Lipka ma swój street workout park

Wreszcie jest – W Lipce zamontowano street workout park, za ponad 50 tys. złotych. - Fajnie mieć pod ręką tego typu plac – mówi Łukasz Gabarkiewicz

Urządzenia już są, teraz miłośnikom street workout parku nic nie przeszkodzi w podnoszeniu umiejętności (fot. D. Stanecki, UG Lipka)
Urządzenia już są, teraz miłośnikom street workout parku nic nie przeszkodzi w podnoszeniu umiejętności (fot. D. Stanecki, UG Lipka)

Półtora roku starań, pisanie projektów, wybór miejsca to część pracy, jaką wykonali pasjonaci street workoutu i kalisteniki z Lipki. Przy pomocy gminy oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych „Tilia” zdobyli ponad 50 tys. zł na budowę street workout parku nad basenem. 30 maja stanęły tam urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Do pompek, dipów (pompki tricepsowe na poręczach) czy human flag (ludzka flaga – figura, w której ciało ćwiczącego znajduje się w powietrzu, równolegle do podłoża, z rękami opartymi o pionową rurkę urządzenia).

Gdy nie było przyrządów, to ćwiczyliśmy w różnych miejscach, czasami na huśtawkach, dla zabawy. Potrafiliśmy iść w nocy, z latarkami do lasu, by poćwiczyć na naszych „drążkach”. I dawaliśmy radę

– opowiada Artur Romanek, jeden z liderów grupy.

Trochę kontuzji podczas oczekiwania się doznało, ale koniec końców, gdy zaczęła się budowa, zyskaliśmy dużo motywacji

– dodaje. Jego słowa potwierdza Ł. Gabarkiewicz, który pomagał chłopakom w załatwieniu spraw formalnych: stworzeniu biznesplanu czy rozmowach z wójtem Przemysławem Kurdzieko i Piotrem Wandasem, prezesem „Tilii”.

Oni cały czas się nawzajem wspierali, prowadzili fanpage na Facebooku, także
ich zapał nie ostygł. Zobaczymy, jaką grupę uda nam się zebrać na pokaz, o który prosi wójt

– zastanawia się nauczyciel w miejscowej szkole. Pokaz na nowo otwartym obiekcie odbyć ma się
podczas Święta Wsi Krajeńskiej. Zawodników z Lipki wesprzeć ma kolega z Więcborka.

Wypadnie to bardzo dobrze

– o prezentacji mówi A. Romanek. Lipczanin cały czas się do niej przygotowuje. Nowe urządzenia mają mu w tym bardzo pomóc.

Z reguły, gdy wpadnę do innego parku, to zawsze coś nowego wymyślę i czegoś nowego się nauczę. Mając taki park na miejscu w krótkim czasie można bardzo się rozwinąć. To miejsce z idealnymi warunkami

– twierdzi. Bo też za 50 tys. zł przy ulicy Sępoleńskiej powstał street workout park z prawdziwego zdarzenia.

Zajęła się tym jedna z czołowych firm w Polsce jeżeli chodzi o montaż tego typu urządzeń. Średnica rurek jest idealna na chwyt, wykonanie, wykończenie, farba, wszystko jest na najwyższym poziomie. Także wysokość, na której można wykonać pełen zakres ruchu i podłoże amortyzujące upadek, więc będzie bezpiecznie

– Ł. Gabarkiewicz rozpływa się nad wyposażeniem centrum rekreacji nad basenem. Wniosek o dofinansowanie budowy parku do ćwiczeń przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu złożyło Centrum Inicjatyw Lokalnych „Tilia” w Lipce (w partnerstwie z gminą). Marszałek wyłoży 90% kosztów inwestycji, czyli nieco ponad 45 tys. złotych.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu