:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorządowcy, strajkiem nauczycieli maturami - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 24/04/2019 20:07

Pytano podczas środowej sesji Rady Powiatu Złotowskiego członków zarządu powiatu.

Na pytania radnego Wiesława Fidurskiego odpowiedziała wicestarosta Małgorzata Sameć. Wyjaśniła, że w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także w Zespole Szkół Ekonomicznych oceny maturzystów są wystawione i niebawem odbędą się rady pedagogiczne klasyfikacyjne. Wicestarosta przyznała, że większa niewiadoma jest w przypadku I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie oceny są wprawdzie wystawione, ale dwa terminy zebrań rady pedagogicznej okazały się bezskuteczne. - Czekamy na rozstrzygnięcie dnia jutrzejszego – Małgorzata Sameć wyraziła nadzieję, że wszystkie rady się odbędą (w piątek jest ostateczny termin ich przeprowadzenia) i uczniowie będą mogli przystąpić do matur. - Sytuacja jest dynamiczna, zmienia się z godziny na godzinę – podkreśliła.

 

Ekonom wraca do pracy

Przewodniczący rady Julian Brewka dodał, że pojawiła się informacja, iż ZSE przerywa strajk i wznawia pracę. Na stronie internetowej szkoły rzeczywiście znajduje się informacja, iż od 24 kwietnia zajęcia będą się odbywały według planu lekcji.

Między radnymi doszło do wymiany zdań na temat strajku. Radni Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Fidurski oraz Henryk Trawiński określili akcję protestacyjną nauczycieli strajkiem politycznym, na co zaprotestował radny Tomasz Guhs, którego wspierał Paweł Owsianny.

Więcej informacji w Aktualnościach Lokalnych.

Piotr Steffen

Reklama

Co ze strajkiem nauczycieli i maturami? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 17:59:57

    Zapewne dyrektor ZSE to orędownik obecnej władzy. Po latach każdy zrozumie, co to za partia rządząca. Zawsze szkoda dzieciaków. Ale Solidarność powinna być z wszystkimi strajkującymi. I wtedy to ma sens ogólnopolski.

  • Tom - niezalogowany 2019-04-24 18:08:51

    Nauczyciele ? A co im zle wakacje święta urlopy w ciepłych krajach i na lewo drugie tyle. A Straż co ? Naraża swoje życie ratując inne to im należą się pieniądze i to większe bo życie ludzkie jest więcej warte niż pieniądze . A nauczyciele jedyne co potrafią to pierdziec w fotel .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:34:41

    Solidarność może być ale nie mogą na tym ucierpieć maturzyści dlatego bardzo dobrze że takie rady się odbywają i młodzież będzie mogła spokojnie przystąpić go egzaminów dojrzałości. Brawo dla dyr. Zse!

  • do Toma - niezalogowany 2019-04-24 18:37:04

    Czy ty coś brałeś? Bo wypowiadasz się w kwestiach co do których nie masz pojęcia. Bełkot bełkot i jeszcze raz bełkot.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:39:03

    Jedyna szkoła która nie strajkowała to WSM (Wyższa Szkoła Melanżu). Wręcz przeciwnie na kierunku skateboarding i zielarstwo ruszył już nawet nowy nabór. Zajęcia prowadzi prof. ,,Stolec " vel ,,Uszy "

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:56:16

    Ekonom 24 kwietnia nadal strajkuje. Informacja jest nieprawdziwa.

  • gość 2019-04-24 19:04:29

    Moje gratulacje dla radnych z PIS,Wiesława Fidurskiego i Henryka Trawińskiego,którzy powiedzieli prawdę,że ten protest nauczycieli był polityczny.Ten protest był wspomagany finansowo i politycznie przez PO,PSL,SLD,KOD,Sorosa,UE i Putina.Największą klęskę poniósł ten komunista,wojujący ateista,były członek PZPR,z komunistycznego związku ZNP Broniarz.On oszukał nauczycieli i sterroryzował Polskich uczni jak rodziców..Może tak nauczyciele z tego ZNP,się zainteresują jego zarobkami,który zarabia więcej niż prezydent RP Andrzej Duda.On z tych nauczycieli zrobił frajerów i zadymiarzy,którzy bardzo stracili na autorytecie.

  • gość 2019-04-24 19:26:35

    Straciłem zaufanie do radnego z PO,Pawła Owsianego na którego głosowałem z rodziną i z sąsiadami.Po co ty Paweł robisz pielgrzymki ekstremalne ze Skórki do sanktuarium Górki Klasztornej.Ty jesteś faryzeusz,jak popierasz ten strajk polityczny,komunistycznego związku ZNP,którego zadaniem jest obalenie Polskiego rządu.

