:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Kronika kryminalna, Lekarz Jastrowia zatrzymany przez policję [Wideo] - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 28/11/2018 13:40

Medyk miał wystawić "lewe" zwolnienie oraz przyjąć za to korzyść majątkową

Nad sprawą tą pracowali policjanci z Piły i Poznania. 26 listopada na terenie województwa zachodniopomorskiego i Poznania zatrzymali oni czterech mężczyzn. Dwóch lekarzy usłyszało prokuratorskie zarzuty poświadczenia nieprawdy co do faktycznego przeprowadzenia badań i stanu zdrowia w dokumentacji lekarskiej oraz w skierowaniach do szpitali w zamian za korzyść majątkową.

Dwaj kolejni mają zarzuty podżegania do popełnienia przestępstw, które zarzucono zatrzymanym lekarzom, w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej za wcześniej popełnione przestępstwa dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Działania te miały na celu odraczanie rozpraw, a w konsekwencji mogły doprowadzić do przedawnienia postawionych wcześniej zarzutów.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, która wobec zatrzymanych mężczyzn w wieku od 33 do 38 lat zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów policji.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Więcej na ten temat w Aktualnościach Lokalnych.

Łukasz Opłatek

fot. KPP Piła

Reklama

Lekarz z Jastrowia zatrzymany przez policję [Wideo] komentarze opinie

  • gość 2018-11-28 14:08:58

    Który dzisiaj nie przyjmuje?

  • gość 2018-11-28 14:28:43

    Kto to?

  • gość 2018-11-28 14:30:45

    No właśnie, który Jastrowianin?

  • Gość pracodawca - niezalogowany 2018-11-28 15:26:11

    Jako pracodawca bardzo się cieszę z tego że ukrucili proceder z wydawaniem lewych zwolnień lekarskich . Miałem pracownice która nosiła zwolnienie przez około roku. Wiadomo że takiego pracownika po miesiącu przejmuje ZUS ale za urlop za cały okres trzeba było zapłacić. Nikt mi tego nie zwrócił. Po skończeniu zwolnienia .Bo dużej już nie można było ciągnąć. Pracownica udała się do biura pracy po zasiłek dla bezrobotnych.

  • Gość pracodawca - niezalogowany 2018-11-28 15:41:22

    Nareszcie . Miałam pracownice która nosiła zwolnienie przez około rok. Za pierwsze sześć tygodni chorobowego trzeba zapłacić Jak już skończyła chorować bo dłużej nie można było ciągnąć trzeba było wypłacić za urlop bo przecież się należy. A później do biura pracy po zasiłek dla bezrobotnych

  • Gość pracodawca - niezalogowany 2018-11-28 15:45:04

    Nareszcie . Miałam pracownice która nosiła zwolnienie przez około rok. Za pierwsze sześć tygodni chorobowego trzeba zapłacić Jak już skończyła chorować bo dłużej nie można było ciągnąć trzeba było wypłacić za urlop bo przecież się należy. A później do biura pracy po zasiłek dla bezrobotnych

  • Ktoś - niezalogowany 2018-11-28 16:07:16

    Dla zdrowego zwolnienie a dla chorego dwie recepty i z reklamówką leków do pracy. A najlepsze że tych co chcą pracować się zwalnia a tym PSEUDO chorym pracodawca płaci chorobowe bo ma stopień niepełnosprawności i zysk z PFORM-u.

  • DoBiznesmena - niezalogowany 2018-11-28 16:12:09

    Nareszcie mialem pracownice ktorej placilem takie grosze za tak cieza prace ze wkoncu poszla na L4. Dzieki temu zrozumialem ze warto inwestowac w dobre warunki pracy i placy oraz mila atmosfere wtedy pracownik jest najbardziej efektywny bo szczescliwy...BiznesmeniPieczaroarze i inne janusze nigdy tego nie zrozumieja i zawsze beda mieli problem z l4

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 16:35:19

    Przecież to nie jest lekarz z Jastrowia a to.nie Jastrowie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 17:09:31

    Gmina Złotów to patologia wśród przedsiębiorców ( zakład w przydomowym garażu itp.) A ich samych nie można tak nazwać bardziej pasuje do nich określenie prywaciarz ze zdjęciem nosacza sundajskiego. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Bo jak nazwać kogoś kto płacze ze ZUS i podatki skoro rzekomo ma firmę. Pamiętajcie że firma i Firma to nie to samo. Prawie robi wielką różnicę.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 17:43:29

    Złapali lekarza który wystawiał lewe zwolnienia.a krytykuje się pracodawcę. Weźcie się ogarnijcie. Może medal dajcie biednemu lekarzowi.

  • Meloman - niezalogowany 2018-11-28 19:54:25

    Nie ważne kto bierze w łapę i za co. Ważne ile. Jeśli lekarz jest biedny (w co wątpię) ,to nawet stówką się zadowoli. A może ktoś go zastraszył,to też jest możliwe. Nie oceniajcie człowieka po takim sugestywnym artykule. Ja go nie bronię jakby co.

  • gość w dom - niezalogowany 2018-11-28 20:45:22

    A policjanci mogą brać lewe zwolnienia do masowych protestów?

  • gość 2018-11-28 21:57:19

    Może policjant zabawił się w sygnalistę i zakapował lekarza od które niedawno wziął L-4? Prowokacja kontrolowana jak tych pracownic Urzędu Skarbowego w Bartoszycach które wykręciły żarówkę w samochodzie i podstawiły się mechanikowi samochodowemu?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 22:35:56

    Jastrowskie lewaki

  • xXx - niezalogowany 2018-11-29 08:00:39

    Właśnie. To jest kurna sprawiedliwość i pokazuje że w tym kraju są równi i równiejśi.Policja przed 11 listopada sama brała tysiące lewych zwolnień a teraz zatrzymuje za kilka.śmiech na sali.

  • xxx - niezalogowany 2018-11-29 08:08:21

    Ten lekarz, to znany ginekolog ps. "Misiek"

  • gość 2018-11-29 09:10:03

    jEŻELI podpisuje się zdjęcie błedną informacją , to powinno się natychmiast to sprostować ! Ani to nie Jastrowie , ani facet z Jastrowia !

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 10:04:53

    Szkoda gościa. Przecież potrzebni są lekarze którzy będą równowagą dla chamstwa i oraz niewolniczej pracy u januszy nosaczy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-29 21:14:21

    To rzeczywiście nie jest Jastrowie,ale u nas też jest lekarz wystawiajacy podobne zwolnienia.

  • gość 2018-12-02 12:52:45

    Wiesz co to jest zysk? To róznica pomiędzy tym kto kogo lepiej i szybciej zrobi w c...ja lub bardziej wyraźnie kto go szybciej okradnie !!!!!!!!!!!! państwo obywatela czy obywatel państwo. Zważywszy na efekt w jaki sposób wydaje panstwo nasze publiczne pieniadze - patologii , nie wyłaczjąc z tego emerytur dla sluzb mundurowych , to absolutnie jestem za kazdym przedsiębiorczym obywatelem i przeciwko państwu.

Dodajesz jako: |