:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikaty i przetargi, Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 04/03/2019 11:08

Jastrowie też ma czujnik jakości powietrza

Od marca 2019 r. na budynku UGiM w Jastrowiu zamontowany jest czujnik monitorujący stan jakości powietrza. Urządzenie informuje o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych  PM 2.5 i PM 10 (odpowiadających za tzw. smog).

Bieżąca wiedza o stanie zanieczyszczeń ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, osoby z chorobami układu oddechowego).
Samorząd gminy, który sfinansował montaż czujników, pragnie by miały one również działania prewencyjne, zapobiegające spalaniu odpadów w piecach i kotłach c.o..
Wyniki można oglądać pod adresem:


https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=772


bądź korzystając z aplikacji na telefon komórkowy.
Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie mogą zainstalować aplikację Syngeos. Dla systemów na android można ją pobrać ze sklepu google playa. Aplikację mogą również pobrać użytkownicy IOS.

UGiM Jastrowie

Reklama

Czy w Jastrowiu jest smog? komentarze opinie

  • gość 2019-03-04 12:42:54

    Jak tylko temperatury spadaja w okolice zera i sciemnia sie to w calym miescie czuc tylko czad. To nie jest smog to w pelnej klasie syf mieszkancow i brudasow. Nie ma miejsca w miescie aby nie syfilo czadem. Ale to w wiekszosci potomkowie UPA lubia jak im smierdzi. Nie potrafia zyc w cywilizacji. A gdzie ta doplata do wymiany piecow weglowych?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 13:25:17

    Czy jesteś pewien tego co napisałeś o mieszkańcach Jastrowia ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 13:28:44

    Dlaczego pod wywiadem z młodym Wojtiuk iem są wyłączone komentarze? Chciałem wyrazić swój zachwyt, że pracuje za darmo w klubie, he he.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 13:32:18

    No to już wyraziłeś w tym miejscu.

  • 1 - niezalogowany 2019-03-04 13:35:30

    Do redakcji. UGiM a nie UMiG. Po tym widać, że żywcem kopiowane z jastrowie24.pl, bo tam redaktor stale robi ten błąd. Po drugie czy możecie wyrzucić pierwszy komentarz, a dlaczego chyba nie muszę argumentować. Pozdrawiam.

  • gość 2019-03-04 14:09:19

    Jest fatalnie, szczególnie w centrum. Wystarczy lekki mróz, a w powietrzu jest kupa dymu. Niestety nie ma żadnych kontroli, Straży Miejskiej chyba tez już nie ma w Jastrowiu... Nikt się tym nie przejmuje, poza oddychającymi tym syfem. Nie ma nawet możliwości by suszyć cokolwiek na powietrzu, bo zyskuje zapach dymu... Fajnie, że jest chociaż jeden czujnik w moim zdaniem najtrudniejszym miejscu, za chwilę będziemy wiedzieć co wdychamy, może to poprawi świadomość.

  • gość 2019-03-04 15:52:17

    Straż miejska jest ale to zabawka burmistrza Oni tylko po wypłatę idą.Zlikwidować staż miejską to wyrzucanie pieniędzy w błoto.A co do smogu to tylko winna mieszkanców że palą wszystko.A młody Wojtiuk tylko się lansuje na plecach taty.Nawet zablokował komentarze Prawda w oczy kole.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 19:12:04

    Ale z ciebie buraczka , chyba zbyszek ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 19:37:46

    Albo pomylony Mati

  • Fachowiec - niezalogowany 2019-03-04 20:54:45

    Do pustaka z pierwszego komentarza. Jesteś tak głupi i pusty ,że aż mi jest żal twoich rodziców że muszą patrzeć na ciebie i cię utrzymywać do końca swoich dni GŁĄBIE !

  • Gość - niezalogowany 2019-03-04 21:33:08

    Ważne mieć świadomość.Spoko pomysł z tym czujnikiem. A co do prezesa Poloni to robi dobrą robotę i co tu komentować to tyle.

  • gość 2019-03-04 22:50:11

    Co z tego że w tej chwili powietrze dobre i można wyść z domu jak na ulicach ciemno jak u Murzyna w du....

  • BMW 6 - niezalogowany 2019-03-04 22:52:32

    Nie w Jastrowiu nie ma! Tylko w Krakowie

  • gość 2019-03-05 00:54:30

    Pierwszy wpis pobił rekord świata , pisał go JEDYNY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE ,który CZUJE CZAD!!! HAHAHAHAHA!!!! Nie dziwię się ,że takie głupoty pisze, szkoda mi go , bo pewnie żle się żyje z pustką w głowie....

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 05:42:00

    Straż miejska to jest wielkay kpina. Zlikwidować.

  • Yt - niezalogowany 2019-03-05 07:58:20

    Hehe Grasia pali łóżkami fotelami czym się da obok ma straż schronisko i udają że nie widzą to już chyba prywatne schronisko z resztą he he znam przypadek że straż miejska wydała psa nie zaszczepionego bez badań bez sterylizacji i pies pogryzl dziecko które mieszka w okolicach schroniska pies biegał tam luzem w6dany patologii której nie stać na smycz i kaganiec.Pani że straży nic nie ma sobie do zarzucenia A Pan burmistrz mówi nie możliwe.To temat do tv.Tak jak te odpady pod lasem.Ludzie są różne organizacje,Internet walczcie o dobro swojego miasta!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 08:17:27

    Jakby czad był wyczuwalny to by mniej ludzi od niego umieralo. A w Jastrowiu coz wystarczy nizsza temperatura a jeszcze do tego niższe ciśnienie i nie ma czym oddychać. Po powrocie do domu z miasta ubrania śmierdzą dymem jakby się z ogniska wróciło.

  • gość 2019-03-05 08:46:33

    halo redakcja, dlaczego kolejny raz komentarze pod wywiadem z wojtiukiem zostały wyłączone??????

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 09:21:21

    Ten problem dotyczy całej Polski a nie tylko Jastrowia ,więc wpisy jak w Jastrowiu jest straszne to porostu nie w porządku.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 10:01:16

    To się chłopaki wyprowacie skąd jesteście

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 10:29:01

    Na ulicy Liszyka , obok p. Burmistrza , jest taki ładny domeczek który tak pięknie smrodzi o kazdej porze roku . Czy to rano czy wieczorem nie można otworzyć okien żeby przewietrzyć mieszkanie . Żaden dom w okolicy tak nie kopci jak ten domeczrk pod nosem włodarze .

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 10:41:17

    Na ul . Liszyka ,obok p . Burmistrza , jest ładny domeczek ,który tak pięknie kopci jak żaden inny w okolicy . Bez względu na porę roku ,czy to rano czy wieczór . Tak smrodza ze nie można okien otworzyć . I tak się dzieje pod nosem włodarza .

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 14:22:36

    I co pewnie to wina Burmistrza czy Tuska?

  • gość 2019-03-05 14:49:33

    A ktoś zgłosił tego sąsiada ? Czy tak sobie piszemy a muzo ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 17:34:08

    Radny Łukasz niech rusza do działania. I tak donosi na wszystkich wokoło

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 18:44:59

    Na jednym portalu oburzona Pańcia pisze jak to na Liszyka kopcą a z komina rodzinki na tej samej ulicy od lat smród nie do wytrzymania z palonej klejonki. Zacznijcie od siebie i od własnego komina.....

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 19:26:58

    Niech każdy patrzy na siebie i będzie w porządku.Przestańcie w końcu lać te pomyje na siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-05 20:53:17

    Co do staży miejskiej to wielka pomyłka nic nie robić i kasiurke brać.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 08:14:46

    Do komentarza wyżej i to jest prawda do uczciwej pracy a nie udawać.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 08:15:23

    Do komentarza wyżej i to jest prawda do uczciwej pracy a nie udawać.

  • gość 2019-03-10 12:38:12

    Ja jestem za tym aby jak najwiecej mieszkancy miasta jastrowie palili smieciami moze mniej rozwinieci umysłowo sami sie wyniszcza i przyjdzie nowe? Trzeba miec nadzieje!

Dodajesz jako: |