Egipt – dlaczego właśnie tam powinieneś udać się na wakacje?

Egipt to spektakularnie piękny kraj pełen klejnotów kultury. Jest mnóstwo powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce wybierając się na wakacje Egipt, a tutaj wymienimy kilka z nich

Dlaczego powinieneś udać się na wakacje do Egiptu?

Najpierw powiedzmy oczywiste - początkowy cel wielu turystów wybierających się do Egiptu to zobaczyć piramidy, o których wszyscy już słyszeliśmy w szkole podstawowej. I nic dziwnego - są spektakularne! Wielka Piramida w Gizie (największa z trzech) jest najstarsza i jest jedyną z cudów starożytnego świata - wciąż stoi i sprawia, że wczasy Egipt stają się jeszcze bardziej niesamowite.

Również w Gizie w pobliżu piramid znajduje się Wielki Sfinks. Sfinks jest najstarszą znaną monumentalną rzeźbą i uważa się, że został zbudowany około 2520-2494 pne.

Zanurz się w pysznej kuchni egipskiej

Wiele osób, które już mają za sobą wczasy last minut Egipt potwierdza, że egipskie jedzenie jest fantastyczne. Oto kilka przykładów:

  • kebab jagnięcy (szaszłyki z mięsa mielonego),
  • baba ghannoug (pasta do smarowania z bakłażanem),
  • kofta (klopsiki),
  • dolma (nadziewane liście winogron),
  • shawarma (rozdrobnione mięso w placku),
  • mahshi hamam (pieczony gołąb nadziewany ryżem i ziołami)

Te wszystkie dania nigdzie nie smakują tak niesamowicie, jak właśnie w Egipcie!

Poszukiwanie skarbów w Khan al-Khalili

Targ Khan al-Khalili w Kairze to jeden z największych bazarów na Bliskim Wschodzie, pełen miedzi, przypraw, alabastru, srebra i perfum. "Khan", jak często się go nazywa, może stać się Twoim ulubionym ze wszystkich rynków i bazarów, które odwiedzisz w ciągu całego życia. Jeśli masz spostrzegawcze oko i jesteś dobrym negocjatorem, możesz znaleźć naprawdę świetne oferty na wysokiej jakości produkty.

Relaks w Morzu Czerwonym

Potrzebujesz przerwy od upału i zwiedzania? Jeśli szukasz relaksu i wytchnienia udaj się na egipską Riwierę Morza Czerwonego – tego rodzaju oferty znajdziesz bez żadnego trudu za pośrednictwem strony www.wycieczka.pl. W okolicy tej znajduje się wiele nadmorskich kurortów i luksusowych pięciogwiazdkowych obiektów, okazji do uprawniania sportów wodnych, sklepów i lokali pełnych atrakcji.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu