:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C

Czy w CKZiU w Złotowie powstanie klasa o profilu piłkarskim?

Edukacja, CKZiU Złotowie powstanie klasa profilu piłkarskim - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 17/10/2019 13:23

Bardzo ważne spotkanie odbyło się dziś w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10

Dyrektor CKZiU gościł dzisiaj w swoim gabinecie Starostę Złotowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Złotowskiego oraz dyrektora Akademii Piłkarskiej Sparty Złotów Tomasza Komorowskiego. Obecni byli także nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w CKZiU – Zbigniew Wegner, Krzysztof Wiedro i Wojciech Zaorski.

W tym gronie rozważano koncepcję poszerzenia oferty edukacyjnej Centrum poprzez uruchomienie oddziału sportowego w zakresie piłki nożnej chłopców, począwszy od roku szkolnego 2020/2021.

Przede wszystkim analizowano zapisy aktów prawnych regulujące tworzenie i funkcjonowanie oddziałów sportowych, a także kryteria organizacyjno-kadrowe, które szkoły prowadzące tego rodzaju kształcenie muszą spełniać, w tym wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo szczegółowe i przede wszystkim praktyczne podejście do tematu było możliwe dzięki informacjom, jakie nauczyciele CKZiU w bezpośredniej rozmowie, w dniu wczorajszym, uzyskali od Pani dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie.

Rozmawiano również o prognozowanym zainteresowaniu absolwentów szkół podstawowych kształceniem w oddziale sportowym, a także o przewidywanych kosztach jego wdrożenia i utrzymania.

Na szczegółowe rozwiązania przyjdzie jeszcze czas, dziś najważniejszy jest fakt, że wszystkie strony uczestniczące w spotkaniu uznały, że warto tę inicjatywę wprowadzić w życie. Oczywiście we współpracy. Będzie się ona wyrażać w partnerskich działaniach powiatu, CKZiU i Sparty Złotów.

 

 

Starostwo Powiatowe w Złotowie

Reklama

Czy w CKZiU w Złotowie powstanie klasa o profilu piłkarskim? komentarze opinie

  • gość 2019-10-17 13:49:46

    Taa, lekcje w-fu będą takie same jak w pozostałych profilach - macie piłkę, grajcie sobie, a ja wracam do kantorka, setunia mi się chłodzi

  • Pan majster - niezalogowany 2019-10-17 14:46:53

    Już dawno powinny być wszędzie takie szkoły. Może szło by wtedy jakaś normalna kadrę uformować A nie takie patalachy jak teraz

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 15:50:07

    Dobrze że ze Spartą, bo Fair play szkoli dla Tarnówki, Wronek i Łobżenicy.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 16:23:15

    Idiotyczny plan. I tyle.
    Brakuje na rynku tylu specjalizacji, że głowa boli. Są nowe technologie i trzeba uczyć ludzi pod ich kątem.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 17:10:46

    Pewnie że zły pomysł bowiem pieniądze pójdą z budżetu powiatu a czy nasz powiat jest taki bogaty aby wyręczać szkoły i wf-istów którzy swoją misją powinni angażować się w SKSy.
    To było dobre, to wspominają dzisiejsi dziadkowie. No ale wtedy nauczyciel wf to był gość, kumpel którego się naśladowało aby być lepszym od niego.
    Czas by do tego powrócić i to bez nagradzania i wychwalania bohaterstwa takiego nauczyciela. O jego pracy będą świadczyły sukcesy podopiecznych.

  • gość 2019-10-17 17:14:15

    To wlasnie jest upadek szkolnictwa. Juz wymyslaja co tylko mogą. Niech uczą baby gotować a bedzie wiekszy pozytek.

  • gość 2019-10-17 18:15:52

    To są wyrzucone pieniądze w błoto z kieszeni podatników.Żadnych sukcesów nie odnoszą nawet w naszym powiecie,nie mówiąc już w byłym woj.Pilskim.Tylko darmozjady Sparty Złotów,okradają Złotowskich podatników.Oni tylko grają z wioskami w powiecie i tak przegrywają.Ja się pytam ile ten dyrektor postkomunistyczny Komorowski,dostaje kasy od Złotowskich podatników nie legalnie.

