:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C lekkie zachmurzenie

"Jesienny Stół Krajeński"

W niedzielne popołudnie przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi z terenu powiatu złotowskiego spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce

Zjazd lokalnych działaczy zorganizowała Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska.
Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawiciele Stowarzyszeń zasiedli przy bogatym jesiennym stole krajeńskim. Do Tarnówki zjechali reprezentanci: Sołectwa Węgorzewo, Krzywa Wieś, KGW Tarnówka, Radawnica, Nowa Święta, Święta, Zakrzewo, Głomsk, Osowiec, Krajenka, Klukowo, Płytnica, Głubczyn, Śmiardowo, Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręconych Kobiet-Lipka,Stowarzyszenia Rozwoju Piecewa i Okolic " PIECEWO- NASZA WIEŚ", Stowarzyszenie "Odnowy Tarnowiec- SILNI RAZEM", Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Plecemin, Łąkowskie Stowarzyszenie Razem, Katarynki z Osówki, Krajniacy Wielki Buczek.
W uroczystościach wziął udział Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szopiński, Wójt Gminy Jacek Mościcki, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Nowosielski.
Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska planuje wydać książkę kucharską z najsmaczniejszymi potrawami Kół Gospodyń Wiejskich. Wśród przygotowanych potraw były: pierogi z mięsem i gąskami, łazanki w sosie kurkowym, bigos z pieczarek, zupa Antop, kaczka z jabłkami, Legumina cytrynowa, pulpeciki rybne, likier jajeczny, pierogi z mięsem i grzybami, zupa myśliwska, miruna w pierzynce, gołąbki z tartymi ziemniakami, kurczak nadziewany wątróbką, biszkopt z masą budyniową truskawkową, sałatka z grzybami w pomidorach, zupa dyniowa Iwonki, ryba w sosie pomidorowym.
W trakcie imprezy odbyła się prezentacja potraw oraz degustacja. Koncert zespołu Tarnowianie zainspirował wspólne śpiewanie.

Info i foto: LGD Krajna


"Jesienny Stół Krajeński" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się