:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
Zwierzęta, które kochamy, postrzelony sprawca nieznany - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 17/10/2019 07:00

Policja, pomimo przesłuchania siedmiu świadków, nie była w stanie stwierdzić, kto strzelał do kota.

Przypomnijmy jak doszło do tego zdarzenia. Postrzelony kot wrócił do domu pani Bożeny w rejonie ul. Brzozowej w Krajence.

– Oprawca połamał kotce tylne nogi, musiał strzelać z bliskiej odległości. Weterynarz wyciągnął cztery śruty. Pozostałe cztery widać było na zdjęciach rentgenowskich. Niestety niedługo po tym zdarzeniu kotka zdechła, pozostawiając piątkę małych kociaków – mówiła wówczas pani Bożena. W karcie informacyjnej wizyty u weterynarza stwierdzono: „Liczne uszkodzenia skóry na łapach, brzuchu i grzbiecie, wyglądające jak rany postrzałowe. Wyczuwalne śruciny w okolicy miednicy. Zdjęcie RTG: złamana kość piszczelowa lewa, strzałkowa prawa, złamany mostek– prawdopodobnie wcześniejszy uraz”. Kotka podczas wizyty została opatrzona, wskazano też na ostrożne rokowania. Pani Bożena sprawę zgłosiła na policję, gdyż po dokładniejszych oględzinach pojawiło się podejrzenie, że ktoś mógł strzelać do zwierzęcia nie z wiatrówki, lecz np. z broni myśliwskiej.

Zdjęcie RTG kotki z Krajenki ujawniło aż osiem pocisków, które utknęły w jej ciele


– Osoba zgłaszająca telefonowała do Komisariatu Policji w Krajence w dniu 10 sierpnia. W rozmowie z policjantem została pouczona o toku postępowania tj. zebraniu dokumentacji weterynaryjnej oraz złożeniu zawiadomienia w KP Krajenka.  Komisariat Policji w Krajence w dniu 12 sierpnia przyjął od mieszkanki miasta zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 35 ust. 1 a Ustawy o ochronie zwierząt, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3. Od ww. osoby przyjęto zawiadomienie oraz przesłuchano w charakterze świadka, została zabezpieczona również karta informacyjna wizyty w przychodni weterynaryjnej. Komisariat Policji w Krajence prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy znęcania się nad zwierzęciem domowym – kotką maści białej. Na dzień dzisiejszy zaplanowano dalsze czynności procesowe tj. zabezpieczenie dalszej dokumentacji weterynaryjnej i przesłuchanie świadka – wskazywała w sierpniu Izabela Witkowicz, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie.

Co wydarzyło się w sprawie po około dwóch miesiącach?

– Przesłuchanych zostało siedmiu świadków, niestety pomimo zebrania materiału nie udało się odnaleźć sprawcy, stąd sprawa na ten czas została umorzona. Nie wiemy, w którym dokładnie miejscu ktoś mógł oddać strzał do kota, czy było to jeszcze w obrębie miasta, czy już poza nim. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby policjanci natrafili na informacje na ten temat, lub gdyby dochodziło do podobnych tego typu zdarzeń, ta sprawa będzie mogła mieć jeszcze swój dalszy bieg – zostanie wznowiona – wyjaśnia podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy KPP w Złotowie.

Sz. Chwaliszewski

Reklama

Kot postrzelony, sprawca nieznany komentarze opinie

  • Adaś - niezalogowany 2019-10-17 08:24:55

    Już broń myśliwska, a jak byk widać że to śrut broni pneumatycznej. Ale nagonka na myśliwych trwa... Gratulacje dla redaktora...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 08:25:55

    Malo tych 15 latkow slyszy sie jak bija podpalaja zwierzęta rozne sie znexaja pokolenie robta co chceta.. zlapac takiego polamac mu nogi i ręce i niech tak lezy...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 08:26:28

    Widac ze to zwykla wiatrówka.. kazdy kto strzelał to wie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 08:29:56

    Jakbym zauwazyl ze ktos strzela do mego pupila to bym takiego gnoja pobil w ramach obrony koniecznej w celu ratowania zwierzaka. Taki wolny sad potem zawiasy i 1000 ppn grzywny da. Wpierw znecaja sie nad zwierzętami a potem nad ludzmi. Malo bylo przypadków ze ludziom myśliwi zastrzelili psa bo pomylili w lesie z lisem ... alw myśliwy to moze wszystko to taki gatunek co mu w sypialni nie staje .. a podniete strzelając z 600 metrow do zwierzęcia nieswiadomego nic.. niech spróbuje wlocznia i lukiem upolowac jak robili to 1538 lat temu

  • fikimiki - niezalogowany 2019-10-17 09:09:43

    Niech śmieć który strzelał do tego kota modli się żeby się nie wydało kim jest. W przeciwnym razie czeka go ten sam los co tego kota. To nie groźba. To obietnica.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 09:12:13

    W tej krajence to sama patologia mieszka niech se w łeb strzeli z tej wiatrówki to może czegoś nauczyć go!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 09:29:32

    Śrut nie śrut, ciekawe czy ten co pisze że tylko śrut nadstawił by dobrowolnie swój tyłek pod 8 strzałów nawet z wiatrówki.
    Każdy kto przyczynią się i męczy zwierzęta to współczesni tchórze.
    Tych którzy je kochają i szanują opiekując się nimi na codzień należy się wielki szacunek.

