:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorządowcy, Jastrowie promuje Mieczami - zdjęcie, fotografia
07/02/2019 11:15

Władze uważają, że Miecze Grunwaldzkie są częścią tożsamości miasta, więc wykorzystują je do promocji

Rozbiorą, czy nie rozbiorą? To pytanie odnośnie stojących w centrum Jastrowia Mieczy Grunwaldzkich od kilku tygodni zadają sobie mieszkańcy. Odpowiedzi na pismo lokalnego samorządu skierowane blisko miesiąc temu do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wciąż nie ma. Przypomnijmy, że Instytut Pamięci Narodowej, a za nim GDDKiA uznał, że pomnik ten promuje komunizm i powinien zostać rozebrany.

Mimo to burmistrz Piotr Wojtiuk uznał, że Miecze są tak ważne dla miasta (potwierdziły to sondy przeprowadzone na naszym portalu), że polecił ich wizerunek umieścić na koszulkach. 

Co Państwo sądzą o takiej promocji Jastrowia?

Łukasz Opłatek

Reklama

Jastrowie promuje się Mieczami komentarze opinie

  • Obserwator - niezalogowany 2019-02-07 12:09:27

    W Jastrowiu dalej żyją jak za komuny. Zaraz co drugi bedzie koszulki nosił.

  • do obserwator - niezalogowany 2019-02-07 12:21:20

    zawsze lepiej niż mieszkać w niemieckim złotowie

  • gość 2019-02-07 13:43:13

    He, he, przecież to Jastrow był czysto niemiecki, po wojnie tylko pan Fortuna został, więzień obozu. W Złotowie po wojnie zostało prawie 2 tys. ludzi, Polaków. Znawco historii

  • gość 2019-02-07 14:24:33

    Jastrow było tak niemieckie jak Flatow. Śp. Fortuna nie był więźniem obozu ale pracował w niemieckim zakładzie jako przymusowy robotnik tam gdzie dziś stoi TESCO (przejął to po wojnie ale komuna je jemu odebrała). Jakoś dziwnie w przeciwieństwie do Jastrow 3/4 mieszkańców Flatow ma krewnych za Odrą i dzięki temu (pomoc finansowa w różnej formie) nie umarli z głodu, a dziś jeżdżą wypasionymi furami, mieszkają w domach kupionych i wybudowanych za niemieckie marki.

  • gość 2019-02-07 15:04:19

    Jastrowie było polskie do 1772 r.

  • gość 2019-02-07 15:30:10

    czy to aby Wał Pomorski nie przełamano w Nadarzycach?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:04:18

    W zlotowie do dzis mieszkaja pochodzenia niemieckiego . ruskiego . i rzydowskiego z tad zlotow tak dobrze prosperuje i wszystko na kredyt nie na darmo ma przydomek krzyżackie miasto

  • gość 2019-02-07 16:13:28

    Przede wszystkim chodzi o to, że i wy i burmistrz Jastrowia bijecie pianę. Szukacie wszelkich sposobów, za pomocą których moglibyście przedstawić nielubianą przez was instytucję piętnującą zbrodniczy komunizm, w negatywnym świetle. Spytaliście chociaż, jakie jest oficjalne stanowisko władz IPNu w tej sprawie, czy bazujecie na tym, co powiedziała jedna baba drugiej babie?

  • gość 2019-02-07 16:30:17

    To jest pomysł na nowoczesną promocję miasta? Rozumiem szacunek do historii, ale jaki jest walor promocyjny tej koszulki? Kogo ta koszulka przekona do Jastrowia. Pomysł na promocję rodem z lat 80. Żenada

  • gość 2019-02-07 17:57:12

    Żołnierze polscy wyzwalający te tereny nie bawili się w politykę, walczyli o wyzwolenie Polski spod okupacji hitlerowskiej. Sprzedaż Polski pod okupacje sowiecką to sprawa dogadania się Wielkiej Trójki w Jałcie (reklamacje do ,,przyjacieli'' USA i Wielkiej Brytanii), polski żołnierz przelewający tu krew nic w tej sprawie nie miał do powiedzenia. IPN to w tej chwili odnoga polityczna PiS, czyli skrajnej prawicy. W swym zacietrzewieniu politycznym wszystko co po Komunie najchętniej by kazali zlikwidować. Ich paranoiczne decyzje to choroba, walki o Wał Pomorski był wg nich ku chwale Stalina, a miecze grunwaldzkie kojarzą się też z Komuną i Stalinem(????).

  • Mysza - niezalogowany 2019-02-07 19:35:28

    Kupię tę koszulkę jest zajebi....... i będzie w oczy kolała każdego zwolennika kurdupla z nowogrodzkiej

  • Piter - niezalogowany 2019-02-07 20:54:31

    Też sobie kupie taką koszulkę i pojadę w niej do Złotowa

  • Mati - niezalogowany 2019-02-07 22:03:06

    Pozdro dla pana (goscia). Taki madry a ciekawe czy wgl jest jastrowiakiem. Ja jestem i z przyjemnoscia kupie te koszulke i bd nosil ja dumnie. A pan gosc niech sie k......a zamknie

  • gość 2019-02-08 07:19:51

    Popieram. Takiej interpretacji historii jaką prezentuje IPN to nawet Orwell nie wymyśliłby. Chociaż w tytule "Rok 1984" już był blisko.

  • gość 2019-02-08 07:32:25

    Niby ok, ale po co napis 1945 - 2019? czy to data likwidacji pomnika? Czy burmistrz jest jasnowidzem, czy wie o czymś i robi tylko dobrą minę do złej gry?

  • gość 2019-02-08 08:24:25

    Złotów leży w powiecie Jastrowskim, mają być nowe rejestracje PJS

  • gość 2019-02-08 09:07:28

    Fakt, koszulka pomysł fajowy. Tylko ta data trochę ni z gruchy ni z pietruchy. Więcej promocji Jastrowia na ciuchach ! I dostępność przez neta i wysyłka międzynarodowa.

  • gość 2019-02-08 12:19:09

    1945 luty walki o wyzwolenie Jastrowia. Luty 2019 walka o postument upamiętniający wydarzenia z 1945 roku.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:00:19

    Byłabym też za tym aby zwinąć asfalt z dróg prowadzących do Jastrowia. Przecież te drogi to też dzieło komunistów wykonane rękami robotników . Nie daj Boże aby ktoś wpadł na pomysł że drogi którymi maszerowali Ruskie i komuniści należy zaorać. Cała ta sprawa jest dziwna bo na poboczach dróg naszego powiatu straszą hitlerowskie bunkry z których strzelano do Polaków i nikomu to nie przeszkadza. Przecież te miecze nie służyły do zabijania nie powstały też w okresie rosyjskiej okupacji a jaka ma być korzyść z zniszczenia ich, nie wiem.

  • aleks - niezalogowany 2019-02-08 17:09:33

    Wszyscy co powołują się na IPN i stawiają ich opinię jako autorytet muszą wiedzieć że to przeminie znikną te plugawe opinie o narodzie polskim , te kłamstwa głoszone przez Instytut Polskiej Nienawiści będą kiedyś traktowane jak aktualnie dzieła Lenina.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:38:21

    Zamawiam 4 koszulki chociaż nie jestem z Jastrowia. Jak mają nas szanować w Europie jak sami się nie szanujemy. Jakoś IPN nie odważył się do tej pory zburzyć pomnika zaślubin z morzem w Kołobrzegu. To jest dopiero symbol komunizmu. Ale tam by opinia w świat poszła. A w zaściankowie można. Brońcie Jastrowiacy swojej historii. Jestem z Wami.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 10:32:40

    Kupię 5 szt gdzie i po ile? Ktoś coś ?

  • gość 2019-02-09 12:10:52

    A wiecie kim był mieszkaniec Jastrowia o nazwisku Dams? Miał pola i jezioro... Kim był?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 12:34:05

    Sprzedaż w Ośrodku Kultury ul. Poznańska 50. Cena 25 zł.

  • gość 2019-02-09 22:56:36

    Niech miasto bardziej promuje się nowymi ulicami i wyremontowanymi domami. Wszyscy nie założą koszulek i nie będą paradować na ulicach...

  • gość 2019-02-12 19:44:01

    To jest kompromitacja gminy Jastrowie.Która propaguje komunistyczne miecze,która po 1945 roku,wprowadziła sowiecka armia okupację Polski.

  • gość 2019-02-12 20:09:13

    Ja te koszulki postkomunistyczne,jako mieszkaniec Jastrowia,bym olał i osrał.To jest jak młot i sierp,który propaguje komunizm.

  • gość 2019-02-12 20:29:39

    Ja jako mieszkaniec Jastrowia,nie dziwię się tej postkomuny,która promuje komunistyczne miecze.Oni również by promowali Młot i Sierp.Fakty są takie,że Jastrowie,jest najbardziej zdemoralizowany,alkoholizm i narkomania,rozboje,złodziejstwo i oni tak głosują na postkomunę oraz oglądają TVN24 i POLSAT.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 20:38:30

    Ale cep

  • gość 2019-02-14 08:34:37

    Przecież ten cep nie z Jastrowia tylko z Krajenki.

Dodajesz jako: |