:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pod tym zdjęciem umieszczonym na portalu społecznościowym internauta dokonał swojego wpisu
15/02/2019 18:40

Poszło o wyjazd do Warszawy lokalnych samorządowców na obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Nie wszystkim wyjazd się spodobał.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Złotowskiego radny Wiesław Fidurski (PiS) wystosował zapytanie do starosty Ryszarda Goławskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Złotowskiego Juliana Brewki o to, dlaczego nie uczestniczyli w obchodach rocznicowych Powstania Wielkopolskiego, zorganizowanych przez władze Poznania, lecz udali się w tym celu do Warszawy.

– 28 grudnia pan przewodniczący rady oraz pan starosta udali się do Warszawy, aby uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Nie wiem, dlaczego akurat do Warszawy, skoro w Poznaniu, dzień wcześniej, odbyły się uroczystości z udziałem pana prezydenta RP oraz premiera – pytał radny Fidurski.

Informacja o tym, że przedstawiciele powiatu złotowskiego uczestniczyli w uroczystościach w Warszawie pojawiła się w mediach społecznościowych. Delegację samorządowców Złotowszczyzny tworzyli: radny Sejmiku Wielkopolskiego Henryk Szopiński, starosta złotowski Ryszard Goławski, przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka, burmistrz Krajenki Stefan Kitela oraz wójt gminy Zakrzewo Marek Buława.

Jak się okazało, nie wszystkim sytuacja taka się spodobała. Pod postem na facebooku pojawił się niewybredny wpis. Wypowiedź internauty nie zyskała zbyt wielu polubień (tzw. like’ów). W gronie tym znalazł się jednak radny powiatowy Wiesław Fidurski.

Na uwagę radnego PiS najostrzej odpowiedział przewodniczący rady Julian Brewka:

– Wstyd – to powinien mieć pan, który jako jedna z dwóch osób polubił ten wpis. Według mnie są to słowa karygodne. Zostało w tej sprawie złożone zawiadomienie do prokuratury. Oczywiście ja oraz, jak podejrzewam, inne osoby, które zostały w tym wpisie wymienione, będziemy dochodzili swoich praw również w sądzie cywilnym. Będę dochodził zadośćuczynienia. Nie godzę się na takie słowa – skomentował sprawę przewodniczący Brewka i ponownie zwrócił się do radnego Fidurskiego:

– Czuję się urażony tym, co pan powiedział oraz tym, co zostało tam zapisane. Nigdy nie komentowałem pańskich poczynań i proszę nie robić tego w kierunku mojej osoby – powiedział przewodniczący rady powiatu.

Do tej emocjonalnej dyskusji włączył się starosta Ryszard Goławski. Wyjaśnił, iż Marszałek Województwa Wielkopolskiego co roku organizuje obchody rocznicowe. W tym roku, z okazji okrągłej, setnej rocznicy, obchody zostały zorganizowane także w Warszawie.

– To może następnym razem delegacja z terenu powiatu złotowskiego powinna się pytać pana, panie radny Fidurski, czy możemy gdzieś jechać, czy nie? Panie radny, my uczestniczyliśmy także w innych obchodach rocznicowych, np. w Zakrzewie. Obchodziliśmy tę wielką rocznicę wszędzie tam, gdzie są pomniki. A do Poznania nie pojechaliśmy nie dlatego, że był tam pan prezydent czy premier, lecz dlatego, że akurat 27 grudnia mieliśmy sesję budżetową w powiecie. Musieliśmy zatwierdzić budżet, bo była to końcówka roku. A co do tego wpisu, czy uważa pan, że ten język to jest język zgody? – pytał ironicznie starosta Goławski.

Udało nam się skontaktować z autorem wpisu, który wywołał całe zamieszanie. To mieszkaniec gminy Tarnówka. Jako że aktualnie nie pełni on żadnej funkcji publicznej, nie ujawniamy jego personaliów.

– Na dzień dzisiejszy nie mogę udzielić w tej sprawie żadnych informacji. Sprawa jest w toku. Nie byłem wzywany przez policję, nie byłem przesłuchiwany, dlatego trudno w tej chwili odnieść mi się do tej sprawy. Nie dostałem żadnego oficjalnego pisma ani z policji, ani z prokuratury – mówi internauta.

Agnieszka Barabasz

Reklama

Hołd złożony bohaterom czy lans w stolicy? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 20:07:28

    To Ci dopiero sensacja.

  • gość 2019-02-15 21:08:30

    A na uroczystości Powstania Warszawskiego głąby pojada do Moskwy.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 22:12:14

    oni nysla ze dalej czerwoni rządzą i władza moze wszystko.Proponuje pokrycie kosztów z wlasnej hehe wlasnej kieszeni dobrze sie wydaje czyjeś pieniazki. ttttffffuuuu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 00:34:01

    Rysiu też jest bohaterem :)

  • gość 2019-02-16 01:57:58

    Ci żołnierze mają jakieś dziwne czapeczki hahah jak krasnale

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 08:34:33

    Fakt do Moskwy albo Brukseli powinni jeździć Ci odjechani faceci. A na terenie powiatu Starostwo zapomniało o powstańczych. Trzeba było realizowac polecenie służbowe marszałka Woźniaka. Ile kosztował ten wyjazd do Warszawy?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 09:33:54

    Na rocznicę śmierci KS Domańskiego Brewka z Goławskim niech jadą do Berlina ...

  • gość 2019-02-16 10:06:57

    Cóż, równie dobrze można powiedzieć, że te osoby, które teraz walczą z komuną, wcześniej przysięgały wierność Polsce Ludowej. Wystarczy sprawdzić treść przysięgi Służby Więziennej. A "Staszka Alcatraz" ze Złotowa chyba znają wszyscy, wiec z nazwiska nie będę wymieniał.

  • Jili - niezalogowany 2019-02-16 12:13:34

    Przedszkole. Panie Brewka,miałam większe oczekiwania.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 12:23:39

    Pojechali po kasę, przy okazji poskarzyc

  • gość 2019-02-16 12:36:44

    Panie Brewka, pan jako osoba publiczna podlega publicznej krytyce, więc proszę się nie napinać.

  • gość 2019-02-16 13:35:55

    Towarzyszu Brewka,uważaj bo zostaniesz oskarżony o sianie nienawiści.

  • gość 2019-02-16 13:41:20

    Jak nie pojadą - nie uczcili pamięci, jak pojadą - lansują się w Warszawie. Nie dogodzisz...

  • gość 2019-02-16 14:17:38

    Grożenie przez tego przewodniczącego Brewki jest karalne.Który łamie wolność słowa i poglądów..Żebyś ty nie został oskarżony i propagowania nienawiści,przeciw demokracji i wolności słowa.

  • gość 2019-02-16 14:25:29

    Uważam ze ten Julian Brewka ma zaburzenia psychiczne i jad nienawiści do Fidurskiego,a to jest karalne,który by powinien być ścigany przez prokuraturę.Na niego powinno być złożone zawiadomienie do prokuratury,który zastrasza.On nie dorósł do przewodniczącego powiatu,powinien być odwołany.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 14:40:07

    Rzeczywiście można oszaleć z tej nienawiści lokalnej. Ten pan, wielki samo zadowalacz podpisze się pod każdą brednią która może zaszkodzić innym. Co się z nim dzieje że wszędzie szuka dziury w całym, zajmuje się wszystkim tylko nie tym do czego go wyborcy zobowiązali. Co go tak męczy że za wszelką cenę chce w znaczących uroczystościach ważnych dla dziejów Polski stać u boku Pana Goławskiego czy innych działaczy kultywujących poglądy PRL. Myślę że u tego pana działa somatyczna chęć błyszczenia nie ważne w jakim towarzystwie lecz z jakim skutkiem dla własnego ja. Jak widać z obrazu na Facebooku na życzliwość i poparcie swojego działania nie ma co liczyć. Ludzie widzą i mają swoje zdanie na temat osoby która tylko przez szukanie sensacji i wieczny spór próbuje ugrać coś dla siebie. Dziwne że zawziętość w jego działaniu wzmaga się wtedy kiedy znajduje się poza nawiasem kolesi z którymi wcześniej wiele razy robił sobie fotki i wystawiał je także na Facebooku. Nie przypominam sobie aby ten pan jako samorządowy reprezentant Dobrej Zmiany kiedykolwiek stanął w obronie tych którzy na co dzień dochodzą swoich praw w Starostwie czy Urzędzie Miasta. Nawet kiedy wie że racja jest po ich stronie to nie zaryzykuje i otwarcie nie stanie po ich stronie tylko dlatego aby nie stracić własnych wpływów. Ten pan chyba nie wie że nas wyborców prawicy nie interesuje czy komuniści i postkomuniści biorą wspólny udział z prawicą podczas ważnych uroczystościach państwowych. Dla nas lepiej było by aby ten pan swoim działaniem podczas trwania kadencji przyczynił się do tego, żeby w upamiętnianiu wielkich dat dla Polski i polskiej prawicy w uroczystościach brały udział rzesze ludzi popierających rządzącą dzisiaj Zjednoczona Prawicę.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-02-16 15:23:07

    Zjednoczona Prawica jest popierana bo przekupiła suwerena za z jego własnej lub sąsiada 500+, beneficjentów tych świadczeń nie interesują żadne upamiętnienia ale kasa i tylko kasa.

  • gość 2019-02-16 15:29:26

    Starosta ładnie pojechał. Poszło w pięty

  • gość 2019-02-16 16:00:06

    Fachowo zachowanie tych panów nazywane jest ,,arogancja władzy'' które dziś staje się to na nowo modne

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 18:56:26

    Goławski obchodził 100 lecie Powstania Wielkopolskiego dnia 11 listopada. To w sumie genialna myśl. Może tego dnia będziemy obchodzić rocznicę bitwy pod Grunwaldem a może wybuch II wojny światowej? Geniusz...

  • gość 2019-02-16 20:10:18

    Czytam te wypociny komunistyczne z godziny 14.40.07.Ja się pytam jego co ty prostaku zrobiłeś dla Polski Niepodległej.Komu ty służysz szmalcowniku.

  • gość 2019-02-16 20:12:34

    Czytam te wypociny komunistyczne z godziny 14.40.07.Ja się pytam jego co ty prostaku zrobiłeś dla Polski Niepodległej.Komu ty służysz szmalcowniku.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-02-16 20:33:02

    Wypocinami komunisty nazywasz popierającego Zjednoczoną Prawicę? Uważasz że to zakamuflowany Kujda,TW Wolfgang, bolszewicki prokurator Piotrowicz, a może sam Kaczyński? Jak śmiesz nazywać tak zacnych walczących dla Polski Niepodległej (dla PRL, III RP i zarazem dla IV RP) prostakami i szmalcownikam?

  • gość 2019-02-16 20:37:20

    Chciałem się za pytać tych czterech postkomunistów,którzy pojechali do Warszawy z kieszeni podatników czy ujawnią fakturę ile poszło na tą imprezę.Teraz pytam dlaczego was nie ma na uroczystościach 1 marca,żołnierzy wyklętych,którzy byli mordowani przez komunistów.

  • gość 2019-02-16 20:46:11

    Wiadomo,że odezwie się ten autochton,szmalcownik o godzinie 20.33.02,który będzie atakował a bronił postkomunę.Weż się za robotę bo jest na rencie i okradasz podatników.

  • gość 2019-02-16 21:25:42

    Czy to nie jest ten z pl.Paderewskiego przebieraniec,który został wyrzucony z PIS?!.Czytam i nie dowierzam ,który pisze o godz.14.40.07 i o 20.33.02.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 23:11:33

    Nie to nie ten szmalcownik z Paderewskiego. Nigdy tam nie mieszkałam ale zastanawiam się czy te oskarżenia i zniewagi powtórzysz jak przyjdzie na to pora. O ile mi wiadomo na różnych stronach internetowych szkalujesz tego jak go nazywasz przebierańca choć jesteś w dużym błędzie bo to też nie on ale a za błędy trzeba płacić. Przejrzałam wszystkie wpisy pod tym felietonem i nigdzie nie znajduję bardziej obrzydliwego komentarza jak twój, chory człowieku. Kim ty wogóle jesteś, poza tym nigdzie nie odnosisz się do meritum sprawy tylko ciągłe to samo, przebieraniec, szmalcownik itd. Przecież ten człowiek z Paderewskiego nigdzie ciebie nie oczernia. Nie zauważyłam aby gdziekolwiek cię wyzywał nawet z tego powodu że obrażasz go jak i wiele innych osób. Nie wiem nawet czy ta twoja czkawka z jego powodu odbiła się jakimkolwiek echem w jego otoczeniu. Człowieku zastanów się co ty robisz i co na to twoja rodzina.

  • Józef - niezalogowany 2019-02-16 23:45:27

    Pan Fidurski chyba troszkę zazdrości, co? Ja jadę niedługo do Warszawy to możesz się ze mną zabrać jak chcesz, PiSz priv

  • gość 2019-02-17 15:47:53

    urzędasy z Wypierdziejewka pojechali oddać hołd. Żenada

  • gość 2019-02-24 13:26:37

    hołd można złożyć ,ale niech ktoś mi wytłumaczy co powiat złotowski miał wspólnego z Powstaniem Wielkopolskim ?

Dodajesz jako: |