:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Edukacja, Debata oświatowa Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 19/03/2019 19:30

Dzisiaj w Jastrowiu rozmawiano o przyszłości tamtejszej szkoły ponadpodstawowej

W debacie udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Złotowskiego, Gminy i Miasta Jastrowie, szkoły, rodzice i przedsiębiorcy.

Po analizie stanu obecnego (68 uczniów w trzech oddziałach) rozmawiali oni o tym co zrobić, by nabór na nowy rok szkolny był jak najwyższy i jakie w przyszłości powinny tutaj funkcjonować kierunki nauczania.

O szczegółach przeczytają Państwo w Aktualnościach Lokalnych. 

Tymczasem prezentujemy podsumowania dzisiejszych rozmów dokonane przez starostę Ryszarda Goławskiego i burmistrza Piotra Wojtiuka.

Łukasz Opłatek

Reklama

Debata oświatowa w Jastrowiu komentarze opinie

  • Rodzic - niezalogowany 2019-03-19 20:01:06

    Zero realnych pomysłów burmistrza o same banaly. A starosta zaciera ręce bo pozbędzie się problemu. I Pani wiceburmistrz która za 8 tys. Miesięcznie będzie się uczyć jak zarządzać oświata. Po prostu kpina z ludzi. Kto tam pośle dziecko...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-19 20:02:21

    Super zdjęcie wwm wyszło

  • gość 2019-03-19 20:15:25

    Troje uczniów z powiatu złotowskiego zadeklarowało chęć nauki w szkole w Jastrowiu.

  • gość 2019-03-19 20:31:21

    Zdjęcie rzeczywiście super! Ten po lewo- kucharz, po prawo- kierowca mechanik.

  • Wyborca - niezalogowany 2019-03-19 21:06:14

    Jak młody radny powiatu Wojtiuk junior reprezentował gminę na spotkaniu?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-19 21:22:49

    Mateuszku - dzbanuszku pisz bzdury, pisz....tyle ci pozostało.

  • Fachowiec - niezalogowany 2019-03-19 21:33:58

    Nie mieszać piłki do oświaty gówniarze!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-19 21:52:27

    Dobrze kalkulujesz, ten dzban Mateuszek miesza i miesza

  • Gość - niezalogowany 2019-03-19 21:56:00

    To się należy w Jastrowiu jak psu buda. Miasto które się cały czas rozwija

  • Dzbanuszek - niezalogowany 2019-03-19 22:20:46

    Matiemu już odje... podobno razem że starym do pośredniaka będą pukać. Dzban.

  • gość 2019-03-19 22:44:29

    Pani wiceburmistrz poszła tropem Misiewicza (doświadczenie trzeba gdzieś zdobywać, najlepiej od razu na samej górze). Poza tym że była uczennicą zna się na oświacie jak przysłowiowa świnia na gwiazdach.

  • gość 2019-03-20 07:44:00

    Ilość pomysłów powala. Ale w powiecie zawsze chodziło o ściemnianie więc nic się nie zmienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-20 08:06:30

    P. Wojtiuk mówi o swoim zastępcy, że Pani Agnieszka że jest merytorycznie przygotowana, żeby zajmować się oświata. To po co Wojtiuk ja zatrudnił? Ciocia Pani Agnieszki nalegala? Teraz burmistrz będzie zatrudnial nowe osoby. Ciekawe kto z rodziny albo znajomych szykuje się do pracy w urzędzie..

  • Gość - niezalogowany 2019-03-20 08:16:35

    Może spec od oświaty, radny Cyruk jest w blokach startowych

  • gość 2019-03-20 09:21:24

    I jakie pomysły na szkolę. Sypniewo 40 absolwentów ósmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum. Ich wybory szkół ponadpodstawowych, 35 osób wybrało Wałcz, 5 Piłę. Jastrowie 0 - zero. Mieszkańcy nie chcą posyłać swoich dzieci do tej szkoły. To z innych gmin na siłę mają być dowiezieni uczniowie by w Jastrowiu szkoła się utrzymała dla prestiżu. Bo tylko o tym była mowa, żadnych pomysłów, rozwiązań, planów działań nie przedstawiono. Burmistrz snuł tylko marzenia o prestiżu, i klasie mundurowej urzędującej w Nadarzycach.

  • Lol - niezalogowany 2019-03-20 09:52:51

    Bida z nędzą w tej Polsce za tych śmiesznych senatorów i posłów przy władzy ! Mózg zostawili w łaźni , senackie obietnice , a jak zwykle brakuje na oświatę. Gminy i miasta muszą dokładać wielkie pieniądze do oświaty, ale prasa milczy na ten temat ! Nie mają wyobraźni , za pieniądze podatników obijają dupsko w taksach ! I taka jest prawa proszę Państwa

  • Gość - niezalogowany 2019-03-20 15:44:29

    No to po co ta szkoła w Jastrowiu ? Zamknąć i tyle, bo jak czytam te komentarze wyżej to powala. A jak rzeczywiście zamkną to będzie krzyk, że nikt nic nie zrobił. Całe Jastrowie i tyle. Żal mi was....

  • gość 2019-03-22 08:41:33

    Szkoła powinna działać. Dzięki tej szkole za czasów mojej młodości Jastrowie tętniło życiem. Bary i dyskoteki prawie na każdym rogu. Świetne czasy! A teraz? Szkoda Jastrowia. Otworzyć atrakcyjne kierunki i do dzieła. Pan Białas dobrze powiedział na spotkaniu.

Dodajesz jako: |