  • gość 2019-04-24 19:27:01

    A ten biedny, chory człowiek ciągle na wolności? ma nieustający dyżur?

  • Gośćpatriota - niezalogowany 2019-04-24 20:00:42

    Choćby jeden nauczyciell strajkował DO Końca! To Szkoła jest w sporze zbiorowym z Rrządem. Pan Wiesław chyba zapomniał kto mu dziatwę wykształcił? Wstyd!

  • gość 2019-04-24 20:13:10

    Mówienie, że strajk nauczycieli jest polityczny jest śmieszne, tak można nazwać każdy protest czy strajk bo jest on zawsze przeciw aktualnej władzy, gdyż z definicji polega na pewnej formie nacisku i protestu społecznego stosowanej przez różne grupy społeczne właśnie między innymi na rządzących. Dramatem nauczycieli jest to , że rząd na każdym kroku informuje, że są grupą społeczną nie potrzebną, leniwą, zdradziecką , porównywaną do najgorszych postaci z historii, to jest przykre. Niestety niektórzy radni są ograniczeni i to nie tylko ci zdeklarowani po stronie partii rządzącej, gratuluję panu Guhsowi odwagi i zdrowego rozsądku.

  • Złotowianin - niezalogowany 2019-04-24 20:19:09

    W końcu władza sie obudziła. Nauczyciele zarabiają co najmniej jeszcze raz tyle co pracownicy starostwa czy gmin! Przy karcie nauczyciela I dodatkom wiejskim jak I przy podziale nadgodzin mają spokojnie powyżej 4000 netto. Wszystkie kursy studia o które tak płaczą mają za darmo lub z dofinansowaniem z gmin. Przy zwykłych dochodach nikogo nie stać mimo chęci żeby podnosić kwalifikacje. Nik im tego nie sfinansuje. My jako rodzice czekamy na reakcje wójtów, burmistrzów I starosty! Swoim pracownikom płacą o wiele mniej niż na dzień dzisiejszy mają nauczyciele I jakoś nikomu nie jest szkoda tych ludzi.

  • Złotowianin - niezalogowany 2019-04-24 20:23:56

    W końcu władza sie obudziła. Nauczyciele zarabiają co najmniej jeszcze raz tyle co pracownicy starostwa czy gmin! Przy karcie nauczyciela I dodatkom wiejskim jak I przy podziale nadgodzin mają spokojnie powyżej 4000 netto. Wszystkie kursy studia o które tak płaczą mają za darmo lub z dofinansowaniem z gmin. Przy zwykłych dochodach nikogo nie stać mimo chęci żeby podnosić kwalifikacje. Nik im tego nie sfinansuje. My jako rodzice czekamy na reakcje wójtów, burmistrzów I starosty! Swoim pracownikom płacą o wiele mniej niż na dzień dzisiejszy mają nauczyciele I jakoś nikomu nie jest szkoda tych ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 20:52:27

    Oczywiście że dramatu nie ma szczególnie z zarobkami nauczycieli dyplomowanych. Wystarczy posprawdzac oświadczenia majątkowe nauczycieli którzy byli radnymi, przecież chyba wszyscy wiedzą jak.

  • Basia - niezalogowany 2019-04-24 20:56:45

    Jestem rozczarowana, że złotowskie szkoły tak łatwo odpuściły i dały za wygraną. Na szczęście w innych województwach nauczyciele się nie poddają i wiedzą o co walczą!!!!! A jest to godne i przyzwoite życie!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 20:59:40

    To pewnie chodzi o tego od ,, gratulacji, powołującego się na Sorosa PO PSL SLD i KOD które rzeczywiście mogą nim sterować tylko po to aby siać ferment.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 21:10:02

    Tak tak to o niego chodzi, musi być wtyką PO siejącą nienawiść do PiS a te gratulacje to podpucha. Myślę że tak musi być bo w następnym komentarzu wprost przyznaje że wraz z rodziną głosował na P. Owsianego z PO. Dalej pisze że stracił do niego zaufanie. Co wam to mówi, gratuluję ludziom PiSu a głosuję na kandydata Totalnej Opozycji. Trza by to sprawdzić.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 21:22:37

    Praca nauczyciela jest w ciągłym stresie i malooplacana to w ramach protestu wypowiedzieć pracę poszukać sobie innej i nie będzie stresu będą lepsze zarobki a nie zatruwac innym zycie

  • gość 2019-04-24 21:46:42

    Godzina 21:11 .. Uczeń dostaje wiadomość na E-dziennik informująca o tym ,że kolejnego dnia idzie do szkoły.. żałosne. Pozdrawiam takie wybitne jednostki. Mało tego jutro (czwartek) ma zawalony sprawdzianami i kartkówkami , które powinny być odbyte podczas strajku.. Skoro tak traktowani są uczniowie Ekonoma to może jednak czas zmienić coś w tej 'szkole'. Prawda jest taka ,że uczeń sam musi się uczyć a do szkoły chodzi 'aby obecność była'. Pieniądze idą na korki .. bo w szkole zapomnij o nabytej wiedzy z lekcji. Transport też nie jest za darmo. Są tylko nieliczni nauczyciele w szkole ,którzy potrafią uczyć. Może trzech .. Wszystkich uczniów ,którzy planują iść do Ekonoma od Września tego roku zachęcam do zmiany planów - wybierz inną szkołę tej będziesz żałować.

  • gość 2019-04-24 22:13:51

    Podwyżkę chcę od PIS-u, ale głosować będę na PO, tak to chyba teraz niestety wygląda. Ok, kochani nauczyciele, wracajcie do szkół (szacunek dla Was), Platforma Obywatelska obiecała Wam podwyżkę jak tylko dojdą do władzy, tylko zobaczymy co zabiorą w zamian. Wróci to co było za ich rządów,......., wszyscy wiemy co to było.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 22:15:18

    Ciekawe czy złotowskim strajkującym nauczycielom wypłacą zarobki. Jak się okazuje pieniądze i tak zostaną w szkole. Problem jest w jakiej formie zapłacić za czas nie przepracowany...Ja każdą godzinę opuszczoną muszę odpracować. Dlaczego więc publiczne pieniądze podatników są rozdawane charytatywnie to jest jeszcze komuna

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 22:22:05

    Pieniądze powinny być zwrócone rodzicom. Kupuję usługę- edukacja, usługa nie wykonana, pieniądze zwrócone.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 22:42:35

    Ale włodarze z PO mówią otwarcie że wypłacą kasę tyko rozłożą w czasie. Jeszcze pewnie premię motywacyjną. I to nie jest strajk polityczny? Smiechu warci egoiści

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 22:48:21

    A masz dziecko w prywatnej szkole? Skoro "kupujesz" usługę edukacja.? Jesli masz na myśli podatki, to z tych pieniędzy tylko jedna zasadnicza usługa jest źle wykonana, wręcz fatalnie - zarządzanie państwem.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 23:02:03

    Nie kupuję edukacji tylko posyłam do szkoły zakładnika narzędzie do wyłudzenia pieniędzy.

  • do Basi - niezalogowany 2019-04-24 23:19:57

    Złotowskie szkoły nie odpuscily i nie dały za wygraną.Klasyfikacja maturzystów nie oznacza rezygnacji ze strajku, to tylko gest dobrej woli wobec absolwentów. Strajk trwa we wszystkich szkołach (chyba nawet w ZSE)

  • gość 2019-04-24 23:32:21

    A co dzisiaj nie jest polityczne? Wszystko: edukacja, służba zdrowia, status niepełnosprawnych, orientacje seksualne, światopogląd religijny itp itd. Politycy (radni też nimi są) uzurpują sobie wyłączność politykowania i zabierania głosu na wszystkie tematy, ale innym tego zabraniają. Politycy wywodzą się ze społeczeństwa, więc nie tylko oni mają wyłączność na wszystkowiedzę. Protest rezydentów, niepełnosprawnych czy taksówkarzy też był polityczny? Wszyscy chcą godnie żyć i godnie zarabiać, ale tylko politycy PiS uważają że tylko im się należy. Reszta ma za 100+ na kabana bądź 500+ na dziecko i krowę siedzieć cicho i głosować na ,,dojną zmianę'', a ta w tym czasie napycha milionami swoje kieszenie.

  • gość 2019-04-25 00:10:49

    Ktoś jest zdziwiony, że w postkomunizmie, czyli w III RP, najbardziej zdegenerowane moralnie są tak zwane elity? To przecież wynik kilkudziesięciu lat selekcji negatywnej. Te elity to potomkowie komunistycznych aktywistów, gminnych naczelnków, prezesów geesu, kierowników pegeerów i mleczarni, księgowych spółdzielni. Nawet ci, którzy wydawałoby sie powinni zachowywać jakiś poziom, czyli lekarze, prawnicy, nauczyciele, czy biznesmeni, to postkomunistyczny miot, bo kariery zawdzięczali zazwyczaj serwilistycznemu wkomponowaniu się w sowiecki układ.

  • gość 2019-04-25 00:41:56

    Gdy posłanka PiS w Sypniewie promowała przy akompaniamencie chóru ,,Sen Hawajów'' 100+ na kabana i 500+ na jałówkę powiatowych radnych PiS Figurskiego i Trawińskiego (jego żona była pedagogiem) nie było. Ale gdy ,,dojna zmiana'' doi Skarb Państwa ,,bo się należy'' nie protestują.

  • gość 2019-04-25 07:13:37

    Radny Guhs (startujący z list Platformy) stoi na czele starjku w szkole w Sławianowie. Niedawno podjął pracę w szkole po jakimś rocznym dokształcie i juz mu się płaca nie podoba?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 07:26:47

    Pan Trawinski jest nauczycielem emeytem .Więc dziwię się,ze nie popiera swoich kolegów.Ale cóż jest Pis-owcem więc zadne argumenty choćby najrozsadniejsze ale niezgodne z polityką jego patrii nie trafia do jego "małej" głowy. Nauczciele trzymajcie się bo arogancja tej władzy jest niewyobrażalna.

  • gość 2019-04-25 07:56:29

    Nauczyciele nie odpuszczajcie, walczcie aż do zrealizowania waszych żądań. Zawiść polska nie zna granic, tyle bzdur w tych komentarzach wypisano świadczy to tylko o autorach.

  • gość 2019-04-25 08:08:01

    Brawo, panie Trawiński! Strajk jest polityczny.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 08:21:16

    Zawsze mówiłem , mówię i będę mówił że PIS to jest największa zaraza i dżuma XXI wieku. I tyle w temacie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 08:30:39

    Oczywiście że największą szkodę wyrządza Polsce PiS. A ci, którzy teraz krytykują nauczycieli zmienią zdanie, kiedy propaganda rządu ich samych będzie niszczyć.

  • gość 2019-04-25 08:59:21

    Panie Trawiński. Nie jest Pan godny nosić miano byłego nauczyciela. Ciekawe co Panu odebrało rozum. Warto podpytać bliskich mieszkańców o przyczyny Pana postawy. Prawdą jest to, że strajk jest polityczny, lecz Pana koledzy z rządu pokazali, że nie potrzebują wyedukowanego społeczeństwa, ale prostego, którym można manipulować. PZPR , w którym Pan się udzielał też miał taktykę, aby likwidować inteligencję.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 09:08:53

    Czy wy przeciwnicy PiSu nie widzicie i nie słyszycie w mediach że pan Broniarz przekonał nauczycieli że podwyżki mogą uzyskać tylko teraz bo gdy będzie inna władza to mogą o tym zapomnieć tak jak za rządów PO PSL. Dobrze o tym wie dlatego też główne hasło strajkujących to ,,Jak nie teraz to kiedy! " Nauczyciele opamiętajcie się PiS nie jest waszym wrogiem. Dzieci ich wyborców chodzą do waszych szkół. Myślcie ze zrozumieniem o co tu chodzi abyście nie obudzili z nogą w nocniku.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 09:53:44

    Niby inteligentni wykształceni a nie potrafią zrozumieć że 100 na świnie itd to są pieniądze unijne i nie mogą być przeznaczone na podwyżkę. Jako budżetówka zarabiacie najwięcej więc popatrzcie na pozostałych .Jesteście bezczelni i uważacie się za pępek świata.

  • gość 2019-04-25 10:48:43

    Proponuję zwolnić wszystkich nauczycieli, szczególnie moją żonę, która nigdy nie widziała na oczy 3 tys. złotych na kwitku. Do pracy wyjeżdża o siódmej, wraca o piętnastej, później poświęca ze dwie trzy godziny w domu, jakieś kartkówki, arkusze, przygotowanie do awansu. Kilka sobót na szkoleniach, za większość ja płacę. Musi sobie kupić narzędzia do pracy, papier do drukarki dla dzieci, po dwie ryzy papieru tygodniowo do szkoły tez za moje. Upominki z okazji świąt dla dzieci tez za swoje. Raz w roku przynajmniej na wycieczkę z dziećmi na kilka dni, po której ma siwe włosy i odsypia cały dzień- do wycieczki przeważnie też dopłacam. Musi nosić swój komputer, chodzi wiecznie wkurzona. Dojeżdża własnym samochodem spory kawał na wieś, też ja płacę za ten samochód i obsługę. Zastanawiam się czy w ogóle jest sens pracy jako nauczyciel. Wiele razy mówiłem by odeszła ze szkoły- ale widać takie powołanie- bo raczej by z tego nie przeżyła. Oszuści z Pis-u niech mi pokażą nauczyciela mającego 8 tys. butto…

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 11:09:28

    Posprawdzaj oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli, 2012 rok, nauczyciel w-f 72 tys złotych. Druga sprawa jeżdżenie na wycieczki to nie jest wymysł rodziców. Trzecia sprawa niech rodzice decydują o subwencji, to jest 5500 na ucznia, dołoży się trochę i wszyscy będą zadowoleni. Po czwarte znieść kartę nauczyciela, kiepski dyplomowany, też powinien być zwolniony. Teraz dyrektor ma związane ręce. Po piąte widziałem jak ten strajk wygląda, 13 godzina, widziałem 3 nauczycielki robiące zakupy. Strajk tyle co pensum, śmiechu warte.

  • gość 2019-04-25 11:41:17

    nauczyciel W-F 72 tys - chyba gdzieś nieźle dorabia. Zresztą, W-Fista nie narobi się tyle co Polonista czy Matematyk...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 11:45:19

    Skoro wszyscy pier.....lą, że nauczyciel pracuje 18 godz. w tygodniu, to tak. Strajk tyle co pensum. Kto chce wycieczek dla uczniów?. Tak, rodzice. Chodziłem na wywiadówki.

  • gość 2019-04-25 14:31:55

    MACIE WY NAUCZYCIELE Z TEGO KOMUNISTYCZNEGO ZNP BRONIARZA,ZESRAŁA SIĘ BIEDA I SKAPITULOWAŁ.PONIEWAŻ WIĘKSZOŚĆ SZKÓŁ W POLSCE,WYCOFAŁA SIĘ ZE STRAJKU I DOSTAŁ SZOKU!!!

  • gość 2019-04-25 16:50:45

    Żal mi tych trochę nauczycieli,że zostali opętani politycznie przez tego komunisty Broniarza z ZNP.Wiadomo ze to był strajk polityczny,wspomagany przez lewacką opozycję do rządu RP,przez PO,PSL,SLD,Nowoczesna,KOD,którzy się do tego przyznali.Ale autorytet nauczycieli gwałtownie spadł,przez ich głupotę.

  • gość 2019-04-25 19:16:22

    Bardzo dobrze,że nauczyciele,którzy strajkowali politycznie,nie dostaną pieniądze za strajk z kieszeni podatników,zgodnie z przepisami.Natomiast komunista Broniarz z tego komunistycznego ZNP,nic finansowo nie straci,który zarabia 2 krotnie niż prezydent RP.Znalazł frajerów z tych nauczycieli,którzy jemu zaufali.Żeby odbudować zaufanie do nauczycieli,to może potrwać długie lata.

  • gość 2019-04-25 23:23:34

    ZNP to katastrofa..... Niszczą kraj...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 06:56:26

    Radny Guhs dostał się po znajomości jego rodzice pracują tam od lat i pani dyrektor nie ma nic do gadania bo oni rządzą tą szkołą .w sławianowie powinna być zmieniona cała kadra bo nauczyciele traktują uczniów po nazwisku .On uczy matematyki jego żona geografii jego mama polskiego jedna wielka klika.

  • gość 2019-04-27 19:04:33

    Samo nazwisko Guhs,mówi samo za siebie.To nie jest nazwisko Polskie a Niemieckie.Ta hołota z rodowodem Niemieckim, z Wermachtu a póżniej członkowie komunistycznego PPR,PZPR,to byli szmalcowniki antypolscy.Dziś widzimy,że ten radny Guhs,należy do bolszewickiej bojówki antypolskiej PO,czyli PZPR-bis.

  • gość 2019-04-30 16:05:55

    Pracuje jako nauczyciel dyplomowany, przez strajk dostanę 1000 na rękę, jak za to wyżyć? Broniaż nauczycieli oszukał, nic nie wywalczył. Trzeba było strajkować do matur, gdyby się jakiś ważny egzamin nie odbył napuszeni zbyt wymagający nauczyciel może w końcu by zrozumieli kto użera się z rozwrzeszczonymi niesłuchającymi bachorkami!

  • gość 2019-04-30 16:09:43

    Wszystkie pieniądze w Polsce pochłania kler. Rydzyk steruje Polakami. Premier i prezydent to tylko figuranci sterowani przez rydzyka i posła który nawet nijakiej funkcji nie ma (kaczor) . Jak w takim kraju może być dobrze? Odsunąć kler od władzy - nie dawać im naszych pieniędzy i nagle będziemy mieć w Polsce dobrobyt!

Dodajesz jako: |