:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
Wybory, obiecują kandydaci stanowisko burmistrza Okonku - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 11/10/2018 07:03

Zdradzamy najważniejsze cele i motywacje kandydatów na burmistrzów w Okonku. Sprawdź co obiecują wszyscy trzej kandydaci.

Andrzej Jasiłek

Decyzję o kandydowaniu podjąłem dwa lata temu, kiedy to na podstawie własnych spostrzeżeń oraz rozmów z mieszkańcami doszedłem do wniosku, że działania w gminie idą w złym kierunku, a „cała para zamiast iść w koła, idzie w gwizdek”. W Okonku urodziłem się i tu umrę, a zatem zależy mi na tym, aby gmina była dobrze postrzegana i aby się rozwijała. Dlatego zamiast tylko krytykować postanowiłem ubiegać się o fotel burmistrza, aby samemu zadziałać na rzecz naszej gminy, spełniając oczekiwania ludzi, ponieważ znam gminę i jej problemy. Mam duże doświadczenie samorządowe tak w powiecie, jak i w gminie. Wiem, gdzie są środki unijne i jak po nie sięgnąć. Chcę całkowicie skanalizować i zwodociągować Okonek. Rozbuduję oczyszczalnię ścieków w Okonku i podłączę do niej Lotyń. Będę remontować drogi i ulice. Zadbam o wystrój i wygląd Okonka. Będę dbać o ochronę środowiska. Doprowadzę do wykorzystania bazy sportowej/orlik, sale widowiskowo-sportowe i stadion przedstawiając ofertę dla dzieci, młodzieży, osób starszych i niepełnosprawnych. Rozszerzę bazę turystyczno- rekreacyjno – wędkarską na bazie jeziora Bąk. Będę wspierał prężnie działający Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. Polepszę byt najuboższych remontując mieszkania komunalne. Rozważę budownictwo socjalne i komunalne. Zlikwiduję stare hydrofornie i utworzę jedną sieć wodociągową. Corocznie z rolnikami będę konsultować podatek rolny, a dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych utworzę fundusz stypendialny. Będę preferował lokalnych przedsiębiorców. Urząd Miejski będzie przyjazny dla mieszkańców. Ważne są bezpośrednie kontakty burmistrza ze społeczeństwem, dlatego też byłem, jestem i będę dostępny dla ludzi przez 24 godziny, czego wielokrotnie w przeszłości dowiodłem.

Mieczysław Rapta

Decyzja o kandydowaniu nie jest natchnieniem chwili czy błyskotliwym objawieniem. To długie rozważanie wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Zatem nie było momentu, a decyzje podjąłem w ubiegłym roku. Kandyduję, ponieważ mam dużo do zaoferowanie naszej gminie. W okresie 2012-2014 pokazałem, jak wiele można zrobić, ale to był dopiero początek. Dopiero zaczęliśmy się rozkręcać. Ponieważ wielu ludzi wyrażało żal, że zespół, który zorganizowałem, nie przetrwał zmiany władzy i się rozsypał, postanowiłem spróbować zbudować taki zespół jeszcze raz.

Najważniejsze zadanie to tak przeorganizować pracę Urzędu i jednostek gminnych, by społeczeństwo miało na co dzień odczucie, że instytucje te służą ludziom i są im pomocne.

Estetykę miasta kształtować wg gustów naszego społeczeństwa i do potrzeb ludzi, którzy to żyją i płacą podatki. Motorem funkcjonowania gminy są przedsiębiorcy i gospodarstwa rolne. Im trzeba oddać szacunek i uwzględniać tę rolę w codziennym postępowaniu w sprawach gminnych. W Okonku koniecznie trzeba zapewnić lepszą opiekę zdrowotną. Można mieć w Lotyniu lekarzy specjalistów, to można i w Okonku. Estetyka miasta i organizacja przestrzeni jest zabałaganiona, a brakuje miejsca na prowadzenie ważnych dla mieszkańców usług, musimy to zmienić. Dzisiaj dobra droga i bezpieczne dojście do domu to podstawowe prawo każdego mieszkańca nie tylko miasta, ale wsi, kolonii, osiedli i osad. Musimy również zapewnić tym najmniejszym miejscowościom, aby w każdej było choćby boisko i wiata do wypoczynku i integracji. W Okonku od 30 lat nie wybudowano żadnego mieszkania. Lokale komunalne są w bardzo złym stanie. W Okonku powinniśmy wybudować blok mieszkalny, a mieszkania remontować. Będziemy wspierać i rozwijać aktywność i inicjatywy społeczne.

Jan Węglowski

Zbyt często nie mogłem znaleźć uzasadnienia dla wielu decyzji, rozwiązań i sposobu zarządzania gminą. Miałem i mam przekonanie, że można byłoby zrobić to zupełnie inaczej i to z lepszym skutkiem. Wystarczy przejść się po gminie, popatrzeć i posłuchać mieszkańców. To co nas negatywnie wyróżnia od innych gmin płynie z ust mieszkańców i widać tzw. gołym okiem. Nie znoszę stwierdzenia: mam znajomości, załatwię. To znaczy jak? Niezgodnie z prawem i kosztem innych? Nie oznacza to wcale, że ze wszystkiego jestem niezadowolony. Są stany rzeczy, które bezwzględnie należy kontynuować. Decyzję o kandydowaniu podjąłem pod wpływem sugestii mieszkańców ponad dwa lata temu.

Słowa klucze to ład, rozwój, bezpieczeństwo, zmiany na lepsze. Mieszczą się tu zadania, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Bałagan w przestrzeni publicznej. Wszechobecna szarość i niedbalstwo. Brak nadzoru i odpowiedzialnych za zaniedbania. Mienie gminy ulega degradacji. Można mnożyć. Okonek należy zwyczajnie posprzątać. Naprawić drogi, ulice i chodniki. Wcześniej zadbać o wodociągi i sieć kanalizacyjną. Parkingi i zieleń. Oświetlenie chodników. Przejścia dla pieszych. Zakup i przesunięcia wozów strażackich z naciskiem na OSP w Okonku i Lotyniu. Remonty remiz i świetlic wiejskich, i ewentualnie ich budowa. Bezwzględnie musimy podjąć wysiłek remontów zasobów mieszkaniowych gminy oraz rozpoczęcia budownictwa wielorodzinnego. Oczyszczalnie ścieków, w tym przydomowe. Wdrożenie programu „Czyste powietrze”. Ścieżki edukacyjne, dla biegaczy i rowerzystów. Młodzież czeka na swoje miejsce w budżecie gminy. Przedsiębiorcy na wsparcie. Wpisywanie się w programy unijne i rządowe. Komunikacja na terenie gminy. Budowa przychodni lekarskiej z min. dwoma mieszkaniami dla lekarzy. Nasz program to rozwój.

Reklama

Co obiecują kandydaci na stanowisko burmistrza w Okonku? komentarze opinie

 • gość 2018-10-11 11:57:57

  Gdybym mieszkał w gminie Okonek mój głos miałby bezwzględnie pan Węglowski po prostu budzi zaufanie nie uwikłany w układy itp.no chyba,że kszanić niech będzie jak było miasto-wieś w ogonie powiatu.

 • gość 2018-10-11 12:24:37

  Jeden z tych Panów powinien odejść już na emeryturę i dać sobie spokój z zarządzaniem. Dinozraurów nam nie trzeba- to nie te czasy! Wg mnie i Rapta i Węglowski dobrze by poradzili sobie na tym stanowsiku

 • gość 2018-10-11 12:27:28

  J.Węglowski to dobry wybór, ponieważ nie jest skompromitowany swoją przeszłością jak A.J. Przeszłością która nie rokuję zupełnie przyszłości dla tej gminy, jedynie tani populizm, markowanie działań, udawanie "załatwiacza" spraw, kreowanie się na jedynego który może wszystko. Co jeszcze ma do załatwienia, co chce osiągnąć taki kandydat na burmistrza. Ta gigantomania banerowa ,to kompleks człowieka który jest pełen obaw że przegra. Banery i plakaty nie głosują, czas na młodszych którzy mają wizję rozwoju, wystarczy im nie przeszkadzać.

 • gość 2018-10-11 12:31:41

  44% Jasiłek , 45% Węglwoski! Brawo Panie Janku! Aby tak dalej! Uwierzmy, że można zmienić Okonek! Ludzie idzcie na wybory głosować za Węglowskim! On może rzeczywiście wygrać i zmienić Naszą Gmine!

 • gość 2018-10-11 12:33:12

  Zróbmy sondę która twarz budzi zaufanie. Jasiłek nawet po photoshopie straszy.

 • gość 2018-10-11 13:12:07

  jasilek juz byl won,.......

 • gość 2018-10-11 13:34:34

  41% A.Jasiłek, 43% J.Węglowski. No.... klakierzy A.J w myśl zasady "Ploretariusze wszystkich....itd. itd. do roboty" , poprawić wynik, ale już.

 • mieszkanka - niezalogowany 2018-10-11 13:38:45

  Czas na Pana Jana Weglowskiego. Pozostali kandydaci mieli już swoją szansę i nic szczególnego nie osiągnęli. Pan Jan człowiek godny zaufania co udowodnił już na długo zajmowanym stanowisku dyrektora i na pewno zmieni coś w tym zacofanym gospodarczo mieście.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 13:43:18

  Jasiłek i Rapta won jedynie Pan Jan Węglowski tylko i jedyny na stanowisko Burmistrza Okonka

 • gość 2018-10-11 13:56:00

  Węglowski to gospodarz z prawdziwego zdarzenia! Przeciw niemu głosują Ci, którzy się go boją bo może namieszać w starym układzie! Nie daj boże zacznie kazać pracować, a przecież my jesteśmy tak przyzwyczajeni do spijania kawki i plotkowania! Gimnazjum w Okonku to był przykład na całe województwo! Zrobił to on do spółki ze swoim zastępcom! Po co angażował się tak w swoją prace?- bo jest społecznikiem i odpowiedzialnym Dyrektorem! Wierze w jego zwycięstwo! Do tej pory nie wierzyłem, ale patrząc na sondaż to widzę, że jest wielu którzy mówią na ulicy, że głosują na Jasiłka, ale w głębi siebie wiedzą, że to błąd i po cichu są za Jankiem! Brawo Janek tak dalej!

 • artur - niezalogowany 2018-10-11 14:12:14

  Nie pojmuję jak można ufać takiemu krętaczowi ile razy można dać się oszukać?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 14:27:36

  Będą wściekłe atakować Janka bo już widać ze to konkurent pierwszej wody i ma poparcie ludzi. Ciekaw jestem kogo poprze Mietek przy ewentualnej II turze Jasilek-Weglowski?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 15:52:13

  Tylko Jan Węglowski na burmistrza! Reszta już była i nic nie zrobiła wielkiego więc czas na zmiany. On pokaże jak dobrze można zarządzać gminą.

 • gość 2018-10-11 15:58:35

  Kiedy jeden z obecnych kandydatów był burmistrzem, z gminnej kasy nielegalnie przelewano pieniądze na prywatne konta. Jak ktoś, kto nie jest w stanie skutecznie kontrolować swego zastęcy i obiegu dokumentów oraz publicznych pieniędzy, może być burmistrzem? Do wykonania przelewu potrzebna jest, kontrasygnata skarbnika gminy. W urzędzie gminny w Okonku przestrzegano tej procedury?

  https://zlotowskie.pl/artykul/nielegalne-przelewy-wiceburmistrza/492617

  "Kontrasygnata skarbnika gminy (głównego księgowego budżetu) lub osoby przez niego upoważnionej jest potrzebna, jeżeli czynność prawna może spowodować powstanie zobowiązań pieniężnych. Tak wynika z art. 46 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym (dalej: u.s.g.).

  Regulacja ta nie mówi, jak należy rozumieć pojęcie „zobowiązania pieniężne”. Za takie uważa się czynności prawne o charakterze majątkowym, których przedmiotem jest świadczenie pieniężne. Polega ono na przeniesieniu z jednej strony na drugą pewnej wartości ekonomicznej pod postacią określonej sumy pieniężnej wyrażonej w danej walucie. Świadczenie pieniężne może być przedmiotem zobowiązania od początku jego powstania i mieć charakter podstawowy albo może pojawić się później, zastępując pierwotne świadczenie niepieniężne, np. gdy przedmiotem świadczenia jest naprawienie szkody. Spełnienie świadczenia pieniężnego może nastąpić w formie gotówkowej lub bezgotówkowej (przelew)."

  https://ksiegowosc-budzetowa.infor.pl/finanse-publiczne/plan-finansowy/725413,Kontrasygnata-skarbnika-gminy.html

  Z kolei drugi z nich kapował na kolegów z pracy i do dziś nie przeprosił, ani nie poczuwa się do winy. Była też historia ze sprzedażą działek nad rzeką po dawnym rynku. Kręcili się koło tego przetargu dziwni ludzie z Trójmiasta, a ktoś informował ich o konkurentach do tego przetargu i w następstwie konkurenci ci mieli ostrzegawcze telefony. To się nie może powtórzyć. Jeśli na takich kandydatów zagłosujecie, to wystawicie sobie jak najgorszą opinię.

  Oczekujemy również publicznych, szczegółowych wyjaśnień, w jaki sposób kandydat Andrzej Jasiłek nabył nauczycielskie prawa emerytalne.

  Musi zostać zweryfikowana także krążąca po powiecie informacja, jakoby jeden z kandydatów przebywał na wypoczynku na zachodzie Europy na koszt jednego z lokalnych przedsiębiorców, którego firma świadczy usługi na rzecz gminy i otrzymuje za to znaczną gratyfikację.

 • Hrabia_Monte_Ch - niezalogowany 2018-10-11 16:19:59

  Okonek jest w swiecie znany( tak, nawet za granica wiedza o naszej miescinie) dzieki panu Andrzejowi Jasilkowi , ktory okazal sie "CEZAREM", czyli zwyklym czerwonym kablem, ktory donosil na kolegow do SB. Pan Rapta tez nie lepszy, . "Da się zrobić", "niech pan minister będzie spokojny" - deklarował Rapta. Czyli zalatwianie pracy dla corki
  ministra...ZENADACo do pana Weglowskiego to pamietam ze byl dobrym dyrektorem szkoly , politycznie nie moge go oceniac, ale na tle pozastalej 2 ki kandydatow wydaje sie najlepszym wyborem. Ludzie powinni pamietac i sie ogarnac kogo wybieraja . Pozdrawiam byly mieszkaniec Okonka ;-) Hrabia Monte Christo

 • Adaś - niezalogowany 2018-10-11 16:29:57

  A mi szczerze mówiąc kółko ch*** lata kto będzie burmistrzem itd bo na moje życie to nie wpłynie (tak przynajmniej myślę, jeśli się mylę to poprawcie). Każdy ma swoją wizję. W tych czasach, które sami zresztą tworzymy chodzi tylko o kasę. A czy ja coś zaoszczędze, zarobie, załatwię itd jeśli wygra ten czy tamten? No nie. Więc na wybory nie idę ale też nie będę narzekać
  :-) Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 16:31:31

  Tylko Jan Węglowski .
  To co osiągnął swoją ciężką pracą wszyscy widzimy. Jako wieloletni dyrektor gimnazjum , wykazał się praca i zaangażowaniem , jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Działa na wielu polach i nigdy nie zawodzi.
  To dobry gospodarz i najlepszy kandydat na burmistrza .
  Człowiek z przekonaniami i skuteczny w działaniu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 17:31:14

  Chyba na soltysa w Ledyczku

 • gość 2018-10-11 18:01:59

  Węglowski był cały czas w układach z każdym z gminy dlatego klepali go co parę lat na dyrektora szkoły w partii był razem z panem Duszarą. Okonek zagłosuje na kandydata z Okonka logiczna rzecz tylko Jasiłek coś może zdziałać dobrego dla Okonka. Czy coś Węglowski zdziałał nic swoją butą i arogancją nie jednemu rodzicowi za skórę zalazł.

 • gość 2018-10-11 18:04:35

  Jeden człowiek piętnaście komentarzy napisał Węglowski król Lędyczka śmiechu warte

 • Opinia - niezalogowany 2018-10-11 18:10:24

  Zachowanie jednego z kandydatów, skłoniło mnie do tego aby wyrazić swoją opinie na temat zblirzających się wyborów. Nic się nie zmienił Pan pracujący w lasach państwowych, zadufany I nie przyjemny. Moim zdaniem dobrze zdaje sobie sprawe z tego że nie wygra ale może coś ugra na tych wyborach, a mianowicie w przypadku drugiej tury, a mam nadzieje że takiej nie będzie poprze Pana byłego burmistrza połowy kadencji w zamian za stołki dla swoich, jak to było cztery lata temu. A teraz drugi kandydat, burmistrz połowy kadencji, a właściwie półtorej kadencji, bo przecież Pani obecna burmistrz to z jego ramienia. Wiem co zaraz będą pisać, że się zbiesiła I rządziła po swojemu. Ale co to za prezes, którego się nie słuchają jego ludzie. Ten w Warszawie raz dwa dał by sobie z takim członkiem rade. A z resztą dajcie sobie spokój z tą kandydaturą, jak on wygląda ?. Moim zdaniem nie wykazał się w roli ani burmistrza ani prezesa. Trzeci kandydat, były dyrektor Okoneckiego gimnazjum, człowiek o stabilnej osobowości, który przez okres dyrektorowania, uchronił nasze dzieci, przed wszelkimi złymi incydentami. Kiedy szły do szkoły, czuliśmy się bezpieczni że nasze dziecko jest pod dobrą opieką. A zatem pora podziękować tym co doprowadzili naszą gminę do stanu niemal że powojennego. Ja będe głosował na PANA JANA WĘGLOWSKIEGO.

 • gość 2018-10-11 18:25:08

  Jakimi złymi incydentami dobrą opiekę co ty chłopie wypisujesz daj ty se spokój tyran Węgiel dar się przez te megafony na pół Okonka. I spójrz sam w lustro człeku mały.

 • gość 2018-10-11 18:25:22


  J.Węglowski to dobry wybór, ponieważ nie jest skompromitowany swoją przeszłością jak A.J. Przeszłością która nie rokuję zupełnie przyszłości dla tej gminy, jedynie tani populizm, markowanie działań, udawanie "załatwiacza" spraw, kreowanie się na jedynego który może wszystko. Co jeszcze ma do załatwienia, co chce osiągnąć taki kandydat na burmistrza. Ta gigantomania banerowa ,to kompleks człowieka który jest pełen obaw że przegra. Banery i plakaty nie głosują, czas na młodszych którzy mają wizję rozwoju, wystarczy im nie przeszkadzać.

 • gość 2018-10-11 18:31:44

  Przecierz Węglowski był w partii z Duszarą w układach i w tedy dyrektorem szkoły był. Nowych młodych już była nowa młoda na dno gminę sprowadziła.

 • gość 2018-10-11 18:43:54

  W debacie TV,mizernie wypad P.Weglowki.

 • gość 2018-10-11 18:44:23

  18 komentarzy jedna osoba napisała Węglowski król Lędyczka sprawdż sondę i nie męcz się po to nic nie da. Jasiłek kto by się nie zwrócił do niego o pomoc on pomógł.

 • gość 2018-10-11 18:48:03

  Sameciowa też dyrektorem szkoły była nowa młoda bez układów i co zrobiła mniej nisz zero.

