Kiedy najlepiej wymienić wycieraczki w samochodzie?

Trudno w to uwierzyć, ale wycieraczki samochodowe to jedne z najczęściej oraz najciężej pracujących, a przy tym najszybciej zużywających się elementów w każdym aucie. To od nich zależy dobra widoczność podczas jazdy, szczególnie podczas opadów deszczu lub śniegu, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy więc należy wymienić wycieraczki w samochodzie na nowe, aby mogły one w pełni spełniać swoją funkcję?

Bez sprawnie działających wycieraczek ani rusz

Bez wątpienia, to wycieraczki, jako jedyne, są wstanie zapewnić nam odpowiednią widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Bez nich bezpieczna podróż samochodem podczas intensywnych opadów deszczu czy też śniegu byłaby praktycznie niemożliwa. Prawidłowo działające wycieraczki samochodowe powinny przede wszystkim wydajnie oraz bezgłośnie czyścić przednią szybę z wszelkich zanieczyszczeń oraz dostającej się na nią wody. Niestety, jak wynika ze statystyk, blisko 70 proc. samochodów poddanych obowiązkowemu przeglądowi technicznemu posiada zdiagnozowaną większą lub mniejszą usterkę wycieraczek.

Należy pamiętać, że wycieraczki samochodowe dość szybko się zużywają. Wymiany tych elementów powinno się dokonywać co najmniej raz w roku, wybierając odpowiedni rodzaj wycieraczek spośród tych dostępnych na rynku motoryzacyjny – przekonuje doradca w sklepie z wycieraczkami samochodowymi iParts.pl. Pamiętajmy, że regularna wymiana wycieraczek zapewni komfortową oraz bezpieczną jazdę w każdych warunkach atmosferycznych.

Korozja

Najczęściej zużyte pióra wycieraczek pozostawiają na szybie samochodowej smugi oraz nieodpowiednio oczyszczone miejsca, a także zbyt głośno oraz nierówno pracują. W takich sytuacjach jedynym rozsądnym wyjściem jest dokonanie wymiany zużytych elementów na nowe. Często również, szczególnie w przypadku wycieraczek starszego typu wyposażonych w metalowy stelaż, przyczyną ich nieprawidłowej pracy jest korozja. Wówczas warto wymienić wycieraczki na nowszy model, jak np. na wycieraczki wyposażone w stelaż wykonany z gumy lub z tworzywa sztucznego.

Pamiętajmy o wycieraczkach!

Zakup wycieraczek nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym. Ich koszt mieści się w granicach 40 złotych, jednak nieodpowiednia eksploatacja wycieraczek może znacznie tą kwotę zwiększyć. Najczęściej do uszkodzenia wycieraczek dochodzi w zimie, kiedy to przymarzają one do szyby. Wówczas nie należy ich nigdy odrywać na siłę od szyby ani też używać wycieraczek jako narzędzia do pozbycia się szronu z szyby. Do tego powinna służyć skrobaczka, którą na stanie powinien posiadać każdy kierowca. Na szybkie zużycie się wycieraczek może mieć wpływ także nieodpowiedniej jakości płyn do spryskiwaczy. Według ekspertów wymiana piór wycieraczek powinna mieć miejsce co najmniej raz w roku, najlepiej przed zimą lub tuż po niej.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu