:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Edukacja, Jastrowie protestuje! - zdjęcie, fotografia
08/04/2019 10:12

W gminie Jastrowie zawieszone są zajęcia w szkołach i przedszkolach

Dziś o 8:00 rozpoczął się strajk nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty. Iwona Magda, prezes miejscowego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego podaje, że w pięciu podległych jej placówkach (Przedszkole Samorządowe, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Sypniewie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy) do protestu przystąpiło 91 osób. 

Kilka dni temu Urząd Miejski w Jastrowiu zapowiedział, że na wypadek strajku nauczycieli gmina organizuje zajęcia dla dzieci, mimo to kilkoro z nich rodzice posłali dziś pod opiekę nauczycieli. - W Przedszkolu Samorządowym jest to siedmioro dzieci, w pozostałych placówkach dzieci nie było - ok. godz. 10:00 mówiła prezes Magda.

Łukasz Opłatek

Reklama

Jastrowie też protestuje! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 10:34:31

    Wszystkich wyrzucić, zostawic tylko dyplomowanych. A tamtych lekko zastąpić. Później na kolanach będą błagać nieroby.

  • gość 2019-04-08 10:37:19

    dokładnie. pozbyć się strajkujących, zostawić dyplomowanych

  • gość 2019-04-08 10:43:54

    Nieroby. Skandal.Niech idą na "kasę" do marketu. 18 godzin tygodniowo,rozgonić to towarzystwo.

  • gość 2019-04-08 10:49:24

    Skoro nauczyciele nie są tak ważni by dać im podwyżkę, to czym się przejmujecie. po co wam szkoły. Życzę powodzenia nauczyciele! Oby szybko się skończył ten strajk....

  • gość 2019-04-08 10:52:37

    Nieroby, pozwalniać ich wszystkich dyscyplinarnie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:09:04

    Wszędzie i na Facebooku głośno o strajku,nauczyciele dodają fotki z napisem strajk u coco niektórzy obrażają pracujących w biedronce czy przy lopacie....moje pytanie brzmi dlaczego nikt więcej ze nimi nie staje ? Dlatego że są przeciw A boja sie przez wzgląd na swoje dzieci wyrazić publicznie swojej opinii .Może jakby popracowali trochę w biedronce czy przy lopacie docenili by jak do dobrze mają ...za to my możemy robić 8 h ( oni 4 ) i JesZCE 4 godziny spędzać przy lekcjach z dziecmiu

  • gość 2019-04-08 11:14:32

    Wystarczy że każdy nauczyciel kupi dwie krowy i dostanie 2 x 500+ od Kaczyńskiego, przy okazji oczyszczą boisko szkolne podczas wypasu.

  • gość 2019-04-08 11:25:39

    Podobno ma przyjechać Witold Waszczykowski by w zastępstwie prowadzić nauczanie, jego specjalność to geografia, wreszcie wytłumaczy gdzie leży San Escobar. Przy egzaminach ma pomóc posłanka Krystyna Pawłowicz, problem w tym że ciągle żre więc może obświnić arkusze egzaminacyjne.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:27:27

    Chyba twoje 50 procent jest dyplomowanym

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:38:09

    Do wiadomości! Dyplomowani też strajkują!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:46:16

    Jak żyje się z 500+ tak można pisać i ma się czas na komentarze

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:47:26

    Powinni płacić za jakość Ich pracy, a nie tylko za to że są

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:58:06

    Za szóstkę 500 za 1 zero fajne porownanie do roboty tych co biorą 500+ młodzi nieroby

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:20:23

    Masakra widać czyje komentarze są naucZycieli ,rozumiem że dzielicie ludzi na was i na biorących 500 plus ,ja też biorę 500 plus i pracuje !!!! Halo ???? Nie każdy kto bierze 500 plus to bezrobotny .Pracuje 8 h dziennie i 3 spędzam przy lekcjach z dzieckiem ,STRAJKUJCIE SOBIE ALE NIE ROBCIE Z SIEBIE TAKICH OFIAR !!!

  • gość 2019-04-08 12:26:24

    Niech im dadzą tą podwyżkę ale niech wprowadzą im 8 godzinny system pracy bez zabierania niczego do domu 8 godzin w szkole 5 dni w tygodniu i poogarniaja wszystko z nawiązką a i jeszcze będą mieli czas na doszkalanie się.A w okresie wakacji i ferii rękawy zakasać i ogarniać teren wokół placówek, sprzątać , malować itp. Ja pracuje w sklepie ale jak nie ma klientów to myje okna, sprzątam itd. Więc podpisuje się pod podwyżka ale i system pracy im zmienić!!!!! Jutro by zakończyli STRAJK !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:31:36

    Ja nie bralem i nie biore ja musze pracowac a na co idzie 500 parodia

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:31:58

    Zabrać kartę nauczyciela, która grupa zawodowa ma takie przywileje. Bądź równo traktowani zgodnie z kodeksem pracy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:44:49

    Po to maja karte zeby z niej korzystac nie wszyscy maja wakacje a przedszkola pracuja i tez sa nauczecielami

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 14:29:53

    Co to znowu za karta nauczyciela ? Kurczę szłag mnie trafia ,4 h dziennie ,sorry 3... bo przerwy .Weekendy,święta i wakacje wolne ,wyjazdy na wycieczki ,spa i.t.p ,roczny urlop jakiś tam zdrowotny ...

  • Miro - niezalogowany 2019-04-08 14:29:54

    Ocho..."tęgie mózgi" hejterów spod budki z piwem uaktywniły paluszki na klawiaturach... Zdobądźcie właściwe wykształcenie, zatrudnijcie się w oświacie, przejdźcie kolejne stopnie awansu zawodowego a dopiero po tym wszystkim zacznijcie komentować sprawy o których macie w chwili obecnej mierne pojęcie... Pozdrawiam!

  • gość 2019-04-08 15:17:54

    Jak ci sie coś nie podoba to nie przyprowadzaj dziecka do przedszkola i sam je ucz w domu , tylko czego take zero może nauczyć, nieroby to wy jesteście bo się uczyć nie chciało. Nauczyciele dostana teraz podwyżki ,a Ty się gryż sam ze sobą HAHA

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:18:51

    Nie macie pojecia co piszecie bo pracijecie 8 godz u prywaciaza i tyle

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:19:40

    Nauczyciele pracują 45 min., nie godzinę. Takie coś, tylko idiota może napisać. Jak debilu nosisz na budowie 8 godzin cegły z placu na piętro, to też pracujesz 4 godziny, nie 8?. Przecież idąc po cegły nic nie robisz.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:21:05

    A 500 plus w kieszeni i tylko nazekac

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:32:01

    Zostan naiczycielem bedziesz mial lepij a nie komentowal

  • gość 2019-04-08 16:53:16

    Zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, strajk odbywa się w miejscu pracy. Nauczyciele, którzy jutro nie stawią się do szkoły i nie podpiszą listy, mogą zostać zwolnieni za niestawiennictwo w miejscu pracy.

  • gość 2019-04-08 16:54:08

    Zwolnij się z pracy w szkole, idź do Dino na kasę, będziesz też miała lepiej, przemądrzała nauczycielko.

  • Rodzic pracujacy - niezalogowany 2019-04-08 17:52:21

    Jakby system oświaty w związku z nauką się zmienił tj.mniej nauki i prac domowych do domu A więcej materiału przerobionego w szkole to my rodzice też w większości dalibysmy nasze poparcie. Zrozumcie że my po 8 h pracy zamiast coś zrobić w domu musimy siedzieć z naszymi pociechami przy lekcjach.Rozumiem że nie macie zawsze lekko ale my rodzice też jesteśmy ludźmi. Dlaczego my was mamy popierać skoro my od was tego nie mamy.Niech to idzie w obie strony .

  • Do rodzica pracującego - niezalogowany 2019-04-08 18:42:17

    A dla Tobie Twoi rodzice w odrabianiu lekcji nie pomagali?

  • Rodzic pracujacy - niezalogowany 2019-04-08 19:05:41

    Mało kiedy.Za moich czasów większość materiału robiliśmy w szkole .I nauczyciel potrafił lepiej wytłumaczyć wszystko.A teraz to się pozmienialo.Nie każdy jest bardzo dobrym uczniem że wszystkiego.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:22:57

    Do podstawówki chodziłem w latach 60/70 i zawsze miałem zadane coś do domu z każdego przedmiotu oprocz oczywiście wf-u. W technikum też. Zadania, rysowanie map itp. Zawsze to były 2 godziny, czasami nawet 5. Więc nie pitol.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:06:34

    Lekcje odrabialiśmy sami bo nauczyciel w szkole dobrze wytłumaczył a teraz to po szkole dzieci chodzą na korepetycje. Dlaczego??? skoro jest świetna kadra nauczycielska. Oczywiście są wyjątki, nauczyciele którzy pracują z pasją i potrafią wytłumaczyć ale oni nie są tak rozszczeniowi.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:14:19

    Niech dziecko słucha na lekcji co nauczyciel mówi a nie myśli ile ma polubień na Facebooku. Kurwa ręce opadają.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 21:02:26

    Dlaczego w takim razie drodzy nauczyciele praktycznie nikt Was nie popiera,nie widzę na facebooku żadnych słów poparcia od jak to nazywacie?lenie,nieroby ? My cala patologia społeczna pracująca w dino ,biedronce i przy lopacie ,nieroby żyjące z 500 plus ...piszesz do nas trzeba było się uczyć ,to żałosne ,aż brak mi słów ,trzeba było sobie inny zawód wybrać ...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 21:41:11

    Czytając te komentarze szczególnie te pisane przez nauczycieli ręce opadają!!! co wy 500+ nie bierzcie? Wszystkich macie za nierobów jak tak wam źle to zmienić pracę.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 21:41:54

    Czytając te komentarze szczególnie te pisane przez nauczycieli ręce opadają!!! co wy 500+ nie bierzcie? Wszystkich macie za nierobów jak tak wam źle to zmienić pracę.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 22:00:58

    Czytając komentarze zgadzam się że powinni płacić za jakość wykonywanej pracy i dzieci z rodzicami ich oceniać co nie którzy nic by nie dostali to by się nauczyli szanować tak dobrą pracę bo patologia nie samowita mało i mało najlepiej nic nie robić złodzieje

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 22:12:06

    Popieram nauczycieli. Moim zdaniem, każdy kto uczciwie pracuje powinien dostawać uczciwe wynagrodzenie. A nie rozdawnictwo 500 na prawo i lewo, krowy i świnie! Nauczyciele to niestety (stety) nie wyborcy PiS, wiec lekko nie będzie! Powodzenia!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 22:17:27

    Same gamonie z tych nauczycieli znajdzie się jeden na 100 który normalny jest i dzieci równo traktuje a nie daj Boże niech rodzic się odezwie za swoim dzieckiem to agresja od razu i oceny się obniża dziecku patologia cholerna pieniędzy się chce pytam się za co !!! To za lepsze szkolnictwo czy za dziećmi ani za jednym ani za drugim . Żeby strajkowali że zły plan nauczania ciężko dzieciom to ok ale im w czym ciężko że posiedzą i przypilnować nawet nie umieją dobrze dzieci nie mówiąc o przekazaniu wiedzy to rodzic odwala za nich robotę bo musi z dzieckiem siedzieć i tłumaczyć.dno dno i jeszcze raz dno

  • gość 2019-04-08 23:22:44

    Nie jestem nauczycielem, jestem przeciwko tępej i zacofanej podstawie programowej, w sumie mam to gdzieś bo zarabiam ze 3 razy więcej tyle czego oczekują, TYLKO ŻAL tych co piszą te KOMENTARZE. Czego oczekujecie dno to z Was jest drodzy rodzice, mieszkam tu i jakoś nie pamiętam żadnych z Was drodzy pracownicy biedronek i innych tam din, na konkursach recytatorskich czy kangurach, nie pamiętam nawet abyście gębę na polaku otwierali a teraz trza było się uczyć.. nie rozśmieszajcie mnie... chciałbym aby w takiej dziurze dzieciaki miały dostęp do nowych technologi nowinek technologicznych ale Wam rodzice powinni ograniczy dostęp do sieci, jak zamiast inwestować w dzieciaki i spędzać z nimi czas nawet na odrabianiu lekcji wolicie szczerzyc krzywe mołdy na fejsie instach czy innych periodykach. Do kogo macie pretensje o korepetycje jak często sami kuzwa nie rozumiecie nierzadko zadań pewnie od IV klasy sz.p. a co lepsi to pewnie od III. Korepetycje z języka?? tylko dla dzieciaków na plus. Chcecie aby za Was szkoła przedszkole wychowywały dzieci bo z 80% dzieciaków ma inne nazwiska,maja namieszane w głowach, szukaja poklasku bo rodzice zamiast o nich mysla mysla d.... Szanujcie ludzi lepiej wykształconych, bo nie rzadko mieli coś kosztem czegoś. Wiem ze poziom naszego społeczeństwa jest zajebiście niski sądząc po tych wyzej i jakich rajców wybieracie ale obódz sie wiaro i wyjdź z tej części ciała na 4 litery