 • gość 2018-10-11 19:04:31

  Podczas debaty w TY,mizernie wypad Pan.Węglowski.-tylko przytakiwał.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 19:05:14

  Na tego Weglowskiego to Pani Izabela Anton...ak tak dużo pisze. Nie GLOSUJCIE na tego karierowicza

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 19:06:29

  Masz rację. Jej mama też po biedronce biega i agituje. Cały Okonek się z tego śmieje.

 • gość 2018-10-11 20:12:26

  A Rapta nikt chyba pod uwagę go nie bierze dziś miał spotkanie w Okonku garstka ludzi może ze 30 osób z tego jeszcze jego kandydaci byli KLAPA TOTALNA

 • Koń - niezalogowany 2018-10-11 20:13:42

  Mariolka z ZGKiM już trzęsie tyłkiem ze strachu - czy nowy burmistrz jej nie wykopie ze stołka.

 • gość - niezalogowany 2018-10-11 20:16:22

  Zagłosuję na Jasiłka wybieram mniejsze zło jakos ten cały Węglowski nie budzi mojego zaufania jest sztuczny po
  prostu a Rapta oj od ognia piekielnego zachowaj nas Panie

 • gość 2018-10-11 20:50:54

  A króla Lędyczka nawet na sołtysa nie chcieli .

 • gość 2018-10-11 21:01:16

  Nie specjalnie mi do Jasiłka bez winy nikt nie jest jednak pomaga ludziom pomoże każdemu taki swój chłop, ma znajomości w powiecie popiera go Starosta Złotowski i jest z Okonka burmistrz musi być z Okonka

 • la la la - niezalogowany 2018-10-11 21:13:10

  A Iza już się uspokoiła mama faktycznie kabaret robi na Okonku zdurniała na stare lata wóda też swoje wypaliła.

 • gość 2018-10-11 21:24:18

  https://www.tvasta.pl/programy/debata-wyborcza/1215,debata-wyborcza-okonek

 • gość 2018-10-11 21:37:39

  Tak ludzie Węglowskiego i on sam chcą władze w Okonku zdobyć podstępem szczuciem oczernianiem.

 • PERŁOWSSSKA - niezalogowany 2018-10-11 21:42:13

  PERŁOWSSSKA i ja latam po Okonku i zabiegam o głosy dla Węgla i ja na każdym biurku leżałam panom wszystkim służę i komentarze piszę tutaj także

 • gość 2018-10-11 22:00:10

  Jednego nie mogę pojąć skoro Andrzej J. działając 12 lat w samorządzie jako radny powiatowy WIE jak zdobyć środki zewnętrzne na inwestycje to dlaczego do tej pory nie pozyskał tych środków dla gminy

 • Gość mala - niezalogowany 2018-10-11 22:03:08

  Pan Węglowski Soltysem nie został bo nie kandydował. A co do Pana A. J tylko że jak był burmistrzem to obiecywał a obietnic nie dotrzymał.Przypomnijcie sobie lata jak wyglądało gimnazjum gdy dyrektorem został Węglowski a jakie gimnazjum zostawił. Potrzeba dużo cierpliwości i zaangażowania aby kierować taka instytucja gdzie pod sobą ma się prawie 70 pracowników i kupę rozdartych dzieciaków.Moze był jako dyrektor gburowaty rozdartych i trzymał rygor ale to dzięki niemu nie jeden nas uczniów nie sięgnął po narkotyki i alkohol.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-11 22:05:15

  Bo nie startował na stanowisko soltysa

 • gość 2018-10-11 22:32:03

  Przestań perłowska z tym twoim gimnazjum i dyrektorem Węglowskim ty też pchasz się już 20 lat na radną końca nie ma i też dobre ziółko znane na Okonku jesteś pośmiewisko tu robisz jedno i to samo szkoła gimnazjum weż leki na uspokojenie i idż spać wielka pani nauczyciel od siedmiu bolesci

 • gość 2018-10-11 22:35:13

  A że nie wpadłem na to PERŁOWSKA tu pisze

 • gość 2018-10-11 22:39:15

  czytając te wszystkie komentarze wniosek jest bardzo prosty! Za Węglowski przemawiają argumenty, ma czym się pochwalić i rzeczywiście pokazał co potrafi będąc dyrektorem w Gimnazjum. Za jego kontrakandydatem brak jakich kolwiek argumentów- w zamian za to epitety i dzikie porównania.... Jedno mi się najbardziej podobało: Co ten kandydat wpisze do oświadczenia lustracyjnego?!! Mieszkańcy obudzcie się! Bedziecie głosować na wsółpracownika, który nie potrafił się do tego przyznać?

 • jeju, jeju - niezalogowany 2018-10-11 22:39:17

  Jak się czyta co niektóre wypociny w komentarzach to aż się człowiek za głowę łapie ile tu trolli. Szkoda, że złotowskie nie podają chociaż części adresów IP, bo by się okazało, że 2/3 z nich napisały te same osoby.
  No ale wróćmy do tematu.
  Zacznę od moim zdaniem najmniej wyrazistego kandydata. Pan Rapta - jakoś odnoszę wrażenie, że plany miał wielkie, ale chyba zderzył się z rzeczywistością i opadł mu zapał. Jednak chociaż piastował stanowisko niepełną kadencję to afera z przelewami i kolejna z zatrudnianiem siostrzenicy ministra, nie została mu zapomniana. Nawet z Kucharskim, który mocno pompował mu PR pozostał niesmak, o którym ludzie pamiętają.
  Pan Węglowski. Byłem na spotkaniu wyborczym i powiem tak - bardzo fajnie się go słucha, czuć charyzmę i pewność siebie - jest tylko jedno ale... Im dłużej mówił tym coraz bardziej umacniało się we mnie odczucie, że nie ma pojęcia o czym mówi, a konkretnie wyszło "nikt wam tyle nie da ile ja wam mogę obiecać"! Nowa w pełni profesjonalna przychodnia, nowe bloki dla starszych ludzi ze wsi, kontenerowa świetlica na każdej małej wsi, koloni i osiedlu, nowe drogi, ścieżki rowerowe i oczywiście hydrofornie, oczyszczalnie i kasa na remonty wszystkiego i wszędzie! Mówi, że przecież ma na to aż 15 mln (na całe 5 lat), ale ewidentnie nie ma pojęcia ile co kosztuje, albo ma pojęcie i zadłuży gminę na kolejne 30 mln. Niefajne jest też jego podejście do ludzi, "nie zwolnię nikogo z urzędu, sprawię, że sami odejdą", albo "namawiam do głosowania na moich kandydatów, ale najbardziej i przede wszystkim na mnie" i traktowanie tych, którzy mieli inne zdania z góry. Szkoda też, ze kandydaci nie mieli nawet czasu dobrze się przedstawić i przedstawić swojego planu bo spotkanie było spektaklem jednej osoby.
  No i Pan Jasiłek. Ciężko coś powiedzieć, ma swoje spojrzenie na to co chce robić ale brakuje mi u niego tej szerszej perspektywy, jak zresztą i u reszty, przed pozyskaniem inwestorów i tworzeniem miejsc pracy dla mieszkańców przekłada wodociągi i oczyszczalnie. Ma największe doświadczenie, ale i wyrok, który już raz go tytułu burmistrza pozbawił. Miał też kiepską sytuację w tej całej debacie w TV Asta, ciągle odpowiadał pierwszy co pozwoliło reszcie (zwłaszcza Panu Węglowskiemu) przytaczać "obiecuję wszystko to co kontr kandydaci + moje), no ale to juz pretensje do prowadzącego.
  Podsumowując. Do czasu, aż nie odbyło się spotkanie wyborcze z Panem Węglowskim miał mój głos, teraz jednak dość mocno skłaniam się ku Panu Jasiłkowi. Bez względu na to kto wygra mam tylko nadzieję, ze Rada Miejsa i Burmistrz będą potrafili działać ponad podziałami dla dobra mieszkańców. I byle nie tak jak to przedstawiła Pani Perłowska - "głosowałam w Radzie Powiatu jak wszyscy bo mój głos nic nie znaczył - mają większość", albo "nie składałam swoich projektów bo byłam w opozycji i nie miały szansy"...

 • gość 2018-10-11 23:20:21

  Oglądałem debate- Szczerze mówić najsensowniej mowili Rapta z Weglowskim! Wiedzą, że w budżecie jest mało pieniędzy i widzą potrzebę pozyskiwania ich z zewnątrz, wiedzą też, że w urzędzie nie ma odpowiedniej osoby która by miała kompetencje zająć się tym. To na duży plus obu kandydatów! Wszyscy wiedzą, że kadrowym urzędu od lat jest własnie Pan Andrzej i, że to jego ekipa jest tam obsadzona- jaka jest jakość pracowników większość mieszkańców też wie. Kasy z Uni nie będzie jeśli wygra Pan Andrzej- to jest pewne!

 • gość 2018-10-11 23:26:27

  Pomysł ścieżki rekreacyjno- rowerowej z Węgorzewa i Lotynia do Okonka trafiony w punkt! Do okeszampu też super pomysł! Właśnie takich pomysłów brakuje Okonkowi! Nie chcemy myśleć o ekologii i kanalizie gdyż te tematy powinny być załatwione wieki temu!

 • gość 2018-10-11 23:37:25

  Ścieżki rowerowej nie będzie bo projekt padł w generalnej dyrekcji dróg i autostrad (budowa ścieżki miała być częścią remontu DK11), a kanaliza jest tematem teraz właśnie przez to, ze wieki temu władze o tym nie myślały.

 • gość 2018-10-11 23:47:44

  Z większości Państwa dzisiejszych wpisów jasno widać, że gra się będzie toczyć pomiędzy dwoma kontrkandydatami p. Andrzejem Jasiłkiem i p. Jankiem Węglowskim. Sądzę że po dzisiejszym spotkaniu przedwyborczym w Okonku, ten trzeci p. Mieczysław Rapta zaskoczył niejednego swoją fachową wiedzą i solidnie przygotowanym programem dla Okonka. Uważajcie Państwo, gdyż w myśl staropolskiego przysłowia "GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE TAM TRZECI KORZYSTA" może się okazać proroctwem w dniu wyborów ! Pozdrawiam Państwa, życząc spokojnej nocy.

 • gość 2018-10-11 23:57:07

  Rapta wie co mówi i widać, że się na tym zna! W sumie nie wiem czemu nie wygrał ostatnich wyborów bo jest dużo lepszy od obecnej Pani burmistrz. Najwiekszą jego pozytywną cechą jest zaangażowanie i Jasiłek nie ma do niego podejścia jeśli o to chodzi. Serio Jasiłek słabo wychodzi merytorycznie przy tych dwóch kandydatach

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 06:20:16

  Ludzie obudźcie się!
  Czasy załatwiania,pomocy za flaszkę skończyły się dawno temu.Czas o nich zapomnieć.Dopóki Okonek będzie dalej w nich tkwił dotąd nic się tu nie zmieni!!!!!!!
  Praca jest dzisiaj na każdym kroku-to co teraz Cezar może załatwić ?
  POBUDKA

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 08:03:13

  Węglowski kandyduje ponieważ po 20 latach dyrektorowania nie będzie szarym nauczycielem, który stoi na boisku i korytarzu szkoły,ambicja mu nie pozwala. I nie znaczy że będąc dobrym dyrektorem nadaje się na gospodarza gminy.

 • gość 2018-10-12 08:28:00

  Cytat z baneru jednego z kandydatów na burmistrza: "Nasz Okonek,taka Gmina nie wyżyna , nie nizina można by ją dziś PRZEWIETRZYĆ.....". Co za ironia historii. Bardzo trafne określenie, ale jak tu przewietrzyć jak stare chce powrócić i .... Wyborco! dopowiedz sobie sam.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 08:53:43

  Z tego co znam Janka pomysł o kandydowaniu na Burmistrza już mu przyświecała będąc Dyrektorem Gimnazjum w Okonku. Wiec pisanie ze nie chce być szarym nauczycielem jest śmieszne. Będąc dobrym gospodarzem w Gimnazjum sprawdził się. Czy byłby dobrym Burmistrzem nikt tego nie wie. Ale co można powiedzieć. Jaki jesteś na co dzień taki w pracy. Gimnazjum na pracy Janka zyskało porządek zarządzania i renomę w powiecie. Gmina pod jego rzadami tez moim zdaniem zyska. To wynika z jego umiejętności i osobowości.

 • gość 2018-10-12 09:22:14

  Ludzie kolejny nauczyciel na Burmistrza Okonka: Andrzej. Małgorzata a teraz Janek. Jeżeli wszyscy mają wiele uwag do tych dwóch pierwszych to ten trzeci nauczyciel ma się sprawdzić ! No w takie cuda to już chyba nikt nie uwierzy ! Teraz musi zacząć włodarzyć człowiek znający się na rzeczy. Janek był dobrym dyrektorem, ale zanim ten człowiek pozna tajniki prowadzenia gminy to miną kolejne 2 lub 3 lata. Okonek niestety nie ma już czasu, czas działać teraz i natychmiast !

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 10:37:35

  Ludzie czy wy wszyscy jesteście jacyś ślepi? 3 kandydatów na stanowisko burmistrza. Każdy obiecuję złote góry. A tak naprawdę P. JASIŁEK może coś zmienić. Tamtych dwóch to Obiecanki, cacanki a głupiemu radość. P. RAPTA był burmistrzem i nic wielkiego nie zrobił. Co do P. Jasiłka fakt ma za sobą przeszłość i to logicznę, że każdy kto umie tylko oceniać będzie wrogo do tego nastawiony. Ale osobiście znam P. Jasiłka i jest to facet o złotym sercu. Kiedy by ktoś do Niego nie poszedł zawsze pomógł i nie był już burmistrzem. Moim zdaniem kandydat na burmistrza Okonka powinien pochodzić z Okonka. P. Węglowski przez wiele lat był dyrektorem w szkole, myślę że duża ilość osób będzie na niego głosować, bo był "super" dyrektorem. Ale ludzie to, że był dobrym dyrektorem nie świadczy, że będzie też takim burmistrzem. Ja jestem z Okonka. I Ja jak i moja cała rodzina będziemy głosować na P. Jasiłka! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu! Mimo trudnej przeszłości, plotek i fałszu. Jesteśmy z Nim. Mam nadzieję, że zamiast oceniać podejdziecie do wyborów z rozwagą i rozumem. ✊

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 10:59:35

  Pan Jasilek był Burmistrzem którego można ocenić za to co zrobił. „Uczciwie” za jego rządów szukano w UM haków na poprzednika i co sprawa przegrana przed sądem. Popierał obecna p. Burmistrz, która de facto wystawił i teraz się od niej odcina bo „źle rządzi”, mimo ze był częstym gościem w jej gabinecie. Był to stracony czas. Czas na zmiany i ruch do przodu - Pan Weglowski to gwarantuje

 • gość 2018-10-12 14:11:55

  Jsiłek kandyduje ponieważ po latach bycia emerytem chce lepszego ,nie będzie biegał chłop wokół inwentarza i tyrał przy rąbaniu gałęziówki. On chce na "salony".

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 15:59:11

  I tu trafiłeś w sedno

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 16:16:21

  Lepszy chłop nisz SZLACHCIC Węglowski co pracą nigdy się nie splamił latał koło Duszary i stołek trzymał parę lat za parę tysiączków miesięcznie. Takie tu walicie argumenty za Węglowskim że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać durny bełkot. Szkoła dopiero odżyła jak tyran odszedł pozdrawiam panią MISZTE PERŁOWSKĄ MAMĘ MISZTE I TEGO GLINIARZA.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-12 16:20:56

  To wszystko staje się już nudne i denne. Komentarze piszą w koło te same osoby, które agitują P.Węglowskiego.
  Ciagłe krytykowanie P.Rapty i P.Jasiłka i ubliżanie im to wasza "broń wyborcza"? Dajcie spokój.... P.Miszta biega po Okonku i smaruje ciaglę tyłek Jasiłkowi, szkoda tylko, że nie mówi o swoich planach na okręg nr 2. I taki ktoś startuje na radnego ? Śmiechu warte. Proszę zacząć zajmować się kandydaturą, a nie liczyć na głosy ludzi, którzy przez wasze nagabywanie mieliby na Was zagłosować-jesteście po prostu żałośni.
  Dziękuję.
  Swój głos oddam Panu Andrzejowi Jasiłek, który jako jedyny z kandydatów ma konkretny pomysł i nie bawi się w te śmieszne przepychanki. Gratuluję profesjonalizmu nawet podczas takiego mieszania Pana z błotem-nie jeden by to wytrzymał :) Powodzenia Panie Andrzeju !
  PS Biedronka w Okonku jest tylko i wyłącznie dzięki Panu Andrzejowi. Wszystkie formalności były załatwiane jeszcze gdy to on sprawował władzę w Okonku. Pech chciał, że otworzono ją gdy Jasiłek burmistrzem już nie był i przypisał sobie ten sukces ktoś inny.
  Życzę miłego weekendu !

 • gość 2018-10-12 16:21:50

  Jan Węglowski na spotkaniu w Pniewie przedwyborczym przyszła 1 osoba. 40 komentarzy na tym forum napisały wyżej wymienione osoby Iza mama perła same do siebie piszą

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 17:27:01

  I pieniądze pod Biedronkę poszły do prywatnej kieszeni zamiast do budżetu gminnego. Można odrtąbić sukces nawet jeśli budżet gminny nic na tym nie zyskał. Tak samo hala w Lotyniu, ile? Za dużo. Złe decyzje Burmistrza, ale co tam to pieniądze gminne. W prywatnej firmie za takie działania byłby wilczy bilet i dyscyplinarka ale pieniądze publiczne łatwo się bierze i jeszcze łatwiej wydaje. A ludziom zawsze kit można wcisnąć i sprzedać jako sukces gminy.

 • gość 2018-10-12 17:50:08

  Teren pod Biedronkę GS. Okonek prywatnemu właścicielowi sprzedał i on zarobił więc gościu ty kit ludziom ciśniesz. Po przeczytaniu tych komentarzy od ludzi Węglowskiego ziejących jadem i oczernianiem nie będę głosował Węglowskiego a miałem taki zamiar teraz nie głosuje wcale.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 18:45:34

  Jasilek miał pecha, no pewnie że miał, bo zostawił ślad że donosił Ubecji i w konsekwencji z funkcji burmistrza Go pogonili.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 19:16:51

  Węglowski też miał pecha władza się zmieniła i wykopali z funkcji dyrektora 20 lat był. A do szkoły powiało świeżym powietrzem Antoniak z przystanku teraz plakaty mu wiesza wcześniej Raptę wieszał.

 • gość 2018-10-12 19:19:19

  A ja pytanie mam takie pani Miszta czy Biedronka będzie czynna w niedzielę?

 • gość 2018-10-12 19:24:05

  Ciężka robota co siedzicie od Węgla sztabu jak psy hieny przy komputerze jak dowalić jak do władzy się dorwać barany przecież o dupę tą sondę rozbić i nikt tego idioci nie czyta po za waszą piątką.

 • gość 2018-10-12 19:25:51

  Zatkałoo KAAKAO KRÓLOWI Lędyczka

 • Mimi - niezalogowany 2018-10-12 19:31:06

  Ciągle tylko wodociągi ,drogi,kanalizacja A ginekolog i stomatolog? Pani Burmistrz nic ciekawego nie zrobiła w tej sprawie. Chyba czas pomyśleć o przeprowadzce...

 • gość 2018-10-12 19:36:32

  Każdy tylko nie węglowski będzie OK!

 • Zuza - niezalogowany 2018-10-12 20:12:52

  Węglowski też donosił - pisał donosy przekonało się o tym parę osób w Lędyczku. Taki był super a w konkursie na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Okonku nikt na niego nie głosował na 11 głosów zdobył 0. Z sąsiadami też wiecznie skłócony. Kto go nie zna ten go kupi. Prostak i cham. Wszędzie się pcha na stołki byle być w centrum uwagi

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 20:32:47

  Swoją drogą podziwiam Raptę czwarty czy piąty raz kandyduje raz tam cudem wygrał, pojąć nie może że ludzie go nie chcą. Debata Rapty wczorajsza nie licząc radnych jego 10 mieszkańców przyszło klapa totalna. Cztery lata temu poparł publicznie Sameciową i czteroletnie dno dla Okonka zafundował. W nadleśnictwie po cichu śmieją się z niego, Liberał z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Sameciowa też ma tupet pcha się do powiatu z Rapty list czteroletnie dno.

 • gość 2018-10-12 20:35:41

  A i pan CYBULSKI z Okonka Węglowskiego wspiera. Ten były wojskowy.

 • LA LA LA - niezalogowany 2018-10-12 20:39:31

  Pani Iza. A. Miszta Perłowska mama pozdrawiam odpoczywacie chyba teraz, trzeba jeszcze tydzień ciężkiej pracy przed komputerem wartę trza trzymać.

 • gość 2018-10-12 20:44:17

  Ale to jaja te wybory jak to trzeba się poniżyć dla stołka pomówić oczernić Węglowski preferuje takie metody wstyd, i dzieci uczy jak tak.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 20:56:02

  Coś tam pierdykneło nie piszą Iza A mama michta I Perełka nasza Iza nie przejmuj się boli ma boleć ale ból ustąpi, drzemkę zalecam jutro ruszysz ze zdwojoną siłą z komentarzami. Rypniesz na całego z nienawiścią ruszaj rozpierdol wszystko.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 21:03:23

  Uła ale tu rozpirducha mada faka Janek zostaw to wszystko i jedż na narty i Krzyrzaków obejrzyj. J-23 znowu nadaje

 • Jan W - niezalogowany 2018-10-12 21:08:02

  Kuwa mać co to za cyrk gdzie małpy o co tu chodzi, nie tak to miało wyglądać co wyście nawyprawiali spalę się ze wstydu

 • Paweł Krzywda - niezalogowany 2018-10-12 21:08:55

  Zero pozdrowienia i głosów dla kabla jASILKA ode Mnie i Brata. Obys w Piekle się smazył Kanalio . Taki kolega ..... A jak opluwales śmieciu S.P. R. Duszare ? Masz szczęście że jak byłem w Okonku to cię nie spotkałem bo byś kurwo wisiał. Szukaj mnie w UK. Ty mnie nie znajdziesz . Ja ciebie kablu tak !

 • Gość - niezalogowany 2018-10-12 21:11:45

  Analizując treść komentarzy odnoszę wrażenie, że zdecydowanie większą nerwowość( nie mylić z determinacją) przejawiają zwolennicy pana A. Jasiłka. Z ich strony nie padają konkretne argumenty jedynie insynuacje lub wręcz epitety. Ale to jest moje wrażenie, jako osoby obserwującej te wybory niejako z zewnątrz. Zachęcam do udziału w wyborach, Okonek zasługuje na nowe otwarcie.

 • gość 2018-10-12 21:40:16

  "Teren pod Biedronkę GS. Okonek prywatnemu właścicielowi sprzedał i on zarobił więc gościu ty kit ludziom ciśniesz." Ale zgodnie z prawem gmina ma prawo pierwokupu takiego terenu po pierwotnej wycenie, tymczasem tu burmistrz z tego zrezygnował, czyli nie działał w interesie gminy.

 • gość 2018-10-12 21:48:11

  A rządził wtedy Rapta i otworzył Biedronkę choć był przeciwny jej powstaniu. Gmina dostała pieniądze za teren po byłym klubie Runko, na pierwokup było zapużno teren był sprzedany rok przed powstaniem Biedronki dla prywatnej osoby.

 • gość 2018-10-12 21:54:44

  Tu nie ma co analizować to forum to pic na wodę pięciu zwolenników Węglowskiego bije pianę piszą sami do siebie argumentów także żadnych za to oczernianie. A sonda właśnie zagłosowałem na kandydata z Zakrzewa choć go nie znam i na oczy nie widziałem a mieszkam w Okonku pic na wodę fotomontaż.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-12 22:00:00

  Analizując sytuacje nowe otwarcie to IZA Mama i Perełka napisali

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-12 22:35:43

  Przeczytałem te wszystkie komentarze i co i dno co to wszystko tu napisane ma wspólnego z wyborami jeden drugiemu dupę obrabia jak tacy ludzie pchają się do władzy to lepiej niech zamkną tą gminę

 • gość 2018-10-12 22:42:49

  Pracowita ta Mama i Perełka.

 • gość 2018-10-13 13:36:04

  Nie wiem kto pisze o spotkaniu w Pniewie, ale widocznie nie był na nim. Ja byłam na spotkaniu Jana Węglowskiego, i było na nim 40 osób. Było miło i sympatycznie. Byłam również na spotkaniu Andrzeja Jasiłka. Było 8 osób, a kandydatka na radną zrobiła karczemną awanturę.

 • PNIEWO - niezalogowany 2018-10-13 16:39:39

  Jestem mieszkańcem Pniewa Węglowski wogule nie robił spotkania kłamcy. Faktycznie MAŁPY I CYRK O STOŁKI WALCZĄ WŁADZE I PIENIĄDZE LUDZI W DUPIE MACIE WOGULE NIKT GŁOSOWAĆ NA NIKOGO NIECH NIE IDZIE A WĘGLOWSKI MAŁO SIĘ NACHAPAŁ NA DYREKTEROWANIU W SZKOLE

 • Gość - niezalogowany 2018-10-13 17:01:40

  Ja to kto pisze? Grupa troli internetowych, których jedynym zadaniem jest wprowadzać kłamliwe komentarze. Przypominam 21 października klapki nosimy na nogach a nie oczach. To tak na marginesie aby później jak to zwykle w Okonku nie było narzekania ze znowu Burmistrz nie ten jak to było z obecnym.

 • gość 2018-10-13 17:09:41

  Tak jedna była dyrektor szkoły odchodzi oby nie przyszedł drugi dyrektor szkoły były tylko rapta zbawi nas i miód popłynie

 • la la la - niezalogowany 2018-10-13 17:11:49

  A ZESRAJCIE SIĘ WSZYSCY NA RZADKO

 • gość 2018-10-13 19:40:21

  Żaden z kandydatów nie obiecywał papieru toaletowego ani mydła.

 • Nowy - niezalogowany 2018-10-13 19:56:49

  Po co te głupoty wszyscy piszecie, źaden z całej trójki nic w Okonku nie zrobi tłumacząc się tym źe nie ma kasy. Popatrzcie Okonek to jeden wielki śmietnik .

 • gość 2018-10-14 09:49:01

  Zobaczcie jak wygląda stadion w Okonku za obecnej pani burmistrz jak śmietnik, co robi i z czego się utrzymuje spółdzielnia GRYF przecież nikt Okonka nie sprząta. Przetargi nie ma żadnych pani burmistrz wszystko oddała dla ZGKiM koleżance Mariolce którą to na stołek wyniosła, a były firmy z Okonka które to remonty wykonały by taniej. Materiały Mariolka dyrektor ZGKiM kupuje w Krajence nie w Okonku.

 • gość 2018-10-14 10:34:28

  Nie ma wyboru....Kto z tej trójki wygra i tak jesteśmy w czarnej d...e. Dawno uciekły nam sąsiednie miasta, choćby Jastrowie czy Krajenka .Zostaje tylko ucieczka z tego podupadającego miasteczka ........Zgroza. Tylko nowi i młodzi ludzie mogą coś zmienić, niestety już dawno wyjechali.

 • gość 2018-10-14 10:37:46

  DO PNIEWO. Niezły z Ciebie mieszkaniec Pniewa. Nie interesujesz się wcale życiem Naszej wsi. Spotkanie z Janem Węglowskim odbyło się 8 października. Było na nim ponad 40 osób. Jeśli mieszkasz w Pniewie, to spytaj się sąsiadów. I nie kłam publicznie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 13:17:22

  Pan Jasiłek będąc Burmistrzem oddał ziemię uprawioną i przygotowaną do zasiewu innemu rolnikowi nie bacząc na koszty poniesione przez rolnika , który przez wiele lat uprawiał tę ziemię.Niby wszystko prawnie załatwił a jednocześnie po kolesiowsku.Naraził rolnika na straty materialne.Dzisiaj ta ziemia jest nieuprawiana wyjałowiono ją i zostawiono - porasta samosiejkami i oczywiście gmina nie ma zysku w postaci podatku.Rolnik jako petent był źle potraktowany przez pana Jasiłka.Takie jest podejście do nas Obywateli

 • gość 2018-10-14 15:53:04

  Iza A michta mama i Perła nasza Węgiel dyrektor szkoły 20 lat układem na stołku siedział Perła w układach całe swoje życie spędziła więc kłamstw tu nie wypisujcie o rolnikach i spotkaniach w Pniewie pchacie się po prostu do koryta i tyle

 • J-23 - niezalogowany 2018-10-14 16:01:29

  Dwa szamba stare i dziurawe na stadionie w Okonku czemu pani Mariolka z ZGKiM I GMINA nie reagują wiedzą o tym gdzie ochrona środowiska można sprawdzić w ZGKiM Okonek ile razy szambo było wywożone ze dwa razy na 2018 rok.

