Dzielnicowi z sierżantem Pyrkiem odwiedzili szkołę i przedszkola

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w towarzystwie pluszowego sierżanta Pyrka w minionym tygodniu w Złotowie przeprowadzili spotkania profilaktyczne z najmłodszymi

Dzielnicowi z sierżantem Pyrkiem odwiedzili szkołę i przedszkola
Dzielnicowi z sierżantem Pyrkiem odwiedzili szkołę i przedszkola

08 lutego br. dzielnicowi Zespołu Dzielnicowych mł. asp. Jacek Kozdra i st. sierż. Damian Pachuc odwiedzili w Złotowie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 4, Katolickiego Przedszkola im. św. Wojciecha oraz uczniów w Szkole Podstawowej Nr 3. W spotkaniach uczestniczył sierżant Pyrek, który wśród najmłodszych cieszył się ogromną sympatią.

Opis zdjęcia

 


W trakcie spotkań z dziećmi policjanci dużo mówili o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwracali uwagę najmłodszych na właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystania z chodników, poruszania się poboczem. Przypomnieli dzieciom jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.
Policjanci mówili o bezpiecznej zabawie na podwórku, w domu i poza nim. Dzieci wiele usłyszały również na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. Policjanci przypomnieli aby maluchy do zabaw na śniegu wybierały miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań. Pod żadnym pozorem nie można dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Policjanci przypomnieli aby dzieci korzystały wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk i nie wchodziły na lód zamarzniętych zbiorników wodnych.

Opis zdjęcia

 


Dzieci były bardzo zainteresowane czym zajmują się mundurowi oraz na czym polega codzienna służba. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, podkreślając, że policjanci nie tylko ścigają przestępców, nie tylko kierują ruchem drogowym albo dają mandaty, ale przede wszystkim policjant to osoba, na której pomoc zawsze można liczyć, jest przyjazny i serdeczny dla wszystkich.
Dzielnicowi podczas prelekcji wspomagani byli przez wielkopolską maskotkę Policji pluszowego sierżanta Pyrka. Spotkanie z Pyrkiem dla dzieci było dużą atrakcją i ciekawym przeżyciem. Żegnając się policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych ferii zimowych.

IW

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu