:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Drogowa końcówka roku

Informacje, Drogowa końcówka - zdjęcie, fotografia

W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetargi na dwie drogowe inwestycje w gminie Tarnówka. Jedną wcześniej zapowiadaną, druga dość niespodziewanie weszła do tegorocznego budżetu gminy

Pierwsza z nich powstanie w Tarnówce, będzie to zapowiadany od pewnego czasu remont drogi asfaltowej łączącej ulice Niepodległości i Zwycięstwa. Stara nawierzchnia w wielu miejscach jest zniszczona. W ostatnich tygodniach trwały tutaj prace związane z położeniem chodnika, inwestycja ta była sfinansowana z funduszu sołeckiego. Remont drogi (około trzysta metrów) ma kosztować 80 tys. zł.

Oferta, jaka wpłynęła na przetarg była o 23 tys. zł wyższa niż kwota zarezerwowana w budżecie. Stąd musimy dołożyć do inwestycji

– wójt Jacek Mościcki wyjaśnia potrzebę uchwalenia zmian w budżecie podczas sesji Rady Gminy Tarnówka, która odbyła się w piątek. Przypomnijmy, że przy okazji planów tej inwestycji oraz pod kątem budowy wspomnianego chodnika rozważano również możliwość wykonania parkingu przy tej drodze na bazie istniejącego tutaj skateparku.

W tej chwili jednak nie będziemy podejmować się takiej inwestycji. Odkładamy to na jakiś czas, sądzę, że nie podejdziemy do tego tematu przez najbliższy rok, być może nawet przez dwa lata

– wójt wyjaśnia, że samorząd ma do zrealizowania inne ważniejsze zadania, stąd władze gminy nie chcą blokować pieniędzy na inną, mniejszą inwestycję.

Bokiem do budżetu

Droga łącząca ulice Niepodległości i Zwycięstwa ma być wykonana do 15 grudnia. W tym samym terminie ma być także zrealizowana budowa drogi asfaltowej w Płytnicy. Jacek Mościcki przyznaje, że o tym zadaniu wcześniej nie było specjalnie mowy, ale ponieważ władze powiatu zdeklarowały wolę partycypowania w inwestycji, gmina znalazła na nią pieniądze.

Finansowy montaż zabezpieczający wykonanie tego zadania wygląda w taki sposób, że jego trzy strony dołożą do inwestycji po około 40 tys. zł

– wójt podkreśla, że obok gminy i starostwa powiatowego będzie to Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, z puli wcześniej tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wyasfaltowany odcinek będzie liczył ponad 400 metrów.

Do niedawna była to droga powiatowa, niedawno przejęliśmy ją na gminne mienie

– wyjaśnia Jacek Mościcki. Obie inwestycje ma realizować firma Pol–Dróg Drawsko Pomorskie.


Drogowa końcówka roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się