:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C

Lekarzowi nie postawiono zarzutów

Inne osoby nie potwierdziły, aby od lekarza było czuć alkohol
Portal zlotowskie.pl 21/08/2019 18:00

Nietrzeźwy miał przyjąć młodego pacjenta na szpitalnym oddziale ratunkowym. Prokuratura nie udowodniła, że będąc w pracy był pod wpływem alkoholu.

Dlatego Prokuratura Rejonowa w Złotowie umorzyła trwające kilka miesięcy postępowanie w tej sprawie.

– Na podstawie dokumentacji ustaliliśmy, kto tego dnia był przyjmowany na SOR–ze. Wszyscy pacjenci z listy, którzy tego dnia mieli styczność z tym lekarzem, zostali przesłuchani. Również personel. Nikt nie czuł woni alkoholu – wyjaśnia prokurator rejonowy Sebastian Drewicz. Nikt zatem nie potwierdził podejrzenia, jakie miały osoby, które dokonały zgłoszenia. Byli to rodzice dziecka, które tego dnia było przyjmowane na oddziale.

– Z uwagi na brak danych, sprawa została umorzona – prokurator przypomina, że można było oprzeć się wyłącznie na informacjach od przesłuchanych osób, bowiem lekarz opuścił miejsce pracy i nie było możliwości jego zbadania. Sebastian Drewicz dodaje, że gdyby prokuratura posiadała wynik takiego podania i wykazałoby ono obecność alkoholu, można byłoby weryfikować sprawę pod kątem ewentualnego narażenia zdrowia czy życia pacjenta, w zależności od tego, jaki był też jego stan i jakie czynności wobec niego podejmował lekarz, będąc ewentualnie w stanie nietrzeźwości.

– Jeśli nie ma się jednak tej pierwszej informacji, później udowodnienie jest bardzo trudne, ciężko stawiać komuś zarzuty – dodaje prokurator.

Reakcja dyrektor

Przypomnijmy, że interwencja policji w tej sprawie miała miejsce w piątek 5 kwietnia pod wieczór. To wtedy padło podejrzenie, że lekarz mógł być nietrzeźwy podczas dyżuru. Stąd w szpitalu interweniowała powiadomiona o okolicznościach policja. Jak wyjaśniał nam wtedy oficer prasowy złotowskiej komendy, funkcjonariusze byli na innej interwencji i zanim przyjechali, lekarz opuścił szpital. Na drugi dzień rano rodzice dziecka złożyli w złotowskiej komendzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zapytana wtedy przez nas o zdarzenie dyrektor szpitala wydała kilka dni po zdarzeniu oświadczenie. Poinformowała, że 5 kwietnia wieczorem otrzymała telefoniczny raport starszego lekarza dyżuru, o pilnej potrzebie zapewnienia zastępstwa z powodu braku jednego z lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (tzw. „wieczorynki”). Dyżurny poinformował, że zgłoszenie nieobecności lekarza poprzedziła wizyta funkcjonariuszy policji, a rodzina pacjenta zgłosiła podejrzenie, że jeden z lekarzy przebywa w szpitalu pod wpływem alkoholu. Poszukiwania i próby kontaktu z lekarzem, który opuścił szpital prowadzone przez starszego lekarza dyżuru i personel placówki nie przyniosły efektu, na co w trybie pilnym dyrektor zorganizowała zastępstwo. Ponieważ zachowanie lekarza stanowiło rażące naruszenie zapisów łączącej go ze szpitalem umowy o udzielanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, sytuacja skutkowała rozwiązaniem umowy w trybie natychmiastowym.

Wszczęte przez funkcjonariuszy dochodzenie i czynności wyjaśniające szły w kierunku art. 160, dotyczącego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W poniedziałek 15 kwietnia sprawę skierowano do złotowskiej prokuratury. Sam lekarz wyjaśnień wtedy nie składał. Prokurator objaśniał, że dlatego, ponieważ postępowanie prowadzone było w sprawie, a nie przeciwko niemu – nie postawiono mu zarzutów. Tak też pozostało do końca umorzonej sprawy – lekarz nie złożył w niej wyjaśnień w prokuraturze.

Piotr Steffen

Reklama

Lekarzowi nie postawiono zarzutów komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 18:23:12

  Gdyby lekarz nie mial nic na sumieniu placowki by nie opuścił, samo to mowi za siebie, druga sprawa rodzice by sobie tego nie wymyslili, personel wiadomo kazdy kazdego kryje, a co do przesluchanych osób którzy w tym dniu byli na sor, lekarz mogl później siegnąć po alkohol... Żyjemy w kraju niesprawiedliwości, dobrze ze chociaz polecial ze stołka i zostal zwolniony...

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 19:11:14

  Ciągle są problemy w Złotowie ten szpital to karykatura polskiej służby zdrowia ale zawdze dutektor dostaje 50 tysięcy zł nagrody za co pytam ja podatnik i proszę Boga by trafić do innego szpitala aby mieć szansę na żetelną diagnozę nie pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 20:07:16

  Z takimi rewelacjami w Złotowie jeszcze nikt nie wygrał.
  Lekarz nawet po spożyciu będzie trzeźwy.

 • gość 2019-08-21 20:07:48

  idź do szkoły dla dorosłych i naucz się pisać po polsku.

 • gość 2019-08-21 20:49:48

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Tylko kwestia czasu. Szkoda tyko,że mogą ucierpieć niewinni.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 21:25:31

  A co wykryła złotowska prokuratura? Złodziej musi mieć dowód osobisty przy sobie na akcji aby oni mogli ustalić tożsamość.

