:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ekologiczna Krajenka! Ekologiczna gmina! [WIDEO]

Interwencje czytelników, Ekologiczna Krajenka! Ekologiczna gmina! [WIDEO] - zdjęcie, fotografia

Takie hasła na rynku w stolicy gminy skandowali jej mieszkańcy, którzy są przeciwni, by w okolicy powstawały duże hodowle trzody chlewnej

Protest rozpoczął się o godzinie 18:00 i trwał kilkadziesiąt minut. Wśród haseł na transparentach można było przeczytać m.in.: "Mieszkańcy nie pozwolą na przemysłową hodowlę świń w tym pięknym, ekologicznym mieście", "Mieszkańcy miasta i Gminy Krajenka protestują, bo nie chcą żyć między chlewniami. Śmierdzący interes nie w naszej małej ojczyźnie", "Nie chcemy kolejnej chlewni w Podróżnej", czy "Mamy dość smrodu w Podróżnej".

Burmistrz Stefan Kitela przekazał, że wnioskodawca, który zamierzał wybudować chlewnię na terenie sołectwa Krajenka - Wybudowanie, powtórnie zapewnił o swoim wycofaniu się z inwstycji.


- Bardzo proszę. Tak jak tutaj jesteście, jesteście przeciw sprawie, a nie przeciwko komuś, żeby podczas skandowania, swoich przemówień nie mieszać już osoby wnioskodawcy, tylko mówić o sprawie - mówił S. Kitela.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tego wydarzenia:

Więcej informacji na ten temat we wtorkowym wydaniu tygodnika "Aktualności Lokalne".

Reklama

Ekologiczna Krajenka! Ekologiczna gmina! [WIDEO] komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-13 00:23:40

    Weź się przejdź po ulicach a nie piszesz kocopały.....chociażby sportowa i piłkarska....jak inwestor zwróci różnice wartrości domu przed inwestycja a po inwestycji to niech buduje nawet spalarnie martwych zwierząt....kupie dom w Złotowie czy Pile....zapraszam koło stadionu w Krajence-same nowe domy....wiesz w ogóle gdzie jest stadion? KRAJENKA MA PRAWA MIEJSKIE WIEC NIECH ICH PRZESTRZEGA.....niech inwestor wybuduje chlewnie w Poznaniu albo Krakowie....Powtarzam nikt nie ma nic przeciwko rolnikom zbierających zboża, kukurydze czy mających kilkadziesiąt krów, świń itp....to jest na plus..ale 2000 świń a docelowo 6000 DUŃSKICH świń chowanych na sterydach i antybiotykach to już tak...chce jeść POLSKIE mięso i POLSKIE owoce warzywa....Przykro mi, że nie rozumiesz patriotyzmu. SILNA POLSKA DLA POLAKÓW.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 23:14:47

    ja akurat jestem "ścisłowcem" mam nawet wykształcenie politechniczne a nie poliglotyczne więc nie przywiązuję uwagi do liter ale do liczb...zdaje sobie sprawę, że popełniam wiele błędów gramatycznych, ortograficznych itd...ale mam to....jak chcesz możemy porównać korę mózgową w liczeniu...i obojętne mi to czy będą to całki (chodź niewiele osób zdaję sobie sprawę żeby policzyć całke trzeba wybrać metodę-a jest ich kilka a jeżeli wybierzemy błędną metodę to nie dojdziemy do wyniku...czy macierze zespolone itd....to, że nie mam zmysłu do pisania nie czyni mnie gorszym ...wręcz przeciwnie ...niewiele osób rozumie liczby, nie wspominając już o algorytmach. A wracając do Twojego wpisu....to .....tak smog mi przeszkadza ale nie mam wpływu na to, co kto pali i jak....oczyszczalnia ...absolutnie mi nie przeszkadza....ja akurat używam przydomowej oczyszczalni ścieków więć nie dokładam się do smrodu a ponad to mieszkam za daleko i zapach nie dochodzi...wszechobecny beton....no powiem szczerze, że mogło by być więcej zieleni i ścieżek rowerowych...to na minus dla władzy....a co do podpisów to jest ponad 500- prosił bym zaktualizować dane.

  • Zosia - niezalogowany 2018-08-12 22:06:37

    Nowe domy z eternitem na dachu?Uśmiałam się!

  • Zosia - niezalogowany 2018-08-12 22:01:09

    Który dom jest tam nowy?Gdzie hoduję się trzodę chlewną?Na wsi!Pranie i tak cuchnie smogiem,zieleni brak,parków brak,ścieżek rowerowych brak,oczyszczalnia ścieków nie zawsze ładnie pachnąca.bulwaru nad Głomią brak,inwestycji w Krajence jak na lekarstwo a tłumi się inicjatywę mieszkańca.Odzew społeczeństwo jest wymowny.Proszę nie obrażać ludzi myślących inaczej!

  • Zosia - niezalogowany 2018-08-12 21:23:39

    Panie Mieszkańcu,kultura i znajomość ojczystego języka to podstawa.Smog Panu nie przeszkadza?Oczyszczalnia również nie?Wszechobecny beton?Wioska to akurat odpowiednie miejsce do takich inwestycji.Współczuję Inwestorowi sąsiadów!Żałosne,że gdy było referendum,o ile pamiętam zebrano ponad 800 podpisów,to nazwano Organizatorów pieniaczami,to co sądzić o tym "strajku" który pisemnie poparło około 200 osób,a wzięło udział w nim kilkadziesiąt osób

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 20:46:12

    ty tempa dzido, jeździli do gospodarzy ewentualnie rzeźni a nie do masowego producenta świń, który ma umowy na dostarczenie danej ilości tuszy. Jedź do Podróżnej i kup choć jedną świnię z tej farmy. Życzę smacznego, antybiotyk sterydy gratis

  • wieśniak - niezalogowany 2018-08-12 20:40:29

    mam nadzieja że postawia ci taka kolo chaupa

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 20:18:49

    Pani Zosiu, to jest Pani argument w sprawie? Zaiste wyczerpujący :)

  • Zosia - niezalogowany 2018-08-12 20:06:44

    Z ortografią na bakier,oj niedobrze!Z kulturą również!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 19:52:05

    Niech może wybudują ekologiczna spalarnię śmieci na 220 tys. ton opadów na rok...Widzę, że mieszkańcy są przyzwyczajeni do smrodu wiec nikt nie będzie protestować...a z resztą człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy....właściwie to dziwie się, że Krajenka ma prawa miejsce skoro same buraki tu mieszkają......Ludzie tu nie chodziło o to, że ktoś ma gospodarstwo i 20-50 świń krów itd. tylko o 2000 świń na początek a docelowo 3 świniarnie czyli 6000 świń duńskich...maks 4 miesiące i następne....świnie chowane na antybiotykach....Nie wiem jak wam pasuje ale ja chce jeść POLSKIE zdrowe świnki a nie jakieś chowane na sterydach i antybiotykach....ale z resztą po co ja wam to pisze...przecież wy z plepsu jesteście.

  • Magdalena - niezalogowany 2018-08-12 19:39:39

    Wypowiadają się głównie Ci którzy z tematem są na bakier. Po pierwsze to nie zwykła, ekologiczna chodowla świń wyjeta z sielankowego obrazu wsi lecz masowa produkcja, ilość świń na starcie to blisko 2 tys. To wiąże się z całą machina produkcyjna bo świnki trzeba odwieźć, wywieźć, nakarmić a zwłaszcza oczyścić to co po sobie zostawia... Dla nieświadomych nie jest to zapach fiolkow. Kilka tirów przed Krajenke musiałoby przejechać. Jesli ktoś lubi zapach gnojowicy to niech się wybierze na wycieczkę do Podróżnej, gdzie są smrodki do tego stopnia intensywne że można z łatwością pozbyć się treści zoladkowej. Uwierzcie że w Krajence są ludzie którzy robią pranie i chcieliby aby jego zapach nie był rozpoznawalny dla ludzi spoza Krajenki. Nie jest wymyslem osób które sprzedają swoje nowe domy aby pozbywać się ciężko wypracowanego dorobku lecz jest to akt desperacji.. Radzę więc pomyśleć o konsekwencjach pewnych działan zamiast bezmyślnie krytykować, ruszyć głową zamiast ośmieszac się nielogicznymi komentarzami. Pozdrawiam

  • lipa - niezalogowany 2018-08-12 11:31:52

    PRZECIEŻ POŁOWA TO PODRÓŻNIACY ......nauzyciele i pracownicy gminy oraz radni tłumy niesamowite hiihiihi kabaret na żywo .......zielonomani krajeńscy

  • XYZ - niezalogowany 2018-08-12 11:30:03

    PROTEŚCIK dosłownie lecz tej co najwiecej na fb wrzeszczała i nawoływała nie było .........

  • XxX - niezalogowany 2018-08-12 11:25:30

    ....ŚCIEŻKI ROWEROWE HAAHAHAAHA CHYBA W PODRÓŻNEJ SIĘ BUDUJĄ PANI RADNA .......DOSŁOWNIE "ZIELONA KRAJENKA ".....ale nie ekologicznie

  • Obywatel DE - niezalogowany 2018-08-11 20:31:12

    Bajka o Podroznych?? Pod Roznymi Sie Lezalo

  • Bodziu - niezalogowany 2018-08-11 20:09:13

    To była kiełbasa wyborcza z tych prosiaczków co ich nie bedzie w krajence widać nawet kandydatów na burmistrza taka zielona Krajenka jest ze wszędzie beton Pan burmistrz potrafi wycinać tylko drzewa widać ze za protest bedzie premia dla nauczycieli a naj lepsze jest w tym ze w godzinach pracy strażnik miejski Pan M zbierał podpisy a gdzie w tym czasie powinien psy ganiac po Krajence

  • abc - niezalogowany 2018-08-11 18:02:07

    Nie chcą świń w Podróżnej ale niektórzy właśnie po paróweczki do Podróżnej jezdzili.

  • stwefan - niezalogowany 2018-08-11 13:06:09

    Ilu było tych pikietujących????Ilu???

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-11 12:05:28

    Jak nie wiesz w jakiej sprawie był protest, to trzeba było przyjść i posłuchać. Nauczyciele byli, rolnicy, przedsiębiorcy, urzędnicy, strażacy, emeryci , renciści i mieszkańcy wielu innych zawodów, dla których środowisko w jakim mieszkamy jest bardzo ważne. Obywatelu ciekawe co byś mówił, jak z powodu odoru jak w Podrożnej nie mógłbyś wejść z domu. Wtedy takie pakiety nic by już nie dały.

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-11 11:29:19

    Mieszkańcy Krajenki jak widać zrezygnowali z szynki i schabowego, przerzucili się na mirabelki i szczaw.

  • Beata M. - niezalogowany 2018-08-11 10:57:19

    Ja też wiem na kogo będę głosować. Nowoczesna to nie znaczy że ekologiczna. Jeśli jeszcze nie powąchałeś tych nowoczesnych zapachów to zapraszam do Podróżnej. Jest piękny domek do sprzedania w pobliżu chlewni może skorzystasz z okazji i kupisz. Zapraszam. Ponadto dlaczego nowoczesne chlewnie zatruwają środowisko i niszczą zdrowie wielu ludzi.? Nie chcemy żyć w szambie. Ci co tuczą te biedne świnie to w dużej mierze nie rolnicy tylko tzw. producenci. Nie jestem przeciwko rolnikom. Wiem jaka to ciężka praca pochodzę ze wsi. Proszę spojrzeć na ten problem szerzej.

  • BeataM. - niezalogowany 2018-08-11 10:57:06

    Ja też wiem na kogo będę głosować. Nowoczesna to nie znaczy że ekologiczna. Jeśli jeszcze nie powąchałeś tych nowoczesnych zapachów to zapraszam do Podróżnej. Jest piękny domek do sprzedania w pobliżu chlewni może skorzystasz z okazji i kupisz. Zapraszam. Ponadto dlaczego nowoczesne chlewnie zatruwają środowisko i niszczą zdrowie wielu ludzi.? Nie chcemy żyć w szambie. Ci co tuczą te biedne świnie to w dużej mierze nie rolnicy tylko tzw. producenci. Nie jestem przeciwko rolnikom. Wiem jaka to ciężka praca pochodzę ze wsi. Proszę spojrzeć na ten problem szerzej.

  • stwefan - niezalogowany 2018-08-11 09:18:30

    Nie przeszkadza oczyszczalnia,smog w sezonie grzewczym,zabetonowanie zieleni a protestują przeciwko nowoczesnej metodzie hodowli. Wiem już na kogoo nie głsowac!

  • stwefan - niezalogowany 2018-08-11 09:15:35

    Chyba proteścik !

  • Orzeszki - niezalogowany 2018-08-11 08:15:19

    Brawo dziękujemy, że odbył się protest. Dzięki takim ludziom możemy cieszyć się świeżym powietrzem. Cieszę, że są jeszcze ludzie w Krajence, którzy potrafią razem coś zdziałać. Ale widzę, że są tacy którzy mają wszystko w d... i pomimo smrodu patrzą przez pryzmat pieniędzy. Josef wiemy kim jesteś!

  • zielono mi - niezalogowany 2018-08-11 07:01:51

    Sami ekolodzy w tej Krajence.

  • josef - niezalogowany 2018-08-11 06:48:07

    Jaka wieś taki protest, cztery takie świniarnie powinny powstać. Inwestorzy do dzieła...

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-11 01:18:00

    To w krajenka protestuja chyba tylko nauczyciele i ich przyjaciele bo ja już nie wiem czy to jest protest przeciw rolnikom czy nauczyciele chcą podwyżki ze wyszli protestować. A swoją drogą marny los czeka rolników w tej gminie będziemy musieli wszyscy zostać wegeterjanami skoro są protesty przeciwko chodowli zwierząt a co za tym idzie przeciwko produkcji mięsa . Ludzie weście się za robotę a nie pośmiewisko z siebie robicie...... ŻAL....

  • oli - niezalogowany 2018-08-10 23:25:13

    No i super. Fajnie, że w Krajence ludzie zaczynają rozumieć, że nie można zarabiać na cierpieniu zwierząt.

  • stwefan - niezalogowany 2018-08-10 22:58:23

    Tłumy...ciagle Ci sami.Jak garstka ludzi może decydować o takich sprawach?

  • otim - niezalogowany 2018-08-10 22:51:51

    Takie hasła na rynku w stolicy gminy skandowali jej mieszkańcy. Od kiedy Wańke jest mieszkańcem Krajenki?

Dodajesz jako: |