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:11:55

    W Szkole podstawowej w Jastrowiu od poniedziałku do piątku. Pani nauczycielka która dojeżdża z Piły PKS - em. Nie jednokrotnie podwożona zresztą pod samą szkołę. Takie tam,, przywileje,,. Wchodzi do szkoły nawet 8:15. Pan Dyrektor w tym czasie na korytarzu szkolnym opiekuje się klasą, która na nią czeka. No bo to przecież tylko uczniowie, zaprotestują - nie. A jak lekcja przypada ostatnia, to cytuję słowa,, szybko, szybko bo spóźnię się na autobus. To ciekawe pytam więc. Ile trwa godzina lekcyjna tej Pani nauczycielki 45-15.

  • gość 2019-04-09 09:12:58

    Brawo!!!! w pełni popieram gościa 2019-04-08 23:22:44

  • Anna W - niezalogowany 2019-04-09 12:12:22

    Moja córka chodzi do szkoły podstawowej nr 2. Klasa III a, ma wspaniałą wychowawczynie. Lekcji do odrobienia w domu jest bardzo mało bywa że nic dzieci nie mają zadane. Nauczycielka bardzo dobra. Pamiętajmy, że relacje budują rodzice, nauczyciele i dzieci. Ogólnie nic złego na temat nauczycieli z tej szkoły nie mogę powiedzieć. Nauczyciele nie "walczą" tylko o wynagrodzenie.

  • Do Anna W - niezalogowany 2019-04-09 15:15:01

    Pani Aniu ale nikt tu nie wrzuca Wszystkich nauczycieli do jednego worka.Zgodze się że w tej szkole jest mała liczba nauczycieli z powołaniem i super podejściem do dzieci lecz to tylko nie liczna grupa.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:38:32

    Popieram. Niech walczą o swoje. Wszystkie brudy wylewamy na nich, mają nam dzieci wychować, zrobić z nich geniuszy, nie daj boże, żeby się poskarzyli na dziecko czy warunki pracy. Nikt nie pamięta o tym ,że prawie rok w rok muszą się zmierzyć z kolejną rewolucją wprowadzaną przez ministerstwo, dostosować do nowych praw i przepisów, dokształcić. Nigdy nie słyszałam nauczyciela obrażającego rodzica- w drugą stronę się nie hamujemy.

  • gość 2019-04-09 20:11:17

    Nie dziwię się tym, którzy tak negatywnie wypowiadają się o nauczycielach i szkolnictwie. Nie mieli lub mieli bardzo ograniczony kontakt z edukacją to i zrozumieć problem jest kłopot. Przyjmijcie proszę do wiadomości, że kiedy nauczyciele spędzali noce nad książkami część z Was strzelała sobie nawzajem gumką w majtkach uznając to za szczyt wyrafinowanej zabawy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:50:16

    Nie obrażajmy się wzajemnie. Nie tylko nauczyciele kończą studia i w czasie studiów spędzają czas ucząc się. Czy nauczyciel więcej na studiach musi uczyć się od lekarza? To nie jest licytacja. Szanujmy się i rozmawiamy. Pamiętajmy dzieci nas obserwują i naśladują.

  • gość 2019-04-10 09:22:07

    Pislamisci rozku....wia ten kraj do zera. Zawziety je...ny kaczor. Msci sie za brata ktorego po czesci sam wyslal na ta straszna podroz. Juz w Gruzji byl przyklad co ten czlowiek wyrabia. Wszystko bylo kwestia czasu. Teraz probuje podpalic kraj ten psychol. On juz niedlugo odejdzie ale bedziemy latami sprzatac po nich. Juz teraz widac, jak zamozni obywatele tego kraju wypowiadaja posluszenstwo panstwu i zabieraja kase i wyjezdzaja. Nauczyciele jestem z wami. Nie poddawajcie sie. To jest ten czas.

  • gość 2019-04-10 11:05:03

    WSZYSCY CI CO TAK PLUJĄ NA BELFRÓW TU I TERAZ ZA KILKA MIESIĘCY SWOJE POCIECHY ZAOPATRZĄ W WIĄZKI KWIATÓW I BEDĄ DZIĘKOWAĆ ZA NAUKĘ, NAWET SIĘ NIE :ZACZERWIENIĄ ZE WSTYDU!!JEST ROZWIĄZANIE? UCZCIE SWOJE POCIECHY SAMI, ZAPISUJCIE JE DO NIEPUBLICZNYCH PLACÓWEK, TAKIE 2 WIELKIE PODSTAWÓWKI W JASTROWIU MOMENTALNIE OPUSTOSZEJĄ JAK POPRZENOSICIE SWOICH MILUSIŃSKICH , NAUCZCIE SIE JEDNEGO!!!! , NAUCZYCIELE TEŻ MAJA PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA I GODNYCH ZAROBKÓW, PIS Z JEJ NACZELNIKIEM ZROBILI ROZPIERDUCHĘ W OŚWIACIE TERAZ ZBIERAJĄ OWOCE TEGO, WSZYSCY WIEDZIELI ŻE TO SIĘ W KOŃCU ZAWALI !! SZANOWNI RODZICE GDZIE WASZA "SOLIDARNOŚĆ""CI NAUCZYCIELE KTÓRZY PROWADZA STRAJK NIE BĘDĄ MIELI ZA TEN CZAS ZAPŁACONE.. ZROZUMCIE TO WRESZCIE ?? ZNACIE INNE METODY WALKI O PIENIĄDZE!!!ZNACIE INNE METODY WALKI O GODNOŚĆ?? NO WŁAŚNIE BO WY NIE MACIE CO ZE SWOIMI POCIECHAMI ZROBIĆ ??A JAK PRZYCHODZI 2 MIECHY WAKACJI TO CO Z WASZYMI POCIECHAMI??USYPIACIE JE?HIBERNUJECIE?NO TO TERAZPOTRAKTUJCIE TEN STRAJK JAK WCZEŚNIEJSZE WAKACJE. I ZACHOWAJCIE CHOĆ GRAM SOLIDARNOŚCI DLA CIĘŻKO PTRACUJĄCYCH NAUCZYCIELI WASZYCH DZIECI. WSZYSCY NAUCZYCIELE W KRAJU ŁĄCZCIE SIE , NIE DAJCIE SIĘ I NIE PODDAWAJCIE. TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI. PS. NIE JESTEM NAUCZYCIELEM ZAZNACZAM.

  • Nauczyciel - niezalogowany 2019-04-10 19:44:34

    Takie głosy dodają skrzydeł w tym trudnym dla wszystkich czasie! Dziękujemy za wsparcie!

  • Gość1 - niezalogowany 2019-04-11 08:48:19

    Popieram niech walczą o swoje! W końcu to oni nauczyli Was wszystkich pisać i czytać. Najłatwiej nazwać kogoś nierobem.... To co widzicie i nazywacie pracą nauczycieli to tylko wierzchołek góry lodowej. Nikt kto choć jednego dnia nie przepracował w szkole nie powinien się wypowiadać....

  • Jastrowianka - niezalogowany 2019-04-11 08:57:25

    18 godzin? Dlaczego nikt nie doliczy czasu, który spędzamy na radach, zebraniach, wywiadówkach, wyjazdach, wycieczkach? Sprawdziany, które piszą Wasze dzieci, też ktoś musi ułożyć i potem sprawdzić- uwaga w swoim własnym czasie wolnym. Już dawno wyliczono, że nauczyciele pracują dużo ponad 40 godzin tygodniowo, ale tego ogromu pracy nie widać. W Jastrowiu jest wielu nauczycieli z pasją, niestety czasy siłaczek już minęły, a za swoją pasję nie zapłacimy w sklepie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:56:46

    Wczoraj spotkałam swojego ucznia z babcią. No Pani miała nie tega minę. Co.. czyżby wnusio dal babci popalić? A my z nim spędzamy całe tygodnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 10:17:09

    Wszyscy specjaliści od nauczania.... to zapraszam do szkoły.

Dodajesz jako: |