 • J-23 - niezalogowany 2018-10-14 16:08:55

  Przykład koszenie stadionu spółdzielnia GRYF 270zł prywaciarz chciał kosić za 170zł ja się pytam SKARBNIKA GMINY gdzie tu oszczędności niech odpowie czemu Burmistrz obecna faforyzuje spółdzielnie GRYF a miała być nowa normalność. I panie skarbniku czy ktoś Okonek sprząta nikt za co mieszkańcy podatki płacą.

 • gość 2018-10-14 16:17:25

  Płot na stadionie 20.tys. wykonała koleżanka Mariolka ZGKIM Okonek prywaciarz chciał 15.tys. za postawienie płotu ale pani Burmistrz NOWA NORMALNOŚĆ tak rozpisała wszystko że nie trzeba przetargu wszystko wędruje do koleżanki ZGKiM. Wreszcie remont stadionu 147.tys. ZGKiM Okonek prywaciarz zrobił by za 100. tys. zł podaje tu przybliżone kwoty. Pytam się tu SKARBNIKA GMINY gdzie tu oszczędności niech odpowie.

 • J-23 - niezalogowany 2018-10-14 16:23:25

  Panie SKARBNIKU ODPOWIEDZ PAN na pytania te za co spółdzielnia Gryf pieniądze bierze skoro nikt nic na Okonku nie sprząta za ten ROWER co postawili koło fontanny

 • GośćNICA - niezalogowany 2018-10-14 17:21:52

  Pan Węglowski niech zajmę się szkołą Pan Rapta lasem. A nie tylko stołki zmieniają.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 17:33:10

  A Pan Jasilek niech odpoczywa korzysta z uroków emerytury.

 • gość 2018-10-14 19:08:36

  Stołki zmieniają bo to karierowicze dwaj panowie co robotą nigdy się nie splamili ukochane partie SLD I PO.

 • Psita - niezalogowany 2018-10-14 20:56:54

  Wszyscy jednego ch... warci, wszystko dla Okonka a żaden nie widzi że gmina Okonek to też wsie które przydało by się jakoś orzeźwić nie tylko Okonek na was głosuję i mogli byście się trochę bardziej wykazać

 • gość 2018-10-14 21:00:44

  Znowu ta emerytura, ludzie p. A. jasiłek nie jest na emeryturze a prawdopodobnie jako nauczyciel w stanie spoczynku. Tak ponoć deklarował na jednym ze spotkań.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 22:19:41

  Weloski pijak prostak tylko widzi siebie i ledyczek razem z paniom sameć tanczyli na golasa i to jest prawda kto tego nie widzial to sie dowie

 • gość 2018-10-15 16:45:17

  Powywieszali się na bilbordach w centrum Okonka Węglowski obok Sameciowa Perłowska i Rapta mnie osobiście rzygać się chce.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 18:38:00

  Już cztery lata temu Okonek i okolice były przepełnione plakatami Pana Rapty. Czy miało to wpływ na wynik? Wszyscy wiedzą kto jest kto i nawet bez plakatów moze liczyć na głosy. No chyba że chodzi o polechtanie własnego ego.

 • gość 2018-10-15 18:59:01

  Rapta startuje tylko po to by głosy rozbić jest bez szans w tych wyborach jakby były dwie tury może kogoś poprzeć tak jak cztery lata temu Sameciową publicznie poparł na spotkaniu Sameciowej z mieszkańcami Okonka. I zafundował dla gminy czteroletni syf. Nie wiem czy takie wskazywanie popieranie w drugiej turze to demokracja Sameciowa układem wtedy wygrała. Myślę że głos oddany na Rapte to stracony głos.

 • gość 2018-10-15 20:17:49

  a gdzie ankieta? Wyniki były złe dla faworyta? Obudzcie sie i zrozumcie że Węglowski je wygra. Czas dinozaurów odszedł na dobre!

 • gość 2018-10-15 21:00:54

  Jak wypadła sonda ? Trzeba pamiętać, że tutejsze głosy są uboższe o bardzo liczne głosy moherów co to z kościoła lecą prosto na komuchów głosować. a netu nie mają.

 • Wróżka Cezara - niezalogowany 2018-10-15 21:01:02

  Jeśli mnie przeczucie nie myli to w razie II tury gdzie będzie układ Jasilek-Weglowski to poparcie powędruje do pierwszego i historia zatoczy koło. Ludzie będą pełni nadziei a rozczarowanie przyjdzie chwile po wyborach.

 • gość 2018-10-15 21:46:07

  Sonda 50 procent Jasiłek 40 procent Węglowski Rapta 10 procent

 • gość 2018-10-15 21:50:30

  Co to za sonda jak ludzie z całej Polski głosowali ja na przykład obdzwoniłem rodzinę w Polsce i zagłosowali na mojego kandydata w sondzie.

 • gość 2018-10-15 22:11:10

  Przeczucie cię myli bo Jasiłek wygra w pierwszej turze i nic tu nie da oczernianie przez Ize A michte i perełke naszą odstawioną na bilbordach. Węglowski przegrał konkurs na dyrektora 11-0 a teraz jako zwykły nauczyciel pompki dzieciom każe robić za kare sam widziałem. Jedna dyrektor już była i po cichu pożegnanie zrobiła w Lotyniu.

 • gość 2018-10-15 23:13:06

  Gdzie sonda? Komuś było nie na rękę bo ludzie uwierzyli ze Wygra Węglowski?? %2 % dla Weglowskiego 39 % Jasiłek! Węgiel wygrywa i usuneli sondę! Ludzię Dinozarurom powiedzmy NIE! Dinozaruty na emeryture! Koniec zacofania!

 • gość 2018-10-15 23:13:38

  52 % Węglowski Jasilek 39 %!

 • gość 2018-10-16 00:01:05

  Muszę chyba co niektórych z państwa niestety zaskoczyć, ale słyszałem o sondzie zrobionej na mieszkańcach gminy Okonek. Do drugiej rundy wchodzi p. Węglowski Jan i p. Mieczysław Rapta.

 • gość 2018-10-16 09:18:25

  Na bilbordach jest Pani Per-ska ? Kurcze, a ja myślałam że jakaś kobita którą ona popiera, albo że ktoś się pod nią podszywa. Dokąd nie zauważyłam podpisu nie wiedziałam kto to jest !

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:48:50

  Ludzie gdzie wy macie oczy P.Rapta i P.Węglowski oni nie mają pojęcia o byciu BURMISTRZEM .Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:43:26

  A kto wg Ciebie ma pojecie?

 • gość 2018-10-16 17:00:25

  Najnowsza SONDA całej gminy Okonek Jasiłek 72% Rapta 18%Węglowski 10%.

 • KLOSS - niezalogowany 2018-10-16 17:05:29

  Słuchajcie co ja słyszałem Węglowski jest bez jakikolwiek szans na wygraną dużo szumu na tym forum oszczerstw i oszustw wypisuje Iza A michta mama i perełka nasza na nie też nie głosujcie.

 • gość 2018-10-16 19:06:56

  No w centrum Okonka na przeciwko szkoły jak w ZOO Sameciowa obok Węglowski z Raptą i piękna nasza Perła Okonecką. Ja zagłosuje mimo wszystko na Jasiłka.

 • gość 2018-10-16 20:22:42

  Z tego co mnie słuchy dochodzą dwaj panowie z Lędyczka nawet u siebie w Lędyczku wybory przegrają. Zagłosuje na Jasiłka bo chłop wie co to praca jest a nie panowie dwaj mądrale wielkie że nie pogadasz. Swoją drogą ciekawe czy po porażce Rapta za pięć lat wystartuje ale może do pięciu razy sztuka.

 • gość 2018-10-16 20:43:44

  Noo pewnie wie. Donosicielstwo to bardzo ciężka praca

 • Gość niezależna - niezalogowany 2018-10-16 21:01:05

  Tak czytam te wasze wypociny i boki se zrywam że śmiechu. Jesteście jak dzieci w przedszkolu Po co te wszystkie pyskuwki. Jeden wielki jad od was wypływa. Czy to ważne kto wygra? Będzie tak jak wcześniej w naszej kochanej gminie. Czyli byliśmy w czarnej dupe jesteśmy i nadal będziemy. Bo co może zrobić Jasiłek, Rapta albo Węglowski skoro gmina tonie w Długach. Nakręcacie tylko pytam się po co te nerwy i podwyższone ciśnienie.

 • gość 2018-10-16 21:15:31

  Podobno gminny busiarz ma dowozić ludzi z wiosek...

 • gość 2018-10-16 21:17:49

  Nie chodzi tu o ludzi tak na przykład pani Iza A która to zaczęła walczy o stołek w Gminie mama michta i Perła o władze i pieniądze powkręcają znajomych rodzinę a mieszkańców w dupie mają. Znam tych dwóch z Lędyczka krótko buta i pycha nie po drodze im z ludżmi. Pracą faktycznie się nie splamili jak oni tu wyzywają w GMINIE OKONEK EMERYTÓW OD DINOZARŁY DINOZARUTY. Jestem emerytem i wypraszam sobie nie będę głosował na żadnego z trójki kandydatów bo to żadnego sensu nie ma.

 • gość 2018-10-16 21:20:49

  Zawsze był najmowany autobus by ludzi dowozić gmina może nająć kogo chce jak chcesz to się zgłoś niedojdo.

 • gość 2018-10-16 21:23:43

  Cybula i Henryk A Węgla dyrektora ludzie niech wożą mają wprawę plakatami całe wioski zaśmiecili boki zrywać

 • gość 2018-10-16 21:26:02

  Cybulski ten wojskowy i Henryk A z przystanku Węglowskiego wspierają ale jaja

 • gość 2018-10-16 21:33:48

  Tak Sameciowa rządzi niech najmie Krase z Ciosańca albo PKS Szczecinek jaki problem

 • KLOSS - niezalogowany 2018-10-16 21:41:57

  DOBRA MAŁPY DO SPANIA JUTRO DALEJ TEN CYRK POCIĄGNIEMY STOŁKI WŁADZA I PIENIĄDZE CZEKAJĄ CHUJ TAM Z MIESZKAŃCAMI.

 • Cezik - niezalogowany 2018-10-16 22:22:10

  Jak zostane burmistrzem to polece to hiszpani

 • gość 2018-10-16 23:00:20

  Sonda schowana wyniki nie przychylne dla Układu! Jan Węglowski niedługo zostanie burmistrzem Miasta i Gminy Okonek! Nowa nadzieja na lepsze jutro! reszta już była- dinozaurów nie chcemy

 • gość 2018-10-17 16:07:01

  Przecież sondę na złotowskim wygrał Jasiłek to wyniki nie przychylne były dla UKŁADU Węglowskiego no chyba że wyborców za idiotów macie, a emerytów z gminy Okonek od dinozaurów macie.

 • Lędyczek - niezalogowany 2018-10-17 16:09:10

  Jan Węglowski spotkanie z wyborcami w Lędyczku przyszło 6 osób KLAPA TOTALNA

 • gość 2018-10-17 16:12:28

  Była już NOWA NORMALNOŚĆ Sameciowa i co zrobiła DNO.

 • gość 2018-10-17 16:33:02

  Komedia. ekipa niezła

 • Brygida - niezalogowany 2018-10-17 16:50:10

  Po pierwsze i tak sonda bez sensu była bo każdy kto ma komputer mógł głos oddać w całej Polsce. Po drugie ludzie Węglowskiego faktycznie po waszych wpisach widać że wy mieszkańców gminy Okonek za idiotów macie sondą wybory wygrać chcecie podstępem kłamstwem. I proszę nie wyzywać emerytów. Zagłosuje na Jasiłka.

 • gość 2018-10-17 16:51:53

  To wszystko sprawka Izy A michty mama i perełki.

 • gość 2018-10-17 16:54:16

  Pan Węglowski Rapta na fejsie bużaczki ślą kłaniają się po pas pani Perłowska obdzwania ludzi ŻAŁOSNE TO JEST

 • gość 2018-10-17 22:01:05

  Po dzisiejszym spotkaniu wyborczym Jasiłka z mieszkańcami Okonka, głosuję na Węglowskiego.

 • gość 2018-10-17 23:56:59

  A co tam się takiego wydarzyło na tym spotkaniu wyborczym u p. Andrzeja w dniu dzisiejszym ? Nie mogłem tam być, bo pracowałem i jestem ciekaw o co chodzi ?

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-18 05:32:06

  Zdecydowanie popieram p. Węglowskiego

 • gość 2018-10-18 07:04:42

  Nic Iza A mama michta i perełka nie wie co już pisać i na żadnym spotkaniu nie były ja byłem było ok tylko za małe te OCK dużo ludzi było i zdecydowanie wybory wygra p. Jasiłek było to widać po wczorajszym spotkaniu.

 • gość 2018-10-18 07:08:53

  Iza A komentarz szybko napisała i do roboty na szóstą do fabryki do tej dużej firmy

 • gość 2018-10-18 15:50:53

  Byłem wczoraj na tym zebraniu z p. Jasiłkiem. Zabrakło mi prezentacji kandydatów, chyba p. Andrzej im nie ufa skoro nie pozwolił im mówić. Cały czas tylko on i on a szkoda, bo chcieliśmy wysłucham programu naszych kandydatów. Szkoda, że tak nie było. Pójdę dzisiaj, może kogoś sobie wybiorę od p. Janka.

 • gość 2018-10-18 15:55:37

  Na zebraniu w A. Jasiłka było dokładnie 60 osób z Okonka, a połowa miejsc była pusta. Na sali w OCK jest 115 miejsc siedzących. Nie bardzo zrozumiałem o co chodziło z tymi wątpliwościami co do jednej z kandydatek ? Może ktoś to wyjaśni ?

 • gość 2018-10-18 18:02:06

  Głupa tu nie pal PEREŁKO nasza ty napisz o co chodziło a Iza A ci odpisze.

 • gość 2018-10-18 18:03:55

  Cybulski z Antoniakiem liczyli miejsca siedzące i ludzi

 • J-23 - niezalogowany 2018-10-18 18:17:30

  Jaki program to co napisał Węglowski z Raptą w swoich programach to może realizować Piła miasto Szczecinek nie bidny zadłużony Okonek skąd pieniądze papier przyjmie wszystko. Macie za idiotów mieszkańców Gminy Okonek. Jasiłek nie owijał w bawełnę powiedział na co stać gminę będzie to zrobi prawdę powiedział. Się nadajecie do miejsc liczenia a wasi kandydaci do stołków zmieniania. Już jedna NORMALNOŚĆ SAMECIOWA rondo nowe zrobiła na Okonku nie wierzycie idzcie zobaczyć.

 • gość 2018-10-18 19:00:44

  No właśnie skąd pieniądze z nieba zlecą kasa gminy pusta jest nawet środki unijne trzeba mieć wkład własny.

 • gość 2018-10-18 19:02:27

  A parę baniek w bankach długu gmina ma to kto zapłaci ALIBABA.

 • Nowa - niezalogowany 2018-10-18 20:34:02

  SKORO NIE MA PIENIĘDZY TO DLACZEGO TAK SIĘ PCHAJĄ NA STOŁEK ? BYĆ BURMISTRZEM TRZEBA MIEĆ GŁOWĘ NA KARKU.

 • gość 2018-10-18 20:34:07

  Byłem dzisiaj na zebraniu J Węglowskiego było dokładnie 59 osób z Okonka a połowa miejsc była pusta na sali w OCK jest 114 miejsc siedzących. Nie bardzo wiem o co chodziło Węglowski mniej więcej powiedział zrobię wszystko czego dusza pragnie ale skąd pieniądze na to weżmie nie powiedział.

 • gość 2018-10-18 21:00:06

  Ja też byłem i nie wiem jak ty liczyłeś chyba ze sprzątaczkami policzyłeś

 • gość 2018-10-18 21:01:52

  Dokona CUDU obiecał wszystko Węglowski

 • gość 2018-10-18 21:04:06

  Jak ja lubię te komedie wyborczą kiedy małpy skaczą.

 • gość 2018-10-18 21:07:13

  Jedna była dyrektor szkoły odchodzi z burmistrza czy nadejdzie drugi dyrektor szkoły na burmistrza a my mieszkańcy może pompki będziemy robić za kare jak w szkole.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-18 21:11:58

  I ja teraz ja byłem dziś u Węglowskiego trzynaście i pół człowieka naliczyłem

 • gość 2018-10-18 21:15:39

  OJ tam nieważne kto z kim śpi ważne żeby nogi czyste były i dzieci zdrowe się rodziły.

 • gość 2018-10-18 21:24:37

  To pewnie ten wybitny n-el matematyki uczył cię liczyć, ale tylko do trzynastu. Na sali była porównywalna liczba osób jak u Jasiłka.

 • gość 2018-10-18 21:30:01

  TW Danusia agitka chce do rady tak bardo, że już nie wie jak ubłagać ludzi. Tak natrętna i nudna jak Zdzisio buraczek rowerzysta.

 • gość 2018-10-18 21:53:39

  Nie Perłowska mnie uczyła liczyć

 • gość 2018-10-18 21:59:00

  A Maria jaka nachalna w Biedronce ludzi błaga Danusia Perła telefonem obdzwania błaga o głosy

 • gość 2018-10-18 22:03:35

  Zmieni się wszystko za Izy A michty mamy i perły naszej pana Cybuli i Anotoniaka ELDORADO Węglowski z Okonka zrobi kto w to uwierzył mądry nigdy nie był.

 • gość 2018-10-18 22:06:49

  Dawać Małpy Dawać Cyrku jeszcze nie koniec władza pieniądze i stołki czekają walczyć Małpy atakować nie poddawać się cel osiągnąć a mieszkańców w dupie miejcie.

 • gość 2018-10-18 22:12:21

  Michta to ta co tak chlała gorzałę w telekomunikacji a Iza to córka? Bo tych dwóch oszołomów to znam i ten cud natury Danutę Perłe.

 • gość 2018-10-18 22:21:56

  Drodzy Państwo ostatnie 5 wpisów pochodzą od jednej osoby. To musi być jakaś lipa i krzykacz od kolegi kontrkandydata z Okonka. Brawo Ty, brawo ja !

 • gość 2018-10-19 07:00:55

  Drodzy państwo co najmniej 100 wpisów na tym forum napisali ludzie dyrektora jego radni. To musi być jakaś lipa przydupasy Węgla dyrektora z Lędyczka. Brawo Wy.

 • gość 2018-10-19 07:33:25

  Najwyższy już czas na koniec nauczycielskiej władzy w Okonku. Burmistrz Jasiłek - nauczyciel 2010 - 2012. Burmistrz Sameć - nauczycielka 2014 - 2018. Kandydat na Burmistrza Węglowski - nauczyciel. Czy nie macie tego dość ! Czas na zmiany i to natychmiast ! Okonek nie już więcej czasu ani na naukę ani na ludzi, na których zawiedliśmy się ! Pan Rapta ma receptę na Okonecki bałagan i na wieloletnie zaniedbania inwestycyjne naszego miasteczka. Przedstawił ten program na spotkaniach wyborczych oraz na forach okolicznościowych. To człowiek czynu, który wyprowadzi naszą gminę na prostą ! Nie dajmy kolejny raz WŁADZY DLA NASTĘPNEGO NAUCZYCIELA. To są dobrzy ludzie, ale tylko w nauczaniu i w teorii, która ma się nijak do realiów naszego terenu ! Idźmy do wyborów w niedzielę i oddajmy głos na dobrego włodarza gminy !

 • gość 2018-10-19 08:37:43

  Mietek ma receptę, tylko dawkowania nie wymyślił bo i po co jak leków brak ?! Każdy z tych trzech programów dla człowieka który się orientuje jest ewidentną ściemą. Szkoda słów. Mają społeczeństwo za durni. Już całkowicie rozwaliło mnie ujęcie w programie budowy nowego ośrodka zdrowia. Po co komu nowy ośrodek ? Ile to będzie kosztowało ? Czy nie szkoda tych pieniędzy ? Już samo takie założenie dyskwalifikuje w moich oczach kandydata, bo chce zmarnować pieniądze. Obecny ośrodek całkowicie wystarczy, należy tylko dążyć do odpowiedniego wyposażenia i zatrudnienia lekarzy. Już w obecnej kadencji wydano pieniądze na wyposażenie w szkole gabinetu dla dentysty, co było warunkiem podjęcia przez niego pracy. I jak zwykle, kasa wydana a jak dentysty nie było tak nie ma. Mam nadzieję, że kiedyś dożyję normalnego kandydata na burmistrza na którego z chęcią pójdę i zagłosuję. Niestety nie tym razem. To przykre. Nawet jakby się skłonić ku wyborze Janka, to już jego ekipa w większości wręcz odstręcza. U Andrzeja trafiają się wyrokowcy, donosiciele itp. Mietek część ekipy ma spoko za to sam nie rokuje, no i te dzieciaki których nabrał bo łatwiej nimi manipulować i zawsze to darmowa siła robocza do wieszania plakatów.

 • gość 2018-10-19 18:23:13

  Mietek.R. to kompletne nieporozumienie nie może zrozumieć że mieszkańcy gminy go nie chcą poparł publicznie Sameciową i tym się zbłażnił i zafundował syf czteroletni dla gminy. Wykorzystanie dzieci do wieszania plakatów żałosne posunięcie. Raz rządził i co afera z pieniędzmi afera z telefonem od ministra. Jego partia PO liberał czyli rządy bogaczy. Mietek i tak w tych wyborach nie ma najmniejszych szans głos oddany na niego to głos stracony.

 • gość 2018-10-19 18:30:33

  Jan. W. dyrektor szkoły podczas lekcji godzin pracy kampanie wyborczą robi mianowicie do dzieci mówi że jak wygra wybory basen w Okonku wybuduje to jest też ŻAŁOSNE. Łomczewo Jan. W. rozwiesił plakaty swoje wkoło Krzyża to jest też niesmaczne bez szacunku dziwie się że Proboszcz nie reaguje.

 • gość 2018-10-19 18:35:56

  Mietek i Janek to są tak zwani BAJKOPISARZE wszystko zrobią programy rozbudowane ale skąd pieniądze na to. Papier wszystko przyjmie. Wierzę że jedyny który coś zdziałać dobrego dla tej gminy to Jasiłek i na niego zagłosuje choć też do końca mi z nim nie po drodze.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-19 18:52:14

  I tu dochodzimy do sedna. Gminny budżet na wiele inwestycji nie pozwoli. Coś się zrobi coś się poprawi komuś da prace. Przy okazji władza lechta własne ego bo klakierów będzie mnóstwo. Przy okazji całego tego zamieszania co miesiąc pensyjka która dla przeciętnego obywatela to marzenie. Co chcieć więcej. Obiecać można wszystko, pamiętamy jak obecna Burmistrz pięknie mówiła na spotkaniach. Co wyszło widzimy - ludzie ocenili ta kadencje negatywnie dlatego nie startuje. Przypomnę ze jeden z kandydatów ja wypromował i wprowadził na fotel Burmistrza a drugi ja nadal promuje. Obaj oficjalnie od jej działalności się odcinają. :) Mam nadzieje, ze ludzie wybiorą mądrze bo Okonek na to zasługuje.

 • gość 2018-10-19 19:59:10

  Szanowni Państwo; ludzie w Okonku to nie jest jakiś ciemny naród, który kolejny raz da się ogłupić i nabrać na WASZE nauczycielskie dyrdymałki i gadaninę w kółko "MACIEJA" . Tym dwóm panom to my już naprawdę bardzo dziękujemy ! ! !

 • gość 2018-10-19 20:02:58

  TAK DZIĘKUJEMY DWÓM PANOM RAPTA I WĘGLOWSKI ZA TE BAJKI

 • J-23 - niezalogowany 2018-10-19 20:10:11

  Pewnie że wyborcy nie są ciemni ZA TO TY JESTEŚ CIEMNA GŁUPIA I PLECIESZ DYRDYMAŁY DO MACIEJA TOBIE I RAPCIE MY NAUCZYCIELE PODZIĘKUJEMY NASZE DZIECI I RODZINY W NIEDZIELE NA WYBORACH.

 • la la la - niezalogowany 2018-10-19 20:27:40

  Już jedna Normalność Sameciowa Nowa albo super nowa nowe rondo w Okonku wybudowała Węglowski basen będzie budował a Rapta nowy ośrodek zdrowia skąd albo co wy bierzecie szybciej Końca Świata bym się spodziewał, ale podziw trzeba mieć Fantazje. Jasiłek tylko on i tyle w tym temacie.

 • gość 2018-10-19 20:56:12

  Panie Antoniak liczę że po wyborach posprząta pan ten cały SYF na wsiach

 • gość 2018-10-19 21:13:39

  Pan Jasiłek udaje, że prowadzi Facebooka i ze ma taki kontakt z ludzmi. Zobaczcie na facebooka obecnej Pani burmistrz... Ostani post to podziękowanie za wygrane wybory 4 lata temu! Czy Pan Andrzej zdejmie maske po wyborach i także oleje swoich wyborców?

 • THE END - niezalogowany 2018-10-19 21:15:35

  THE END

 • gość 2018-10-19 21:21:15

  O co chodzi z tym ZBUKIEM to nie wiem?

 • gość 2018-10-19 21:24:48

  Ty maskę zdejmij nawiąż kontakt z ludżmi a nie przez facebooka

 • lola - niezalogowany 2018-10-19 21:35:59

  Nie ma przymusu w Polsce prowadzidż facebooka. Dla mnie osobiście to nie normalne jedni życie swoje zdjęcia zamieszczają na fecebooka a drudzy się z tego nabijają.

 • THE END - niezalogowany 2018-10-19 21:37:45

  THE END

 • gość 2018-10-19 22:19:28

  W zdecydowanej większości komentarzy należy doszukiwać się potrzeby "dowalenia" konkurentom często wyimaginowanym, idiotyzm do potęgi. Wysilmy się i idźmy do urn wyborczych i zagłosujmy mądrze, zgodnie z własnym przekonaniem.

 • gość 2018-10-19 22:21:34

  Mój wybór to J. Węglowski.

 • gość 1 - niezalogowany 2018-10-19 22:24:15

  A szkoda, że na burmistrza Okonka nie startuje Andrzej Zawiliński. Ten to ma rozmach w szkole. Jaki dyrektor zrobił tak wiele jak on w rok? Milowy krok do przodu. Szkoła zyskała na wizerunku. W szkole spokój, bez terroru i cele też można osiągnąć . Przydałaby się dla Gminy. Z nikim nie powiązany, szanowany przez uczniów, ludzi. Kogoś takiego nam potrzeba. A nie wciąż Ci sami.

 • lolo - niezalogowany 2018-10-19 23:13:18

  Tak to prawda. Szkoła za Pana Zawilińskiego zyskała. I dzienniki elektroniczne i dostępność dyrektora i w końcu porządne załatwianie spraw. A nie zamiatanie pod dywan, jak to było niegdyś. Szkoła wygląda porządnie. Nie ma wstydu. Idzie ku nowoczesności, a nie oglądanie się za siebie. Widać świeżość powiała w szkole. Tylko tak trzymać.

 • gość 2018-10-19 23:32:31

  Szkolna laurka, szkolnego przydupasa. A za stanowisko, dowody wdzięczności trzeba okazywać. Dlatego ten wpis w tym miejscu. Rozmach w szkole !... kupa śmiechu. Milowy krok ! to są dopiero jaja. Zapytaj ludzi to Ci odpowiedzą co o tym rozmachu i kroku milowym myślą.

 • gość 2018-10-19 23:47:26

  To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni ............ 24:00 dochodzi. Koniec tych wygłupów i szkalowania, basta !

 • gość 2018-10-21 21:05:21

  I jak tam ktoś coś wie kto wygrał

 • gość 2018-10-21 22:43:07

  Coś już wiadomo?

 • Gośćxyz j - niezalogowany 2019-02-20 09:17:27

  Zaorać okonek i nie będzie problemu z ludzką nienawiścią. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców okonek którzy nie biorą udziału w tym cyrku, bo jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodzil.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Usługi hydrauliczne ,HGS

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. Autoryzowany serwis DEFRO, sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników..


Podziękowania i życzenia

Składamy gorące podziękowania za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe w rehabilitacji Krzysztofa Dołęgi. Z okazji..


Skup pilarek uszkodzonych

Jeśli posiadasz uszkodzoną pilarkę marki Stihl, która leży w garażu i się kurzy to zapraszam do kontaktu. Chętnie odkupię od Ciebie taką maszynę.


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"