:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje w powiecie, intencyjny podpisany - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 11/01/2019 14:22

11 stycznia w złotowskim magistracie podpisano list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy pomiędzy samorządami w sprawie budowy szlaku rowerowego Złotów – Kujan

Dokument parafowali Starosta Powiatu Złotowskiego - Ryszard Goławski, Burmistrza Złotowa - Adam Pulit, Wójt Gminy Zakrzewo - Marek Buława oraz Wójt Gminy Złotów - Piotr Lach. Mając na uwadze rozwijanie potencjału turystycznego Powiatu Złotowskiego, w trosce o zdrowie oraz edukację ekologiczną i regionalną mieszkańców, sygnatariusze listu wyrazili wolę podjęcia działań zmierzających bezpośrednio do przejęcia od PKP S.A. dawnego torowiska nieczynnej linii kolejowej Złotów - Kujan oraz budowy na nim szlaku pieszo - rowerowego.

Szlak służył będzie alternatywnej komunikacji, zapewni bezpieczeństwo rowerzystom oraz zachęci do aktywności i poznawania uroków Złotowszczyzny przez jej mieszkańców oraz odwiedzających turystów.

Foto. UM Złotów

Reklama

List intencyjny podpisany komentarze opinie

 • Wazne - niezalogowany 2019-01-11 16:16:11

  Tylko z Kujania do Zakrzewa- brak ,porażka

 • gość 2019-01-11 16:32:41

  Super wiadomość, już się nie mogę doczekać

 • Fachowiec - niezalogowany 2019-01-11 20:52:55

  Ta ścieżka ma być tam gdzie wyparował tłuczeń ? Gdzie jest tłuczeń?!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-01-11 21:09:18

  No właśnie gdzie jest tłuczeń i dlaczego tam jeżdżą quady W ubiegłą sobotę było ich 5....

 • Tomasz - niezalogowany 2019-01-11 22:04:31

  No i wymyślili. Usiedli i wymyślili. Coś czego nikt nie potrzebuje. A na pewno nie mieszkańcy Kujana, Kujanek i przede wszystkim Śmiardowa. Ktoś chyba się rozumami z kimś pozamieniał. Prowadzenie ścieżki rowerowej wzdłuż byłej trasy kolejowej to jakieś nieporozumienie. Temat ścieżki od Złotowa do Śmiardowa istnieje od dobrych kilku lat. Rozpoczęła go była radna gminy Zakrzewo. Zbierano podpisy. Wysyłano pisma do włodarzy gmin i powiatu. Chodziło od samego początku o ścieżkę wzdłużej drogi wojewódzkiej od granicy Złotowa do Śmiardowa. Komu to ma sluzyc? A no mieszkańcom. Ktoś sprawdził jak przebiega była trasa kolejowa? Chyba nie. Obecnie istnieje ścieżka od Śmiardowa do Kujana. Na wysokości osiedla nad jeziorem Śmiardówka w planie istnieje ścieżka rowerowa do Śmiardowa. To znaczy że potrzeba wybudować ścieżkę od granicy Złotowa do osiedla nad jeziorem. Po co komu ścieżka z której w zasadzie nikt nie bedzie korzystał? Nikt nie puści przez las czy pola swoich dzieci. Trasa poza tym omija Śmiardowo. Szkoda pieniędzy. Panowie decydenci chyba nie wiedzieli o czym mówią albo chcą potrzeby mieszkańców załatwić jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem. Wydaje mi się że to ich przerasta. Kolejne 4 lata stracone.

 • Tomasz - niezalogowany 2019-01-11 22:39:56

  I jeszcze jedno, bo zapomniałem. Jaki jest cel budowy ścieżek rowerowych? A no taki żeby wyeliminować niebezpiecznstwo poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych. W tym wypadku po drodze krajowej, która jest najbardziej niebezpieczną w tej części powiatu. To znaczy że mieszkańcy potrzebują alternatywy dla drogi wojewódzkiej, aby po prostu dostać się do Złotowa a nie ścieżki rekreacyjnej, z ktorej korzystać będzie kilka osób w sezonie letnim. Dlaczego ścieżki rowerowe do Świętej albo do Stawnicy poprowadzono wzdłuż istniejących dróg? Prościej wytłumaczyć juz nie mogę. Inicjatywa panów włodarzy mija się z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców powiatu. Przyjete porozumienie to bubel i w zasadzie nieporozumienie. Prościej wytłumaczyć się nie da.

 • Tomas - niezalogowany 2019-01-11 22:41:45

  Wojewódzkiej. Pozdro

 • Aga - niezalogowany 2019-01-11 22:58:30

  Mieszkańcy których pola są przy drodze Wojewódzkiej wyrazili chęć rozmów na ten temat . Bo też chcą pomóc i widzą potrzebe budowy ścieżki rowerowej.Zresztą podpisy mieszkańców Złotowa i Zakrzewa trafiły do Gminy,Starostwa oraz Urzedu Miasta 2011, 2018 z prośbą o ścieżkę rowerową przy drodze Wojewódzkiej.

 • Aga - niezalogowany 2019-01-11 22:59:55

  Mieszkańcy których pola są przy drodze Wojewódzkiej wyrazili chęć rozmów na ten temat . Bo też chcą pomóc i widzą potrzebe budowy ścieżki rowerowej.Zresztą podpisy mieszkańców Złotowa i Zakrzewa trafiły do Gminy,Starostwa oraz Urzedu Miasta 2011 oraz 2018 z prośbą o ścieżkę rowerową przy drodze Wojewódzkiej.

 • Jili - niezalogowany 2019-01-12 09:45:05

  Nareszcie.Super porozumienie. Tomaszu zamilknij!!! Dzięki włodarzom Miasta i Gminy. Starosta po co? Może tłuczeń się znajdzie? Przyda się.

 • około 700 osób - niezalogowany 2019-01-12 11:19:28

  Do Jili każdy ma prawo pisać komentarz. Około 700 osób podpisało petycję o ścieżkę przy drodze Wojewódzkiej potrzebną do dojazdu do pracy,szkoły do życia . A będzie ścieżka rekreacyjna dla biegaczy itp i mieszkańców od strony Świętej i za jeziorem. Bo tory prowadzą proszę sprawdzić gdzie . Jasne dobre i to bo ktoś skorzysta, ale nie o to chodziło tym którzy petycję podpisywali tam było napisane jasno ścieżka rowerowa przy drodze Wojewódzkiej.

 • gość 2019-01-12 11:51:24

  Brawo Wy. Ten temat jest odgrzewany już chyba od 10 lat. Takie coś powinno się załatwić w pół roku. A wychodzi z tego brazylijski serial.

 • Josef - niezalogowany 2019-01-12 12:06:57

  Bardzo dobry pomysł ,będzie można w ciszy i spokoju przebyć ten piękny odcinek byłego torowiska.Czekam na realizacje i oczywiście popieram.

 • K. - niezalogowany 2019-01-12 13:32:02

  Bzdura, bzdura, bzdura. Nie tego potrzeba mieszkańcom. Nie o to prosiliśmy w petycjach. Co z tego, że zrobią ścieżkę rekreacyjną na byłym torowisku? I tak żeby się dostać do Złotowa wszyscy miejscowi rowerzyści i piesi będą przemierzać drogę wojewódzką. Nadal będzie niebezpiecznie, nadal nie będzie chodnika, nadal prośby mieszkańców odbiją się od ściany. Bardzo mądrze. Wszędzie mają piękne chodniki/ścieżki rowerowe. Nawet w najmniejszych miejscowościach są poprowadzone do większych a u nas co? Jak zwykle władza ma nas gdzieś. Mam wrażenie, że większość nawet nie ma pojęcia jak przebiega stare torowisko...

 • Jili - niezalogowany 2019-01-12 18:05:00

  Szkoda,że tyle hejtu!!!! Argument ścieżki przy wojewódzkiej jest ok. Sądzę ,że pp.Pulit i Lach taką argumentację napewno wezmą pod uwagę-jest b.rozsądna. Porozumienie dotyczy raczej wspólnego działania w kontaktach z PKP. Dzisiaj w czasach PiS jest prawdopodobnie trochę bardziej przyjazny kontakt,natomiast w przeszłości to było "państwo w państwie". Dzisiaj jest taka wola przekazania tych gruntów,kwestia dokładnej lokalizacji ścieżki jest z pewnością do dyskusji. Dworzec i nasyp w granicach miasta jest ok.do terenu za wiaduktem "kujańskim"w miejscu odchylenia na Świętą powinno się poprowadzić równolegle do "wojewódzkiej"aż do Śmiardowa.Od szkoły w Śmiardowie do Kujana jest ok. Dalej odgałęzienie na Kujanki do Borowna ,i kiedyś w przyszłości od Kujana na starym torowisku aż do Łobzonki. Jak ktoś ma lepszą propozycje ,niech napisze.Tylko proszę bez hejtu.

 • około 700 osób - niezalogowany 2019-01-12 20:46:50

  Jili Właśnie tak zrobić aby mieszkańcy mogli korzystać i turyści. Ścieżka rowerowa ze Śmiardowo Zł.od wioski do Kujania już jest , to po co robić drugi raz. Zrobić tak aby doprowadzić tę ścieżkę do nowego osiedla w Śmiardowo ZŁ a tam jest w planie Budowa ścieżki. Jasne można to zrobić tak aby połączyć tory z drogą Wojewódzką. Wystarczy zrobić tak aby był odpowiedni zjazd.

 • gość 2019-01-12 20:52:08

  Za swoje sobie wybuduj ścieżkę do nowego osiedla w Śmiardowo ZŁ

 • do Gość - niezalogowany 2019-01-12 22:29:56

  Jeśli nie wiesz co pisać to nie pisz bo widać, że nie jesteś w temacie. Tu jest podane jak powinno być połączone Aby mieszkańcy Śmiardowa i Kujania mogli korzystać. A nie dla kogoś , a może masz rację 700 osób prosiło w petycji o ścieżkę rowerową. Płacą wszyscy podatki więc jak by nie mówić, każdy ma wkład w tę ścieżkę.

 • do Jili - niezalogowany 2019-01-13 11:03:07

  Bardzo dobry pomysł by zrobić zjazd z torów I połączyć to z drogą Wojewódzką. Skorzystają Wszyscy.

 • do Gość - niezalogowany 2019-01-13 11:56:12

  Do gość. Idąc Twoim tokiem myślenia to dla kogo była budowana ścieżka do Świętej i do Stawnicy? Pewnie myślisz, że była budowana dla kogoś i ciekawe czy ten ktoś zapłacił sam. Jak jadę tą trasą mijam różne osoby. Dzieciaki bezpiecznie jeżdżą do szkoły. Wszyscy korzystają i o to chodzi aby łączyć wioski z miastami i każdy czuł się bezpiczny.A przy okazji korzystają turyści. W końcu Złotów promuje ekologię.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-13 21:11:15

  taka trasa już jest z kujania do śmiardowa, wystarczy przedłużyć, leci wzdłuż drogi

 • człowiek z lasu - niezalogowany 2019-01-13 22:33:13

  Budowa ścieżki rowerowej to inwestycja kapitału na przyszłość z korzyścią dla Wszystkich. Proszę i proponuję zainteresować się szerzej tematem. W Polsce istnieje już kilka tras rowerowych, które powstały na nieczynnych liniach kolejowych. Przykładem może być trasa Swarzędz - Krokowa lub Nowy Targ - Czarny Dunajec. Inwestycje tego typu przynoszą wiele korzyści dla regionu. Rozwija się turystyka rowerowa, piesza nawet konna. Zwiększa się liczba turystów, cyklistów także z zagranicy. Lokalne gospodarstwa agroturystyczne, hotele, hostele, restauracje, sklepy rozwinęły szerzej swoje skrzydła. Pojawiły się środki finansowe na odnowienie starych, zaniedbanych budynków stacji kolejowych. Trasa kolejowa przebiega przez leśne piękne, urokliwe tereny i optymalnie graniczy ze Złotowem, Świętą, Nową Świętą, Śmiardowem Złotowskim, Kujanem, Kujankami. Powinniśmy się rozwijać, pomóżmy pomóc w szybkim jej powstaniu. Będzie wizytówką dla miasta, gminy i powiatu...

 • Wspólnymi siłami - niezalogowany 2019-01-13 23:07:48

  Weszły przepisy, które pozwalają dotowac przez gminy drogi wyższego rzędu. Może Gmina zrobi projekt, realizację przy współfinansowaniu wielu stron. Wszystko kwestią chęci. Połączyć ścieżkę przy drodze Wojewódzkiej z tą na torach. Chyba ludzie którzy popierają tylko ścieżkę na torach nie mają pojęcia jak przebiegają tory. Bo już widzę jak ludzie ze Smiardowa cofaja się kilka kilometrów aby dojechać do ścieżki na torach . To mówiąc szczerze byli by już w Złotowie. Społeczeństwo potrzebuje bezpicznej drogi do pracy ,szkoły a turystyka przy okazji.

 • Powód petycji - niezalogowany 2019-01-14 09:21:27

  Może trzeba przedstawić jaki był powód tej petycji. W okresie szkolnym, rano na drodze ze Smiardowa do Złotowa można spotkać osoby idące z dziećmi do szkoły, pracy. Wieczorem gdy jest ograniczona widoczność można spotkać młodzież jadąca z praktyk. Latem chodzą turyści i harcerze. Więc my osoby jeżdżące samochodem powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Jasne, to nie jest zły pomysł ścieżka na torach. Ale dla kogo? Dla osób, które odpoczywają i mają czas aby nadrabiać kilometry. A nie dla ludzi którzy tu żyją i potrzebują jak najszybciej przejść tę trasę. Wiele razy podwożę dzieci idące poboczem do Kujania. A jak widzicie wioska się rozbudowuje i osób przybywa. Więc najpierw należy robić rzeczy zapewniające bezpieczeństwo, a potem potrzeby wyższego rzędu. Ale niestety tutaj chyba chodzi wyłącznie o turystów a nie mieszkańców i ich potrzeby. Ale jak ktoś napisał mądrze "Jili" tę ścieżkę można połączyć z drogą Wojewódzką tylko trzeba to zrobić z głową aby nie cofać się i nie nadrabiać kilometrów wchodząc na tę ścieżkę po torach. Można zrobić zjazd tam przy gospodarstwie na Świętą i wtedy drogą Wojewódzką aż do wioski wzdluz drogi. Policja ma dane ile było wypadków na tej drodze. Oczywiscie nie było poszkodowanych wśród pieszych i rowerzystów,bo oni widząc jadący samochód schodzą z drogi. To my kierowcy nie mamy wyobraźni, widać po krzyżach przy tej drodze.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Kopanie stawów

Świadczymy usługi kopania i pogłębiania STAWÓW - w promieniu około 100 km od 89-300 Wyrzyska. Posiadamy własne koparki gąsienicowe oraz..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"