Heraldyk spod Łowicza w Złotowie

Na zaproszenie Panów: Bolesława Piotrowa i Przemysława Klocka, do Złotowa, z trzydniową wizytą przyjechał Krzysztof Guzek, współzałożyciel i członek Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego

Heraldyk spod Łowicza w Złotowie
Heraldyk spod Łowicza w Złotowie

Ten wybitny weksylolog, heraldyk i sfragistyk oprócz ogromnego dorobku naukowego (ponad 300 oryginalnych prac), jest jedynym Polakiem należącym do Heraldycznego Towarzystwa Szkocji.

To już druga wizyta znamienitego gościa w Złotowie - którym, jak sam mówi,jest zachwycony i najchętniej by się tu przeprowadził. Dodajmy, że Pan Guzek mieszka w Zdunach Kościelnych koło Łowicza.

Po raz pierwszy trafił na Złotowszczyznę w marcu 2017 roku, kiedy to na zaproszenie Dyrektora CKZiU, Pana Andrzeja Hencla, wziął udział w uroczystości nadania sztandaru szkołom wchodzącym w skład Centrum. W ich trakcie wygłosił interesujący wykład na temat historii chorągwi. Efektem tej wizyty jest artykuł prelegenta dotyczący uroczystości nadania sztandaru, zamieszczony na stronie internetowej Pogotowia Flagowego.

Opis zdjęcia

CKZiU

9 listopada w sali ZCAS Pan Guzek przedstawił referat pt: "Flaga przedstawicielstw dyplomatycznych Rzeczypospolitej jako symbol Polski wobec zagranicy". W wykładzie uzupełnionym bogatym materiałem ilustracyjnym w formie prezentacji multimedialnej uczestniczyła młodzież CKZiU przy ulicy Norwida 10 oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej - Curie w Złotowie.

Tego samego dnia w południe wystąpienia heraldyka wysłuchali także słuchacze Złotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Opis zdjęcia

CKZiU

10 listopada Pan Guzek przebywał w Muzeum Ziemi Złotowskiej, gdzie spotkał się z Panią Dyrektor Kamilą Krzanik- Dworanowską. Następnie przeprowadził lekcję historii (na ten sam temat,co w sali ZCAS-u) w auli CKZiU przy ul. Norwida 10 dla szkolnej młodzieży.

Po południu Pan Guzek odbył jeszcze spotkanie w Komendzie PSP w Złotowie, gdzie zgromadzeni strażacy z zainteresowaniem wysłuchali referatu dotyczącego sztandarów Ochotniczych Straż Pożarnych. 

Opis zdjęcia

CKZiU

Serdecznie dziękujemy znamienitemu weksylologowi z powiatu łowickiego za przekazaną wiedzę i za zainteresowanie młodego pokolenia historią.Osoby, które miały okazję przebywać w towarzystwie heraldyka przyznają, że czekają na kolejną jego wizytę w naszym rodzinnym mieście.

 

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu