:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Ile czasu potrzeba, żeby zarobić na wakacje?

Domyślna_stara, czasu potrzeba żeby zarobić wakacje - zdjęcie, fotografia

Podane wyniki są zróżnicowane. Jednym wystarczy półtorej dnia, inni muszą pracować ponad miesiąc

Wakacje to czas odpoczynku i czas wakacyjnych wyjazdów. Nasza sonda internetowa wykazała, że choć zdecydowana większość z Was spędza urlop w domu, to jednak coraz częściej wybieracie wycieczki zagraniczne. Firma Work Service zbadała, ile średnio czasu pracować musi przeciętny Polak, aby zarobić na wakacyjną podróż za 2000 zł.
[[reklama]]
W maju tego roku Główny Urząd Statystyczny podał średnią płacę w Polsce na poziomie: 3617,98 zł brutto (2586,98 zł netto). Przy takich zarobkach na wakacje za 2000zł trzeba pracować 19,3 dnia.

Według badań Work Service wynika, że najszybciej na tygodniowy zagraniczny urlop zarobią prezesi spółek giełdowych, którzy kwotę potrzebną na wyjazd uzyskają w półtora dnia. Jest to możliwe, dzięki ich zarobkom wynoszącym nawet 32 tys. złotych netto miesięcznie. Około pięciu dni roboczych, aby zarobić na swoje wakacje potrzebują lekarze specjaliści (ich pensja to średnio 10 465 złotych) oraz programiści
(z pensją 7 250 złotych).
[[reklama]]
Po drugiej stronie tabeli przygotowanej przez Work Service znajdują się elektrycy - 21,3 dni roboczych, pielęgniarki- 23,44 dni roboczych oraz kasjerzy- 37 dni roboczych.Najbliżej średniej krajowej (19,3 dni) ze swoimi wynagrodzeniami znajdują się pracownicy sektora księgowości z wynikiem 19,1 dni roboczych.

W stosunku do zeszłego roku- czas pracy potrzebny na sfinansowanie wakacji za 2000 zł uległ skróceniu.

Na podst. Work Service i Gazeta Prawna

Tabela: www.serwisy.gazetaprawna.pl

Foto: www.sxc.hu

Red.


Ile czasu potrzeba, żeby zarobić na wakacje? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się