:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak oceniacie debatę wyborczą kandydatów na burmistrza Złotowa

17/10/2018 21:40
Wybory, oceniacie debatę wyborczą kandydatów burmistrza Złotowa - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj w studiu TV Asta odbyła się debata wyborcza z udziałem kandydatów na burmistrza Złotowa

Który z kandydatów (Jan Maksimczyk, Mirosław Jaskólski, Adam Pulit) zyskał Wasze zaufanie? Zapraszamy do pozostawiania komentarzy pod artykułem.

 

 

wideo: facebook TV ASTA

Reklama

Jak oceniacie debatę wyborczą kandydatów na burmistrza Złotowa komentarze opinie

  • Złotowianin - niezalogowany 2018-10-17 22:06:18

    Burmistrz Pulit zwyciężył zdecydowanie!

  • Miro - niezalogowany 2018-10-17 22:24:09

    Hmmmm...nikt nie wygrał bo "nikt" grał. Słabi ci panowie aż miasta szkoda. Wybór pomiędzy dżumą, cholerą a rozwolnieniem... :-/

  • gość 2018-10-17 22:24:47

    Adam super!!! Gratulacje!!! Mirosław i Jan nie istnieli.

  • gość 2018-10-17 22:25:07

    Pulit - zwycięstwo !!!!! .Reszta klapa. śmiechu warte z czym oni.do.ludu . A ich radni? wstyd przy takim startować

  • Sywia - niezalogowany 2018-10-17 22:25:36

    Mam nadzieję że Pan Jaskólski zostanie burmistrzem, będę głosować na Pana i oczywiście trzymam kciuki. Powodzenia

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:27:50

    Katastrofa Maksimczyka. Nędza Jaskólskiego i Pulit przechodzi w I turze!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:30:21

    Pulit masakra opiera się na laurach, dajmy komuś nowemu szanse na lepszy Złotów

  • gość 2018-10-17 22:32:11

    Pan Pulit wygrał

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:32:51

    Jaskólski cienko wyszedł z tym nieudolnym tłumaczeniem się z obietnic w Jastrowiu. Widać, że totalnie lał wodę. A o jakimś wykazie inwestycji majątkowych to już improwizował na całego. Panie Jaskólski opublikuj Pan, albo podaj link do tego wykazu na fb, chętnie go mieszkańcy powiatu przeanalizują.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:32:58

    Jak słyszę z ust Burmistrza że prowadzi konsultacje społeczne z mieszkańcami to mnie szlak trafia. Proszę powiedzieć gdzie Pan takie konsultacje prowadził, bo na pewno nie z mieszkańcami ul. Chojnickiej. Ma Pan zakaz wstępu na te osiedle.

  • Komuch - niezalogowany 2018-10-17 22:34:35

    Pulit chłopców zaorał. Kogoś Ty Wełniak wystawił. Poruta,wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:34:56

    Trudno słuchać wiecznie to samo od obecnego burmistrza, walkuje swój słowotok 4 lata, jakby się zaciąĺ czy coś:-). :-)). Pozostali kandydaci wypadli bez rewelacji. Kto wygra? Trudno wyrokowac.

  • gość 2018-10-17 22:35:31

    Pulit wyszedł zwycięsko z tej debaty. Kandydaci KWW Zadbajmy o Złotów jakby się wstydzili za swojego kandydata.... Pani Mariola lepszym kandydatem by była!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:37:07

    Jastrowie nie głosuje na ludzi Goławskiego do powiatu, dzisiaj wyszły ich kłamstwa....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:40:38

    Pan Pulit zdecydowanie wygrał debatę.. Brak godnego kandydata

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:45:56

    Zdecydowanie obecny burmistrz wygrał debatę, profesjonalne przygotowanie,pozostali byli w cieniu.opinia obiektywna.

  • JP - niezalogowany 2018-10-17 22:47:33

    Asfaltownia No i po debacie. Wszyscy wiecie kto wygral, zupelnie zasluzenie. Mam swoje obawy ale osobiscie bardzo chcialbym wierzyc zwyciezcy... Jutro o 18tej spotkanie w kinie w sprawie budowy wytworni mas bitumicznych Strabagu... Jesli mozecie to przyjdzcie, jesli chcecie o cos zapytac to przygotujcie swoje pytania. Zobaczymy jak to sie potoczy. Troche sie boje, bo osoby z ktorymi bedziemy rozmawiac to zawodowcy, albo dobrzy amatorzy. Wielu z dzialaczy chce aby ta fabryka tutaj powstala. Potrafia ladnie i przekonujaco mowic. Byc moze dowiemy sie, ze to wszystko to dla naszego dobra, ze bardzo sie o nas troszcza, technologie sa super nowoczesne, zrobili wszystko jak trzeba, miasto czy gmina zarobia mnostwo pieniedzy i bedzie tu kraina kraina miodem i mlekiem plynaca a protestujacy to banda oszolomow i ignorantow. Wielu w to uwierzy.... Miejcie na uwadze, ze dobry mowca naprawde potrafii wiele. Dlatego prosze, jesli jestescie zainteresowani tematem wyrobcie sobie swoja opinie na wiadomosciach pochodzacych z roznych zrodel. Poszperajcie w internecie, pogadajcie z ludzmi w ktorych takie wytwornie dzialaja abysmy kiedys wszyscy nie obudzili sie z reka w nocniku. Dobrej nocy,

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:50:03

    Nie wiem czy ktoś jeszcze wierzy w cokolwiek co mówi Pulit. Wiemy dobrze że jego gładkie słowa są bez pokrycia. Show był, Pulit w swoim żywiole, ale rzeczywistość to inna sprawa. Jeśli ktoś dał się dzis zwieść slowom, deklaracjom obecnego burmistrza to współczuję Samouwielbienie. Pycha kroczy przed upadkiem. Wybierzmy mniejsze zło i jakąś szansę na zmianę

  • gość 2018-10-17 22:53:29

    Niestety, Pulit leje wodę, nic więcej. Kogo ma przekonać ten słowotok? Mirkowi już dziękujemy. Zostaje Maksimczyk, solidny chłop, dobroduszny, będzie dobrym gospodarzem. Ja w niego wierzę! Gwiazdą telewizyjną nie jest, ale wybory to nie konkurs na prezentera. A może TV Asta zatrudniłaby p. Adama, tak gładko gada. Nie wiem, kto się nabierze na to jego gadulstwo.

  • Ami - niezalogowany 2018-10-17 22:55:15

    Ten Maksimczuk to tak na serio startuje ? Facet który czyta z kartki i to jeszcze gorzej niż przedszkolak... pierwsze wystąpienie publiczne ... To chyba jakiś żart ze on startuje.

  • Do Ami - niezalogowany 2018-10-17 23:09:37

    Maksimczyk zasługuje na zaufanie w przeciwieństwie do wodolejcy Pulita. Pomijając te jego gładkie gadki, czy ktoś się zastanawiał jakie on tak naprawdę ma plany co do zastępcy? Czy układ z partią PiS jest taki jednostronny? Partią go popiera za nic? Czy może zastępcą będzie główny jej reprezentant?

  • gość 2018-10-17 23:14:21

    Pulit zaoral konkretnie. P. Leszczynski juz szykuje na jutro jakis super artykul.

  • Porażka - niezalogowany 2018-10-17 23:15:23

    Maksimczyk poprawił mi humor. Facet który nawet nie umie czytać z kartki. Porażka

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 23:19:53

    Żenadaaaaa

  • PiS??? - niezalogowany 2018-10-17 23:25:13

    Porażką dla miasta jest wodolejstwo Pulita bez pokrycia i realnych efektów, na które przyzwalamy. I pozwalamy panu "pokornemu" robić się w balona, bo pytanie pozostaje otwarte: Kto będzie zastępcą? Może ktoś z PiSu odpowie... A Maksimczyk mimo tremy budzi zaufanie.

  • gość 2018-10-17 23:27:08

    Do "Porażki" powyżej: ciekawe, jak ty byś czytał czy mówił przed kamerą. Łatwo kogoś krytykować, gdy samemu się tego nie spróbowało. Praca burmistrza nie polega na gładkim gadaniu. Złotousty burmistrz nawija na okrągło, a z radnymi dogadać się nie umie i przegrywa głosowania 15:1.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 23:30:53

    Pulpit wygrał debatę .pozostali wypadli cienko.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 23:32:15

    Po debacie telewizyjnej mam już wyrobione zdanie na kogo będę głosowała.

  • gość 2018-10-17 23:41:25

    ZDECYDOWANIE PAN PULIT !!! Po tej debacie nie mam już wątpliwości.

  • gość 2018-10-17 23:43:56

    Co ten Pulit przypipisuje sobie zasługi TBS-u? Plan zagospodarowania tego terenu był wykonany przed jego kadencją i działka która miała pierwotnie kosztować około 70tys złotych,kosztowała 800tys,które zapłacą owi mieszkańcy w ratach? Nic nie robi by zatrzymać młodych w mieście?

  • gość 2018-10-17 23:49:51

    Pulit sory, ale nadal ma tylko pasję. Wystarczająco zaniedbał Złotów. Nie wykopał ani jednego zdroju. Mówi na okrągło, bez treści. Najlepiej wychodzi mu liczenie drzew. Tam najmniej narobi szkód. Temu panu już dziękujemy.

  • gość 2018-10-17 23:51:16

    Tak, przed kamerami Pulit GADA...ale doGADAnie się z kimkolwiek to już inna sprawa.. Zauważcie, że on jest tak zapatrzony we własne JA, że go kręci myśl (wyobrażenie), że inni go słuchają i podziwiają. On po to chce być nadal burmistrzem, żeby karmić własne ego. A jeśli coś idzie nie tak, to wina... poprzednika, rady, która mu rzuca kłody itd. Najgorsze jest to, że taka osobowość zawsze przyciąga naiwnych pochlebców...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 00:07:17

    Z kartek korzystali wszyscy. Jak dla mnie wygrywa spokój i skromność Maksimczyka nad zarozumiałością Pulita, który jak PIS niby łączy a w rzeczywistości knuje i dzieli.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 00:14:46

    Zmienimy stare na lepsze nowe...dość grzania stołka - niech się coś tu w końcu dzieje pozytywnego a nie słowa bez pokrycia.

  • gość 2018-10-18 00:25:45

    Cóż, dwóch panów nerwy zjadły. Zarówno Maksimczyka jak i Jaskólskiego. Temu pierwszemu się nie dziwię, nie jest łatwo poddać się publicznej ocenie po raz pierwszy. Nie bądźmy za surowi. A Pulit umie się sprzedać medialnie. Ale...czy to są sprawy najważniejsze? Dla mnie najgorzej wypadł Jaskólski. Ja bym jednak chciała widzieć w roli burmistrza człowieka, który zdobył doświadczenie zawodowe pracując w przedsiębiorstwie na samodzielnych stanowiskach. Ponadto nie jest kontrowersyjny w środowisku (na razie :)) Złotowa więc może łatwiej się dogada z nową Radą.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 00:29:49

    Kto dużo gada ten mało?... Można dokończyć

  • Laik - niezalogowany 2018-10-18 00:32:57

    Pulit zdecydowanie wygrał w tej debacie, wizerunkowo pozamiatał pozostałych pod dywan. No niestety cały ten zadbajmy o Z to porażka od samego początku tak jak myślałem, na starcie cały ten ich człowiek id PR i kampanii zrobił coś nieudolnie i dalej rzutuje

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 00:38:54

    Naprawdę "doświadczony i pokorny" polityk nie musi obrażać i deklasowac udowadniając jakim jest nadętym bufonem. Poziom retoryki Pulita ponizej krytyki (nawet jeśli potrafił się dobrze wysłowić - w końcu cztery lata tylko nad tym pracowal)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 00:49:23

    Każdy widzi i wie, że słowa Pulita są PUSTE. Co drugi komentarz o tym mówi. Po co nam ktoś taki? Cztery lata wystarczą.

  • gość 2018-10-18 03:26:38

    Brawo Adam !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 04:54:21

    Jedna osoba 20 komentarzy, pisze, Pulit gada głupoty, jak w coś zamieszany to się tłumaczy. Pan Jaskulski skromna osoba i on powinien zostać Burmistrzem. A nie pan Pulit. Ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje..

  • gość 2018-10-18 05:56:48

    A może redakcja powinna zadać pytanie pani skarbnik, ile kosztowały nas szkolenia z zakresu wizerunku obecnego burmistrza. Do tego delegacje. Ja wiem, że takie kursy, szkolenia piekielnie drogie są, a p. Adam korzystał z tego pełnymi garściami przez całe 4 lata. Efekt jest, naiwni są zachwyceni, piszą, że pozamiatał, zdeklasował konkurentów. Smutna, złotowska rzeczywistość.

  • gość 2018-10-18 06:27:54

    jak slucham tego pieprzenia w wykonaniu Pulita "bede, bede, bede, bede, pozyskamy inwestorow"....gdzie byles gościu przez te lata??? co zrobiles?? kogo pozyskales??? nic nie zrpbiles, nikogo nie pozyskales !!! burmistrz z dupy. Kazdy z tej trojki kandydatow to jakies wielkie nieporozumienie

  • gość 2018-10-18 08:02:09

    Pan Adam udowadnia, że umie pływać; niestety to, że tak potrafi nie daje żadnej gwarancji na to, że potrafi uratować tonącego.

  • gość 2018-10-18 08:32:00

    Janusz Justyna - niezależny dziennikarz, w komitecie Pulita. Fidurska - żona przewodniczącego PiS w powiecie. Dla mnie wszystko jasne. Już wiem na kogo nie zagłosuję.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 08:36:57

    W kóło powstają nowe firmy a w Złotowie wodują rowery wodne. Aż się boję, co jeszcze ten Pan wymyśli

  • gość 2018-10-18 08:40:30

    . Kazdy z tej trojki kandydatow to jakies wielkie nieporozumienie

  • gość 2018-10-18 08:40:42

    . Kazdy z tej trojki kandydatow to jakies wielkie nieporozumienie

  • Elżbieta - niezalogowany 2018-10-18 08:54:12

    Gratuluję konkretnych odpowiedzi Adama Pulita.

  • gość 2018-10-18 08:58:56

    O zaangażowaniu w pracę świadczy przygotowanie do debaty.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 10:04:13

    Słuszne pytanie ktoś wyżej zadał. Ile nas podatników kosztowały wszystkie kursy i szkolenia Pulita, z których wynika tylko to, że umie gadać, a raczej mydlic oczy wyborcom.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 10:57:10

    Mam nadzieje, ze Pan Jaskólski wygra te wybory !!! Ja, moja rodzina i znajomi zagłosują na Pana!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 11:31:44

    Ja juz wiem na kogo zagłosuje. Na p. Pulita. Ciężko coś w Złotowie zrobić bo zaraz mieszkańcy Beverly Hills 90210 i inni zaraz protestują ze będzie hałas ze smród itp. dlatego trudno zbudować jakiś zakłady gdzie będą miejsca pracy.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 11:35:08

    https://youtu.be/AV8h4wx3sX0 Nic więcej dodawać nie trzeba.

  • gość 2018-10-18 11:37:21

    Wow.. nie spodziewałam się takich konkretów po Panu Jaskólskim. Szacunek- dostanie Pan mój głos :) Widać, że jest Pan szczery!

  • WOW - niezalogowany 2018-10-18 11:46:20

    Maksimczuk ma mistrza! Brak jakichkolwiek kompetencji. On nawet wypowiedzieć się nie potrafi a chce rządzić miastem. Dramat

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 11:49:14

    Dla mnie to, że Pulit "współpracuje" z PiS zupełnie go skreśla, on przestaje być wiarygodny w swoim wodolejstwie (zresztą nie wiem czy wcześniej byl). Zastępcą będzie pewnie ktoś z tej partii i Pulit znowu będzie miał "związane ręce" Jego obchodzi tylko brylowanie przed kamerami, cala reszta to tylko dodatek.

  • Do WOW - niezalogowany 2018-10-18 12:02:02

    Obycie z kamerami to rzecz drugorzędna, przychodzi z czasem i nijak nie wplywa na efekty pracy. Za to jeśli ktoś jest przesadnie otrzaskany z mediami (jak Pulit) a nic nie ma do zaoferowania (co wiemy z doswiadczenia) to dopiero jest dramat! Obojętnie z kim (choćby z PiSem) byle do władzy.

  • gość 2018-10-18 12:28:26

    Burmistrz co sam nic powiedzieć nie umie i duka z kartki to niebezpieczeństwo, że tak naprawdę rządzić będzie ktoś z tylnego fotela, kto mu będzie te kartki podtykał. Nie lubię Pulita i nie zamierzałem na niego głosować, ale pozostali kandydaci dokonali takiego "samozaorania", że już sam nie wiem...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 12:39:40

    Jak na moje to P. Jaskolski nadaje się do pchania karuzeli po tej debacie. ( szanuje człowieka) , ale nie pokazał nic , motał się. Taki właśnie „dyrektor” po układach. Lecz to moja opinia. Życzę powodzenia , bo na pewno się przyda.

  • Pasja - niezalogowany 2018-10-18 12:47:00

    Tylko ten, który nic nie robi, nie popełnia błędów...! Czas forów, które mogą kwestionować pracę każdego z Nas, nie służy raczej wodolejstwu, krętactwu, mydleniu oczu...Cztery lata temu, Adam w jednoznacznym geście otwartych rąk, oświadczył o swojej uczciwości, i jak dla mnie zachował ją do dzisiaj. Większość merytorycznych treści, które przytoczył jest do sprawdzenia, o czym również mówił. Przerażające jest natomiast to, że umiejętność swobodnej i rzeczowej wypowiedzi, pewność siebie, opanowanie przed kamerami wpisuje się Adamowi za wielki minus. Albo jest za dobry, z czym nie mogą pogodzić się oponenci, albo nie słyszeli o czym mówili jego kontrkandydaci? Liczę na to, że skład Rady się zmieni, a wraz z nim front obecnego Burmistrza. Bo to, że będzie kontynuował swoją kadencję, po wczorajszej debacie jest tak pewne, jak to, że z nikim nie będzie się układał . Adam! Wierzę w Ciebie i Życzę Tobie powodzenia - Pasja!

  • gość 2018-10-18 13:32:28

    Taki sam bełkot serwuje nam Pulit, jak powyższa "Pasja". Burmistrz nie ma być "mistrzem mowy polskiej", ale dobrym gospodarzem. Panu Janowi dobrze z oczu patrzy. Ci, co go znają, mówią o nim, że prostolinijny, bardzo pracowity, uczciwy, dojrzały. Wolę takiego kandydata niż kłamczuszka i samochwałę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 13:54:09

    Super argumenty - wybierzmy na burmistrza faceta, który nie potrafi się wysłowić, a jego jedyną zaletą jest to, że mu dobrze z oczy patrzy :) To są jakieś jaja, a nie poważny kandydat! Szkoda, że KWW Zadbajmy o Złotów, który ma w swoich szeregach ludzi młodych, chcących coś zmienić w tym mieście wziął sobie na lidera kogoś, kto się do tego kompletnie nie nadaje... Zobaczycie, że on położy cały Wasz komitet :(

  • obiektyw - niezalogowany 2018-10-18 14:07:02

    Tak naprawdę to moim zdaniem nikt nie wygrał. Zabrakło iskier. Czy tu nie ma afer ? Pan z jak czytam/słucham z pisu gada to samo od 4 lat obraża/nie współpracuje z ludźmi i pakuje się do kamer bo lubi i potrafi a nie o to chodzi. Narcyz Bo moja jest mojsza racja i tyle. Pan od dróg i mostów ma najlepsze przygotowanie ale za mało energiczny, do wiedzy jest potrzebna energia na takim stanowisku. Celne odpowiedzi na zaczepki. Więcej pewności Pan nowicjusz za bardzo się stresował, ale i przyznał się do tego więc to dobra cecha, i lepiej mieć szczerego, przedsiębiorczego jak słyszałem i czytałem rodzinnego, ugodowego, potrafiącego słuchać. Nikt z nas piszących/bez doświadczenia mając występ na żywo pierwszy raz też by miał pełne spodnie - to mu wybaczą. Miłego dnia dla wszystkich

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 14:11:06

    Wszystko lepsze byleby nie Pulit :)

  • Sylwek - niezalogowany 2018-10-18 14:13:53

    Ja głosuje na świeża twarz. Pana Jana, były 4 lata do udowodnienia jakim się jest burmistrzem, to ze przed wyborami nagle nam mydlą oczy to normalne ale już koniec krętactwa

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 14:40:02

    Ja tu nie widziałem żadnej rewelacji, ze strony co zaoferował w pierwszej rundzie obecny burmistrz a ludzie się tym nakręcają, że dobrze wypadł. Dla mnie w tym mieścir nic nadzzwyczajnego nie zrobił nowego.

  • Grześ - niezalogowany 2018-10-18 14:45:15

    Znajomi obecnego z pis-U - dodawajcie jeszcze cytaty z biblii to żywcem pójdzie do nieba - wróci i powie że tam też był najlepszy tyko nie miał kamery by to nagrać. Oby ostatnie runda "Mam Talent Złotów" bo już nie idzie na niego patrzeć. Finał bez niego !

  • gość 2018-10-18 15:09:00

    Dużo większe szanse niż nijaki Maksimczyk miałby Wełniak, bo przynajmniej wzbudza emocje i zęby zjadł w samorządzie na różnych szczeblach. To miasto potrzebuje kogoś, kto wie co chce zrobić i przede wszystkim jak, a nie samorządowego nowicjusza, który się będzie dopiero uczył na własnych błędach. Takiego nowicjusza mieliśmy 4 lata temu, ale teraz przynajmniej nabrał doświadczenia, na kolejnego nie ma moim zdaniem miejsca.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 15:09:05

    Po tej debacie to I tura dla Pulita. A rywale niech wracają tam skąd przyszli.

  • gość 2018-10-18 16:03:01

    obecny burmistrz tak medialnie "sprzedaje" swoja niby wiedze jak dziecko z podstawowki. przez 4 lata sie niczego nie nauczyl...

  • Pulit zmarnował już szansę - niezalogowany 2018-10-18 16:53:10

    Dla mnie Maksimczyk jest najbardziej godnym zaufania kandydatem i niech sobie tu zależni od Pulita piszą co chcą - nad wizerunkiem przed kamerami można popracować i poprawić w miesiąc. A czterech lat straconych na gadanie się nie zmieni. Jak ktoś jest próżny to nie zmieni się w pracusia. Ci z ekipy Pulita myślą, że zwracając uwagę na brak pewnosci Maksimczyka przed kamerami zniechęca do niego. Ludzie potrafią myśleć i przede wszystkim są już zmęczeni gwiazdorstwem Pulita, ktore się nie przekłada na działanie. Cala para w gwizdek.

  • gość 2018-10-18 17:54:06

    Wszyscy kandydaci są słabi. Szkoda miasta oddawać w takie ręce. Jednak z całej trójki tylko Pulit sobą coś reprezentuje, potrafi się wysłowić, można go wysłać gdzieś poza Złotów i nie będzie wstyd. Maksimczyk się całkowicie zbłaźnił, a Jaskólski jak zawsze mówi o sobie z zachwytem, że wszystko umie a na koniec, że jest tylko dyrektorem i o niczym nie decyduje. Ostatni dwaj nic już nie zrobią dla miasta, nie na dzisiejsze czasy są ich pomysły. Jaskólski sam o sobie mówi "chłopie" i chyba tam jego miejsce. Sugeruje, że stanowisko mu się należy. Pracuje w samorządzie a mówi, że nie musi odpowiadać na pisma, bo nie będzie obiecywał. W pismach urzędowych nie tylko się obiecuje, trzeba też pisać prawdę. A tu chyba o tę prawdę jest trudno. Z kim ten człowiek się nie "kumał" dla stanowiska, które postrzega w kategoriach kasy i władzy, a nie obowiązku służenia lokalnej społeczności. Czas wziąć się do roboty, a nie siedzieć na uroczystościach za pieniądze podatników. Może lepiej wykaszać rowy. Jak wyglądają drogi powiatowe? Zaniedbane. A ścieżki np. do Świętej - zarośnięta i niedługo zaczną zapadać się kostki. Jak wygląda ścieżka do Stawnicy - zarośnięta, nie koszona trawa. Wolę więc burmistrza Pulita, przynajmniej się nie będę wstydziła, że mieszkam w Złotowie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 17:55:10

    Pulit jak profesor .przygotowanie merytoryczne w 100%.

  • gość 2018-10-18 18:11:01

    Debatujecie, debatujecie,obiecujecie miejsca pracy a tysiące złotowian już kilka kadencji musi na zachodzie siedzieć. Kiedy wy w końcu zrozumiecie że rozwój tego miasta nie dokonuje się za sprawą waszych decyzji, kolejna siłownia na powietrzu czy kolejny pomnik nie wpłynie na rozwój miasta. Boom budowlany i ceny mieszkań porównywalne do dużych miast też nie jest waszą zasługą. Prawda jest taka, że tam gdzie jest praca i godne zarobki tam rozwija się gospodarka regionu. Ludzie więcej zarabiają, więcej wydają, są większe zyski na paliwie, buduje się więcej, bierze się więcej kredytów bo ludzi stać na ich spłacanie. A nasz Złotów to takie miasto gdzie tysiące ludzi kilka lat temu wyjechało za pracą której tu nie było i teraz w podziękowaniu za to co od was otrzymali wspierają tę naszą małą mieścinę. Kupują mieszkania, które zamieniają się w pustostany, wydają krocie w supermarketach co widać w różnych okresach szczególnie, kupują auta w Złotowskich komisach. Ale pamiętajcie że to się kiedyś skończy!!! Brak nowych inwestorów w Złotowie doprowadzi do braku rywalizacji pracodawców o pracowników czego skutkiem będą ciągle najniższe płace. czy tak trudno skonsultować rozwój miasta z doświadczonymi ekonomistami którzy pokażą wam drogę do sukcesu??? I jeszcze jedno oddam swój głos na kandydata który pokaże mi dyplom ukończenia szkoły wyższej na kierunku ekonomia i a doświadczenie w pozyskiwaniu nowych inwestorów oraz rozwoju inwestycji, bo w innym przypadku chyba nie dożyję czasów w których te tysiące złotowian wrócą do Złotowa.A inne kierunki rozwoju miasta już przerabialiśmy więc mnie to już nie interesuje. pozdrawiam.

  • Zlot - niezalogowany 2018-10-18 18:46:47

    Pul wypadł naj

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 19:15:43

    Pulit?? Porazka! Debaty z mieszkancami?? Mieszkancami czego? Bo chyba nie Zlotowa! Moze Jastrowia?;-) przypisywanie sobie cudzych zaslug to juz chyba ma na porzadku dziennym... bo to co mamy teraz w Zlotowie i Zlotow to zalugi poprzedniej rady i burmistrza. To ze Zlotow jest taki ladny ze ma sciezki rowerowe promenade basen hale sporowe czy do czegos pan Pulit reke przylozyl? Chyba do dewastacji niecki rechabilitacyjnej.... a te nagrody od stowarzyszen o ktorych nikt nie slyszl wczesniej to jest jakas dziwna sprawa bo zeby przystapic do takiego konkursu podobno trzeba wplacac jakies wpisowe i to nie male.....eh... klamstwo i klamsto i klamstwo... twierdzi ze Maksimczyk pozwalnia polowe magistratu a sam zrobil podobnie... jak dla mnie to Jaskolski wygrywa w pierwszej turze!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 20:24:18

    Pan A. Pulit zdecydowanie zwyciężył aczkolwiek poziom debaty pozostawia wiele do życzenia. Najciekawsze wypowiedź dot. Braku reprezentatywności Rady...

  • PRECZ Z K.....Ą - niezalogowany 2018-10-18 20:33:18

    PULIT na BURMISTRZA jazda LANCE DO BOJU SZABLE W DŁOŃ b........ka GOŃ GOŃ GOŃ !!!!!!!!!!!

  • gość 2018-10-18 21:05:21

    Nie odebrałam pozytywnie pana Pulita, bo ostatnie 4 lata to wydawanie pieniędzy na kaczki, łódki, rowery, piaskownice, herbatki, krawaty i kosztowne prezentacje na zdroje, które długo jeszcze zdrojami nie będą. Autobus przejechał jeden raz przez Złotów, a starsze osoby dalej chodzą na piechotę lub proszą młodych, zapracowanych domowników by pojechać np. na cmentarz. Parki w mieście brudne i niezadbane, fontanna przy Mickiewiczu w upalne dni nieczynna, "okrągły", który niczemu nie służy tak naprawdę (no może ptakom uświetniającym ławki), ławki do przewijania i karmienia dzieci stoją sobie i nikt się nimi nie interesuje ( bezsensowny wydatek). Można tak jeszcze długo wymieniać, ale każdy o tym wie i to widzi. Panie burmistrzu, proszę uważać, bo za chwilę zarośnie panu jezioro przy promenadzie. W tak zaniedbanym mieście jak w tej kadencji to jeszcze nie mieszkałam, chociaż tu się urodziłam. Głosu mojego i mojej rodziny pan nie dostanie. W debacie przechwałki, ale i na rozliczenie przyjdzie czas.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 21:15:07

    1. Żaden z kandydatów nie był krystaliczny. 2. Mowa, medialność też- sztuka.3. Merytoryczność, doświadczenie - wypracowane latami.4. Naturalność, świeżość -atut. Kto wygra?- oby lepszy dla naszego miasta, wybrany demokratycznie aby służyć! mieszkańcom, nie podwyższać swoje ego.

  • gość 2018-10-18 21:30:49

    dla mnie porażka

  • Czesiek - niezalogowany 2018-10-18 21:42:50

    Co prawda Pulit wypadł najbardziej naturalnie i zachowywał się swobodnie, ale nie ma mowy o poparciu dla niego. Liczy się całokształt, a te 4 lata to mizeria, chaos i brak pomysłu na miasto, ze strony Pulita. Maksimczyk pokazał się z fatalnej strony, proste zdania o sobie czytał z kartki, ręce mu drżały. Pozostaje Jaskólski - przynajmniej skończy się warczenie Rady miasta na burmistrza i odwrotnie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 21:45:48

    Ja np. Dziękuję za zielony ryneczek-trafiona inicjatywa.

  • gość 2018-10-18 22:58:01

    Właśnie oglądam powtórkę debaty pilskiej. Pan Głowski, prezydent Piły od dwóch kadencji korzysta z notatek, pan Parda, poseł Kukiz15 ma kartki i czyta, a nasi mądrale tak krytykują naszego kandydata, pana Jana Maksimczyka. Że coś czytał albo że ręce mu drżały. Z pozycji fotela to wszyscy mądrzy.

  • gość 2018-10-19 12:24:28

    Pan Burmistrz Pulit te cztery lata zmarnował. Brak decyzji samodzielnych umie tylko dobrze gadać. Wybierzmy takiego Burmistrza który będzie odważnie rządził miastem.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 20:08:39

    Przerażające jest to...że Pulit skrytykował cala rade, on jeden "boss".. pchany w decyzjach przez koleżankę burmistrzynie. Jak widać mozna strzelac sobie w kolano...bo ktoś pewny swoich racji nie krytykuje wszystkich, albo było za malo szkoleń z dyplomacji- to takie oczywiste☺. Pozostala dwójka też ma swoje słabsze strony, ale chyba jednak czas na zmiany na newralgicznych stanowiskach w naszym mieście.

  • Pasja - niezalogowany 2018-10-19 20:29:02

    Dokładam kolejne plusy dla Adama Pulita: 1. Rada seniorów 2.rada młodzieży, 3.zatrudniony od 2 lat młody człowiek w Urzędzie-specjalista od pozyskiwania środków unijnych i nie tylko, 4. mieszkania za remont, 5. dzienny opiekun dla dzieci, 6. aktywizacja mieszkańców w EEF, 7. plenerowe spotkania integracyjne dla mieszkańców 8. zielony ryneczek. Minus dla Rady-powołanie komisji rewizyjnej pod zarzutem kolesiostwa w celu kontroli dofinansowania świetnej, niskobudżetowej zabawy -Rajdu w ciemno. Kto tutaj zatem integruje ? Rajd w ciemno zniknął z kalendarza imprez! A co do zarzutu kolesiostwa, to trudno nie być kolegą jak wywodzi się z tego samego środowiska-twórczego, zaangażowanego no i przede wszystkim z pasją!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 22:21:23

    Pasja- "kolejne" plusy do czego? wcześniej nikt nic nie podał, a Ty wymieniasz te wszystkie pozorowane dzialania. Rada młodzieży czy seniorów- bez zadnego realnego wplywu, O EEF lepiej nie wspominaj, każdy powie że schodzi na psy. O zatrudnianiu ludzi czy konkursach na stanowiska dyrektorskie też lepiej nie pisz np. po konkursie w ZCASie. Cóż, widać że jesteś z ekipy Pulita i tyle. Pasja?. raczej zachlysniecie wladza, autopromocja i promocja swoich. Jedyne co też mi się podoba to zielony ryneczek, ale to trochę za mało, żeby się zachwycać przy całym tym... egoizmie. Egocentrycznym zarządzaniu pod wlasne wyobrażenia i wizje. Tak to bym nazwał.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 23:19:02

    Prosze mi zatem wymienić działania kulturalne realizowane i inicjowane właśnie przez ZCAS! Proszę nie uwzględniać wydarzeń kulturalnych, których działanie ZCAS-u ogranicza się wyłącznie do obsługi technicznej i otwarcia głównego wejścia. Widocznie oczekiwania miasta w dziedzinie kultury mają większe spektrum... P.S. Nie jestem z ekipy Pulita i nie jestem od niego uzależniona :)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 23:45:57

    A ja mówię o sposobie przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora ZCAS, nie oceniam w żaden sposób jego działania, ktore pewnie wymaga poprawy. Ale czy to usprawiedliwia zmianę wymagań konkursowych po jego ogłoszeniu? Czy to usprawiedliwia fakt, że uczestnicy konkursu musieli dwa tygodnie czekać na ogłoszenie werdyktu, bo komisja tak długo liczyła punkty? A teraz się jeszcze okazuje, że pani wiceburmistrz jako jeden z trojga członków komisji oceniła wypowiedź kandydata nie będąc obecną przy jego prezentacji. To jest to zerwanie z kolesiostwem i równe szanse dla wszystkich?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-21 10:47:35

    Maksumczuk robił podsłuchy w swoim obozie,totalna katastrofa,,,,,wygrał obecny Burmistrz Adam Pulit,,,

Dodajesz jako: |