:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
Inwestycje w powiecie, Firma Strabag wycofała pomysłu budowy wytwórni bitumicznych - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 25/10/2018 16:09

Publikujemy oświadczenie burmistrza Złotowa w sprawie możliwości budowy wytwórni mas bitumicznych na terenach inwestycyjnych należących do Gminy Miasto Złotów

OŚWIADCZENIE

Odnosząc się do dyskusji na temat ewentualnej budowy wytwórni mas bitumicznych na terenach inwestycyjnych należących do Gminy Miasto Złotów oświadczam, że:
- firma Strabag wycofała się z pomysłu budowy wytwórni mas bitumicznych na gruntach należących do miasta Złotów
- nieprawdą jest, że działki na terenach inwestycyjnych Złotowa wydzielane były pod tego konkretnego inwestora. 
Proces przygotowania gruntów pod inwestycje trwa już od dawna, a rozmachu nabrał w  drugiej połowie tego roku. 25 czerwca 2018 roku Rada Miejska w Złotowie uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Złotowa obejmujący obszar położony wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 188 przy ul. Powstańców (Uchwała NR XLI.297.2018 Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 25 czerwca 2018 r.). 

Po uchwaleniu planu, niezwłocznie przystąpiłem do realizacji uchwały Rady Miejskiej w Złotowie. 31 lipca 2018 roku zleciłem geodecie przygotowanie projektu podziału działki zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączniku do planu. Zanim przystąpimy do sprzedaży gruntów trzeba między innymi wytyczyć drogi dojazdowe do nieruchomości. To postępowanie jeszcze się nie zakończyło. Równolegle zleciłem przystąpienie do wyceny gruntów. Zależało mi na tym, żeby jak najszybciej przygotować dla inwestorów tereny, które odpowiednio zagospodarowane przez przedsiębiorców, mógą przynosić miastu dochody w wysokości nawet 3 mln zł rocznie. 
Wniosek firmy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia wpłynął do nas 2 sierpnia 2018 roku, a więc już po dokonaniu zlecenia na przygotowanie projektu podziału działki. Firma wskazując konkretną lokalizację, opierała się na rysunkach będących załącznikami do uchwalonego w czerwcu planu zagospodarowania przestrzennego. 
Nieprawdziwe są więc rozpowszechniane plotki, insynuacje i mające podsycać emocje kłamstwa o tym, że Złotów wydziela działkę pod wytwórnię mas bitumicznych. Nic takiego nie ma miejsca.
Informacja o tym, że na terenach inwestycyjnych należących do Gminy Miasto Złotów ma powstać wytwórnia mas bitumicznych, wzbudziła ogromny niepokój wśród mieszkańców. Po debacie w tej sprawie i rozmowach z mieszkańcami, wraz z wójtem Gminy Złotów Piotrem Lachem podjąłem rozmowy z firmą zainteresowaną realizacją tej inwestycji. Przedstawiłem, jaki jest odbiór społeczny lokalizacji planowanego przedsięwzięcia w tym właśnie miejscu oraz założenia związane ze strategią rozwoju miasta i marką „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”. 
Dzisiaj otrzymałem informację drogą telefoniczną i mailową, iż firma Strabag wycofuje się z realizacji inwestycji i złoży wniosek o umorzenie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia. Czekam, aż do urzędu wpłynie oficjalne pismo w tej sprawie. 
Troska o rozwój gospodarczy miasta jest obowiązkiem władz samorządowych. Oferta skierowana do przedsiębiorców, obejmująca świetnie zlokalizowane tereny przygotowane pod inwestycje, połączona z działającą w urzędzie instytucją opiekuna inwestora, zwiększa atrakcyjność Złotowa jako miejsca, w którym warto inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Chciałbym, żeby ta oferta w krótkim czasie przełożyła się na konkretne profity dla miasta i jego mieszkańców. 
Rozumiem jednak niepokój, jaki wśród społeczeństwa wzbudziły ostatnie wydarzenia. W związku z tym wstrzymuję działania związane z podziałem, promocją i sprzedażą działek na terenach inwestycyjnych. Poproszę radnych nowej Rady Miejskiej o ponowne przeanalizowanie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Jeśli radni uznają to za celowe i możliwe, do planu wprowadzone zostaną zapisy wykluczające realizację na tym obszarze inwestycji uciążliwych dla środowiska. 
Posiadanie marki „Złotów. Wielkopolskie Zdroje” zobowiązuje. Moim celem jest ograniczenie emisji spalin i zadbanie o to, żebyśmy wszyscy mogli oddychać czystym powietrzem. Konsekwentnie realizuję kolejne zadania z tym związane – miasto Złotów stworzyło Miejską Fabrykę Czystego Powietrza, dopłaca do wymiany starych pieców i prowadzi akcje edukacyjne. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie komunikacji miejskiej opartej na autobusach o napędzie elektrycznym. 
Dbamy także o to, by mieszkańcy mieli dostęp do zdrowej, dobrej jakości wody. Choć można już powiedzieć, że woda w miejskich wodociągach jest równie dobra, a może nawet lepsza od wody butelkowanej, to chcemy to potwierdzić atestem Państwowego Zakładu Higieny. 
Krok po kroku modernizujemy sieć wodociągową. Inwestujemy także w modernizację oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej. Nakłady na ten cel sięgnęły 38 mln zł, z czego 18 mln stanowią środki pochodzące z funduszy unijnych. 
Zapewniam, że czyste powietrze i czyste środowisko to dla mnie priorytet. Jako burmistrz, podejmując konkretne działania, dbam o zdrowie i warunki życia naszych mieszkańców. Dbam również o rozwój gospodarczy miasta. Wierzę w to, że te działania da się pogodzić. Wierzę również w wartość merytorycznej dyskusji i dlatego rozmawiam z mieszkańcami, wyjaśniam procedury, staram się, by docierała do nich rzetelna informacja. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co się w ich mieście dzieje i mają prawo wypowiadać się w dotyczących ich kwestiach. 

/-/ Adam Pulit  

Burmistrz Miasta Złotowa


Do wiadomości Mieszkańców Złotowa za pośrednictwem:
1/ Tygodnik Nowy
2/ Aktualności Lokalne
3/ Wasze Media
4/ zlotowskie.pl
5/ pzl24.pl
6/ TV ASTA
7/ TV Express Piła
8/ Złotów. Nasze Miasto
9/ Rada Miejska w Złotowie
 

Reklama

Firma Strabag wycofała się z pomysłu budowy wytwórni mas bitumicznych komentarze opinie

  • gość 2018-10-25 16:39:37

    Skoro się wycofała... to jednak podział był dla nich!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:03:09

    Chyba należą się przeprosiny za te pomówienia.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:04:37

    Co nie zmoenia faktu, że takie rozmowy i działania odnośnie przedaży gruntu, były prowadzone za naszymi plecami. Plecami podatników. I gdyby nie artykuł w gazecie to do tej pory nikt by nic nie wiedział i tak by było chyba wygodniej dla obecnego włodarza. A po wyborach pewnie by ruszyla sprzedaż działki i budowa wytwórni mas bitumicznych. Bo 3 miliony rocznie..... Czyli wszystko jest na sprzedaż...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:12:16

    No chyba logiczne że były, skoro wpłynął taki wniosek... A że wycofali się 1.08 to chyba tematu nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:16:50

    Wycofali sie dzisiaj dopiero... tj 25.10.2018r a oficjelne pismo jeszcze nie wplynelo. Czytaj ze zrozumieniem

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:36:21

    Czyli podział jednak był☺

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:45:44

    Inne miasto zyska zlotow jak zwykle wydym przez panikarzy szczepinokarzy internetowych omnibosow

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:49:17

    To wez u siebie na podwórku postaw taką wytwórnie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 18:16:54

    To bez komentarza. Negocjacje zatem były. Pan Jerzy K. MIAŁ RACJĘ

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 18:18:02

    To bez komentarza. Negocjacje zatem były. Pan Jerzy K. MIAŁ RACJĘ

  • Brawo - niezalogowany 2018-10-25 18:26:03

    Brawo dla wszystkich którzy to ujawnili. Jednak kłamał więc mnie to daje do myślenia i powinno innym. Czy sprzedawał kity tylko w tym wypadku i ile jeszcze może takich numerów być ?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 18:42:23

    Tak, tylko dzięki szybkiej interwencji dziennikarzy można było szybko interweniowac, gdyby nie oni do dziś byśmy o tym nie wiedzieli i kto wie na jakim etapie bylyby teraz rozmowy

  • gość 2018-10-25 18:55:18

    Wycofanie oznacza potwierdzenie że robił wszystkich w balona. Zero zaufania - Głos na Pana Jaskólskiego !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 19:13:45

    Złotów znowu stracił. Wszystko przez ludzi którzy palą śmieciami i domagają się czystego powietrza lub januszy którzy mają firmy nosaczowe ale przeszkadza im ze chcą zbudować jakieś ludzkie miejsca pracy w Złotowie w porównaniu do nich bo oni to tylko jeden do dwóch pracowników i reszta uczniów których wykorzystują do brudnej roboty. Szkoda gadać...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 19:47:59

    Postaw taka fabryke u siebie na podworku. Tam gdzie sie bawia Twoje dzieci i tak gdzie wypoczywasz.

  • ziomal - niezalogowany 2018-10-25 20:10:38

    Straabag wycofał się... więc chyba rozmawiano skoro się wycofał. Proste jak konstrukcja cepa... A teraz: "mieszkańcy Zlotowa mają prawo wiedzieć...". Czy obecni decydenci uważają Zlotowian za bezmyślne istoty? Żałosne. Zlotowianie wlaczcie myślenie... I jam zawsze serdecznie pozdrawiam myślących...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 20:25:55

    Proszę zauważyć, że wycofali się z inwestycji na konkretnej działce z nadanym numerem, a podobno nie było przygotowanej działki pod tą inwestycję.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 20:26:52

    Idź pracować do janusza prywaciarza a jak przeszkadza ci brudne powietrze to nie pal śmieciami albo powiedz sąsiadom żeby nie palili bo przecież twoje dzieci się bawią na podwórku.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 21:42:56

    Czemu pod spotem p. Jaskolskiego nie mozna dodawac komentarzy?

  • ktoś - niezalogowany 2018-10-25 21:55:36

    W którym miejscu tego pisma widnieje nazwa STARBAG czy jak to się tam pisze? W żadnym miejscu Panie K.!!! Sam Pan to doskonale wiesz! Ale jest ustawka - jest kamera - zagramy na ludziach nie? Nawet jakaś Pani na filmiku chciała to zauważyć ale ją Pan zagłuszył. Tracę szacunek dla pana! Po co to Panu? Na pewno nie dla ogólnego dobra miasta! To zwykły podział terenu jakich mnóstwo w urzędzie. Ani słowa o działce dla "głośnej" wytwórni! To Pan nagina i to GRUBO fakty! Nie pozdrawiam Pana naciągacza!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 21:55:48

    Ja opalam gazem i jestem w 100% ekologiczny. A Tobie nie przeszkadza brudne powietrze?

  • gość 2018-10-25 21:57:32

    I tak właśnie złotów dalej będzie miastem zaściankowym, prawda jest taka aby miasto mogło się rozwijać potrzeba nowych podmiotów gospodarczych i nowych miejsc pracy. Więcej firm w regionie to nie tylko kasa dla miasta ale również lepsza możliwość zatrudnienia. Większa konkurencja wśród przedsiębiorstw w walce o pracownika sprzyja podwyższaniu wynagrodzeń. W ostatnich latach niestety ale nikt nie zainwestował u nas chociaż mamy tereny na to. Hmm to ciekawe że też niezależnie co miałoby powstać, co dawało by miejsca pracy pewnie od razu było by oprotestowane przez miejscową ludność, że hałas, ruch się zwiększy, że będą tiry rozjeżdżać ulice. Mówi się dużo o tym żeby zachęcić młodych by tu wrócili z zagranicy i się osiedlili. Pytanie do czego niby mają tu wrócić Ci młodzi ? Prawda jest taka że kto już wyjechał raczej nie wróci. A do rozwoju miasta tak naprawdę potrzebny jest kapitał z zewnątrz. Piła , Jastrowie - w tych miasta ostatnio powstały nowe firmy które dają miejsca pracy. Już nawet gmina Złotów i wieś Blękwit wypada pod tym względem dużo lepiej. Będziemy jeździć w przyszłości do pracy do Blękwitu ? W sprawie wytwórni mas bitumicznych mówiono również o bardzo dużym natężeniu ruchu. Dziwne że jakoś nikt nie protestuje w sprawie budowanej galerii, chociażby okoliczni mieszkańcy. Przecież ruch samochodów też tam będzie bardzo duży, nie mówiąc już o tym całym transporcie z zaopatrzeniem. A to przecież centrum miasta. Chyba włodarze przyszli czy obecni powinni się zastanowić w którym kierunku pójść gdyż naprawdę za kilka lata całe miasto może okazać się jednym wielkim skansenem bez środków na inwestycje w budżecie.

  • gość 2018-10-25 22:00:11

    Cytat "firma Strabag wycofała się z pomysłu budowy wytwórni mas bitumicznych na gruntach należących do miasta Złotów"
    Natychmiast sprawdzić korespondencję urzędową, e-maile i telefony urzędników. Nagrania z rozmów może prokuratura dostać od operatora. Należy sprawdzić czy ktoś w tej sprawie do kogoś napisał czy może zadzwonił, bo to jest prawie nie możliwe by tak nagle Strabag sam zmienił zdanie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:00:45

    Nie chodzi tu o brudne powietrzr ale o szkodliwe opary wydobywajace sie z tejże fabryki...

  • ktoś - niezalogowany 2018-10-25 22:08:38

    Ludzie - STARBAG złożył dokumenty jakie każdy z nas by mógł! Działka już była wyznaczona wcześniej!!! Szukali miejsca na swoje interesy - kto im zabroni? No poszła afera że będą się budowali. Bez jaj! Czy ktoś o zdrowych zmysłach pomyślał że Pulit dopuści do tego? Przecież to nie ma nic wspólnego z jego wizją na miasto. "Wielkopolskie Zdroje" są jego pomysłem na miasto i on się tego trzyma - przecież to widać w każdym działaniu. Tak jestem za nim chociaż głosować nie mogę, nie mieszkam już w Złowowie. Te tereny pod inwestycje teraz będą leżały odłogiem bo kontrkandydaci i ich media robią z tego swoją kampanię wyborczą. Podobno ma być kolejna debata w TV Asta. Już jestem ciekaw jak wypadnie porównanie faktów a nie pierdzielenia o mrzonkach i fantazjach!

  • gość 2018-10-25 22:12:06

    Najlepiej niech nic się nie buduje, niech nie będzie pracy. Bezrobocie dla wszystkich !!! Paranoja ...

  • gość 2018-10-25 22:17:35

    Są nowi radni miejscy - trochę się ugrupowania pozmieniały :) Wierzę że Pulit z nimi lepiej się dogada i będą lepsze efekty! Wierzę i tak bym zagłosował!

  • gość 2018-10-25 22:21:05

    Spoty wyborcze bez możliwości komentarzy też jakoś przypadkiem? Czego boją się kandydaci?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:47:36

    Gowno nie opary...Nawet bez raportu oddzialywania na srod. WIECIE NAJLEPIEJ.Jakos w wielu miastach funkcjonuja fabryki,huty,elektrownie,kopalnie ,spalarnie itd. Zapytaj sie mieszkancow ostroleki czy chca oddac swoja elektrownie?Albo szczecinek plyte?Srednia wieku w tych miastach jest wyzsza niz w eko zlotowie!!Ekoterrorysci internetowi!!Trole blokujacy rozwoj miasta!Szczepionkarze°

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:54:47

    Juz widze jak smiertelnie niebezpieczny opar z firmy strabag leci z Blekwitu na chojnicka.Niczym widoczny aromat kawy wprost z reklamy wpada przez okno do dzieciecego pokoju i zabija w mgnieniu oka noworodka.Opar ebola!!Nowiczok ze strabagu!!Ekoterrorysci zablokowali to smiertelne zagrozenie i przy okazji podatki dla gminy miejsca pracy itd.Dziekujemy i prosimy o wiecej!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 23:33:21

    Trzeba bylo przyjść na spotkanie 18.10 w sali kinowej ZCAS i podzielić się z nami swoją wiedzą na ten temat bo wypowiedział się jeden Pan który mieszkal na śląsku gdzie są huty i inne fabryki itd. i właśnie dlatego uciekał tego regionu bo powietrze bylo tak zanieczyszczone, że nie mógł funkcjonowac normalnie. Słyszeliśmy też wypowiedź Pani doktor Kingi Niezgody która mówiła właśnie o tych oparach i jakie one są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Fakty są takie, że rozmowy były prowadzone od dawna i nikt o tym nie wiedział.... Proszę odwiedź sobie stronę Powiatowego Urzędu Pracy albo portal O.LX. i zobacz czy naprawdę w naszym regionie tak trudno dostać pracę. Ofert jest ponad 100!! I proszę nie pisać ze to za minimalną krajową bo w takiej fabryce też tyle by się zarabiało. Jak ktoś by chciał iść do pracy to nie ma problemu ze znalezieniem jej. Tylko trzeba chcieć. Ale lepiej siedzieć w domu i pobierać wszystkie możliwe zasiłki i utrzymywać poziom bezrobocia na odpowiednim poziomie oraz pisać głupie komentarze. Interesuje mnie ile osób tak pragnących nowych miejsc pracy, poszło by pracować do takiej fabryki???

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 23:54:29

    No tak Zlotow to kraina mlekiem i miodem plynaca bo mamy 100 super ofert pracy na olx!! Z pewnoscia mlodziez ktora wyjechala ze Zlotowa wroci i rzuci sie na te jagze atrakcyjne oferty pracy.Strabag to dobra firma i z pewnoscia wielu chcialoby tam pracowac.Np.Spawacze czy lakiernicy ktorzy naprawde pracuja w szkodliwich warunkach.Zlotowianie protestowali by nawet kiedy znalazl by sie inwestor ktory chce postawic teżnie solankowe...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 00:16:32

    I co w takiej fabryce miał by robić spawacz albo lakiernik? Spawać beton???? Czy go lakierowac? Albo jakiś inny specjalista który wyjechał na zachód? Ile tych specjalistów wyjechało? Wyjechali bo taka była ich wola. Nikt im nie kazał. Oferty są różne. Nie jednolite i tylko na jenym poziomie. Dla specjalistów też są oferty:-) sam/-a pewnie jesteś specjalistą i pracujesz w korpo i odbierasz telefony czekając aż wybudują betonownie żebyś mógł/-a wykazać się swoim kunsztem rzemiosła na które tak ciężko się uczyłeś/-aś..

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 00:29:17

    Już widzę te tłumy młodych czekających przy granicy aż w Złotowie wybudują wytwórnie asfaltu:-D praca w asfaltowni=praca marzeń xd xd xd na zachodzi to przynajmniej wiedzą za co pracują nawet przy zbiorach warzyw czy owoców. A w Złotowie jest naprawdę tyle chętnych do pracy, że trzeba zatdudniać ukraińców.......

  • gość 2018-10-26 08:38:07

    do czego mam wracac do zlotowa z Holandii ? mieszkania drogie jak na zlotow, za taka sama kase kupie mieszkanie w Poznaniu, moze gorsza dzielnica, ale w Posen wiecej miejsc pracy lepsza placa i wiecej mozliwosci, wiecj atrakcji, autostrady -- szybko dojade do granicy z deutsch, czy do lodzi albo warszawki
    lepsze zycie

  • gość 2018-10-26 08:42:18

    bo ci ludzie co prtestowali to stare lesne dziadki + prywata
    im wiecej zakladow przedsiebiorstw w miescie tym wiecej podatkow do miasta i lepszy rozwoj miesta,
    wieksza konkurencja na rynku pracy lepsze place, wiekszy wybor wsrod pracodawcow i pracownikow

    ale nie lepiej pracowac czy isc robic do prywaciarza tyrac po 12h za 15pln czy najnizsza i sluchac jak to dziad nie ma kasy na podwyzki, ale ciagle nowe auto sobie kupuje i sie buduje albo 3-4 razy wczasy w roku
    ok, jego firma ale zlotow nadal tkwi w dolku starych czasow dla niektorych nie dociera ze czasy sie zmienily i trzeba o pracownika dbac, ja tam walnolem dziada zlotowskiego i lepiej mi Gdynii
    a cebule zlotowskie narzekaja i marudza

    w zlotowie na 20tys. ludzi miasto co ? metaplast unimetal amcor hahaha

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 08:43:22

    To oświadczenie-agitka i samochwalstwo do kosza się nadaje. Są dokumenty niepodważalne! I jeszcze się z mieszkańcow,wyborców próbuje durniow robić! Złotowskie zdroje!

  • gość 2018-10-26 08:43:51

    Na spotkaniu w kinie był wykaz zatrudnienia z karty przedsięwzięcia - Strabag przewidywał zatrudnienie max 6 osób, przy okazji truł by 20 000 . Dzięki Bogu że temat przestał istnieć.
    Najśmieszniejsze jest to, że to wszystko zawdzięczacie gazecie, gazeta nie zrobiła nic w temacie aby doszło do konfrontacji urzędników. Mielili temat i cicho siedzieli jak tchórze, potrafili tylko krzyczeć w kinie i w artykule. Tak to każdy potrafi. Teraz powinni przeprosić, ale to już wyższa kultura dziennikarstwa czego tutaj brakuje.

  • gość 2018-10-26 11:41:42

    Autorko lub autorze komentarza powyżej: dobrze się czujesz?

  • gość 2018-10-26 16:29:39

    Taka hala,, takie kino... czemu nie ? hahah i komentowac nie moza... mysla tych 2 ze zlotowiacy poleca na to, im zalezy byle by sie dopchac do koryta.... i cashu

  • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:39:00

    Oni są konkretni, a Pulit lelum polelum zdroje herbatki petomaty ...raty. To prawda że miastem rządzi (czasem nawet trzęsie;) Cholodowska, bo Pulit w rozjazdach i mediach. A na miejscu wszystko się sypie, więc szybko trzeba obwiniać poprzednika. Zasadnicze pytanie - kto będzie wice??

  • gość 2018-10-26 19:08:55

    Zauważcie że codziennie rano o godz. 7 pali się światło w biurze Pulita, a pan jegomość przychodzi sobie na 9 godzinie.... niech ciemny lud myśli jak on ciężko pracuje..... a lud wszystko widzi

  • gość 2018-10-26 20:22:04

    No tak, to ja też chętnie popracuję. 4 godzinki dziennie w urzędzie, troszkę uśmiechów przed kamerami. Który ze zwykłych zjadaczy chleba może sobie pozwolić na takie opierdzielanie się?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 01:33:41

    Pulita mijam w Górznej krótko po 14...
    Rano każe zapalać światło w swoim gabinecie.
    To ile on przebywa w Urzędzie (miejscu pracy) w ciągu 8-godzinnego dnia pracy?

  • gość 2018-10-27 03:16:30

    No myślę, że tak góra 4 godziny dziennie. Ale jakbyś jego zapytał, to pewnie by powiedział, że zapieprza 28 godzin na dobę. Siła sugestii :)

  • Jastrowiak - niezalogowany 2018-10-27 10:16:00

    Zapraszamy do Jastrowia.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-27 22:52:35

    Pulit manipuluje emocjami wyborców. Teraz przekaz jest taki: Jestem krysztalowo czysty tylko padlem ofiarą "brudnej" kampanii (pytam- gdzie napisano czy powiedziano nieprawde?) Pulit mówiąc kolokwialnie bierze mieszkańców na litość. Na współczucie dla biednej ofiary "nagonki". Tylko niech mi ktoś wyjaśni, kto i kiedy powiedział nieprawde? A jesli tak, to dlaczego Pulit nie dochodzi swoich praw w sądzie?

  • gość 2018-10-28 11:30:45

    Rozsądek wygrał! Strabag żegnamy ozięble!

Dodajesz jako: |