:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
Samorządowcy, Jastrowie stawia maluchy - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 22/08/2019 13:31

Gmina i Miasto Jastrowie znalazła się na liście projektów, które przeszły ocenę merytoryczną i negocjacje w ramach konkursu ogłoszonego przez UMWW w ramach konkursu 6.4.1. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi

Na realizację projektu pod nazwą „Jastrowie stawia na maluchy” gmina otrzyma 912 909,09 zł. W ramach dofinansowania możliwa będzie częściowa adaptacja pomieszczeń w budynku ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na żłobek dla 20 dzieci, wyposażenie żłobka  oraz sfinansowanie działalności bieżącej przez okres prawie dwóch lat. Realizacja projektu rozpocznie się w roku 2020. Miejski żłobek działalność ma rozpocząć z początkiem 2021. 
Aby w pełni wykorzystać możliwości finansowania zewnętrznego, jeszcze w tym oku gmina będzie aplikowała o środki na adaptację pomieszczeń z przeznaczeniem na miejski żłobek w ramach rządowego programu Maluch+.  O efektach tego naboru będziemy informować na bieżąco. 
 

UGiM Jastrowie

Reklama

Jastrowie stawia na maluchy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 14:45:42

    Gratulacje. To nasza przyszłość.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 16:29:06

    Brawo, brawo Jastrowie!

  • gość 2019-08-22 18:49:53

    Burmistrz znów się chwali chce wykończyć prywatny żłobek p.Ludewicz żałosne.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-22 20:21:53

    Konkurencja to najlepsze co może być, może będą normalne ceny

  • gość 2019-08-22 22:14:21

    Super wiadomość. Nie ma lepszej opieki niż w państwowych placówkach

  • gość 2019-08-22 22:58:18

    Dobrze, teraz w końcu normalne będą opłaty , a nie z kosmosu kwoty i jeszcze z dofinansowaniem gminy

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 00:46:27

    Zobaczymy ile będziecie płacić jak się skończy dofinansowanie Wojtiuk za kasę gminy załatwia prywatne gierki

  • gość 2019-08-23 07:10:54

    Jest na liście, to jeszcze gmina nie dostała. Ośrodek w Sypniewie 2 lata zdobywano pieniądze, bo zawsze coś...

  • gość 2019-08-23 09:47:38

    prawie 1 mln. dla 20 dzieci a teraz dofinansowania raptem 300zł na dziecko. chore to!!! To gra i zawziętość pana panującego !!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 09:58:56

    Jak jest na liście to umowa będzie do podpisania przed wyborami

  • gość 2019-08-23 11:32:32

    Prawda burmistrz się mści na p.Ludewicz to jest żałosne jego radni to pachołki.Stop nienawiści ze strony burmistrza i jego radnych.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 12:36:16

    Prywatny żłobek będzie musiał zjechać z opłatami i to jest plus. Po prostu konkurencja i tyle.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 12:38:06

    Zabolało prywaciarzy, oj boli......

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 12:53:48

    Zastanów się człowieku, co piszesz. Myślisz, że każda inwestycja i każde działanie, jest skierowane przeciw panu L. Świat nie kręci się tylko wokół tego pana. Niech każdy robi, co uważa za stosowne. Pan L. robi swoje, Pan burmistrz swoje i niech tak zostanie. My mieszkańcy mamy wolny wybór, z podkreśleniem słowa wybór, co jest bardzo ważne. Każdy zrobi, co uważa za lepsze, dla niego i tam pośle dziecko. Monopol na wszystko, wcale nie jest dobry, dla nikogo. Zdrowa konkurencja będzie, z pożytkiem dla wszystkich. Władza jest po to, by polepszać nasze warunki życia, w każdym aspekcie. Zawsze znajdą się malkontenci, bo wszystkim niestety się nie dogodzi. Ale przestańcie wszędzie doszukiwać się drugiego dna. A jeśli tak, to poprzyjcie, to dowodami, albo konkretnymi argumentami.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 12:56:58

    Do gościa, który pisze o zemście.

  • gość 2019-08-23 13:42:44

    Oj Ryszard co Ty narobiles ! Po co Ci to bylo ??????????????

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 16:34:15

    Oby w żłobku " pani" nie zamykaja dziecka w łazience za karę.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 17:13:37

    Oj Rysiu najpierw się myśli a potem działa

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 20:36:24

    Konkurencja? Jeśli z gminy (zpodatków) będą szły takie same pieniądze na żłobek publiczny co na niepubliczny to jest konkurencja. To tak samo jakby otworzyć restaurację gminną i sprzedawać obiady za pół ceny (dofinansowane z podatków) i dziwić się że lokalni przedsiębiorcy z gastronomi się buntują. Ktoś ma nikłą wiedzę o ekonomii

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 22:23:47

    Mati ale ty głupi

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 22:48:05

    A ile gmina dopłaca dotacji ze swojego budżetu do prywatnego żłobka i prywatnego przedszkola Ludewiczów ? Tu ekonomia się zgadza ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 07:22:07

    Te Ludki to na głowę dostali myślą że świat się kręci wkoło starego capa Ryśka, a kysz buraki :×

  • gość 2019-08-24 07:55:32

    Za 2-3 lata kandydatka na drugą synową będzie kończyła pedagogikę. Pierwsza już ma robotę w ZGM, to druga będzie miała w żłobku. I WSZYSTKO TO DLA PUBLICZNEGO DOBRA, NIE DLA PRYWATY, JAK U JAKIŚ TAM. A gość, który pisze powyżej co prawda nie skończył prawa, ale chyba chce się załapać do ministerstwa sprawiedliwości na hejtera.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 09:23:50

    A ty znowu bania dymi , koniec wakacji ???

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 09:55:42

    Wstrętne są te hejty. Opanuj się jeden z drugim. Gmina tak samo jak państwo w socjal ładuje i zero rozwoju. Zero przyszłości. Tylko szczucie i pogardą dla bliźniego. Władza to nie prawo to przywilej i mam nadzieję że wybory zmienią układ i w kraju i w Jastrowiu.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 11:13:35

    Zbyszek zapomniałeś o tabletkach? Coraz gorzej z Tobą

  • gość 2019-08-24 11:23:59

    Niedoszły prawnik, niespełniny menager, truteń od pszczół, kiepski prezes i bezradny nudzi się i wypisuje komentarze na swoim tradycyjnym poziomie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 11:46:45

    Co znaczy zero rozwoju ? Kolejna firma ? A kto w niej będzie pracował ?W Jastrowiy nie brakuje pracy tylko ludzi do pracy. Rozwój miasta to także złobki, przedszkola, szkoły i dbanie o niepełnosprawnych i seniorów. Jak ktoś tego nie rozumie , to jego problem.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 11:51:42

    Ty sobie Zbyniu długopis i ołówek kup do szkoły wracasz a i szelki do spodni też bo dzieci śmieją się z ciebie.

  • gość 2019-08-24 12:36:10

    Trutniowi wydaje się, że skoro tato pisząc, kilkanaście lat temu, obraźliwe komentarze (józef kopytko) awansował wysoko- to jemu też to się uda. Zacznij jak tato od rozlewania piwa i skupowania złomu. Poligon masz za płotem, a bar też jest wolny, bo nie ma frajera, który chciałby go wydzierżawić. Może awansujesz w ulu.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 12:55:59

    Zbyszek znów wariuje, no tak dzieci znowu będą się śmiały z małego nic nie znaczącego belferka.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 13:01:02

    Hehe zbyszkowi palma odbiła - no ale to tylko nic nie znaczący świrusek (nie groźny dla otoczenia)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 13:10:52

    Hehehehe pozdro Ojcze nasz od wychowanków z gimbazy. Szelki przydadzą się.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-24 23:02:28

    Czy żłobki są dla wnuków? Kto został dziadkiem niech komentuje, albo niech skomentuje młodsze pokolenie ..
    . Ha ha ha. Nie ma jak zrobić pod siebie żłobek.przecież to ewidentne.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 07:43:05

    Pod siebie to ty chyba narobiłaś sprawdź to bo pewnie śmierdzi na kilometr.

  • gość 2019-08-26 07:25:53

    dlaczego w sąsiednim Okonku sa dwa żłobki niepubliczne i zero opłat? Można? można. Nie trzeba robić żłobka miejskiego. Tylko dać ludziom wolną rękę i niech gmina ustali kwot dotacji tak jak w Okonku i będzie super. No, ale tyle lat nie było żłobka i nagle burmistrz się obudził. Propaganda i tyle.

  • gość 2019-08-26 07:27:25

    milion na adaptację na żłobek dla 20 dzieci? Matko jedyna. To ci dopiero gospodarz, nie ma co.

  • gość 2019-08-26 11:04:31

    Jak można pozyskać pieniądze z zewnątrz to trzeba brać, a prywatni właściciele zawsze będą utyskiwać. W Krajence , Lipce i Wałczu są gminne żłobki i ludzie sobie chwalą i funkcjonują też prywatne dlaczego nie może być w Jastrowiu konkurencji ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-26 19:34:49

    W którym miejscu w ośrodku zdrowia miał by być ten gminny żłobek?

  • gość 2019-08-26 20:35:15

    w windzie

  • gość 2019-08-27 20:26:21

    Na początku razem sztama z Rychem , teraz to obcy dla siebie ludzie. Rysiu duma nie pozwala ? Pamiętaj mszczą się słabi. Obyś nie przekroczył granicy. Przyjdzie na Was dzień, wasze porażki będą niespodzianką ?

  • gość 2019-08-28 08:35:56

    Żłobek to propaganda wykorzystująca słabość do dzieci. Koszt utrzymania dziecka w żłobku publicznym jest o około 30% wyższy niż w niepublicznym. Różnica jest tylko taka, że za pobyt w żłobku niepublicznym płaci rodzić dziecka, a w publicznym wszyscy nawet Ci co dzieci nie mają tylko, że za sprawą podatków lokalnych. Zróbcie referendum z pytaniem, czy zgadzasz się płacić systematycznie za pobyt cudzego dziecka w żłobku?

  • gość 2019-08-28 15:17:36

    Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Udowodnij skąd taka różnica ? propaganda to to ,że prywatni będą musieli obniżyć swoje opłaty i w konsekwencji mniej zarobią. Bo charytatywnie chyba nie działają ?

Dodajesz jako: |