:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wybory, obiecują kandydaci stanowisko wójta Zakrzewie - zdjęcie, fotografia

Zdradzamy najważniejsze cele i motywacje kandydatów na wójta w Zakrzewie. Sprawdź co obiecują wszyscy trzej kandydaci.

Andrzej Ruta

Na kandydowanie zdecydowałem się jesienią ubiegłego roku. Będąc radnym przez 16 lat poznałem problemy mieszkańców gminy Zakrzewo. Kandydując biorę pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Głównym powodem kandydowania jest chęć i możliwość wykorzystania wiedzy na temat funkcjonowania samorządu gminnego. Moja wiedza poparta jest doświadczeniem w pracy w samorządzie. Mam możliwość bezpośredniej, dobrej współpracy i obserwacji stylu i sposobu rozwiązywania problemów przez wójtów/burmistrzów ościennych gmin, członków Związku Gmin Krajny. Chciałbym wykorzystać swoje sprawdzone w praktyce umiejętności w łagodzeniu konfliktów między mieszkańcami a także między niektórymi grupami społecznymi. Doprowadzić do większej integracji środowisk funkcjonujących w gminie. Moje główne cele to pozyskanie maksymalnie dużych kwot na inwestycje. Chciałbym w większym stopniu niż dotychczas wykorzystywać możliwości związane z realizacją niektórych inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Chcę wykorzystać te środki na budowę i remonty dróg (w tym dojazdowych do pól). Moim priorytetem będzie wybudowanie świetlicy w Śmiardowie Złotowskim i Prochach; budowa oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Głomska i Czernic; utworzenie oddziału żłobkowego przy przedszkolu w Zakrzewie; diagnoza problemów związanych z wodami opadowymi, kanalizacją i wodą pitną, która pozwoli na opracowanie planu inwestycyjnego oraz remontowego w tym zakresie; rozwiązanie  problemu związanego z gazyfikacją gminy lub alternatywnie-znalezienie innych rozwiązań w celu poprawy stanu środowiska naturalnego związanego z emisją pyłów; budowa domu przedpogrzebowego; poprawa estetyki wszystkich miejscowości naszej gminy.

Edmund Kabattek

Myślałem o kandydowaniu już w 2010 roku, ale wtedy uznałem, że nie znam dobrze potrzeb naszej społeczności. Teraz myślę, że podczas pracy na stanowisku kierownika SZK w Zakrzewie zbliżyłem się do mieszkańców gminy i chociaż w części poznałem ich potrzeby i problemy, z którymi borykają się na co dzień.

Główne zadania, które postaram się realizować w czasie kadencji, gdy zostanę wybrany na stanowisko wójta, to: współpraca z mieszkańcami gminy – otwarty dialog; poprawa stanu nawierzchni dróg gminnych, budowa ścieżek rowerowych, budowa infrastruktury rekreacyjnej, budowa chodników oraz modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy; rozbudowa istniejącej sieci kanalizacyjnej oraz systematyczna wymiana sieci wodociągowej; pozyskiwanie w większym zakresie niż dotychczas funduszy europejskich i korzystanie z funduszy pomocowych; wspieranie wysokiego poziomu edukacyjnego w szkołach i przedszkolach oraz wspieranie inicjatyw w zakresie tworzenia niepublicznych placówek związanych z edukacją dzieci; wspieranie funkcjonowania Straży Pożarnej, Służby Zdrowia i Policji w ramach bezpieczeństwa mieszkańców poprzez dofinansowanie ich działalności oraz zwiększenie środków na finansowanie działalności stowarzyszeń, instytucji kultury, klubów sportowych i innych organizacji działających na terenie gminy; tworzenie terenów inwestycyjnych dla rozwoju przedsiębiorczości w gminie poprzez wprowadzenie dodatkowych ulg podatkowych.

Marek Buława

Rozważania na temat ponownego kandydowania na wójta gminy Zakrzewo pojawiły się w marcu 2017 r. Ostateczną decyzję podjąłem po namowie przyjaciół, rodziny oraz najbliższego otoczenia. Jestem mieszkańcem Zakrzewa od urodzenia, tutaj mieszkam, angażuję się w liczne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne. Znam problemy mieszkańców gminy Zakrzewo, z którymi na co dzień się borykają. Dlatego chcę poświecić swój czas na pracę dla dobra wszystkich. Jestem młody, pełen energii, zapału oraz pomysłów na to, aby w przemyślany sposób zaspokoić potrzeby naszych mieszkańców.

Program podzieliliśmy na pięć filarów: edukacja, kultura, sport – gdzie priorytetami dla nas jest zapewnienie każdemu dziecku miejsca w przedszkolu, efektywne pozyskiwanie środków unijnych oraz pozabudżetowych na rozwój kultury, sportu i oświaty, rozbudowę ścieżek zdrowia (ścieżki rowerowe); przedsiębiorczość – planujemy stworzyć Forum Przedsiębiorców Gminy Zakrzewo, aby wsłuchać się w ich głos oraz stworzyć pomoc informacyjną o możliwościach pozyskiwania środków na rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy; pomoc społeczna – zadbamy o to, aby dzieci nie były głodne w szkole, wesprzemy działania w zakresie opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi; bezpieczeństwo – postawimy na modernizację dróg gminnych oraz nawiążemy ścisłą współpracę z ochotniczymi strażami pożarnymi w celu pozyskiwania środków na zakup nowoczesnego sprzętu; infrastruktura, innowacja – przeprowadzimy audyt i stworzymy kalendarz remontu dróg gminnych, zaproponujemy mieszkańcom pozyskanie środków na odnawialne źródła energii.

Zaprezentowane pomysły to nie wszystko, bo najważniejsze będzie to, że Wasz głos będzie zawsze słyszalny i wysłuchany.

Reklama

Co obiecują kandydaci na stanowisko wójta w Zakrzewie? komentarze opinie

  • Lukiszka - niezalogowany 2018-10-11 14:08:43

    Marek Buława- jedyny sluszny wybór.

  • Lukiszka - niezalogowany 2018-10-11 14:09:33

    Marek Buława- jedyny sluszny wybór.

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-11 14:11:47

    Jedyny pełen pomysłów i chęci do pracy kandydat na Wójta. PANIE Marku - głosujemy✊

  • gość 2018-10-11 14:16:05

    Najlepiej wybierzcie pana Rutę przynajmniej zwolni stanowisko w Złotowie ,tylko pamiętajcie nie piszcie o nim nic złego bardzo się obraża .

  • gość 2018-10-11 14:58:13

    Młodzi, gniewny i niedoświadczeni -Marek Bulawa

  • gość 2018-10-11 15:18:01

    Co Mareczek ma za pomysł, przecież to marionetki sterowana sznurkami przez starszych kolegów. Na niczym się nie zna. Chyba że na Facebooku

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 15:48:08

    W Lipce maja młodego wójta i wszystko rozwija się. Same pozytywnie przykłady są do spostrzeżenia. Nie ma reguły na to , ze młody to nie doświadczony. Uwazam, ze młodzi ludzie tez będą rozwijać gminę. Popieram Marka i jego zespół

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 16:06:58

    Marek - jeszcze trochę i zamkniesz usta nielicznym którzy tak Cię krytykują. A dzieje się tak tylko dlatego, że masz spore poparcie - i czują presję. Trzymam kciuki i oczywiście na wyborach masz mój głos.

  • gość 2018-10-11 16:17:32

    W Lipce woj .jest po studiach prawniczych .nie ma co się równać .bo można kogoś.obrazić

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 16:49:21

    Głosuję na Marka.

  • bart - niezalogowany 2018-10-11 19:11:07

    Zagłosuję tak jak 4 lata temu, czyli na Marka Buławę.

  • gość 2018-10-11 19:26:14

    Tak,tak wójt z Lipki po prawie , a Mareczek coś tam może wie?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 21:00:12

    Brawo Marek tak trzymać

  • gość 2018-10-11 21:01:16

    Młody zespół z kombatantem na czele

  • Gość wiśniewka - niezalogowany 2018-10-11 21:40:56

    Głosuje na Marka. Ma zapał w sobie i jeśli nawet nie ma doświadczenia to na pewno szybko je pozyska. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 21:58:16

    On powinien mieć zapał do ściągania swoich plakatów wyborczych ze słupów energetycznych na terenie gminy. Ja stawiam na doświadczenie - nie na chwilowe uniesienie i zadzieranie nosa w pup.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 22:08:14

    Kto zadziera nos okaże się niebawem, a widzę że złośliwość ludzka nie ma granic (plakaty na słupach) . Marek nie martw się, jesteś faworytem, co potwierdzi sądny dzień 21 października. Młodzi-to jest Wasz czas.

  • Obserwator - niezalogowany 2018-10-11 22:13:06

    Marek, młodość to nie wszystko. Na tym nie można budować kampanii. Liczą się konkrety. Jestem za M. Buławą.

  • gość 2018-10-11 22:27:15

    Buława wygląda na homoniepewnego, zarówno na zdjęciach jak gdy chodzi po PUP.

  • Sondatościema - niezalogowany 2018-10-11 22:38:45

    Powiem tak. Jeżeli wybór jest pomiędzy ciepłym, zimnym a normalnym, to mój głos ma Pan normalny. Wydaje mi się że każdy wie który opis pod kogo podpiąć? Pozdrawiam

  • Sondatościema - niezalogowany 2018-10-11 22:41:24

    Powiem tak. Jeżeli wybór jest pomiędzy ciepłym, zimnym a normalnym, to mój głos ma Pan normalny. Wydaje mi się że każdy wie który opis pod kogo podpiąć? Pozdrawiam

  • gość 2018-10-11 22:49:30

    ktoś na siłę szuka czegoś na Marka (plakaty na słupach, nawet styl chodzenia i długi, krótki lub nawet normalny nos przeszkadza:) ) Śmieszne... Ciekawe co przez 10 dni się jeszcze znajdzie :DD Może podpowiem- Marek jest wierzący-pewnie to tez jego minus;) na szczęście jest tu więcej pozytywów, tak trzymać Interesujące jest to dlaczego niema tu nic o konkurentach...? pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 23:13:35

    Młody niech lepiej trochę zapracuje na to stanowisko a nie za darmo będzie kasę brać.wezcie ogarnijcie to nie jest odpowiedni człowiek na to stanowisko.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 06:44:15

    Trzeba głosować na młodych A nie na starych pałaców bo tylko chodzi o chajs nic wiecej

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 07:48:53

    Marek ! Marek! Marek! zmiarzdzy wielka przewaga glosow swoich konkurentow. Jest wlasnie taki jak sie oposuje. Nie szuka na sile znajomych na fb pol roku przed wyborami jak i inny kandydat. Dwoch pozostalych panow sa zupelnie inni niz się przedstawiają.

  • gość 2018-10-12 10:21:47

    Jeśli będziemy wybierać kandydatów ze względu na ich wygląd lub upodobania, a nie na to co mają nam do zaoferowania to daleko nie zajdziemy! Stawiam na młodych i ambitnych którzy chcą czegoś więcej niż dotrwać do emerytury.

  • gość 2018-10-12 15:06:08

    Młody, ma dużo rodziny to zagłosują i taka to przewaga. A potem firma rodzinna w gminie.

  • gość 2018-10-12 15:13:29

    A młody chajs nie chce . ?To po co się pcha ,będzie pracować charytatywnie pewnie ????

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 16:12:22

    Śmiechu warte..... Bo ma dużą rodzinę.... Gdyby na to patrzeć to 4 i 8 lat temu już by wygrał, gdyby to rodzina miała wpływ, włączamy myśleniem

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 16:15:45

    Śmiechu warte..... Bo ma dużą rodzinę.... Gdyby na to patrzeć to 4 i 8 lat temu już by wygrał, gdyby to rodzina miała wpływ, włączamy myślenie.... Marek, masz mój głos i mojej 2 osobowej rodziny.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-12 18:36:59

    Pan Andrzej górą. Ma Pan mój głos.

  • gość 2018-10-12 18:55:52

    To, zektoś o siebie dba nie znaczy, ze jest ciepły... Typowa polska „inteligencja” nie ma konkretnych argumentów przeciw, to musi krytykować w taki sposób.... Trzymam kciuki za Marka, niech się zacznie wreszcie coś dziać !!!

  • gość 2018-10-12 21:36:04

    co tu duzao gadac jak sie wygra to sie mozna niezle ustawic przykalem jest wójt w lipce a w lipce to jdna wielka klika wszystko po znajomosci zygac sie chce zreszta w kazdej gmine lody kreca ciekawe czy za najnizsza krajowa by sie tak pchali

  • gość 2018-10-13 23:17:56

    Zamiast krytykować i oczerniać ludzi, dobrze byłoby przemyśleć swój wybór i pójść na wybory!!! Dlaczego ten co najwięcej krzyczy sam nie kandyduje?! Bo taka decyzja wymaga odwagi?... a tym anonimom - najbardziej krzyczącym niestety jej brakuje!!! Raczej na Marka nie zagłosuję, ale nie dlatego jak wygląda. Czterdziestolatek to też jeszcze młody człowiek :)

  • Zakrzewiak - niezalogowany 2018-10-15 09:19:52

    Po co tyle nienawiści? Trzeba iść 21.10 do urn i zagłosować, wykorzystać swoje prawo konstytucyjne. Później rozliczać z obietnic wyborczych i tyle. Nie można mieć do nikogo żadnych oczekiwań jeśli samemu nie wypełni się obowiązku wobec kraju i nie pójdzie się zagłosować. Do zobaczenia w niedzielę