  • gość 2019-10-17 18:16:42

    To są wyrzucone pieniądze w błoto z kieszeni podatników.Żadnych sukcesów nie odnoszą nawet w naszym powiecie,nie mówiąc już w byłym woj.Pilskim.Tylko darmozjady Sparty Złotów,okradają Złotowskich podatników.Oni tylko grają z wioskami w powiecie i tak przegrywają.Ja się pytam ile ten dyrektor postkomunistyczny Komorowski,dostaje kasy od Złotowskich podatników nie legalnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 18:45:08

    Na rynku pracy potrzeba fachowców w zawodach ślusarz ,spawacz , stolarz , elektryk itd. , a nie jakichś piłkarzyków . Co on zrobi w życiu gdy nie osiągnie w sporcie żadnych sukcesów , ani zawodu ani umiejetności po takiej szkole. Rodzice będą trzymać takiego jełopa na garnuszku do końca życia.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 18:48:08

    Wymyślanie profili a później co dalej bez zawodu i klops

  • Złotowiak - niezalogowany 2019-10-17 21:28:52

    Noo komentarze pewnie te negatywne to piszą sympatycy fair play Złotów.... Najlepsza promocja życia to sport... Kto chce byś ślusarzem smieciarzem czy innym tam xD

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 22:12:30

    Może młodzież nie chce być ślusarzem itp. Ale prawda jest taka że fachowców brakuje i to te zawody za kilka lat będą robić prawdziwa kasę. To trzeba młodzieży wytłumaczyć i zachęcić od zawodu który da im utrzymanie w przyszłości. A piłkarz to nie zawód to hobby. Z tego co wiadomo to z naszego miasta tylko Wawrzyniak ma z tego utrzymanie a ilu chłopców między czasie grało w piłkę?

  • gość 2019-10-17 23:26:01

    A co z programem szkolenia uczniów w zakresie obsługi i programowania obrabiarek CNC, o którym tak niedawno chwaliło się CKZiU. Specjalistów ciągle brak, a technologie w przemyśle ciągle się rozwijają tylko szkolnictwo jest na poziomie lat 70 ubiegłego stulecia.

  • Obserwator - niezalogowany 2019-10-18 07:17:17

    Ilu z tych absolwentów zostanie zawodowymi piłkarzami zarabiającymi na siebie ? Może kilku. Szkoła powinna przygotowywać do konkretnego zawodu.

  • gość 2019-10-18 08:37:14

    Bzdura,........... o co chodzi w innych szkołach nie można nic i na nic nie ma pieniędzy, a tu ,!!!!!!!!! żadnego RONALDO nie wychowają, wyrzucone pieniądze. Mam nadzieję że Pan Starosta nie wyrazi zgody .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 12:41:03

    Pojechał do rumunii , wielki piłkarz , aktorzyl grał teatrzyk , ale kasę na zapleczu brał , po co się łudzić

  • Obserwator - niezalogowany 2019-10-18 14:27:10

    Wymyslali już dziwne kierunki typu klasy mundurowe. Ciekawe co jeszcze wymyślą. Najważniejsze żeby młodzież nauczyła się zawodu po którym może znaleźć pracę.

  • gość 2019-10-21 15:03:27

    Świetny pomysł, popieram w 100% !

  • gość 2019-10-21 15:07:34

    W końcu ktoś wyszedł z trafnym pomysłem dla młodych mających chęć rozwijania się w sporcie ! Mam tylko nadziej że Dyrektor i Miasto zaakceptują ten pomysł.

  • Gość pamiętliwy - niezalogowany 2019-10-24 16:18:33

    Ale to już było.... " Przeanalizowano losy absolwentów" ???? Na pewno? Macie krótką pamięć! Jakiś czas temu była klasa sportowa przy Rolniczaku. I jak tam sportowe losy absolwentów? Brak wniosków? No tak, podatnik zapłaci.

Dodajesz jako: |