:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Administracja, Jastrowie podwyższa podatki - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 10/11/2019 11:36

O 5 procent w porównaniu z obowiązującą jeszcze stawką wzrośnie podatek od budynków pod działalność gospodarczą.

Nowa stawka podatków od nieruchomości zacznie obowiązywać od 1stycznia przyszłego roku. Władze Jastrowia postanowiły, że nie będą drenować kieszeni podatników, wybierając kierunek większość lokalnych samorządów – niewielka podwyżka. Niewielka podwyżka to w Jastrowiu średnio około 5 procent. Dzięki temu w przyszłym roku w kasie miejskiej z tytułu podatku od nieruchomości ma znaleźć się o około 600 tysięcy złotych więcej aniżeli w roku ubiegłym.

Agnieszka Głyżewska–Klofik, zastępczyni burmistrza Jastrowia, wzrost podatków tłumaczy niższą subwencją oświatową i wyrównawczą, jaką gmina otrzyma w roku 2020, a także spadkiem udziału samorządów w podatku dochodowym od osób fizycznych. Łącznie szacuje się, że będzie to o 650 tys. mniej niż w roku bieżącym.

– Bez podniesienia podatków trudno mówić o zbilansowaniu budżetu gminy i miasta na 2020 rok – podkreśla.

Klub radnych Aktywne Jastrowie zaproponował natomiast, by stawkę podatku od nieruchomości pod działalność gospodarczą podnieść o skalę inflacji za 2019 rok, czyli o 3 procent. Radni skupieni w klubie stanęli na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nie podnoszenie podatku od nieruchomości, ale zdecydowali, by pójść na 3–procentowy kompromis.

W trakcie sesji Piotr Kurzyna podkreślał, że gmina Jastrowie ma najwyższą stawkę od budynków pod działalność gospodarczą pośród okolicznych gmin. W odpowiedzi burmistrz Piotr Wojtiuk przekonywał, że Jastrowie ma za to najniższy podatek od budynków mieszkalnych. Dodał, że trzeba zamknąć budżet, a same inwestycje w pomosty na plaży miejskiej w przyszłym roku będą kosztowały około milion złotych.

– Nie wiemy, ile będzie kosztowało nas przejęcie szkoły, a szkoła jest dobrem publicznym i każdy z nas musi ponieść tego koszty. Przez cztery lata podatki nie były podnoszone. Nie jest to łatwa decyzja, ale za budżet trzeba być odpowiedzialnym – mówił P. Wojtiuk.
Piotr Kurzyna podkreślał, że propozycja Aktywnego Jastrowia nie jest populistyczna.

– Panie burmistrzu, musi mieć pan pretensje do rządu, który podejmuje populistyczne decyzje, nie do nas jako klubu – odpowiadał Piotr Kurzyna, proponując, żeby zorganizować spotkanie i poszukać w budżecie oszczędności – Czekałem na takie propozycje na komisji, ale pan Piotr milczał – odpowiadał burmistrz. Głos zabrał również przewodniczący rady Krzysztof Bzowski:

– Naszą rolą jest dbałość o podniesienie komfortu życia mieszkańców. To są chodniki, ulice i wiele innych rzeczy. Bez pieniędzy tego nie zrobimy – mówił.

– 300–400 tysięcy zaoszczędzimy, gdy zlikwidujemy straż miejską – proponował radny Michał Kruszyński. Burmistrz Wojtiuk oświadczył, że straż miejska kosztuje cztery razy mniej.

– To kwoty wyssane z palca. O pewnych rzeczach nie macie pojęcia – w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi poprzednika.
Monika Król, zbulwersowana słowami burmistrza, apelowała do Piotra Wojtiuka, by ten nie zwracał się do radnych klubu Aktywne Jastrowie per „opozycja”.

– Jesteśmy jedną radą i proszę o tym pamiętać – przestrzegła. Podkreśliła, że radni jej klubu wielokrotnie zabierali głos również w sprawach finansów gminy, odpowiadając burmistrzowi na zarzut, jakoby radni klubu Aktywne Jastrowie nie byli aktywni przy okazji dyskusji nad podatkami. Ostatecznie w głosowaniu 11 radnych zagłosowało za wysokością podatków zaproponowaną przez burmistrza. 4 było przeciw.
Chwilę później radny Łukasz Cyruk apelował do radnych, by podnieść podatek rolny, tak jak wszystkie inne podatki. Burmistrz chciał utrzymać podatek na ubiegłorocznym poziomie, określonym według średniej ceny skupu żyta – 50 złotych za kwintal. Za nie podnoszeniem podatku rolnego opowiedziała się Monika Król, przypominając, że w tym roku rolnicy mieli po raz kolejny do czynienia z gigantyczną suszą. Ostatecznie propozycja Łukasza Cyruka przepadła w głosowaniu.

Mariusz Leszczyński

Reklama

Jastrowie podwyższa podatki komentarze opinie

 • gość 2019-11-10 12:03:31

  Wojtiuk jak Kaczyński, kto nie z nim to totalna opozycja.

 • gość 2019-11-10 12:13:37

  Podatki są za niskie i należałoby je podnieść minimum o 300% bo wszyscy musimy wspólnie łożyć na dobro gminy i Narodu Polskiego. Na opornych wysyłałbym Policję i konfiskował mienie. Podniósł bym również składki na ZUS tak aby firmy więcej partycypowały w ich udziale. Stawka za śmieci tez jest zbyt niska. Ponadto węgiel i drzewo powinno być o 200% droższe tak aby kopciuchy ponosiły większe obciążenia z tytułu zanieczyszczenia środowiska.

 • do powyżej - niezalogowany 2019-11-10 12:20:00

  mało tobie że płacimy wspólnie na 500+ i rządzącym ,,bo się należy\'\'? odstaw prochy i alkohol

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 12:42:46

  Pan uśmieszek udaje mądrego

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 13:10:44

  A Pan Kurzyna to płaci podatki za dom przy ulicy Bocznej w którym od dawna mieszka ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 13:14:01

  Udaje polityka a sam nie płaci podatków? To skandal

 • gość 2019-11-10 13:26:03

  W gminie Jastrowie podatki są na śmiesznie niskim poziomie.

 • gość 2019-11-10 13:58:04

  Podnieśli podatki żeby utrzymać zabawkę burmistrza straż miejską.Burmistrz i jego radni żałośni jesteście.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 14:14:20

  Urzędnicy powinni sprawdzać czy to co zadeklarowali mieszkańcy jest zgodne z rzeczywistością. Może gdyby wszyscy uczciwie płacili za to co faktycznie posiadają nie byłoby potrzeby podnoszenia podatków ?
  Kontrole, kontrole i jeszcze raz kontrole !!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 14:16:42

  To radny płaci czy nie ? Może oficjalnie się wypowie na ten temat. Spytam znajomych z ul. Bocznej czy faktycznie tam mieszka.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 14:17:43

  To zestawienie podatków to strzał w płot.
  To prawda one są wysokie i będą wyższe ale tłumaczenie przyczyn podnoszenia ich są nie tylko nieuzasadnione ale wbrew przeciwko programowi Rządu.
  Musimy się przygotować że dopóki Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło z szerokim programem dla rodzin, dopóty szeroka opozycja w naszych władzach będzie starała się tłumaczyć że wszelkie podwyżki są potrzebne bo społeczeństwo staje się zamożniejsze. Oni uważają że polskie społeczeństwo za szybko się bogaci dlatego trzeba ten proces zahamiwać. Pozostaje pytanie dlaczego ci co do tego doprowadzają uważają że oni zasługują na wysokie płace i apanaże. Dziwne że po tym co Polacy otrzymali przez ostatnie cztery lata od Rządu w tak piękny sposób odwdzięczyli się podczas ostatnich wyborach.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 14:21:45

  Pan radny nie płaci podatków???? Hahah, istny wzór

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 14:42:06

  Mieszka radny na Bocznej

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 15:03:55

  Placic wiecej na zus? Tylko glupi liczy na emeryturę z zusu no i patologia 500+. Tam więcej kasy idzie na premię urzędników marmur w budynkach no i na wypłatę świadczeń dla mundurowych. Coraz mniejsze wpływy do zus wiecej osob za granicą pracuje. Taki pan ze sklepiku szkolnego ile musi sprzedać by miec na zus? Nie oplaca sie niech zamknie działalność jak guru wodz Kaczyński powiedział. Panstwo wszedzie dokreca srube. Jak dokreci za mocno i sruba peknie? Skad wezma kase ? .

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 15:17:44

  Podatki lokalne dla gminy powinno się płacić to obowiązek a nie dobra wola.

 • gość 2019-11-10 16:40:49

  Co tu tylu chętnych do płacenia? najwidoczniej gdy bierzecie 500+ poprzewracało się wam w głowach i czterech literach. Już puka do drzwi kryzys gospodarczy, będziecie zaraz skomleć gdy podstawowym daniem waszym będa mirabelki i szczaw.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 17:35:15

  Jak zwykle , rolnicy mieli wielkie ubytki więc trzeba im pomóc. A dom za domem powstaje u nich. Żyją bardzo dobrze , dofinansowania z UE oraz z państwa cały czas się słyszy ,że dostaną więcej pieniędzy z państwa.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 17:41:51

  Kupuj hektary i zostań rolnikiem , też będziesz miał dobrze.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 17:55:18

  Wstyd radny

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 18:47:10

  Przestańcie czepiać się 500+.
  Mający dzieci wszyscy je bierzecie i to bez względu na dochody. Zamiast być wdzięczni państwu ciągle lżycie a kawalerka bo to przeważnie oni z zazdrości napiszą wszystko na nie.
  Oczywiście podatki należy płacić ale też ci co je biorą powinni udoskonalać systemy gospodarki tak aby mieszkańcy czuli że nie płacą w puste gadanie włodarzy.
  Co do 500+ to proszę niezadowolonych, nie bierzcie tych pieniędzy. Nie czekajcie aż przyjdą rządy które 500+ zabiorą wszystkim zgodnie z stałym hasłem,, Aby Nam Żyło się Lepiej".
  Koń padł ale są jeszcze inne środki komunikacji.
  Ludzie więcej empatii a włodarze więcej zrozumienia i słuchania wyborców.

 • gość 2019-11-10 19:39:50

  Wychowałam kilkoro dzieci i nikt nie dał mi na ich wychowanie ani grosza, teraz jak patrzę że z moich podatków dostaje leń patentowany siedzący w domu bo wykalkulowała jedna z drugą że szkoda fatygi by rano wstawać do pracy to mnie krew zalewa. 1,5 paczki papierosów dziennie (18 zł x 30 dni za 500+ z moich podatków), do tego dodatek mieszkaniowy, rodzinne i po co pracować? Rządzący produkują patologię za społeczne pieniądze by kupić ich głosy. Będę wdzięczna Państwu po ponad 40-tu latach pracy gdy nie będzie problemów z dostępem do specjalistów służby zdrowia (a z tym jest coraz gorzej), tańsze lekarstwa (ciągle drożeją), niech młodzi poznają smak ciężko zarobionych pieniędzy, bo te które dostają za darmochę traktują wg zasady ,,lekko przyszło, lekko poszło,, i ,,czy się stoi, czy się leży 500+ się należy,, żadnego szacunku dla pracy i pieniędzy.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 19:44:12

  Czy to prawda że uśmieszek nie płaci podatków?
  I to jest wkurw... Ja szary zjadacza chleba płacę każdy grosz a taki udaje nie wiadomo kogo a gminie nie zapłaci.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 19:52:46

  Sąsiedzi wiedzą kto na czym siedzi. Zaprzeczy pan radny , że to nieprawda ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 21:27:47

  Stara casanowo jeżeli już wychowałaś kilkoro dzieci i do dzisiaj nie wiesz ile to po co twój jad i twoje pretensje. Przecież to twoje kilkoro dzieci bierze dzisiaj 500+ i być może jak piszesz są wśród tych którzy moczą mordy w alkoholu siedząc na tyłkach w domu.
  Właśnie o to chodzi abyś zrozumiała że nie tylko ty ale całe pokolenia komunistycznych czasów nic na dzieci od zniewolonego państwa nie dostawało. Nie dostawało też to pokolenie które weszło w życie swoich rodzin od 1989r. Wiedz że zabrano im nie tylko marne dodatki na dzieci to jeszcze zabierano im masowo pracę. To oni walczyli ze złodziejami przemian kiedy popularnym było powiedzenie że jeżeli chcesz mieć pieniądze to najpierw trzeba je ukraść. Jak wiemy do 2015 r to okradanie społeczeństwa się udawało jednak Naród upomniał się o swoje, wybrał Dobra Zmianę która zadbała o to by też i twoje podatki wracały do społeczeństwa. By polskiego społeczeństwo nie było kamionek biedą a mafie transferowały miliardy na zagranicznych kontach.
  Po tym co piszesz widać że poprostu podszywasz się pod kobietę i oczerniasz polskie rodziny. Z tekstu jasno wynika że jesteś wrogiem obecnego rządu i PiSu.
  Chorujesz na tę samą chorobę co wielu którzy nienawidzą i zazdroszczą.
  Wiedz że każdy kto wychował choćby jedno dziecko w komuniźmie i do 2015r ten wie ile dzisiaj matkom daje program 500+.
  Jeśli krytykujesz program to może oznaczać tylko jedno, jesteś złą kobieta jeśli nią jesteś bo każda kobieta która używa rozumu nigdy nie zaatakuje drugiej kobiety z powodu tego że dzisiaj ma lepiej niż wcześniej.

 • do powyżej - niezalogowany 2019-11-10 22:43:16

  O czym ty bredzisz? Za Komuny znam przypadki gdy ludzie więcej pobierali rodzinnego na dzieci jak pensji. Po 2015 roku okradanie się skończyło? Cała masa nepotyzmu gdzie koleś kolesiem kolesia pogania w różnego rodzaju spółkach państwowych gdzie grabią pieniądze podatnika ,,bo się należy\'\', afery z działkami Morawieckiego, budyniem przejętym od AK-owca wynajętym dla przestępców jako hotel na godziny przez niedawnego ministra finansów a obecnie szefa NIK, szemrane interesy Srebrnej, a to jedynie czubek góry lodowej. PiS to mafia gospodarczo-polityczna łamiąca wszelkie prawa i obyczaje, a potomkowie chłopów pańszczyźnianych kupieni za 500+ ze swojej kieszeni na to gangsterstwo nie reagujecie. Obecnie transferowane są setki mln zł wewnątrz kraju do kieszeni dojnej z miany i wszelkiej maści spółeczek z nią związanych i oczywiście dla Kościoła by kupić jego poparcie. Jestem wrogiem bandyckiej polityki jaka prowadzi PiS. W żadnym zdrowym systemie nic nie ma za darmo, czasową darmową pomoc udziela się jedynie w nagłej potrzebie gdy ktoś znajdzie się w tragicznej sytuacji. By nie produkować patologii daje się wędkę (pomaga w usamodzielnieniu) a nie gotową rybę (500+).

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 23:12:41

  A pan radny cicho-sza , podatki niech płacą naiwni tak ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 23:32:33

  Panie radny ale wstyd -/-

 • gość 2019-11-11 06:30:42

  I ZNOWU UJADANIE JEDEN NA DRUGIEGO ! Język typowy dla rozwrzeszczonej , podzielonej jak nigdy , wrogo nastawionej jeden na drugiego jastrowskiej ciżby ! Oczywiście istnieją również / w mniejszości / komentarze dość wyważone ! Trzeba rozumieć cały kontekst sporu , żeby zrozumieć o co chodzi ! Po pierwsze zmniejszone subwencje na oświatę przez rządy kierowane przez Wodza Naczelnego i zbawcę Narodu ! Po drugie koszty związane z przejęciem Szkoły ,a to bez wyrażnych koncepcji jej funkcjonowania może jak na jastrowski budżet okazać się / obym się mylił/ wielką porażką finansową i nie tylko ! Po trzecie duże koszty związane z remontem pomostów na plaży miejskiej ! Chyba Władze Miasta wspólnie z przedstawicielami społeczeństwa Wielką Radą ustalając budżet , biorąc pod uwagę chociażby te trzy wymienione punkty wydatków mają rozeznanie co do bilansu budżetu , a jeśli nie , to stąd tego typu animozje i niekiedy durnowate komentarze ! Każdy logicznie myślący obywatel bez jątrzenia powinien do diabła mieć wiedzę ekonomiczną chociażby na poziomie zawodówki ! Jeśli chcesz kupić cokolwiek dla domu , musisz mieć na to fundusze , chyba , że się zapożyczysz i w końcu cię zlicytują ! Chyba , że kradniesz lub kombinujesz , ale to zbyt ryzykowne ! Problem w tym , że w przypadku miasta, wioski , osiedla , społeczeństwa trzeba podnieść daninę , czyli podatki ! Obecny rząd milionerów znalazł proste rozwiązanie , najpierw oszołomił propagandą znaczną część społeczeństwa tego najmniej kumatego rozdziela bez opamiętania wspólne pieniądze , a z drugiej strony podnosi podatki , ceny ! I to się im bilansuje A to dopiero początek tego typu rządzenia ! A cóż mogą zrobić Władze Miasta , kiedy budżet słabnie lub się nie domyka ! Robi to samo ! Tylko problem polega na tym , ażeby nie czerpać przykładów z tych co oszukują , działają nieracjonalnie , ale przy pełnej transparentności , pełnej wiedzy tych , którzy decydują , nawet przy indywidualnych sporach na poszczególnych Komisjach wypracować wspólny racjonalny środek porozumienia i przekazać wynik Społeczeństwu na Sesji ! wYGLĄDA NA TO , ŻE TAK WAŻNE DECYZJA POWSTAJĄ ,,PO ŁEBKACH ,, I NIEKTÓRZY RADNI NIE ZA BARDZO WIEDZĄ O CO CHODZI , A TO NIE PIERWSZY TEGO TYPU PRZYPADEK , CZYŻBYŚCI NIE MIELI CZASU NA RZECZOWE WYPRACOWANIE RACJONALNEJ KONCEPCJI Czy i gdzie zwykły Obywatel może zapoznać się z planami , przedsięwzięciami Władz np na dwa następne lata / dlaczego nagle priorytetem stała się ul. Jagiellońska / , czy Radni wiedzą !? Tak , czy inaczej we WŁADZACH MIASTA , W RADZIE W SZTABIE URZĘDNICZYM ZASIADAJĄ CHYBA NAJWIĘKSZE AUTORYTETY, NAJZNAKOMITSI FACHOWCY , KWIAT MIEJSCOWEJ SPOŁECZNOŚCI I ONI POWINNI WYPRACOWYWAĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DLA SPOŁECZEŃSTWA BEZ OBRAŻANIA JEDEN DRUGIEGO I DAWANIA POWODÓW GŁUPKOWATEGO KOMENTOWANIA !

 • gość 2019-11-11 07:18:50

  Pastwo samo w sobie to skur...ka organizacja. Obywatele ciagle poddawani uciskowi, zaczynaja grac dokladnie tak jak ustawodawca sie tego nie spodziewa - czyli na przekor zasadom. Przykladow tysiace. Zawsze tak jest, ze mniejszosc w imieniu wiekszosci domaga sie danin na cele na ktore mniejszosci nie stac. Polak juz nie raz pokazal, ze nie z takimi skur..mi sobie radzil. Tak tworzymy panstwo cwaniakow. Nawet zaczynam ludzi rozumiec. Akurat w tym wypadku Gmine roumiem i podatki powinny byc podwyzszone. Jedynie co mnie irytuje takie rozmowy i argumenty mozna duzo wczsniej przedkladac pod dyskusje rady miasta. Po drugie spoleczenstwo malo sie interesuje sprawami gminy.

 • gość 2019-11-11 08:51:40

  Gmina musi podnosić podatki, bo nie zdobywa środków z zewnątrz jak inne gminy tylko buduje na bogato za swoje. Teraz się obudzili, że zabrakło kasy, to łupać innego. Złodziejstwo.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 09:21:03

  Panie radny A może samemu najpierw zapłaci się podatki? WSTYD!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 09:32:06

  Jak ktoś ogląda transmisje z obrad to wie dlaczego podwyżka była konieczna - OŚWIATA . Problem dotyczy wszystkich samorządów, podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli na którą budżet państwa dał tylko 1/3 środków, pozostałą kwotę muszą znaleźć samorządy . Państwo obniżyło też podatki dla osób fizycznych więc samorządy mają mniej udziału .
  Za 2 - 3 lata takiej polityki wiele gmin, szczególnie małych zwyczajnie zbankrutuje.
  Podnosząc podatki gminy próbują odzyskać to co im zabrano . Zasada jest prosta.

 • gość 2019-11-11 10:21:05

  Głupi ty. zacznijcie wydawać mniej na socjal dla swoich , a zostanie więcej na inwestycje.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 10:28:26

  Panie radny czy to prawda? Ja tez nie chce płacić podatków

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 11:07:37

  ,,Znaleźć pieniądze" to nie znaczy w kieszeni mieszkańców.

 • gość 2019-11-11 11:36:09

  Skąd niższe subwencje oświatowe i wyrównawcze, jaką gmina otrzyma w roku 2020, a także spadek udziału samorządów w podatku dochodowym od osób fizycznych? Przecież PiS odzyskał dziesiątki mld złodziei złodziei VAT, gospodarka kwitnie (większe wpływy do budżetu), UE daje.

 • gość 2019-11-11 12:00:08

  Mam takiego kolege, ktory zarabia potezne pieniadze ale nie chwali sie tym. Podatki to dla niego najmniejszy problem, bo po prostu przez ostatnie 20 lat ich nie placil albo placil ile sam uwazal za stosowne. Dla niego najpierw liczyl sie zysk, potem wynagrodzenia pracownikow, dalej koszty i oplaty z tytulu utrzymania firmy, zakupy materialowe, potem kasa socjalna, dalej ZUS i jak zostanie to podatek. Jak zostanie.

 • gość 2019-11-11 12:32:53

  Po co podnosić podatki? Wystarczy nie kraść.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 15:29:49

  Albo nie unikać płacenia podatku, prawda panie radny ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 16:00:40

  Zlikwidować straż miejska i będą pieniądze a nie szukać i zerowac na biednych ludziach

 • gość 2019-11-11 16:02:16

  Zlikwidować straż miejską i parę groszy zostanie w budżecie na oświatę a nie wywalać w błoto.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 16:46:54

  Po analizie podatkowej w powiecie mozna stwierdzić, że Jastrowie ma najwyższe podatki od działalności gospodarczej, czyli więcej zapłacą firmy - przedsiębiorstwa. Nie zmienił się i jest niższy w porównaniu z innymi gminami podatek od środków transportu i podatek rolny. Jastrowie ma też najniższą stawkę podatkową od mieszkań, domów i innych nieruchomości zamieszkałych czyli to co dotyczy przeciętnego mieszkańca. Obciążone wzrostem podatku zostały przedsiębiorstwa ale to reguła w większości miast i gmin w tym roku. Ktoś kto pisze że w Jastrowiu są najwyższe podatki pisze NIEPRAWDĘ . A czy sam zapłaciłeś należny miastu podatek ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 17:42:17

  Ty Panie uśmieszek zaczniesz płacić podatki?

 • gość 2019-11-11 19:50:51

  Burmistrz mówi że straż miejską nie zlikwiduje niech płaci ze swoimi radnymi z własnej kieszeni a nie z naszych podatków.

 • usmieszek - niezalogowany 2019-11-11 19:51:57

  tak bede juz placil te cholerne podatki tylko dajcie mi juz spokoj bo znowu nie zaplace....zadowoleni??;);) no to teraz jak juz bedziemy placic to wybudujmy pałac za ta kase....zeby nasza wspaniala straż miejska.... pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 19:56:14

  Akurat zapłaci, tak jak za robale

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 20:06:41

  Radny uśmieszek już nie handluje robalami?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 20:49:23

  Ile ten uśmieszek ma lat?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-11 22:26:09

  Rolnictwo jak zwykle dostaje ulgi , a i tak wszystko pójdzie w sklepie w górę. Nie discy że państwo i pomaga to jeszcze miasto

 • gość 2019-11-12 07:39:24

  Spojrzalem i zaniemowilem ! To nie obled , to po prostu Jastrowie. Ukrainiec, potomek UPA obraza Litwina, Bialorusin obraza Ukrainca potomka UPA, Polak sie czuje obrazony, ze jego nie obrazaja, Zyd za chwile krzyknie , ze to antysemityzm. Panie prezesie jak tu zyc w takim kraju. Jak?

 • gość 2019-11-12 08:18:27

  "Ja nie miałam 500+ kilka lat temu jak wychowywałam dzieci, to inni też mieć nie powinni ! Ja nie miałam dobrze, inni też nie powinni ! Ja żyłam w biedzie, inni też teraz powinni !"

 • Gość - niezalogowany 2019-11-12 16:37:33

  Za teksty nacjonalistyczne i szerzenie nienawiści narodowych osobiście kopnę cię w dupkę a potem poprawię z liścia. Masz na tyle odwagi żeby podjąć rękawice ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-12 20:03:05

  Czy racjonalność to wg. radnego z uśmiechem niepłacenie własnych podatków ?

 • gość 2019-11-12 21:43:39

  Radny nie płaci podatków ? To mu z diety potrącić

 • Gość - niezalogowany 2019-11-12 23:17:21

  Kurcze. Gościu kolorowy, który napierdzielasz teksty o jakimś uśmieszku co nie zapłacił podatku.. Idź do kolesia i powiedz mu że jest chujkiem daj mu po ryju i zejdź z tymi komentarzami bo robisz się irytujący. Co ty matka że masz takie informacje? Siedzisz za klawiaturą ze schowaną łepetyną buraka. Jak nie pojdzież gościa upomnieć to sam Ciebie znajdę i za ucho wytargam jak smarkacza. Zejdź na ziemię. Nie rzygaj swoim niedowartościowaniem. Czego oczekujesz? Ukamieniujemy go czy ukrzyżujemy?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-13 07:18:25

  Ludzie ruszcie głowami. Zlikwidować straż miejską. A burmistrz jak chce ta Panią zostawić niech utrzymuje ze swoich pieniędzy. Coś tu jest nie tak.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-13 08:44:26

  Mam pytanie czy pan uśmieszek zapłaci podatek ? Uśmieszkami się nie zapłaci

 • gość 2019-11-13 11:28:32

  Toooo radny unika płacenia podatków ? A dietę co miesiąc kasuje ?

 • gość 2019-11-13 11:28:46

  Toooo radny unika płacenia podatków ? A dietę co miesiąc kasuje ?

 • gość 2019-11-13 15:40:19

  Żenada

 • gość 2019-11-13 16:08:55

  Moniko Król gdyby nie tatuś byłabyś gó.....nem )

 • Gość - niezalogowany 2019-11-13 16:32:11

  Za odchody też trzeba płacić podatki, co nie uśmieszek?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-13 17:29:27

  Odpady też

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 11:13:32

  Tak się nie robi. I to ma być radny ? Wstyd.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-26 20:50:30

  Wygonic na wioche strazniczke która dupsko wozi w samochodzie i gada przez telefon nic a nic nie robi tylko się mądrzy. Do pracy. Do pracy leniu.

 • gość 2019-11-27 14:38:54

  Gościu gadający o uśmieszku nie masz za grosz honoru ani kultury, jak masz coś do człowieka to się spotkaj i powiedz, a nie wylewaj żale na forum publicznym...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Podziękowania i życzenia

Składamy gorące podziękowania za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe w rehabilitacji Krzysztofa Dołęgi. Z okazji..


Skup pilarek uszkodzonych

Jeśli posiadasz uszkodzoną pilarkę marki Stihl, która leży w garażu i się kurzy to zapraszam do kontaktu. Chętnie odkupię od Ciebie taką maszynę.


Usługi hydrauliczne ,HGS

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. Autoryzowany serwis DEFRO, sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"