:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Interwencje czytelników, sprawdza Okonku [Sonda] - zdjęcie, fotografia
11/04/2019 10:10

Spółdzielnia Socjalna "Gryf" od kilku lat sprząta Okonek i przygotowuje posiłki dla dzieci. Jak wywiązuje się z tych zadań?

Jedni mówią, że Okonek jest brudny, bo "Gryf" nie przykłada się do zleconych mu przez gminę zadań, inni że to sami mieszkańcy nie potrafią utrzymać porządku, a ponadto nie szanują pracy osób zatrudnionych w spółdzielni. 

Pojawiają się także narzekania na jakość jedzenia, które kucharki spółdzielni przygotowują dla dzieci z okoneckich przedszkoli oraz szkoły. 

W związku z tymi głosami chcemy Państwa zapytać o zdanie na temat SS "Gryf". 

Zachęcamy do udziału w sondzie.

Łukasz Opłatek

Reklama

Czy "Gryf" sprawdza się w Okonku? [Sonda] komentarze opinie

  • Gość11 - niezalogowany 2019-04-11 12:02:37

    Powiem tak. Spółdzielnia Gryf to syf. Gotują dla dzieci tlusto, bardzo mącznie, wszystkie zupy zageszczane mąką A podwieczorki dwa chrupki kukurydziane i kisiel do popicia albo najtańszy jogurt z biedronki za 60 groszy lub jedno ciastko kwiatek z marmoladą na środku za 2.3 zł. Jak dzieci pytają jaka zupa to nawet nie da się jej nazwać. Gotują najtańszym kosztem A jakość produktów pozostawia wiele do życzenia bo są to produkty z najniższej półki. Wstyd. Jedzą to dzieci nasza przyszłość. Dzienną stawką wynosi 12 zł i wszystkie przedszkola utrzymują całą spółdzielnię i rodziny pracowników bo biorą sobie pracownicy obiady za które płacą rodzice grube pieniądze. Najgorsze jest to że nawet gdyby chciało się zmienić catering to nie ma na kogo i to jest największą kartą przetargową gryfu ☹☹☹ i sprytnie to wykorzystują

  • gość 2019-04-11 12:40:39

    Gimna Okonek to prywatny folwark pewnej grupy interesów. Dziwi mnie to, że jeszcze nikt się do tego nie dobrał. Robią to w biały dzień i wcale się z tym nie kryją. W Okoneckim barze można usłyszeć, kto rządzi Okonkiem bo sam główny zainteresowany się z tym nie kryje. Opowiada kogo to on nie ma w kieszenie i komu sponsoruje wakacje.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 13:07:50

    Po pierwsze jedzenie w przedszkolach przygotowane przez gryf- wola o pomste. Nie wspominajac o fakcie ze ceny nieadekwatne do jakosci i ilosci. Za zywnienie dziecka jestem w stanie zaplacic aktualna stawke, jak kazdy rodzic, albo i wiecej ale pod warunkiem, ze dziecko wroci do domu nieglodne i nie powie ze dzis na obiad byl makaron z pokrojona parowka i kukurydza a na podwieczorek 1 czastka mandarynki - nie takie zalozenie chyba ma catering? Niegrzecznie z mojej strony ale nie sposob inaczej wyrazic tego slowami - wyglada na to, ze placimy ze SMIECIOWE JEDZENIE. Wszystko odbywa sie kosztem dzieci. To SKANDAL ktory wymaga naglosnienia. Niech zaslynie Okonek. Przedszkola w ktorym na 20 dzieci Panie dostaja z gryfu 5 plasterkow wedliny na sniadanie za wygorowane stawki!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:14:27

    jedzenie w szkole i w przedszkolu tłuste .Taka sama zupa w szkole i w żłobku. Dla dzieci w żłobku czyli 1,2 i 3 latka a na obiad kapuśniak i łazanki tragedia. Mięsa twarde ciągną się ciężkie do pogryzienia dla 5 latka a co dopiero dla roczniaka. Surówki to w przewadze kapusta. Wszystko ciężko strawne i DROGIE. Cena nieadekwatna do jakości.

  • gość 2019-04-11 14:21:22

    Nie mam pojęcia o ich kuchni, ale sprzątanie pozostawia wiele do życzenia... Kto wogole ich rozlicza? Ktoś może zająć się tym tematem?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:30:22

    Takiego syfu to jeszcze nie było w Okonku.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 14:36:04

    I teraz należałoby wspomnieć jakie mieliśmy kiedyś wspaniale przedszkole miejskie A w nim wspaniale kucharki,które gotowały z najwyższą starannością przepyszne dania dla naszych dzieci. Menu było bardzo bogate i urozmaicone, nie wspomnę już o tym, że produkty kupowane u lokalnych przedsiębiorców A nie w marketach...

  • gość 2019-04-11 15:14:19

    dziękuje za ostatni komentarz

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 16:33:11

    Okonek to najbardziej zaniedbane miasteczko w okolicy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:12:44

    Nie zaniedbane, tylko zabytkowe.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:27:38

    Niestety, z Okonkiem już się nic nie zrobi miasto jest zacofane

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:45:33

    Stara klika.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:45:55

    Stara klika.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 19:32:40

    Rozpieprzyc ten,,gryf"ci panowie od rana plataja sie pokątach ,patrzą gdzie usiąsc i papieroska zakopcci.A by do emerytury ,. przeciągnąc

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 20:34:13

    Co za jebany naród. Ciągle źle, ciągle nie tak, jeden drugiego by w łyżce wody utopił. Chyba za długo wojny nie było. Nienawidzicie się nawzajem i tak was widzą na świecie. Jako wredne, zawistne bydło w którego stronę nie warto splunąć.

  • Gość 123 - niezalogowany 2019-04-11 21:38:47

    Co do kuchni. Gdyby było ich więcej to by było lepiej ale po co. 3Kobiety robią po 16 godz by się wyrobić,a za nad godziny nie płacą. Oczywiście brak pieniędzy na dodatkową pomoc w kuchni. Ciekawe na co idą te pieniądze za obiady?

  • Gość123 - niezalogowany 2019-04-11 21:43:44

    Co do samego miasteczka to jest sporo budynków które się marnuja a młodzież nie wie co ze sobą zrobić i im odbija. Czystość nie zachwyca ale mieszkańcy też nie szanują i zaniedbuja sami. Na 1 miejscu zmienilabym"te fontanne" bo przypomina 3 popielniczki lub miski. To już Jastrowie bardziej się rozbudowano i lepiej wygląda.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 22:25:04

    Okonek nigdy nie był ladnym miastem.Szaro,brudno i Ci rządzący

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 22:29:49

    Jaki Włodarz takie miasto

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 23:03:04

    kuchnia tłusta i droga . Wszystko drożeje ale za zmianą ceny nie idzie jakość posiłków . Dietetycy mieli by tu sporo do powiedzenia. Miasto jak miasto wymaga wielu zmian ale na to potrzeba czasu . Jeśli chodzi o zaniedbane miasto to nie tylko władze ale i mieszkańcy powinni dbać o jego wygląd. Gryf nie ma konkurencji więc nażuca cene i jakość usług . Gdyby miał konkuręcje to wszystko by się zmieniło. Zgadzam się z osobą która chwaliła stare kucharki z przedszkola publicznego były na tyle zaznajomione z dziećmi i ich potrzebami żywieniowymi że nigdy skarg na posiłki nie było. Jedzonko było smaczne i dostosowane do wieku dzieci, a przede wszystkim nie tak tłuste i ciężko strawne.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:51:52

    Śmieszy mnie to, że komentarze o tłustej i niezdrowej kuchni wstawiaja mamusie, które chwilę później chwalą się wizytą w McDonalds

  • gość 2019-04-12 09:16:12

    to co mamusia robi z dzieckiem po pracy to jej sprawa. Płaci za wyzywienie w szkole czy przedszkolu to wymaga. Tyle w tej sprawie. Spóldzielnia to był poroniony pomysl burmistrza Rapty. Kto za tym stał, to nie jest tajemnicą. Kuchnia w przedszkolu była naprawdę dobra i smaczna bo moja córka jadla w przedszkolu. Potem ktoś (Nietrudno sie domyśleć kto trzyma kase w gminie) wymyślił żeby podłaczyć kuchnie pod ZOPO aby zmniejszyć koszty. Nie wypaliło bo okazało się że nie można. No to podłączono pod Gryf. Jeszcze większa pomyłka bo co rodziców obchodzi to, że muszą płacić za wszystkich pracowników spółdzielni, bo przecież tam nie liczy sie kosztów osobno za kuchnie a osobno za sprzatanie. No i kółko się zamyka. Na miejscu przedszkoli to bym zrezygnował z Gryfu i poszukał innego dostawcy posiłkow. Proste

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 09:36:18

    Pozdrawiam rodziców którzy narzekają na jedzenie, a sami pchają w dzieci słodycze, chipsy, parówki i inne podobne rzeczy. Jak chcecie na podwieczorek pudding chia, to zapłacie dwa razy więcej. Ponoć jak jest zdrowy koktajl bananowy to dzieci nie chcą jeść.. Interesuje mnie skąd dzieci to wynoszą. Dla niepoinformowanych zapraszam do wybranej lektury odżywianie dzieci (łazanki można podawać dzieciom od 8 miesiąca życia).

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 10:00:49

    Czy nikt nie widzi ,że ktoś najpierw oczernia wszystkie istniejące w mieście przedszkola,potem jest nagonka na Gryf.W mieście "syf" robią sami mieszkańcy,łamane są wszystkie posadzone drzewa,ławki,krzewy,dewastują co się da ,śmiecą a ochody psów szczególnie koło bloków...... Zawiść,oczernianie i wredność co niektórych w tym mieście nie ma granic.....nawet proboszcza tak dobrego człowieka nie pomineli....tragedia.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 10:07:48

    W okonku mieszkają ludzie nienawiści. Nie ważne co zrobisz jak zrobisz to i tak cię zniszczą... Zamisat robić afery warto się spróbować dogadać

  • Gośćxyz - niezalogowany 2019-04-12 10:12:07

    Powiem tak, jaki Pan, taki kram. Należy wybrać porządnego gospodarza a wtedy miasto zmieni swoj wizerunek. W tym mieście się urodziłam, wychowywałam, pracowałam ponad 28 lat, i nigdy nie było takiego niezadowolenia wśród obywateli tego miasta jak teraz miasto powoli zmieniało się, ludzie brali aktywny udział w pracach społecznych wszyscy docenili to że miasto się zmienia i szanowali się, a dzisiaj wszyscy dla wszystkich są wrogami, to świadczy o tym,że trzeba koniecznie zmienić zarządce, na młodszego, który potrafi pogodzić wszystkich mieszkańców, współpracować z nimi na rzecz rozwoju miasta, a obecny szanowny Pan burmistrz niech korzysta z uroków emeryturki. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Okonka.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 10:54:25

    Sami burmistrza mieszkańcy okonka wybrali więc nie rozumiem po co te narzekania nawet nie było drugiej tury wyborów bo zebrał tyle poparcia wśród mieszkańców. A co do posiłków to fakt jest straszne i nieadekwatne do opat jakie ponosimy co miesiąc za wyżywienie..... najtańsze produkty z biedronki nie ze środkowej półki tylko z najniższej. Za 3 kosze zakupów 700 zl ????? A karmia dzieci z tego cały tydzień.... I biorą gruba kasę .... ktoś powinien się za to wziasc

  • Juri - niezalogowany 2019-04-12 13:07:42

    Okonecki narodzie czuś biedny? Boś głupi! Czemu głupi? Boś biedny!

  • Gość :D - niezalogowany 2019-04-12 14:31:02

    Gryf to naprawde jest syf. Jedzenie nie nadaje sie dla dzieci i to za kwote z kosmosu dzieci do domu przychodza glodne. W gryfie co 2 to kierownik ktory uwaza sie za bog wie kolo to raz. biora kilku pracownikow ktorych ganiaja jak psy na 40 godzin za 300 zl miesiecznie. Czego oczekujecie ze bedzie blysk? Gdzie ludzie potrafia bezczelnie kolo takiego pracownika wyrzucac smieci na ziemię zamiast do kosza? Sam bylem swiatkiem takiej sytuacji na wlasne oczy widzialem jak traktuja ich ludzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 19:30:25

    łazanki od 8 miesiąca zgoda ale nie wszyscy rodzice karmią tak tłusto dzieci.Moje jedzą przeważnie gotowane na parze i ważywa i mięsa i ryby. W MacDonald nie jedzą bo to syf a jak płacę za zupy w szkole czy posiłki w przedszkolu to chcę aby były to posiłki zdrowe . Wiem że rozmowy z gryfem na temat posiłków były ale niewiele to dało. Niema w okolicy innego dostawcy więc trzeba poczekać aż jakaś przedsiębiorcza dusza zrobi im konkuręcje.

  • Do Gość - niezalogowany 2019-04-12 20:48:29

    Najpierw nakarm swoje dzieci podstawami ortografii... Nie podoba się, to kobieto nie płać za jedzenie, przygotowuj swoje... Wiecznie wam źle, zacofane środowisko...

  • - niezalogowany 2019-04-12 21:34:33

    Rodzice czas zajac się ta kuchnia należy przeprowadzić dokladna kotrole tam przygotowuje sie wiele posiłków dzien przed tak nie może być pani która odpowiada za jakość posiłków nie wysila sie tam wogole nie ma żadnego nadzoru a pani prezes co na to

  • Wyrocznia 001 - niezalogowany 2019-04-12 23:22:05

    Jednym słowem głos ludu brzmi: Zlikwidować wszystko bo to nie potrzebne bo i po co komu. Magistrat też nie potrzebny i niech Okonek będzie wsią i będzie tylko Wójt i to jest wówczas ekonomia. A nawet dla nauczycieli znajdą się pieniądze na podwyżki.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 07:50:22

    Należy powołać komisje z rady rodziców nie może tak być aby kosztem dzieci utrzymywać spółdzielnie sprawdzić faktury co na to władze dyrektorzy przedszkoli również powinni sie tym zajac

  • gość tu - niezalogowany 2019-04-13 15:12:02

    Wysłać panie kucharki na kurs aby sie dowiedziały jak gotować dzieciom to nie jest stacja benzynowa tylko zlobek i przedszkole a sprawa druga takiej jakosci jedzenia nikt by nie kupil zadbajmy o dzieci

  • gość 2019-04-14 09:37:17

    tak to jest jaki liczy się zysk a nie jakość. W gryfie to raczej liczy się "jakoś" tam bedzie. Oddać gryf w prywatne ręce. w Okonku są ludzie co umieją gotować. kolejny rok narzekania i nic się nie dzieje bo ktoś tam "musi" pracować. Wcale nie musi, roboty wszedzie pelno. rozpirzyć to dziadostwo

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 17:24:18

    Ludzie pamiętajmy że to jest zywienie zbiorowe, które jest oparte na jakiś zasadach i normach, które trzeba przestrzegać. Jest tez kontrolowane przez sanepid, który sprawdza jakość posiłków, kaloryczność, sprawdza również czy dzieci dostają odpowiednią ilość skladników odżywczych oraz czy posiłki nie są przesolone. Może nie warto od razu rzucac takich oskarżeń, że trujące dzieci. Z tego co się orientuje to żadnemu dziecku jedzenie w przedszkolu czy szkole nie zaszkodziło.

  • gość 2019-04-14 20:18:28

    Wyniki sondy nie pozostawiają żadnych złudzeń! Takie organizacje to relikt przeszłości a niewidzialna ręka rynku robi swoje. Prywaciarz nie dopuścił by do takiej sytuacji na pewno bo by mu za bardzo zależało... Pomysł był od początku poroniony, efekty mamy dzisiaj. Ludzie z pracy spółdzielni są bardzo niezadowoleni i to jest sygnał najważniejszy! Jeżeli zarządzający tym nic z tym nie zrobi konflikt będzie się pogłębiał.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 20:57:37

    Kontrolowane przez sanepid to chyba powinno byc...? Racje zywieniowe? Hahahaha