Czy wymiana walut online jest bezpieczna? Dowiedz się, na co zwracać uwagę

Planujesz właśnie wymienić walutę i zamierzasz zaoszczędzić na spreadzie? Rozważasz opcję skorzystania z kantoru internetowego, jednak obawiasz się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania? Dowiedz się zatem, w jaki sposób można zweryfikować wiarygodność e-kantoru. Korzystając z usług wiarygodnej firmy, możesz oszczędzić nawet do 6% w porównaniu do tradycyjnych kantorów oraz banków

Sprawdź firmę, do której należy internetowy kantor

W pierwszej kolejności powinieneś pozyskać jak najwięcej informacji na temat firmy, która oferuje wymianę walut przez Internet. Upewnij się, czy na stronie internetowej widnieją dane teleadresowe oraz kluczowe dane identyfikacyjne takie jak NIP, REGON oraz numer KRS. Sprawdź również płynność finansową przedsiębiorstwa oraz kwotę kapitału zakładowego.

Odszukaj także dane na temat dotychczasowego stażu przedsiębiorstwa na rynku oraz liczby użytkowników korzystających z usługi elektronicznej wymiany walut. Zapoznaj się również z opiniami internautów oraz recenzjami ekspertów finansowych. Odpowiednim przykładem z dobrą reputacją jest https://internetowykantor.pl/.

Z iloma bankami współpracuje e-kantor?

O wiarygodności internetowego kantoru świadczy również liczba banków, które zdecydowały się podjąć współpracę z tego rodzaju usługodawcą. Trudno przypuszczać, aby instytucje te chciały wspierać mało wiarygodne firmy, których sytuacja finansowa budzi podejrzenia. Tego typu kooperacja przynosi także korzyść dla klienta kantoru internetowego, który nie musi ponosić dodatkowych kosztów za przelewy na konto walutowe.

Rejestracja w Komisji Nadzoru Finansowego

Wszystkie podmioty świadczące usługi płatnicze są zobowiązane do tego, aby zarejestrować się w KNF-ie oraz dostarczać wszelkie informacje finansowe do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF). Wówczas zyskujemy gwarancję, że działania przez nie podejmowane są całkowicie transparentne i zgodne z obowiązującym prawem.

Standardy GIODO – bezpieczeństwo Twoich danych osobowych

Największe kantory internetowe przestrzegają poza tym standardów pod kątem zabezpieczenia danych osobowych swoich klientów. Możemy być tego pewni, jeżeli podlegają one normom Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

System autoryzacji SMS

Wymiana walut online będzie bezpieczna tylko pod warunkiem, jeśli przed zatwierdzeniem transakcji skorzystamy z zabezpieczenia autoryzacyjnego w postaci kodu SMS. Unikaj więc wyboru tych e-kantorów, które nie zapewniają takiej możliwości.

Certyfikat Extended Validation SSL

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest zabezpieczenie platformy elektronicznej za pomocą protokołu SSL. Upewnisz się, że taka sytuacja faktycznie ma miejsce, jeżeli w polu adresu przeglądarki pojawi się przedrostek „https”. Dodatkowo Twoim oczom powinna ukazać się charakterystyczna kłódka. Wiarygodne kantory internetowe stosują więc analogiczne zabezpieczenia, jak ma to miejsce w przypadku banków.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu