:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 14°C
USUNIĘTE Domyślna_stara, Kontrowersyjny - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 15/01/2013 00:00

Pomoc duchowa niesiona przez małżeństwo Stępniów od lat budzi w Tarnówce mieszane uczucia. Sami zainteresowani robią jednak swoje, wyliczając przykłady uzdrowień, do których się przyczynili przez modlitwę

Jak mówią o sobie, służą Bogu i ludziom. Uzdrawiają, leczą, dokonują cudów, niosą pomoc duchową – tak w skrócie można wyliczyć to, czym zajmuje się małżeństwo Stępniów od ponad 20 lat. A zajmują się tym zawodowo. Wszystko w obawie przed złośliwymi językami. I mimo, że miejscowi nie są przekonani co do skuteczności daru, jaki państwo Stępień otrzymali od Boga, to ludzi poszukujących u nich ratunku nie brakuje. Oni sami nie mają żalu do ludzi, którzy im nie wierzą, a wrogów błogosławią.

Szklany dom dla Boga

Danuta i Henryk Stępniowie to ludzie w średnim wieku. Zanim rozpoczęli swoją misję prowadzili sklepy w Tarnówce. Biznes szedł dobrze i z niego się utrzymywali. Gdy rozpoczęli działalność religijną zaczęły się ich kłopoty. Ludzie zaczęli ich krytykować i odwracać się od nich. Nowa działalność tak małżonków absorbowała, że nie mieli czasu prowadzić sklepów, więc je zlikwidowali.

Grzeczni, mili, bez cienia wątpliwości zapraszają do pokoju, w którym przyjmują gości, nazywanych przez siebie ludźmi chorymi, cierpiącymi i konającymi. Dużo mówią. Mówią z entuzjazmem, często wchodzą sobie w zdanie, chociaż od razu widać, że bardzo się szanują. Pokój urządzony jest niczym kapliczka. W jego centralnym punkcie stoi krzyż, który, jak mnie informują, jest kopią cudownego Krzyża Pana Jezusa Konającego z Limpias. Dom jest skromny, ale małżeństwo Stępniów marzy, "by wybudować Bogu" szklany dom. Mówią, że niosą „swój krzyż” już od 21 lat. Nie dla pieniędzy. Nie dla sławy. Nie dla oklasków. Twierdzą, że są sługami bożymi i to co robią to ich obowiązek.

Mamy dowody

Pani Danuta często podkreśla, że dostała wiele sygnałów od Boga, że dał jej dar, którym ma się dzielić z innymi. Jej słowa koją - twierdzi. Załamanych podnosi na duchu. Ale mówi, że to nie ona tego dokonuje. To Bóg. Na początku sceptycznie podchodziła do swoich zdolności, ale dziś wierzy w ten dar i pomaga. Wspiera ją w tym mąż. Małżonkowie opowiadają wiele historii ze swojej działalności. Nie podają imion, nazwisk, miejscowości, ale twierdzą, że mają dowody. Nie podają ich celowo, bo twierdzą, że to krzywdzi ludzi, którymi się zajmują. Zarzucają ludziom i prasie, że ich nie rozumieją i dlatego krytykują. Pan Henryk opowiada, że dopóki żona nie dostała daru miał szacunek, uznanie. Gdy Stępniowie zaczęli pomagać ludziom zaczęły się ataki, szykany i oskarżenia, że ich oszukują. Czuł się jak dziad i oszust. Ale teraz, po tak długim czasie czuje, że warto było to wszystko znosić. Opowiada, jak żona w Górce Klasztornej uleczyła umierającego człowieka, który nie mógł chodzić. Po dotknięciu rękami przez panią Danutę chory wstał i poszedł. Z ironią mówi o tych którzy twierdzili, że to było udawane. On to widział i wierzy w ten cud. Opowiada, jak żona uleczyła chorą na raka i serce dziewczynę. Po jakimś czasie matka tej dziewczyny przesłała im datek. Z wdzięczności za uzdrowienie. Uznali to za kolejny znak od Boga. Nie mieli wtedy pieniędzy i ten datek bardzo im pomógł. Mnożą przykłady. Podkreślają, że nie proszą o pieniądze. Pokazują wpisy w księdze gości. Ludzie wpisują się, dziękując za pomoc i modlitwę. Ich działalność nie ogranicza się tylko do Tarnówki. - Jeździmy po kraju, uzdrawiamy, modlimy się z ludźmi i pomagamy im w „dobrej śmierci” - mówi pani Danuta - gdy już nic innego nie można zrobić. Dodaje, że raz w roku odprawiana jest msza przy krzyżu u stóp Jezusa w ich domu, organizują rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Są i inne nabożeństwa, na które przyjeżdżają chętni. Mają swego opiekuna duchowego, ks. Prałata Krzysztofa Włodarczyka.

Błogosławię swoich wrogów


Stępniowie wspominają też o ludziach negatywnie patrzących na ich działania. Żalą się, że są oskarżani o dorabianie się na ludzkiej krzywdzie i naiwności. Szczególnie po tym, jak założyli własną działalność. Ale tłumaczą, że musieli tak zrobić, bo ludzie dawali datki (na przykład za zwrot kosztów dojazdów) i małżonkowie bali się, że będą mieli kłopoty z Urzędem Skarbowym: - Bo to wie pani, ludzie gadali, że to lewy dochód, że my za te pieniądze trzy mieszkania kupiliśmy, a to nieprawda. Poza tym potrzebowaliśmy świadczeń dla siebie - mówią Stępniowie. Nie uważają się za oszustów i twierdzą, że będą służyć ludziom bez względu na to, ile jeszcze trzeba będzie "znieść złego". - Ja błogosławię swoich wrogów i to daje im siłę, moje błogosławieństwo spływa na nich. Ja ratuję ludzi, ratując ich, ratuję siebie. Ja się nie liczę w tym wszystkim, jestem na samym końcu, ja służę Bogu i nie ja to robię, to robi Bóg – mówi Danuta Stępień.

Ja nie wierzę, inni tak

Mieszkańcy Tarnówki nie chcą się oficjalnie wypowiadać na temat Stępniów. Mówią anonimowo. Panie, które zapytałam, co we wsi ludzie o nich sądzą, odpowiadają, że już się do nich przyzwyczaili. Starsza kobieta mówi, że jest osobą wierząca, ale w takie rzeczy nie wierzy. Druga dodaje jednak: - Pani, my może nie wierzymy, ale dużo ludzi do nich przyjeżdża. Jakie tu limuzyny czasem stoją… Pan spotkany pod ośrodkiem zdrowia również odmawia podania imienia: - Niech sobie robią co chcą, to ich sprawa i ich życie - stwierdza. Jemu jest to obojętne.
Nie jest to jednak obojętne ludziom szukającym dla siebie i dla swoich bliskich ratunku. Bo dla nich nadzieja zawsze umiera ostatnia, choćby brzmiała nawet najbardziej niewiarygodnie.

Joanna Kozij

Reklama

Kontrowersyjny dar komentarze opinie

 • Głodnych nakarmić - niezalogowany 2016-01-16 07:26:51

  Tą małą kaplicę w Tarnówce u Państwa Stępniów można porównać do stajenki Betlejemskiej. Tam w sercach ludzkich rodzi się na nowo Jezus , a ludzie powracają do Boga. Mieszkam daleko od Tarnówki , ale byłem tam wiele razy i zaświadczam , że moja wiara w Boga jest umocniona, a samo życie zmienione tak , aby podobało się Panu Bogu. Jest to miejsce dla ludzi wątpiących i wahających się czy zaufać Jezusowi. Państwo Stępniowie robią kawał dobrej roboty dla Kościoła Katolickiego.

 • Jola - niezalogowany 2018-09-07 11:49:43

  Do Tarnówki jeżdżę już ok 4 lata, mieszkam w Rzeszowie (700 km od Tarnówki). Co miesiąc w pierwsze soboty miesiąca jeżdżę do Krzyża Jezusa Konającego, wynagradzając Matce Bożej za grzechy świata. Początkowo moje myślenie było takie jak u wielu ludzi, że za daleko a Jezus jest w każdym kościele. Ten okres mojego przyjazdu odmienił całe moje życie, moją rodzinę. Zrozumiałam,że największym nieszczęściem człowieka jest grzech. I zaczęłam się nawracać. Moje życie przewróciło się do góry nogami, straciłam pracę którą bardzo kochałam, lecz teraz wiem, że to było w ekonomii Bożej. Podczas pobytu w kaplicy przy Jezusie konającym oddawałam wszystkie swoje sprawy i problemy (Jezu, Ty się tym zajmij, bądź wola Twoja). Pani Danusia i pan Henryk są to osoby które mają w sobie dużo miłości, ciepła, entuzjazmu, i szanują każdego człowieka, który potrzebuje pomocy, i modlą się za nich. Dzięki tym wyjazdom stałam się osobą bardzo szczęśliwą, radosną, widzącą w każdym człowieku Jezusa. Nigdy nie złorzeczę, a błogosławię wszystkich swoich wrogów i nieprzyjaciół, i staram się ich kochać jeszcze bardziej. Wiem że Bóg mnie kocha i jestem jego ukochaną córeczką.
  Niech Bóg będzie uwielbiony w każdej osobie, która to czyta.Amen.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 08:10:06

  To nie charyzmatycy a heretycy, a ich wspólnota bardziej przypomina sektę, w kościołach ich nie przyjmują więc jeżdżą do prywatnych domów i lokali co im bardziej odpowiada bo nikt nich nie kontroluje, mówią co chcą, robią co chcą. Księża nie popierają ich nauk, radzę na nich uważać bo nieźle mieszają w głowach. Klasyczna sekta w Kościele Katolickim

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:50:31

  To jest zdrowa prawowierna nauka katolicka.Prowadzący posiadają misje kanoniczne kościoła rzymsko/-katolickiego robią to rzetelnie i wiarygodnie. Przygotowują do dobrej spowiedzi do świadomego przeżywania mszy świętej.aby widzieć żywego Jezusa w Eucharystii w komuni świętej w drugim człowieku.Tam jes prowadzona dojrzała ewangelizacja która prowadzi do głębokiego nawracania się i do służby .Jest to miejsce wybrane przez Boga na te czasy.Skorzystajmy z tego daru z otwartym sercem i pokorą.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:51:25

  To jest zdrowa prawowierna nauka katolicka.Prowadzący posiadają misje kanoniczne kościoła rzymsko/-katolickiego robią to rzetelnie i wiarygodnie. Przygotowują do dobrej spowiedzi do świadomego przeżywania mszy świętej.aby widzieć żywego Jezusa w Eucharystii w komuni świętej w drugim człowieku.Tam jes prowadzona dojrzała ewangelizacja która prowadzi do głębokiego nawracania się i do służby .Jest to miejsce wybrane przez Boga na te czasy.Skorzystajmy z tego daru z otwartym sercem i pokorą.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:52:47

  To jest zdrowa prawowierna nauka katolicka.Prowadzący posiadają misje kanoniczne kościoła rzymsko/-katolickiego robią to rzetelnie i wiarygodnie. Przygotowują do dobrej spowiedzi do świadomego przeżywania mszy świętej.aby widzieć żywego Jezusa w Eucharystii w komuni świętej w drugim człowieku.Tam jes prowadzona dojrzała ewangelizacja która prowadzi do głębokiego nawracania się i do służby .Jest to miejsce wybrane przez Boga na te czasy.Skorzystajmy z tego daru z otwartym sercem i pokorą.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-15 18:06:34

  Coś musi być na rzeczy skoro biskup zakazał im głosić.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-24 23:13:49

  Bardzo chciałbym zobaczyć dokument potwierdzający posiadanie takowej misji, jednak prawda jest taka że żadnej misji nie posiadają. (informacja od Biskupa)

 • Gość - niezalogowany 2019-07-07 17:03:26

  Nie wiadomo dlaczego nazywa się ich charyzmatykami, nie mają żadnej misji kanonicznej, a każdy kto ich przyjmuje musi liczyć się z tym że być może wspiera sektę. Księża ich nie popierają, biskup którym się tak zasłaniają różniez.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-02 22:30:04

  OSZUŚCI

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 14:24:20

  Mieszają ludziom w głowach, zastraszają, niszczą niekiedy zycie, ciągłym graniem na emocjach i słabościach ludzkich. Ogłupiają ludzi swoja niby „ pomoca” Kosciol tego nie popiera! Księża zakazują tam chodzic! I ich słuchać bo nie maja prawa ingerować w zycie prywatne. Zbierają niezle sumy za to wszystko niestety jest to sekta zal mi tych wszystkich obłąkanych ludzi biednych ludzi którzy w wierzą w jakas babke i goscia a nie potrafią prawdziwie zaufać JEZUSOWI. Robia ogromna krzywdę. Nie jedna osoba miała problemy przez nich.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Planuje zakup w 2019/2020

Planuje zakup w 2019/2020 mieszkania 3pok. lub małego domu do remontu. Proszę o kontakt osoby zainteresowane sprzedażą w tym czasie.


Zatrudnię opiekunkę do osoby

Zatrudnimy opiekunki osób starszych do Niemiec. Tel.: 32 237 47 04 lub 730 555 570 [email protected]


nauczyciel edukacji

Praca dla nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Społecznej Szkole Podstawowej w Zalesiu. Małe klasy, miła atmosfera. 18h tyg./ 2500 brutto plus..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Pielegnacja ogrodów,sprzatanie

Małzenstwo młodych emerytów sprawne fizycznie podejmie sie: - pielegnacji ogrodów , działek (kwalifikacje i doswiadczenie) - sprzatanie i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"