:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Drogi i komunikacja, Kolejne rondo mieście - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 05/06/2019 10:00

Ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Nieznanego Żołnierza

Co jakiś czas mają tutaj miejsce wypadki i kolizje. Stąd padła propozycja, aby i na tym skrzyżowaniu powstało rondo. W budżecie na ten rok zaplanowano 35 tys. zł na opracowanie dokumentacji budowy parkingów przy ul. Boh. Westerplatte 20, a wraz z tym dokumentacja ma uwzględniać przebudowę skrzyżowania ulic Bohaterów Westerplatte i Nieznanego Żołnierza w taki sposób, aby zlokalizować tutaj właśnie skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Jak wyjaśniono nam w magistracie, wstępna analiza wykazała techniczną możliwość zaprojektowania ronda w tym miejscu miasta. Jego wielkość będzie przedmiotem pracy projektanta. Przy skrzyżowaniu, w celu poprawienia widoczności, regularnie przycinane są krzewy, rozważano postawienie lustra, ale możliwe, że rezygnacja z obecnego skrzyżowania na rzecz takiego o okrężnym ruchu, będzie najlepszym rozwiązaniem.

– Jest na to techniczna możliwość – mówił radnym podczas jednego z niedawnych posiedzeń komisji stałych rady burmistrz Adam Pulit. Już dzisiaj można powiedzieć, że będzie to jedno z mniejszych rond w mieście, co wynika oczywiście z ograniczonych możliwości przestrzennych. Stąd opracowanie dokumentacji ma być kompleksowe, uwzględniać będzie nie tylko powstanie wspomnianych miejsc parkingowych, ale również taką formę rozwiązania bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.

Obecnie trudno mówić o kosztach inwestycji. Kosztorys inwestorski wyliczony zostanie po opracowaniu wspomnianej dokumentacji projektowej.

Piotr Steffen, fot. K. Potapowicz

Reklama

Kolejne rondo w mieście komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 11:38:27

    Taniej byloby wyslac na ponowny egzamin co niektorych kierowcow...szczegolnie tych bez pokory co mimo spowodowania kolizji czuja sie niewinni.Pamietam to wiadro pomyj wylane na kierowce auta ktory jechal prawidlowo.Bo za szybko,bo drzewo,bo slonce,bo widocznosc itd.Wszyscy winni oprocz nieomylnego kierowcy vectry...A wystarczy sie zatrzymac i tak jak w przedszkolu raz w lewo raz w prawo i jeszcze raz w lewo!Proste!Sam kiedys spowodowalem kolizje i zwyczajnie przyznalem sie do bledu a nie zwalalem na ciasny uwierajacy bucik

  • gość 2019-06-05 12:17:33

    Drogi Panie "Gość - niezalogowany 2019-06-05 11:38:27", nie ma Pan racji. Mieszkam tam i kilkanaście razy dziennie przekraczam to skrzyżowanie - jest niebezpieczne, kiepska widoczność. Rondo będzie dobrym rozwiązaniem. Nie wszyscy kierowcy są takimi geniuszami za kierownicą jak Pan. Pozdrawiam!

  • gość 2019-06-05 12:26:11

    Zgadzam się rondo to najlepsze rozwiązanie .

  • gość 2019-06-05 12:39:00

    Nareszcie mądra decyzja !

  • kierowca - niezalogowany 2019-06-05 12:41:06

    Osobiście uważam, że prawo jazdy powinno być wydawane czasowo - np na 5 lat i później ponowny egzamin i ponowne zdawanie testów, aby móc kolejne 5 lat jeździć. Większość "starych kierowców" ma takie złe nawyki, że dawno powinni mieć zabrane prawko bo stanowią zagrożenie na drogach. A nowi po pierwszych egzaminach, to prawko na rok.

  • gość 2019-06-05 13:33:14

    Rondo, super pomysł.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 14:31:51

    Jakoś też tam mieszkam prawie że przy tym skrzyżowaniu i przez ok 10 lat jak mam prawo jazdy to nigdy nie miałem tam żadnego problemu żeby wyjechać no tylko trzeba trochę potrafić jeździć i nic poza tym

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 14:43:31

    Kiepska widocznosc nie usprawiedliwia marnotrawienia pieniedzy..Zasada patrzymy w lewo nastepnie w prawo i kolejny raz w lewo naprade dziala prosze mi wierzyc...Zrobmy jeszcze kilka innych rond np.gancarska/Mickiewicza,,Moniuszki/NieznanegoZolnieza,Reymonta/mickiewicza,wioslarska/partyzantow,grochowskiego/westerplate ,powstancow kolo oczyszczalni i wiele innych miejsc tez ma slaba widocznosc.Po to sie uczy na prawo jazdy aby potrafic zachowac sie w roznych sytuacjach.A upewnienie sie na drodze podporzadkowanej czy nikt nie nadjezdza ...No ale lepiej na pałe jechac byle rondo bylo.Jak pisalem kiedys sam spowodowalem kolizje bo nie ustapilem i zle sie rozgladalem.Mandat i rozbite auto nauczy lepiej sie rozgladac.Byla nauczka jest wieksza rozwaga.W ciagu roku dnia przejezdza tam bez problemu okolo 150tys aut a dla kilku balwanow budujmy rondo!!Brawo!!!

  • kierowca - niezalogowany 2019-06-05 15:16:27

    te choinki wyciac i by nie było problemu i samochody na parkingu też utrudniają wiocznosc

  • Gość2 - niezalogowany 2019-06-05 17:28:50

    Skręcić z Westerplatte w prawo, w kierunku cpn to makabra. Zaliczenie krawężnika pewne.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 18:20:09

    Wyciąć drzewo, zlikwidować dwa miejsca parkingowe i po temacie. Po co od razu budować rondo???

  • gość 2019-06-05 21:28:57

    Panie redaktorku lustro jest tam od lat. Ale wielu nie umie z niego korzystać. Tak samo jak nie umieją zasad pierwszeństwa dla pojazdu nadjeżdżającego z prawej strony. Takie rozwiązania są na osiedlu przy Hali Targowej czy na osiedlach za rzeką ale wszyscy gnają bo droga jak jest prosto to z pierwszeństwem. A tu zonk.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 22:54:20

    Jak ktos wygrał prawo jazdy na loterii to nigdzie nie będzie potrafił jeździć nawet na rondzie bo tam połowa ludzi nie potrafi jeździć wiec mysle ze nic to nie zmieni:) mieszkam tam 28 lat od 10 lat mam prawo jazdy i jak dla mnie jest dobrze... Marian

Dodajesz jako: |