:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Jak sprawnie przejechać przez Złotów przed 8 rano? Nie da się.

Nasz czytelnik Grzegorz, przesłał nam film, na którym prezentuje dzisiejszy przejazd przez Złotów od ronda przy Sparcie Złotów do wyjazdu na Jastrowie. Sam poruszał się w przeciwną stronę niż setki aut, które utknęły w korku. Wskazuje na potrzebę obwodnicy miasta współczując rodzicom odwożącym dzieci do szkoły i przedszkola oraz osobom jadącym do pracy.

A jakie jest Wasze zdanie w temacie komunikacji w Złotowie, jego płynności oraz potrzebie obwodnicy?

Jak sprawnie przejechać przez Złotów przed 8 rano? Nie da się. komentarze opinie

  • gosc - niezalogowany 2017-10-20 18:57:58

    A I 4,20 PRZEJEZDZA HE

  • zbychu promilek - niezalogowany 2017-10-19 10:26:49

    Komentarze tylko telefonicznie 739696473. zbychu.

  • zbychu kielichu - niezalogowany 2017-10-19 09:45:24

    Jakie obwodnice? Proponuje szachownice zrobic jak na slowackiego zeby koniem jezdzic i skoczkiem skakac. Jakies dwie wieze do obserwacji a króla Pulita na jeleniu posadzic by wskazywal bladzacym w czelusciach droge i problem rozwiazany. Jam to rzekl Zbyszko z Bogdanca.

  • my - niezalogowany 2017-10-18 13:07:20

    panu Grzegorzowi należy się mandat za przekroczenie prędkości o 10km/h na ul. Jastrowskiej

  • Neno - niezalogowany 2017-10-17 21:40:16

    Gdzie ten korek?

  • Adi - niezalogowany 2017-10-17 12:37:58

    Durnyś Antosiu. Nie mówię o obwodnicy, bo u nas nie ma tranzytu, który by można puścić naokoło miasta. Potrzeba połączenia z ul. Zamkowej do ul. Domańskiego, żeby w razie korków, albo blokady mostu na Głomii (przypomnij sobie ostatni remont) nie trzeba było jeździć aż przez Błękwit.

  • kolin - niezalogowany 2017-10-17 10:58:28

    heh na czerwonym przejechał na światłach na jastrowskiej kierowca jadący od jastrowia, panowie policjanci mandatttttttt.

  • Tes - niezalogowany 2017-10-17 10:45:25

    Ale z Was ludki... a pas przeciwny. Typowe , ja jadę a reszta w d... dużym poważaniu. Przecież tu chodzi o dojazd do Złotowa. Ludzie 7:50, więc za chwilę zaczynają się lekcje, a ci ludzie jeszcze daleko, że tak powiem w polu stoją. Wiem, że to nie Warszawa, ale jakaś dojazdowa by się przydała. Zaraz stado baranów ryknie, żeby o 5 rano wyjeżdżali... no i dlatego Polskę mamy jaką mamy . Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych.

  • Antek - niezalogowany 2017-10-17 09:42:33

    jak przez blekwit tobie za daleko to brak slow, obwodnica biegnie dookola miasta, niestety nie ma miejsca u nas by srodkiem zlotowa puscic nowa nitke drogi po 2 pasy ruchu w kazda strone

  • Adi - niezalogowany 2017-10-17 08:46:22

    Dokładnie tak, powinna być alternatywna droga łącząca obie części Złotowa, byle nie taka okrężna, jak przez Błękwit.

  • Adi - niezalogowany 2017-10-17 08:38:26

    Ile masz Karolu ciężarówek na tym filmie? Te korki generują kierowcy z miasta i okolic, a nie tranzyt. Obwodnica niewiele by tu zmieniła.

  • Adi - niezalogowany 2017-10-17 08:37:03

    Dokładnie tak, te korki generują w 90% lokalni kierowcy ze Złotowa i okolic. Nawet mając obwodnicę większość z nich jechałaby nadal przez most na Głomii, bo ich celem jest centrum miasta.

  • Adam - niezalogowany 2017-10-17 08:22:49

    Właśnie. Jechał nie stał. Więc nie rozumiem w czym problem.

  • Tola - niezalogowany 2017-10-17 07:14:59

    Wąskie? To chyba raczej za duże auta kupujecie żeby się sąsiadom pokazać.

  • Jaja - niezalogowany 2017-10-17 06:36:45

    Przecież przejechał całkiem sprawnie.

  • Lolek - niezalogowany 2017-10-17 04:31:55

    Normalne miasto z rana przy większym ruchu.... A połączenie z ulicą Domańskiego powinno być ale nie jakieś wąskie tylko normalnej szerokości ulica

  • Dawid - niezalogowany 2017-10-17 02:27:30

    to że przekroczył dozwoloną prędkość o 10km/h nie zmienia faktu iż przy rosnącej liczbie aut z roku na rok będzie potrzebne położenie ulicy Słonecznej przez Jerozolimską do ulicy Domańskiego bo w innym razie za dziesięć lat będzie jeszcze gorzej iż Złotów rozwija się w stronę Jastrowie czy Radawnicy

  • maniek.nr1 - niezalogowany 2017-10-16 23:34:32

    Hola, hola. Może i jedna główna, przez centrum, ale jednak GŁÓWNA. Gdy jestem w Złotowie, to mam wrażenie, że całe miasto jest na obwodnicy :-)

  • maniek.nr1 - niezalogowany 2017-10-16 23:34:32

    Hola, hola. Może i jedna główna, przez centrum, ale jednak GŁÓWNA. Gdy jestem w Złotowie, to mam wrażenie, że całe miasto jest na obwodnicy :-)

  • czerwonykapitan - niezalogowany 2017-10-16 22:50:23

    Stara sprawa, ale chętnie bym się czegoś więcej o tym dowiedział.

  • edi2 - niezalogowany 2017-10-16 22:22:44

    "Nasz czytelnik Grzegorz, przesłał nam film, na którym prezentuje dzisiejszy przejazd przez Złotów " ...gdzie na ul. Jastrowskiej przekroczył prędkość o 10 km/h :)

  • złotowianin - niezalogowany 2017-10-16 22:05:28

    to zacznijcie wcześniej wyjeżdzać. 7:15 puste drogi :)

  • Cholera45 - niezalogowany 2017-10-16 21:54:31

    Helikopterem proponuje transportować ludzi i bydło Zbiórka pod Dino na 8 marca? O 7:40 lądujemy za dworcem tam gdzie cyrk o 7:45 25 osób każdy po 20 pln

  • edi - niezalogowany 2017-10-16 21:30:14

    Ruch jest sprawny tyle, że powolny. Autor zapomniał, że prędkość do 50 km/h w terenie zabudowanym nie oznacza ciągłej jazdy z ta prędkością, a tylko maksymalną dopuszczoną przez prawo o ruchu drogowym.

  • wata - niezalogowany 2017-10-16 21:27:08

    Obwodnica służy w większości jadącym przelotem. Natomiast tu o 7,50 to są mieszkańcy miasta jadący do pracy w większości na ulicę Kujańską. Oprócz ulicy Obrońców Warszawy zakorkowana jest o tej porze ulica Mickiewicza, aleja Piasta oraz Westerplatte.

  • Marco - niezalogowany 2017-10-16 21:14:12

    Zbawi Ciebie 5 minut ? Muszą jechać środkiem bo jakby bokiem jechali a Janusz czy Grażyna chciał jechać osobowym to by się nie zmieścił Miasto nie może poszerzyć przejazdu i jego wysokości? 3.7 hahaha wszędzie standard 4.0 H

  • hej - niezalogowany 2017-10-16 20:55:00

    autor filmu sie zagalopował prędkością na kaczym dołku jest 40 km/h na jastrowskiej 50 km/h tak samo jest zakorkowany droga na ul. powstańców pod wiaduktem tiry jadą srodkiem blokuja przejazd innym użytkownikom drogi w czasie jak jest wachadło z węglem jadą na CB radio blokuja cały przejazd i trzeba czekac z 5 minut conajmniej tak samo jak jadą ze składu wegła z brzozowej nikt tego nie widzi z włodarzy miasta o o godz 8.oo siedzą w ciepłych fotelach a ludzie pod wiaduktem sie denerwują w przyszłosci ma tam jedzic 60 cieżarówek do wytwórni asfaltu a oni chcą jedynie zrobić tam przejscie dla pieszych pod wiaduktem takie jak od strony ul. Al. Piasta.

  • pzl**** - niezalogowany 2017-10-16 20:43:27

    te kontrole były nielegalne...

  • PHIL - niezalogowany 2017-10-16 20:43:05

    Proponuje połączenie promem po rzece z wyjazdem na rondzie koło Jelenia !!!! Jaka obwodnica!!!!! gdzie!!!!! przypomnijcie sobie co było jak był most w remoncie

  • ILUUU - niezalogowany 2017-10-16 20:33:49

    Sam żeś to wymyślił czy ktoś pomagał !!!!!!

  • dociekliwy - niezalogowany 2017-10-16 20:31:29

    Ludzie o czy wy piszecie jakie korki ,jaka obwodnica przyjedziecie czasami z wiochy we wtorek czy piątek ,ale fakt nikt z was nie był w większym mieście to tam są korki i trzeba główkować jak przejechać.

  • kled - niezalogowany 2017-10-16 20:08:56

    Godz., ca 8 rano to przede wszystkim podwożenie do szkół i przedszkoli! Problem znika w wakacje lub ferie zimowe!

  • josan - niezalogowany 2017-10-16 19:46:38

    Zdarza mi się jeździć do centrum miasta przed 8 rano - od ul. Jastrowskiej .Największy kłopot mam z reguły z włączeniem się do ruchu :) . Jednakże nie uważam , że jest to ogromny problem , sznurek aut przesuwa się dość płynnie . Ciekawie jest wtedy , jak czasami policja postanowi zrobić kontrolę trzeźwości koło aresztu ... Najlepsze rozwiązanie - wyjechać z domu około 10 min szybciej ,

  • dziniak - niezalogowany 2017-10-16 19:27:59

    w Wałczu sobie pojeździj... to zobaczysz korki...

  • DriverParis - niezalogowany 2017-10-16 19:26:53

    Obwodnica – droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego. Obwodnice dzielą się na 3 rodzaje: śródmiejskie – omijające ścisłe centrum miasta (np. II obwodnica Krakowa) miejskie – przechodzące obrzeżami miasta i służące do sprawnego ruchu międzydzielnicowego i aglomeracyjnego (np. Śródmiejska Obwodnica Zachodnia w Bielsku-Białej) pozamiejskie – przechodzące poza miejską aglomeracją i służące dla tranzytu dalekobieżnego (np. IV obwodnica Krakowa, Berliner Ring) kto był autorem tego nagrania, on chce obwodnicy ? mieszkańcy za rzeką, jeździjcie do miasta przez Błękwit, zrobicie więcej km , więcej wam auta spalą, dojedzie później ale w korku nie będziecie stać widział ktoś z Was korki w Paryżu , ? tam mają obwodnice i inne drogi dookoła miasta i tak mają korki, a wy narzekacie cebulaki jedne

  • mama uczennicy - niezalogowany 2017-10-16 19:04:00

    Dzisiaj wyjątkowo wyszłam do pracy przed godz. 8:00. Mieszkam na ul. Szkolnej. Oj, powiem,że to mała masakra. Tam jest szkoła i przedszkole oraz sklep.

  • aqq - niezalogowany 2017-10-16 18:58:09

    Czy ktoś oglądał ostatnio Złotów na mapach Google? Ścisłe centrum zaznaczone jest jako dzielnica MLOTKOWO. To jakaś nowa promocja miasta, związana ze zdrojem, czy coś mi umknęło?

  • Lolo - niezalogowany 2017-10-16 18:29:28

    Specjalnie zrobili taki filmik i artykul zeby sobie nabic odwiedzen:) i jak zwykle głupi lud to kupił.

  • FX70 - niezalogowany 2017-10-16 18:14:56

    Tylko spójrz gdzie była renówka jak zapaliło się żółte światło !!

  • FR666 - niezalogowany 2017-10-16 18:01:18

    tak czasami lepiej na czerwonym niz pedal hamulca w podloge i awaryjne hamowanie a za nami ktos nam w jedzie w d u p e ciezarowka takie hamowanie bo czerwone to mozliwosc zerwania sie pasow i przesuniecia towaru , np towar wpada do kabiny kierowcy a ty czym jezdzsiz ?

  • FX70 - niezalogowany 2017-10-16 17:58:37

    O jak ślicznie na ul jastrowskiej Renówka na czerwonym przejechała dziecku przed nosem !!!!!

  • Jastrowie - niezalogowany 2017-10-16 17:54:25

    a co ma zlotow ? same place zabaw i patologie 500+ brak zakladow pracy i burmistrza z lasu

  • Jdm - niezalogowany 2017-10-16 17:46:05

    O 5:30 też ruchu nie ma

  • Haha - niezalogowany 2017-10-16 17:45:00

    Twój mózg to porażka Jastrowie ma aż jedną ulice a reszta to zadupie

  • Anna - niezalogowany 2017-10-16 17:29:49

    to stanie w zlotowie nazywacie korkiem, boshe co za ludzie i kierowcy ulomni tu zyja

  • Idhwkso - niezalogowany 2017-10-16 17:09:07

    Tak naprawdę to wszystko przez światła które korkują całe miasto jak aktywują te przy florisie to będzie masakra

  • Pop - niezalogowany 2017-10-16 17:06:09

    Z Zamkowej trzeba wyjechać o 7.20 żeby nie stać w korku

  • Adam - niezalogowany 2017-10-16 17:00:52

    Ty czy jesteś durny albo masz małe pojęcie są korki w Niemczech gdzie autostrada zablokowana i nie można jechać się stoi zresztą Polską a4 słynna też masz korki i wypadki non stop pod prąd też zawracaja ale ty widać jeździsz tylko po wsi więc..

  • Miasto - niezalogowany 2017-10-16 17:00:49

    Rondo przy Sparcie Złotów? Ciekawe określenie. A obwodnica zrobi z was grajdołek, i tak już istniejący. Tylko, że głębszy.

  • xxx - niezalogowany 2017-10-16 16:37:04

    Brawo, komentarz świadczy o wysokiej inteligencji komentującego i świetnym poczuciu humoru. Ale to święta racja.

  • Aa - niezalogowany 2017-10-16 16:13:50

    Jadąc do pracy 20 km za miasto niestety taki jest mus :)

  • I - niezalogowany 2017-10-16 16:12:29

    Oczywiście ze nie ma szans. A tamto że fajny, to była ironia

  • kierowca - niezalogowany 2017-10-16 15:43:01

    A nie ma zakazu? Poza ul. Mickiewicza żadną ulicą ciężarówka wjechać do miasta nie może. Do Jastrowia muszą jeździć przez Blękwit a do Więcborka - ul. Za Dworcem. Poza tym - bez przesady. Złotów to nie metropolia! 5 minut dłużej do pracy niż zwykle to żadna "tragedia"!

  • Jan - niezalogowany 2017-10-16 15:39:15

    No tak, wtedy jadą do pracy, szkół wszyscy Ci, którzy żyją między innymi z mojego podatku. O 7-mej , gdy do pracy jadą Ci, którzy podatki płacą takiego ruchu nie ma!

  • Ja - niezalogowany 2017-10-16 15:32:52

    Jakiej obwodnicy? Miasto w polu polozone bez zadnej drogi krajowej. Ruch wytworzony sztucznie przez ronda w godzinach ok. 7-8 i 14-15 jak ludzie do pracy ,szkoly jada lub wracaja poza tym pusto jak na wsi. Obwodnice to trzeba w Jastrowiu zrobić bo latem to nie mozna do ruchu sie wlaczyc a nie w polu budowac. Gdzie sens? Gdzie logika? Porażka.....

  • xyz - niezalogowany 2017-10-16 15:14:47

    Nie ma problemu, jeżeli jesteś mieszkańcem Złotowa to weź rower i jedź do pracy/szkoły, tylko spójrz na to że do Złotowa dojeżdżają również osoby z poza miasta do pracy/szkoły i nikt nie będzie jechał 10-15-20 km rowerem, a z autobusami tez rewelacji nie ma...

  • xxx - niezalogowany 2017-10-16 15:10:53

    Jakiś Ty durnyyy

  • rudy - niezalogowany 2017-10-16 15:07:54

    I juuuuż dzwonimy do płokułatuły!!!

  • OnDriver36 - niezalogowany 2017-10-16 14:44:22

    stal ktos z was w korku dluzej niz 2h albo 7h ? np na autostradzie jak fest wypadek ? czy zawracacie i jedziecie pod prad cebulaki ?

  • Marek - niezalogowany 2017-10-16 14:41:57

    hahahah rzeczywiscie fajny, nic nie zrobil , i tyle. ciekawe czy bedzie startowal na 2 kadencje

  • Karol i Lepszy2 - niezalogowany 2017-10-16 14:41:17

    po wypowiedziach wnioskuje iz wiekszosc osob ze zlotowa wygrala prawo jazdy w paczce chipsow drudzy jezdza tylko zlotow i okolice, czasami do pily i malo wiedza o transporcie i jezdzie obwodnica pila - odciazyla miasto, i centrum teraz ciężarówki jadące od wałcza Bydgoszczy np na Poznan, nie jada przez centrum pily tylko bokiem, po to jest obwodnica by przeniesc ruch tranzytowy z miasta poza nie, postawcie znak w zlotowie , zakaz wjazdu ciezarowkom, to i tak beda mogly wjechac do miasta jak beda mialy to zaladunek/rozladunek bo zakaz nie obowiazauje jesli jest to ich miejsce docelowe /

  • don - niezalogowany 2017-10-16 14:39:16

    Jaja to jak porównujesz Złotów do Poznania czy Warszawy. Jak na takie małe miasteczko to jest lekka masakra jak ludzie jadą i wracają z pracy.

  • Driver - niezalogowany 2017-10-16 14:37:19

    smiesza mnie glosy mieszkancow zlotowa by zrobic obwodnice , dla kogo ? jakby szla przez miasto jakas wazna droga tak jak np przez Jastrowie, i dziennie przez zlotow by szly setki tysiace ciezarowek z wschodu na zachodu , z polnocy na poludnie, plus osobowki to ok, ale przez miasto nie idzie wazna zadna droga, dla kogo wiec obwodnica ? dla mieszkancow , parodia i smiech na sali, obwodnice buduje sie po to by wyprowadzic ruch tranzytowy z miasta poza nie ale zapomnialem mieszkancy sie znaja lepiej

  • Złośliwy - niezalogowany 2017-10-16 14:35:17

    No ale za to fajnego burmistrza teraz mamy w Złotowie. Co chcecie?

  • Racja_polac_mu - niezalogowany 2017-10-16 14:33:04

    Dokładnie, łamać przepisy i jeszcze chwalić się tym w internecie... Powinien dostać mandat.

  • czytelnik - niezalogowany 2017-10-16 14:27:23

    Korek jak korek. Zapraszam o 7:30 na Rondo Obornickie [Poznań] w stronę Obornik. Tu jest korek... Każdy dojeżdża autem bo wygodnie, a i alternatywy pewnie nie ma zbytnio (koszt PKS równy paliwu, do tego ilość połączeń), rower jest dobry dla osób mieszkających w mieście, a nie spoza niego. Obwodnica? A dla kogo, skoro i tak 90% pojedzie w samo centrum miasta?

  • ja - niezalogowany 2017-10-16 14:21:18

    Toż to prawie korek jak na niemieckiej autostradzie.

  • Riko - niezalogowany 2017-10-16 14:19:24

    Nosz ***** Komentujący !! Ślepi jesteście czy jak?? Powstają poradnie dietetyczne, siłownie, jakieś zajęcia fitness itd. Ale często nawet pół km dojeżdzając autem. Gdyby część ruszyła cztery litery to za darmo by schudli i ogólnie zdrowie by się poprawiło. Jak wogóle można usprawiedliwiać lenistwo! Ameryka? Tam co drugi macdonald.

  • karol - niezalogowany 2017-10-16 14:11:25

    hahaha ale jaja - chyba nie widzieliście korków prawdziwych, zapraszam do Poznania lub Warszawy

  • Yeti - niezalogowany 2017-10-16 14:09:08

    A może na rowery? Dla zdrowia, kieszeni i brak korków

  • Yeti - niezalogowany 2017-10-16 14:07:59

    Rowerem byłoby szybciej. Lenistwo chyba , innego problemu nie widzę

  • Kochająca mama - niezalogowany 2017-10-16 14:06:17

    Dokładnie. Jeszcze 10 lat temu jak chodziłam do rolniczaka od norwida takich korków nie było. Sodówka? Czy jak? Jazda rowerem to nie wstyd.

  • Mirko - niezalogowany 2017-10-16 13:49:25

    Niestety, mści się koncepcja budowy "sypialni" miasta poprzez rozbudowę Zamkowej oraz na terenie gminy Złotów bez jednoczesnego szukania rozwiązania możliwych do przewidzenia problemów komunikacyjnych. Tylko tyle i aż tyle.

  • Ratio - niezalogowany 2017-10-16 13:48:23

    Kto taki układ komunikacyjny nam zafundował? Stanisław Wełniak. Teraz zbieramy plony jego pomysłów na Złotów czyli wpakować wszystko do centrum.

  • Wr - niezalogowany 2017-10-16 13:45:16

    W 6 na 10 aut jedzie jedna osoba-kierowca. Ruszyć tylki kto może, kto młody i kto potrafi. Na zachodzie Europy pod szkołami stoją setki rowerów, u nas też setki ale zwolnień z wf - u... Efekty specjalne w postaci otyłości u młodzieży gwarantowane...

  • DriverONPB95 - niezalogowany 2017-10-16 13:38:39

    jestem tego samego zdania jeden wielki STAU

  • Aa - niezalogowany 2017-10-16 13:29:56

    Żeby wyjechać przed 8 spod zamku trzeba stać pół godziny, tragedia.

  • M.C. - niezalogowany 2017-10-16 13:22:16

    Od lat brak alternatywy dla ul. Grudzińskich owocuje takimi korkami . Godzina 15 wyjazd z ul. Zamkowej koszmar . Obwodnica TAK , ale również budowa drugiej ulicy łączącej obie części Złotowa . Może wykorzystać ul. Jerozolimską ?

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-10-16 13:20:05

    Wystarczy wyłączyć te bezsensowne światła przy kościele NMP i na jastrowskiej i brak korka, Podejrzewam ze jak włącza światła przy florisie to zakorkuje się wszystko w środku miasta ...