 • gość 2019-08-21 21:55:30

  Ucieczka kierowcy z pojazdu w przypadku podejrzenia bycia pod wpływem alkoholu kwalifikuje się jako że był winny. Dlaczego więc lekarz uciekł z miejsca pracy gdy był podejrzany że jest pod wpływem? Prokuratura nie przesłuchała delikwenta jako podejrzanego ale prowadziła ponieważ postępowanie w sprawie, a nie przeciwko niemu. W spawie czego? Jest konkretny podejrzany z imienia i nazwiska, ale sprawę prowadzono ogólnie nie wiedzieć przeciw komu i przeciw czemu, a właściwie nie wiadomo wg prokuratury o co. Jak zwykle złotowska prokuratura zamiata wszystko pod dywan nie ustalając winnych, totalna spychologia.

 • dyretoriator - niezalogowany 2019-08-22 02:45:55

  dajta mnie nagrode za rozdzielenie waszego hajsu. tyle sie napracowołom przecie wy jelenie. a jak mnie nie dota to potrem sami sobie nie bedziecie mogli przyznac wy u gorze, a wiec czekam byleby szybko zanim mnie wyp...la z tego stołka a nawet nie wieta co to za ciezka robota jest rozdzielac was podatnikow pieniazki. czekam na nagrode

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 08:44:59

  Szkoda słów p.prokuratorze .Wiedzialem ze ta sprawa sie tak zakonczy .Kolesiostwo

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 09:41:24

  Ten uciekający lekarz to jest sam chory. On nie powinien mieć dyżurów lekarskich żadnych. Wszyscy w środowisku lekarskim wiedzą o tym dobrze. To już trwa dosyć długo z krótkimi przerwami. Każdy jest dorosły i odpowiada sam za siebie. Dyrektor szpitala też dobrze wiedziała kogo zatrudnia. Teraz może na koniec dowiemy się czy pani dyrektor szpitala była czy jest nadal na zwolnieniu lekarskim ( miała wypadek a chodziła do pracy, zdjęcia publicznie pokazywała się z ręka na temblaku, więc jak mogła jeździć samochodem ) to do ZUS-u pytanie i starosty oraz o potwierdzenie premi dla pani dyrektor w wysokości 50 tysięcy złotych, jeżeli dostała to jakie umotywowanie. Pytam dla pielęgniarek szpitala bo to One zapierda...ją na premię dla pani dyrektor a same nie dostają żadnych premi od pani dyrektor szpitala. Pozdrawiam.

 • gość 2019-08-22 10:08:01

  Uciekł i zachował tytuł lekarski. Zostałby zatrzymany na miejscu pod wpływem stracił by tytuł i możliwość wykonywania zawodu. Zapłacił kare za opuszczenie miejsca pracy ale możliwość wykonywania zawodu została. Więc pójdzie do innego szpitala gdzie przyjmą go z otwartymi rękami.

 • gość 2019-08-22 14:13:20

  czy były osoby po tym fakcie gdy lekarz zbiegł z miejsca pracy w ten sposób nie zostały narażone na utratę życia i zdrowia czy został ten temat brany pod uwagę, chyba nie bo to za szerokie działanie..............

 • Bmw - niezalogowany 2019-08-22 15:55:03

  Tym razem znow sie udalo
  Ale spokojnie
  Do czasu

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 18:06:41

  Nikt nic nie widział i nikt nic nie wie Czeski film Nikt z listy pacjentów nie potwierdził że lekarz był pijany , a kto wezwał policję jak nie rodzice tego dziecka , to ich nie przesłuchano , nikt nic nie wie masakra . Lekarz nie opuścił miejsca pracy tylko uciekł pijany . W jakich my czasach żyjemy w średniowieczu bo to się w palę nie mieści , nikt nic nie wie , ale nagrody premię certyfikaty to wiedzą komu dać masakra

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 21:15:44

  Może warto zaprosić telewizję i pokazać całej Polsce?

 • gość3 - niezalogowany 2019-08-22 22:27:02

  o właśie ZŁOTOWSKI SOR HAHAHA to jakaś masakra moja mama coś kiedyś na korytarzu coś palnęła pielęgniarka powtórzyła to lekarzowi i była afera ludzie nam nie wolo mówić tego co się myśli ale im wolno drzeć morde na wszystkich to jest po....ne i tyle też myślałam o interwencji

 • gość 2019-08-23 08:07:47

  #tematdlauwagi

 • Ewelina - niezalogowany 2019-08-23 14:23:17

  Teraz lekarze zachowuja się jak swiete krowy/sluzbisci... Podsluchalem ostatnio rozmowe typu: chwileczkę!, ja zadaje pytania pani odpowiada czy to jasne? Albo... Po co pani przyszla do szpitala? Az chcialam wstac i powiedzieć bo mi sie kurwa nudzilo w domu. Chamstwo i tyle w temacie. Zachowuja się jakby pracowali tam za karę

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mechanika Pojazdowa Części

AUTO MAR Warsztat samochodowy zaprasza na: Obsługę i naprawę klimatyzacji, Wulkanizacje, Wymianę zawieszeń, sprzęgieł, olejów, hamulców, pasków,..


Praca od zaraz!

UWAGA! W związku z dynamicznym rozwojem firmy, firma euroFASADA Więcbork poszukuje pracowników do produkcji stolarki aluminiowej, do montażu..


Planuje zakup w 2019/2020

Planuje zakup w 2019/2020 mieszkania 3pok. lub małego domu do remontu. Proszę o kontakt osoby zainteresowane sprzedażą w tym czasie.


Auto Szpon Elektromechanik

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Mechanika Pojazdowa-Serwis

MECHANIKA POJAZDOWA AUTO MAR naprawa zawieszeń pojazdów naprawa układów hamulcowych wymiana sprzęgieł naprawa i wymiana układu wydechowego..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"