:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
Wypadki drogowe, Kierowcy uważajcie rowerzystów - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 31/05/2019 15:57

Na drogach Naszego powiatu możemy zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Niestety, odnotowujemy także zdarzenia drogowe z udziałem kierujących jednośladami. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, na szczęście skutki nie były, aż tak poważne nikt bowiem nie stracił zdrowia lub życia. Do zdarzenia około godz 20:40 w Złotowie. Policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji rowerzysty i samochodu osobowego w Złotowie na ul. Kościelnej. Na miejscu okazało się, że 22-letnia kobieta poruszająca się samochodem osobowym osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą dla rowerów 80-letniemu cykliście, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia się pojazdów.

Rowerzysta na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała i zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie, a kierującą samochodem osobowym ukarano 500 zł mandatem i 6 punktami karnymi.

Korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu, pieszego, kierującego wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Jedną z nich jest widoczność na drodze. Z pewnością kamizelka odblaskowa i sprawne światła roweru spowodują, że kierowcy zawczasu dostrzegą rowerzystę. Natomiast noszenie kasku jest najskuteczniejszym sposobem łagodzenia urazów głowy wynikających zarówno z wypadków rowerowych, jak i motocyklowych. Zadbajmy też o należyty stan techniczny roweru – hamulce, światła, sygnał dźwiękowy.

Apelujemy do kierowców samochodów o ostrożność. Apelujemy o ostrożność do pieszych i rowerzystów. Rozsądek i rozwaga mogą uratować komuś zdrowie i życie. Przypominamy, że rowerzysta jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Przy okazji, przypominamy rowerzystom o prawidłowym oznakowaniu i oświetleniu swoich jednośladów.

Do rowerzystów mamy jeszcze jeden apel - gdy jest tylko przejście dla pieszych, zsiadajcie z rowerów i przeprowadzajcie je na drugą stronę, nie przejeżdżajcie przez przejście, bo jest to, przypominamy, niezgodne z przepisami.

 

KPP Złotów

Reklama

Kierowcy, uważajcie na rowerzystów komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:17:36

    Niestety w naszym mieście,da się zauważyć, że rowerzyści często jadą i nie patrzą czy mogą wjechać na jezdnię tylko pędzą jak szaleni zarówno młodsi jak i starsi. A nie chodzi przecież o "wyścigi" tylko o bezpieczeństwo. Nie mówię,że kierowcy nie mają winy, bo przecież jakby jeździli wolniej to nic by się nie stało. Dobrze,że jest tylu fanów rowerów,Ale też muszą pamiętać o pewnych zasadach bo wjeżdżać przed jadący samochód nie jest dobrym pomysłem.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:31:59

    Ale piesi też nie lepsi, wchodzą na pasy i nie patrzą czy jedzie samochód czy nie. Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:50:35

    Często rowerzyści nie patrzą czy coś jedzie. Potrafią wjechać przed maskę samochodu.Nikt z tym nie robi porządku.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:54:08

    Wczoraj koło ekonoma/ postoju taksowek tez mi wjechaly 3 dziewczyny na pasy, bez wczesniejszego poinformowania reka o zamiarze wjazdu na przejazd dla rowerow, pomijając juz fakt ze nawet nie byly laskawe spojrzec czy nadjezdza jakis pojazd. Na szczescie jechałem wolno i mialem czas na reakcje. Nie pozdrawiam tych dziewczyn

  • gość 2019-05-31 17:05:08

    Mieszkam w Holandii, co zauważyłem i sam praktykuje samochody praktycznie zawsze ustępują pierwszeństwa rowerzystą i pieszym a co mi się niesamowicie podoba to to że holender/holenderka zawsze ci za to podziękują, przez to z miłą chęcią zawsze przepuszczam pieszych i rowerzystów

  • gość 2019-05-31 17:29:15

    W Złotowie, ale nie tylko nie brak ryzykantów wsród rowerzystów , pieszych jak i zmotoryzowanych bandziorów !! Zastanawiam się , dlaczego babsko bez żadnego zastanowienia wpada na jezdnię z telefonem przy uchu i tylko to dla niej jest ważne, grupa gówniarzy z całym impetem wpada na jezdnię rowerami tuż przed jadący / dość szybko / samochód !? Takich zdarzeń jest codziennie mnustwo ! Gdzie służby miejskie , gdzie policja ! Każdy , kto ma gdzieś logikę i przepisy musi mieć świadomość straty chociażby 100 zł! Winę ponoszą tak użytkownicy dróg jak i ci, którzy powołani zostali do pilnowania przestrzegania prawa ! Inaczej nic z tego nie będzie !! BĘDĄ RANNI , BĘDĄ TRUPY !!!!! będzie rozpacz, będą pierdle !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 17:46:57

    Nie do wiary. Założony próg i już kolizja.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 17:49:51

    Przy wyjeździe z ulicy Mokrej na Wojska polskiego też są mistrzowie jazdy rowerem, zamiast jechać sciezką dla rowerów po przeciwnej stronie ulicy jadą chodnikiem, i jeszcze ryja drą, że samochód wyjeżdżający w dodatku pod gorkę nie ustępuje im pierwszeństwa, szkoda gadać

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 18:19:24

    Kupić rejestrator ruchu i po sprawie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 19:09:19

    Rowerzyści święte krowy

  • gość 2019-05-31 20:12:48

    policjant+sowity mandat kto przechodzi lub przejezdza przez pasy z telefonem przy uchu lub w sluchawkach i po problemie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 20:38:18

    W dupie mam rowerzystow. Ja mam uwazac a oni co? Zero przeglądu roweru jego stanu technicznego. Zero oc ac. Walnie mi rowerem w auto i wez go podowaj do sadu o zwrot kosztów.
    Jade od biedronki w strone wyjazdu na szpitalna. Tam jest przejście a rowerzyści przezjezdzaja jak szaleni przez pasy. Juz jeden raz prawie orla wyrznol hamujac deba przed autem. My mamy uwazac a oni święte krowy. Mnie chroni airbagi blacha pasy bezpieczeństwa i rozne systemy. A jego nic nue chroni on nawet nie mysli tylko pedaluje

  • gość 2019-05-31 21:02:51

    Piesi i rowerzyści nie mogą przyjąć do wiadomości,że Złotów to miasto lecz oni jakby to była wieś tylko dla nich.
    Policji drogowej w ogóle nie ma na ulicach z bloczkiem mandatów.
    To wina policji.

  • gość 2019-05-31 22:37:17

    17 Kwietnia 2019 roku firma odmalowywać znaki poziome na drogach naszego miasta domalowała do przejść dla pieszych przejazdy rowerowe. Kilka z nich pojawiło się na ulicy Szpitalnej. Do dnia dzisiejszego władze miasta nie zmieniły oznakowania pionowego i zamiast znaku D- 6B Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów nadal jest znak D- 6 Przejście dla pieszych. Już sam policja powinna zwrócić uwagę władzom miasta o złym oznakowaniu. Ale każdy ma w D.U.P.I.E czyjeś życie i zdrowie. A jak coś się stanie to ukarają kierowcę auta bo jego łatwo namierzyć . Przecież ma tablicę rejestracyjna. Sam jeżdżą dużo również rowerem. I takich kwiatków z oznakowaniem jest więcej w Złotowie. I każdy ma pierwszeństwo bo co innego widzi rowerzysta, a co innego kierowca auta.

  • Supergość - niezalogowany 2019-06-01 10:11:48

    Policja nie karze rowerzystów, z telefonem przy uchu w czasie jazdy, a nawet piszących sms-a. Ostatnio jadę na wąskiej ścieżce, a z przeciwka sunie rower. Na rowerze młodziak zerkający na ekran telefonu. Zyebalem gmoja jak należało.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 18:01:01

    Złotów to nie Holandia!!! A gdzie jest policja tyle zgłoszeń maja a znów wola na komendzie siedzieć... Ale też z tym mandatem przesadzili 500zl za takie śmieszne zdarzenie wystarczyło by 250zl!

Dodajesz jako: |