:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
Administracja, Jastrowie zdobyło milion samopomocy - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 06/08/2019 07:00

Są pieniądze na utworzenie i wyposażenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie. Pierwszego takiego obiektu w powiecie.

15 lipca stosowną umowę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisał burmistrz Piotr Wojtiuk. Dwa dni później pieniądze te do budżetu miasta wprowadzili radni Rady Miejskiej w Jastrowiu. Na wspomniany milion złotych składają się 900 tys. zł na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy i 100 tys. zł na jego wyposażenie.

Placówka mieścić się będzie w nowym budynku, który powstał w Sypniewie. Opiekę w nim znaleźć ma dwadzieścia osób. Domem tym kierować będzie Jolanta Frankowska, która wygrała konkurs na to stanowisko. W opublikowanej niedawno na naszych łamach rozmowie liczyła ona, że ŚDS funkcjonować zacznie w najbliższym czasie, teraz jej słowa potwierdza burmistrz.

– Mam nadzieję, że uda się go otworzyć w sierpniu. Pani kierownik rejestruje dokumenty, jest ogłoszony nabór na główną księgową (na część etatu), będziemy zatrudniać część pracowników – Piotr Wojtiuk zapowiedział też zakupy sprzętowe. Samorządowcy nie zamierzają tu oszczędzać. Jeśli dotacja nie wystarczy, to dołożą pieniędzy z budżetu gminy. Mają na ten cel rezerwę.

– Zastanawiamy się, czy w większym standardzie zrobić pracownię terapeutyczną – 17 lipca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Jastrowiu, mówił włodarz gminy.

Skoro mowa o pieniądzach, to warto zaznaczyć, że obecna dotacja na dom samopomocy jest kolejną, po którą sięgnęło Jastrowie. Poprzednie miasto zwracało, gdyż nie było w stanie wykonać na czas niezbędnych inwestycji. Paradoksalnie ta zwłoka wyszła mu na dobre. Pierwszy projekt zakładał dofinansowanie w wysokości 750 tys. zł, teraz do kasy miasta wpłynął okrągły milion. A to nie koniec.

– Musimy jeszcze zgłosić budynek do odbioru, by dostać pieniądze na bieżące funkcjonowanie – stwierdzi P. Wojtiuk.

On też zapowiedział, że być może za jakiś czas z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy w Sypniewie korzystać będą mogły także osoby nie będące jego podopiecznymi. Miał na myśli np. usługi fizjoterapeuty.

Łukasz Opłatek, fot. P. Wojtiuk

Reklama

Jastrowie zdobyło milion zł. Na dom samopomocy komentarze opinie

  • Pilot - niezalogowany 2019-08-06 08:28:28

    Co za problem.Kuchciński odwołał jeden lot...i mamy milionik:)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 09:00:28

    Lepiej drogę do sypniewa zróbcie nowa

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 09:22:34

    Koniec krecenia lodow z vatem i grabiezy majatku i jak widac starczy na dom samopomocy i wiele innych rzeczy rowniez na czeste loty drugiej osoby w kraju..Wystarczy nie krasc :-)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 10:00:39

    Teraz wyjdzie ,kto tam będzie pracował. Ale jasna sprawa że ludzie z obózu burmkstrza. Bede się przyglądał tym nowym pracownikom

  • gość 2019-08-06 11:29:45

    Do tego pisowca od lodów i VAT- u ! Czy uważasz , że kilkudziesięciokrotne wożenie państwowym samolotem specjalnym rodzinki pisowca , to nie złodziejstwo ! Puknij się w ten swój pusty , zakuty łeb ! Co wy żrecie , że tak głupio gadacie ! ŻEBY USPRAWIEDLIWIAĆ ZŁODZIEJA , TO DOPIERO TRZEBA MIEĆ TUPET !

  • gość 2019-08-06 11:40:13

    A może by tak przenieść siedzibę Urzędu do Sypniewa ! Założę się , że obecna Rada nie kiwnęła by palcem ! Dlaczego tego obiektu nie postawiono w Jastrowiu ! iLE KASY pójdzie na dowóz , dojazdy ! Kuracjuszy 22 , a obsługi ? Kto i skąd będą ci chorzy ! Bardziej logiczne byłoby utworzenie w Jastrowiu stałego Domu Spokojnej Starości !

  • gość 2019-08-06 12:03:13

    pan Tomek mąż pani Joli i człowiek pana Piotra będzie woził wszystkich do pani Joli żony pana Tomka i kolejnego człowieka pana Piotra :) Co za paranoja masakra co tu się dzieje!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 12:15:11

    Jako podopieczny ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 12:21:08

    Dlaczego nie w Jastrowiu ? A dlatego, że Jastrowie ma WTZ w nowym budynku przy ul. Kolejowej , który zaspakaja potrzeby uczestników z miasta a Środowiskowy dom będzie dla uczestników z terenu wiejskiego gminy. Trudne do zrozumienia ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 13:54:22

    Ble ble ble...Byle jaki dyrektor a tych sa dziesiatki tysiecy woza swoimi insygniami swoje rodziny i co z tego ze to prywatne firmy?Jak i tak kosztem tych na dole.Tutaj mamy do czynienia z druga osoba w kraju DRUGA!!!Reprezentujaca kraj a nie solectwo.Ja osobiscie daje przyzwolenie na takie praktyki bo Polska to potezny kraj prawie 40mln ludzi i jak dla mnie niech jego reprezentacja plywa w luksusach.Spojrz na oswiadczenie majatkowe P.Kuchcin. W samym Zlotowie masz dziesiatki bogatszych osob nie wspominajac ze w co drugiej wiosce tye jaki Bauer ma wiecej majatku....No a poza tym i tak Pis wygra wybory wiec dmuchanie przez lewackie medie tej "poteznej afery" nic nie pomoze.Dobrze rzada niech poleca te kilka razy do roku z rodzina.Po co te nerwy?Sie nakreciles przez te tvny .Buzka

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 15:54:45

    Na dom w tak krótkim czasie pieniądze się szybko znalazły ale drogi dojazdowe do Sypniewa to może lepiej zamknąć by nikt krzywdy sobie nie zrobił, kupić samolot i po problemie. Żenada i syf w naszej gminie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 16:35:25

    Dlaczego piszesz żle o gminie ? Gmina to ludzie, również tacy malkontenci jak ty, wiecznie narzekajacy na wszystko. Doskonale wiesz , że drogu dojazdowe są powiatu i od wielu lat gmina stara się o to , żeby zostały wyremontowane. Te starania już wkrótce przyniosą niespodziewany dla wielu malkontentów efekt. I zobaczymy co wtedy napiszesz ? Pewnie nic.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 17:23:22

    Słusznie napisałeś, stara się i nic poza tym, zobacz jak wygląda droga do Nadarzyc, tam nie idzie jechać, nikt z ty nic nie robi bo po co, kilka lat temu ktoś nawet drzewa ponumerowal, pewnie nie za darmo, już nawet farby nie widać. wkrótce zlot w Borne Sulinowo. Brak słów na to wszystko. Zobacz jak wygląda gmina Szczecinek, nowe drogi, ścieżki, chodniki a to tak blisko. Wolę jechać do Szczecinka niż do Jastrowia

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 17:45:14

    Brawo oby więcej takich inicjatyw w całym powiecie..

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 18:45:17

    Drogi to podstawa... Jeszcze z dwa lata i ciezarowki z dino rozjezdza... Juz powoli widać.... Fotoradar na wylocie z jastrowia na zlotow.... Nikt nie widzi tam ograniczenia do 50....kazdy leci po 80 lub i więcej.... A policja gdzie???? Pewnie jak ktoś zginie to dopiero zacznie się myślenie.... Bo taka mentalność... Polak madry po szkodzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 19:15:56

    Były fotoradary to wszyscy psioczyli no i PO zlikwidowało.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 19:19:30

    Ponarzekać jeszcze trochę może wam ulży, no dawać jeszcze trochę, takie to polskie, swojskie, jastrowskie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 20:10:10

    Niektórzy zrobią wielkie oczy bo chodzą pozytywne pogłoski o drodze Brzeźnica- Sypniewo.

  • gość 2019-08-06 20:48:38

    O CZYM WY TU GADACIE , OBRAŻACIE SIĘ NAWZAJEM , JEDEN PRÓBUJE DRUGIEMU UDOWODNIĆ , ŻE JEST GŁUPSZY ! A cAŁY PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE WŁADZE ORAZ RADNI , TO GRUPA , KTÓRA W PEWNYM MOMENCIE STAJE SIĘ SZCZELNIE ZAMKNIĘTĄ ODERWANĄ OD RZECZYWISTOŚCI ! Skąd przysłowiowy ,, kowalski,, może dowiedzieć się na temat np. jakie plany inwestycyjne, jakie większe remonty , przedsięwzięcia są zapisane w budżecie Miasta i Gminy ! Dlaczego jest to owiane tajemnicą !? Ktoś , chyba bliższy Władzy zamieścił w jednym z komentarzy jedną z takich tajemnic odnośnie jednej z dróg ,, aż się zdziwią malkontenci jakie będą efekty rozmów ,, , a cóż to za tajemnice ? Czy w
    ogóle wśród Radnych jest jeszcze jakaś opozycja , czy wszyscy myślą tak jak Władza ! A czy w czasie sesji obywatel może zabrać głos , wysunąć postulat, swój wniosek !?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 22:06:07

    A ty się mistrzu z choinki urwałeś ? Umiesz klepać w klawiaturkę to sprawdź w BIP budżet i inwestycje. Łomatko ale as !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 22:07:49

    Tak my ze wsi to ciemno gród nic nie wiemy i nic nam się nie należy, zaorac i po kłopocie, postawić jeszcze ze dwa domy jak w Sypniewie za kupę kasy i gitara a do miasta bryczką. Radni bezradni a Burmistrz niby się stara a Starostwo nie wie jaki drogi na. I kółko się zamyka od x lat

  • Gość - niezalogowany 2019-08-06 23:52:57

    A gdzie hajs za rozbiórkę :D 900 tysięcy buahahahahahhaahha :D burmistrz wymiata ...

  • Gość zły - niezalogowany 2019-08-07 07:12:55

    Szkoda słów co się dzieje w jastrowiu. Rządzić wszyscy rządzą buziami ale do roboty niema nikogo biorą pieniądze za nic. Tak jest ze strażą miejska.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 08:48:57

    Ile by było kasy jakby widmo straż miejską zlikwidowano jak jej wogole nie widać a już nie wspomnę że nic nie robi. Zastanówcie się co do tej jednostki wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 08:51:04

    Zlikwidować nierobstwo w jastrowiu.... Na pierwszym miejscu straż miejską co nic nie robi i bierze darmowe pieniądze to pracy uczciwej.

  • gość 2019-08-07 11:49:31

    Jestem tego samego zdania. Straż miejska u nas nie funkcjonuje. A może ktoś wie ile kosztuje nas rocznie utrzymanie ?

  • gość 2019-08-07 12:16:15

    Straż miejska to kosztowna zabawka burmistrza j jego radnych nic nie robią tylko kasę biorą.Zlikwidować tych nierobów.Droga do Nadarzyc to tragedia.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 14:24:53

    Zgodzę się ztym komentarzem

  • gość 2019-08-07 15:05:06

    Wypowiedzi tragedia, kompletny obraz poziomu tego społeczeństwa.

  • gość 2019-08-07 15:35:22

    Pofatygowałem się jak radził mi ten ,,łomatko,, od ,,klepania w klawiaturę ! Dane pokazane w BIP , to ciemna magia , zero ! Zobacz jak wyglądają dane dotyczące budżetu innych miejscowości i nie doradzaj jak byś z choinki się urwał ! Jeśli chodzi o Straż Miejską , to tylko i wyłącznie natychmiastowa likwidacja ! Jeśli ktokolwiek miał w ostatnich czasach styczność z tą instytucją nie powinien mieć wątpliwości o co chodzi !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 16:09:35

    Wstyd tylko narzekanie i marudzenie. Ludzie ogarnijcie się trochę !

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 19:09:57

    Ty się ogarnij co piszesz. Precz z nierobami

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 21:37:13

    Oco chodzi o ten tramwaj co nie chodzi

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 21:39:54

    Przyjdziesz na odróbkę kary do Sm to zmienisz zdanie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-07 21:52:19

    Weź się za robotę madralo i nie strasz SM. Pierw ona niech wezmnie się za solidną i uczciwą pracę

  • Gość - niezalogowany 2019-08-08 19:52:38

    "Pierw " naucz się poprawnie pisać po polsku

  • gość 2019-08-08 20:04:12

    To dzięki pod rządami PIS,że dostało Jastrowie milion złotych.Gdyby dziś rządziła bojówka antypolska PO-PSL,to by okradli Gminę Jastrowie.Mieszkańcy Jastrowia,uważajcie na tą mafię postkomunistyczną z PO-PSL,oni by chcieli okraść mieszkańców,aby mafii lepiej się żyło.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-08 20:21:03

    Siedzi mądra przed komputerem i uczy się polskiego do roboty a nie się mądrzyc. Zlikwidować straż miejską.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 13:13:58