Dwie kolizje w powiecie złotowskim

Mimo kalendarzowego lata pogoda jest zmienna. Chwilę świeci słońce, a po chwili pada deszcz. Opady powodują, że na drogach jest ślisko, a zmienna aura może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych
Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych

Minionej doby oficer dyżurny złotowskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w Złotowie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że mieszkanka Lędyczka kierując Volvo nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu, w wyniku czego najechał na tył osobowego hyundaia.

W gminie Jastrowie mieszkaniec Piły kierując dostawczym Fiatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo wykonującym manewr skrętu w prawo volkswagenem. Uczestnikom tego zdarzenia na szczęście nic się nie starło. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym, a na jego konto kierowcy trafiło 6 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego stale prowadzą kontrole na drogach Naszego powiatu. Mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się do korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Jednak nawet najlepiej zorganizowane i prowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Zapewniamy je sobie sami przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Apelujemy też do pasażerów: nie bądźcie bierni w przypadku brawurowej, ryzykownej, pozbawionej wyobraźni jazdy! Trzeba reagować i stanowczo się temu sprzeciwiać, żądając bezpiecznej jazdy. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę na drodze! Niech kierowców nie zmyli chwilowa poprawa pogody, przez co wielu z nich może poczuć się pewniej za kółkiem. W drodze na wypoczynek, do pracy lud domu spiesząc się, zapominamy o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustąpienie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

 

KPP Złotów

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu