:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C

Kto zostawił śmieci przy drodze?

Samorządowcy, zostawił śmieci drodze - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 30/05/2019 15:03

Przestrzeń publiczna to własność nas wszystkich i nam wszystkim ma ona służyć

Tym bardziej powinno nam zależeć na tym, by była to przestrzeń czysta, przyjazna i zadbana. Tymczasem Urząd Gminy w Złotowie nieustannie zmuszony jest reagować w sytuacjach, które obrazują poniższe fotografie. Droga Sławianowo – Sławianówko i kolejna sterta „dzikich” śmieci. Informujemy, że tego typu zachowania karane są znaczącymi grzywnami, a w poważnych sytuacjach, karą może być pozbawienia wolności do lat 5.

Przekazujemy również, że tego typu odpady można nieodpłatnie zdawać w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (dla Gminy Złotów – Złotów, ul. Szpitalna 38). Zwracamy się z apelem do mieszkańców, by reagowali i nie pozostawali bierni wobec degradacji środowiska.

 

UG Złotów

Reklama

Kto zostawił śmieci przy drodze? komentarze opinie

  • gość 2019-05-30 15:18:48

    Jak się dobrze w tych śmieciach pogrzebie do właściciela się ustali. Paragon, rachunek itp. Trzeba tylko chcieć. Sprawca oprócz grzywny powinien być obciążony kosztami usunięcia tych śmieci. [Za transport, usługa zebrania i odbioru na wysypisku.]

  • Gość - niezalogowany 2019-05-30 16:34:01

    Zakrzewo za torami piękny las a w nim sterta śmieci. Czy ktoś to sprzątanie??? Ilekroć idę na spacer sprzątam ale dużych worków taszczyc nie będę. Czy naprawdę w Polsce same brudasy żyją??? Czy są odpowiednie służby do uprzatniecia?

  • gość 2019-05-30 17:43:21

    Do tego gościa powyżej proszę sobie wyobrazić ,że dużo podróżuję i widzę jak bardzo śmiecą obywatele innych państw szczególnie z rejestracjami z DE więc nie piszmy ,że u nas żyją brudasy są wszędzie tyle tylko u siebie nie śmiecą bo tam kary są potężne no i nawyk donosicielstwa bardzo duży wręcz wrodzony.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 04:48:01

    Tylko ten wywala co nie placi i tyle po co szukac spekulowac gdybac jak wszystko jest jasne!

  • gość 2019-05-31 09:45:18

    Im mniejsza mieścina , tym większe dziadostwo ! Proszę np. porównać dwa miasta powiatu Złotów i Jastrowie ! Pod względem porządku, czystości , poczucia estetyki - przepaść ! Taki stan zależy przede wszystkim od samego społeczeństwa , olbrzymi napływ społeczności okolicznych wioch ,a z nią panujące nawyki , ale przede wszystkim niewielka skuteczność działań Władz , służb miejskich, tłumaczących niekiedy swoje działania lub ich brak w sposób wręcz trudny do zaakceptowania !!

  • do powyżej - niezalogowany 2019-05-31 09:59:06

    Ludzie chętnie pozbywają się śmieci tzw wielkogabarytowych, ale gdy proponuje się by je wywieźć do Piły z Jastrowia na własny koszt (nie ważne czy płacisz czy nie co miesiąc) to każdy po przekalkulowaniu dojdzie do wniosku że taniej wywieźć do lasu. Dlaczego piszesz bzdury że ,,metropolia'' Złotów jest przykładem porządków i czystości, a mniejsze miejscowości to dziadostwo? Np w Jastrowiu w centrum miasta ptaki nie srają przechodniom za kołnierz jak w Złotowie gdzie mnustwo nowych mieszkańców ze względu na ,,napływ społeczności okolicznych wioch ,a z nią panujące nawyki''.

  • GośćOkienny - niezalogowany 2019-05-31 13:25:25

    Na Zamzie też notorycznie ktoś podrzuca śmieci ostatnio kilka worków zostawił na plaży.Wystarczy przeszukać te śmieci i na pewno znajdzie się jakiś kwit .Ale od tego są służby które powinny się tym zająć i wtedy dowalić delikwentów z grubej rury.

  • gość 2019-05-31 14:43:59

    Dla tego komentatora , który oburzony jest porównaniem Jastrowia ze Złotowem ! Radziłbym oprócz podziwiania kwiatków w centrum Jastrowia wybrać się do innych zakątków miasta ! Obraz miasta nie ogranicza się do centrum , lecz do całej infrastruktury ! Jeśli nie widzisz szalonych różnic między tymi miastami , to już kwestia wrodzonych cech charakterologicznych !!!

Dodajesz jako: |