czytajac posty można odnieść wrażenie, że niektóre osoby myslą, że wójt ma czarodziejską różdżkę i po 3 kadencjach będzie u nas jak w Złotowie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 15:14:56

    Drogi przedmówco, wskaż w jakim stopniu jesteśmy obciążeni kredytami gminy! To śmieszne co piszesz i zacofane. Oczywistym jest, że Pan Mościcki nie ma czarodziejskiej różdżki. Widać ile trudu podejmuje, żeby nam, mieszkańcom gminy żyło się lepiej. Wystarczy się zainteresować i dowiedzieć ile środków pochodzi z dofinansować.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 22:04:01

    Skąd Pan Wiśniewski ma zamiar wziąć pieniądze na inwestycje ? Czekam na odpowiedz.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 09:21:27

    A skąd ma zamiar wziąć pieniądze Pan Mościcki, skoro tak zadłużył gminę? :)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 09:46:11

    Poprzednik zostawił dług dwa miliony i larum było ogromne że to już po gminie Tarnówka. Teraz jest ponad 5 milionów i pie.......cie że jest tak super. Przecież to żadna sztuka nabrać kredytów i zrobić kampanię wyborczą. Pomyślcie trochę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:17:35

    Myślenie nie ma przyszłości. Trzeba działać! Tak jak Pan Mościcki.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:19:24

    Pan Wiśniewski już raz poniósł klęskę. Ma odwagę, skoro idzie tam gdzie go nie chcą.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:50:54

    Spójrz na sondaż powyżej i powiedz w czyim imieniu mówisz

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 13:00:41

    Na całe szczęście za tydzień odbędą się niezmanipulowane wybory;) Panu Wiśniewskiemu najlepiej wychodzi udostępnianie postów na fb;) niech tak zostanie hahaha

  • gość 2018-10-14 13:08:08

    Kandydaci pomyślcie o Gazie dla gminy tak jak to robią w jastrowiu....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 14:12:38

    To znaczy że ostatnie wybory były zmanipulowane.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 16:27:08

    Narracja rządzących tym krajem udziela się również w gminie Tarnówka. Jeżeli przegrywamy w sondażach to na pewno ten sondaż jest zmanipulowany. Ciekawe co napiszesz po wyborach jeśli potwierdzi się powyższe.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 17:07:42

    Panu Wiśniewskiemu pasują czerwone ogrodniczki. To jest najlepsza konkluzja.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 19:29:37

    4 lata minęły a drogi jak były zniszczone tak są nadal bo przecież pieniądze lepiej wydawać na bezsensowne imprezy na których frekwencja jest znikoma nawet na tegorocznych dożynkach nie było czym się zaszczycić.

  • gość 2018-10-14 21:23:31

    I jak tu mają być niezmanipulowane wybory, skoro w godzinach 20-21 wójtowi wskoczyło 300 głosów? Nie wiem kto się do tego posunął, ale uważam za niestosowne fałszowanie sond i pokazuje to tak naprawdę jakich wyborców ma pan Mościcki. Naprawdę żałosne. O! Już 400.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 21:52:17

    Już za tydzień wszystko będzie wiadomo.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 10:36:29

    Drodzy wyborcy Pana Mościckiego. Jak już dodajcie głosy swojemu kandydatowi to patrzcie by ilość uczestników sondy nie przekraczała liczbie oddanych głosów w wyborach 2014

  • gość 2018-10-17 11:29:51

    z innej beczki -szkoda że sołtys Węgierc promuje siebie kosztem biednych ludzi którym sam nie pomógł a na fc nie potrafi o tym wspomnieć duży -------- za to

  • gość 2018-10-17 11:40:01

    dokładnie tak, szkoda "Panie sołtysie z Węgierc", że nie wspomniał Pan o WSZYSTKICH SPONSORACH którzy pomogli Panu wyremontować ten dom rodzinie D. , niestety promuje się Pan kosztem innych i sobie dopisuje wszystkie zasługi, nie tędy droga..

  • Pan Sołtys - niezalogowany 2018-10-17 18:33:36

    Witam Cie "Gościu" ! Jeśli masz chęć wspomóc i popracować charytatywnie przy remoncie domu rodziny D. w Pomiarkach to bardzo chętnie zapraszam, pozostało jeszcze wiele prac do zrobienia. Co do sponsorów to prace u rodziny D. nie zostały zakończone co za tym idzie wszyscy sponsorzy oraz ludzie pracujący przy remoncie będą wymienieni w jednym szeregu czy tez kolumnie. Pozdrawiam Serdecznie Wojciech Zając. P.S Jeśli masz taką odwagę to podpisz się imieniem i nazwiskiem redagując komentarz do artykułu.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 19:42:26

    A spotkania wójta to tylko w Tarnówce i Bartoszkowie? Reszta gminy jak przez 4 lata w du.ie? Niby głosów wystarczy ale jak pokazała niedawna historia nie zawsze. Szkoda że nie było możliwości rozliczyć się z obietnic.Szkoda.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-21 18:20:44

    Panie Sołtysie nic nie jest charytatywnie i wszyscy dobrze o tym wiedzą, chwalenie się postępami prac tuż przed wyborami? Rzeczywiście to zwykły zbieg okoliczności :D Nie mogę się doczekać wymienienia tych wszystkich osób pracujących i pomagających przy remoncie, czekam z niecierpliwiścią ;) moje imię i nazwisko nie ma tu znaczenia, w tej chwili to Pan jest "osobą publiczną".

  • Jan Zając - niezalogowany 2018-10-24 11:31:32

    Słuchaj gościu, ja tam byłem i widziałem w jakich warunkach mieszka rodzina D. Jak jesteś taki uczony moralista (moralistka), to czemu nic nie zrobiłeś, by tej rodzinie żyło się lepiej - bo mam takie wrażenie, że znasz tą rodzinę. Więc co ty zrobiłeś (zrobiłaś) by pomóc tej rodzinie, a no nic. Wojtek słusznie pokazał postęp prac remontu budynku mieszkalnego rodziny D, tego oczekiwało społeczeństwo a wręcz pytało się wprost, jak daleko z remontem i kiedy zostanie zakończony - nie dłużej jak do końca listopada br. Zanim zaczniesz kogoś oceniać, to zrób rachunek sumienia i odpowiedz sobie na pytanie a co ja zrobiłem dobrego dla będących w potrzebie życiowej i dopiero oceniaj innych.

Dodajesz jako: |