:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak myślisz o swoim mieście? Jak o Kaliszmarze?

Interwencje czytelników, myślisz swoim mieście Kaliszmarze - zdjęcie, fotografia

Ustkę mieszkańcy nazywają pUstką. Elbląg Elbłądem, a Ciechanów to dla niektórych Ciechamów. A Państwo jak nazywacie Złotów, Krajenkę, Jastrowie czy Zakrzewo?

O "Mapie niemocy" pisał Filip Springer, reportażysta. Najpierw usłyszał o Kaliszmarze, potem o Kutnozie, Szklarskiej Przerębli i Nędznicy.

Co ciekawe, choć są to "nazwy" raczej negatywne, to wiele osób pisało o tych swoich miasteczkach z wyraźną nostalgią, czasem wręcz zachwytem. Bo choć bywa w nich nieznośnie i nudno, to jednak jest jakoś tak swojsko i ciepło się robi na sercu, gdy się o nich myśli. 

A jak Państwo myślą o swoich masteczkach i wsiach? Jak je Państwo nazywają? Piszcie, komentujcie, uzasadniajcie...

Reklama

Jak myślisz o swoim mieście? Jak o Kaliszmarze? komentarze opinie

  • Iwo - niezalogowany 2018-07-17 21:28:59

    Okonek -ogonek ,Krajenka - krajanka

  • Ewa - niezalogowany 2018-07-17 13:18:04

    Jastrowie - Polski Czarnobyl. Zwłaszcza zimą

  • jastrowiak48 - niezalogowany 2018-07-17 09:37:27

    Odnoszę wrażenie , że nie za bardzo rozumiesz problemu , o którym piszę ! Jeśli chodzi o wybory ,to nie jesteś chyba na tyle tępy ,aby nie zrozumieć na jakich zasadach one się odbywają ! Nie mam zamiaru kandydować, ale obserwując zachowanie i aktywność niektórych Radnych nie mam wątpliwości ,że znależli sie tam z przypadku ! A co do kontaktu Radny -Wyborca nie mam zamiaru nikogo pouczać ponieważ jest to jedna z podstaw działania Radnego ! Popytaj innych , jakie mają na ten temat zdanie !

  • Maniek.nr1 - niezalogowany 2018-07-17 09:20:30

    Jastrowie to dla mnie JastLOVE :-)

  • Maniek.nr1 - niezalogowany 2018-07-17 09:20:24

    Jastrowie to dla mnie JastLOVE :-)

  • Korwin - niezalogowany 2018-07-17 09:07:57

    Nie wiem jak nazwać Złotów ale w nim NIE MA PRACY wszyscy znajomi są ,,murzynami europy".

  • Max - niezalogowany 2018-07-17 08:03:16

    Jastrowiak 48 startuj w wyborach, będziesz mógł pokazać właściwą transmisję na linii Radny -Wyborca. Tylko czy ktoś odda na ciebie głos ?

  • jastrowiak48 - niezalogowany 2018-07-17 07:48:11

    Jeśli ktoś o swoim mieście w którym się urodził, wychował, byc moze uczył i w nim założył rodzinę lub ma taki zamiar, wypowiada się w sposób urągający jest zwykłym szują !! Osobiście mimo wielu zastrzezeń ,co do funkcjonowania mojego miasta Jastrowia czuję się jego patriotą , a jeśli komuś miasto , az tak bardzo uwiera, nie podoba się niech coś dla tego miasta zrobi , albo niech z niego spieprza ! Na szczęście tych wulgarnych anonimowych krytyków jest w mieście niewielki odsetek !! Powinno się , a nawet trzeba krytykować zło panujące w mieście , proponować swoje rozwiązania , domagać się zmian , ale żeby ciągle /zza węgła / być ciągłym oportunistą trzeba mieć specyficzną naturę ! Z drugiej strony trzeba jasno powiedzieć , że rozgoryczenie wielu mieszkańców bierze z braku właściwej transmisji na odcinku Władza - Mieszkaniec , Radny- Wyborca, Dzielnicowy - Obywatel ! Tak ,czy inaczej nie można obrażać miasta w którego ziemi być może spoczniesz na wieki !!!

  • Aston Martin - niezalogowany 2018-07-17 07:26:19

    Jastrowie - to jak meksykańskie Juarez. W tym miescie az dwie trzecie ludzi "cpa" nawet matki w ciazy.

  • Powiacianiń - niezalogowany 2018-07-17 00:20:50

    O całym powiecie można powiedzieć, że to centrum sexu i biznesu :D Ale tak na poważnie: Jastrowie- Jastrov Krajenka- Krajna Złotów- Miasto świętych krów i pozerki Łobżenica -Łobrzyganica Debrzno - tak jak wspomniał daro w komentarzy Denver a dalej to nwm w sumie jak nazwac :) Pozdro dla wszystkich z powiatu :)

  • Jastr - niezalogowany 2018-07-16 22:34:15

    Prymitywny temat dla prymitywnych frajerów, takich jak dymany Czesiek.

  • Czesiek - niezalogowany 2018-07-16 21:00:47

    Jastrowie-Patologia?

  • Szlachcic - niezalogowany 2018-07-16 20:41:16

    Wsiuchowo - piekna miejscowośc polozona nad rzeka Mlynowka. Inni nazywaja to miestem Jastrowie ale wsiuchowo lepiej pasuje.

  • Adam - niezalogowany 2018-07-16 16:30:27

    jakis tam Młot wpisał Młotkowo, google zaakceptowało i tak już zostało

  • fix - niezalogowany 2018-07-16 16:30:19

    oj widzę że z jastrowia mocno futerko przetrzepali że ich tak nie lubisz

  • Xyz - niezalogowany 2018-07-16 16:24:00

    O co chodzi z tym Mlotkowem na Google.

  • Pzl - niezalogowany 2018-07-16 15:50:57

    W Denver City niezłe foczki są

  • 1 - niezalogowany 2018-07-16 15:30:59

    O właśnie odnośnie komentarza to wszyscy mówią Błękwit przez Ł.

  • 1 - niezalogowany 2018-07-16 15:29:12

    Z góry przepraszam mieszkańców sąsiedniej Łobżenicy ale od dziecka słyszałam, jak mowi się na tą uroczą miejscowość - zupełnie moim zdaniem niesłusznie ”Łobrzyganica”. O innych miejscowościach raczej nie kojarzę takich modyfikacji nazw.

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-16 15:19:02

    Każdy powinien być dumny ze swojej miejscowości.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-07-16 14:59:37

    Ale masz nawalone w bani.

  • Toco - niezalogowany 2018-07-16 14:46:06

    Mlotkowo

  • Domika - niezalogowany 2018-07-16 14:21:15

    Czego się spodziewać Panie Łukaszu zatłuszczonym Kamilu, przecież dzień bez złośliwości to dzień stracony.

  • Daro - niezalogowany 2018-07-16 13:26:51

    Debrzno - Denver

  • Obywatel DE - niezalogowany 2018-07-16 13:15:33

    Jastowie -Jastrowies

  • Trytka - niezalogowany 2018-07-16 12:57:12

    Jastrowie to tatarstan albo belszewikowo.

  • Johny - niezalogowany 2018-07-16 12:39:01

    Złotów - centrum Polskiego Związku Lotniczego albo Palić ZSadzic Legalizowac hehe

  • Łukasz Opłatek - niezalogowany 2018-07-16 12:36:54

    Dzień dobry "Miki". Lubię Złotów:) Nie bierz tej zabawy do siebie, więcej luzu. Pozdrawiam

  • Xyz - niezalogowany 2018-07-16 12:28:34

    Złotów - miasto świętych krów

  • Miki - niezalogowany 2018-07-16 12:19:34

    Opłatek jak mówisz o Stawnicy? Albo o Blękwicie. Od Złotowa się odczep.

  • zlot - niezalogowany 2018-07-16 12:19:04

    Krajenka - Krajanka, Zakrzewo - Zakrzaki, Złotów - Flatow