  • rutkowski-patol - niezalogowany 2019-10-17 10:52:56

    to zapewne Nikuś zbieg jeden

  • sąsiad - niezalogowany 2019-10-17 10:57:04

    ...Nie wiemy, w którym dokładnie miejscu ktoś mógł oddać strzał do kota, czy było to jeszcze w obrębie miasta, czy już poza nim...
    Pytanie: postrzelona kotka "wychodziła" poza miasto, czyli gdzie, do Podróżnej, Leśnika? Uważam, że "sąsiad - sadystka" trzymał kotkę w jakimś zamknięciu i zrobił sobie z niej tarczę, o czym świadczy ilość śrucin w jej ciele. Co potem było? Resztkami sił mogła uciec do swoich małych kociąt, lub została wypuszczona przez oprawcę. To musiał być ktoś z sąsiedztwa, kto komu przeszkadzają koty.

  • rutkowski-patol - niezalogowany 2019-10-17 10:59:00

    nie no powaznie trzeba byc juz skur$#@%$#@em totalnym widac za takie cos za jaja i na latarnie

  • do sąsiad - niezalogowany 2019-10-17 11:05:35

    rownie dobrze moglo to byc z serii na ulicy gdzies bez przeladowywania i zadnego tam uwiezienia...

  • GośćwDom - niezalogowany 2019-10-17 11:31:22

    Teraz strzela do kotów ,jutro do ludzi,chory człowiek....trzeba takich piętnować na całe życie.Mam nadzieję że go znajdą.0

  • gość 2019-10-17 11:39:41

    Wyobrażacie sobie zachowanie tego debila gdyby wprowadzono powszechny dostęp do broni palnej? Powystrzelałby nie tylko wszystkie koty w okolicy ale i sąsiadów.

  • gość 2019-10-17 14:40:13

    Gmina Krajenka w trosce o psy i koty: https://zlotowskie.pl/artykul/gmina-krajenka-w-trosce/825100
    Rzeczywiście, Krajenka troszczy się o koty strzelając do nich. Dobre sobie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 16:07:26

    Przykra sytuacja ale jest to wina właścicielki że kot sam biegał bez opieki. Kot pilnowany nie zaszedł by w ciążę gdzie później pełno bezdomnych zwierząt, a przede wszystkim nie doszłoby do tej tragedii i nie zostały by osierocone kotki.

  • gość 2019-10-17 16:12:00

    Potępiam strzelanie do zwierząt, ale najbardziej winna jest właścicielka kota ! Macie psy, koty to sobie ich pilnujcie ! Żeby innym szkody nie robiły. Właścicielka tej kotki nie powinna już mieć zwierząt, bo się nie opiekuje,tylko wypuszcza samopas.

  • gość 2019-10-17 17:15:23

    Taki sadyzm maja w genach potomkowie UPA

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 18:05:22

    Nie popieram strzelania do jakichkolwiek zwierząt. Ale. Kot któregoś z sąsiadów, lub bezpański wchodził mi na tunel foliowy i pazurami ciął folię jak żyletką. Strata 1000 zł. Wtedy bym dziada zastrzelił. Punkt widzenia zależy...........Może komuś robił notorycznie szkodę i ktoś mu wygarnął z dubeltówki.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 20:52:58

    Ktoś z internatów pisze, że kot biegał bez opieki. Pytanie: na czym miałaby polegać opieka? Na uwiązaniu na sznurku lub łańcuchu. Widać, że ktoś nie zna natury tych zwierząt. Kot to nie pies. Ciekawe, gdyby to wasz kot został potraktowany w ten sposób, to co byście zrobili?

  • gość 2019-10-17 22:05:59

    Niech biega i skacze za kotem na sznurku , albo może sobie zrobić woliere z posesji.

  • Kociara - niezalogowany 2019-10-17 22:34:28

    Boże :( biedny kotek.. Jakim trzeba być człowiekiem, aby znęcać się nad niewinny zwierzęciem..!! Wierzę, że karma wróci(o ile już nie wróciła) do tego sadysty!!!

  • fikimiki - niezalogowany 2019-10-18 02:49:37

    Trzymajcie swoje dzieciaki na smyczy!
    Jadę tam do was. Do każdego dzieciaka pozostawionego bez opieki będę walił z wiatrówki.

  • gość 2019-10-18 10:13:14

    Jeżeli pan widział kota tnącego folię jak żyletką, to nie wiesz jak wygląda kot.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 14:10:07

    Widziałem i proszę tego nie kwestionować. Folia napięta na rusztowaniu tunelowym tnie się kocimi pazurami, jak skalpelem. Luźno leżąca na ziemi będzie poszarpana. Jeśli bardzo Panu/i zależy, mogę udostępnić zdjęcia.

  • gość 2019-10-18 22:14:40

    daj linka z zdjęciami a lepiej filmik kota pastwiącego się nad folią, najlepiej nasrać pod łózko i na kota zgonić