:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
Zdrowie i szpital, Ludzi zaboli pracę dyrektor doceni - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 18/09/2019 18:30

Takie kompromisowe stanowisko zarząd powiatu zajął w sprawie nagrody dla dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie.

Przed blisko dwoma miesiącami pisaliśmy o tym, że dyrektor złotowskiego szpitala ma otrzymać nagrodę. Regulaminowo, maksymalnie mogłaby to być trzykrotność jej miesięcznych zarobków, co dałoby kwotę ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych brutto. O przyznaniu nagrody, jej wysokości bądź też o jej nieprzyznaniu, decyduje zarząd powiatu złotowskiego. Postawienie sprawy przed zarządem było efektem tego, że taki wniosek wypłynął od Rady Społecznej Szpitala, która pozytywnie zaopiniowała taką propozycję – a konkretnie zapytanie o możliwość uzyskania rocznej premii, o jaką do przewodniczącego RSS Juliana Brewki wystąpiła sama zainteresowana, Joanna Harbuzińska–Turek.

– Wszystkie wymogi, jakie są niezbędne, aby móc przyznać taką formę gratyfikacji, zostały spełnione przez panią dyrektor – podkreślał kilka tygodni temu na naszych łamach przewodniczący Brewka.

– To, że szpital zakończył rok 2018 z pozytywnym wynikiem finansowym, to, że uzyskał akredytację, że dzieje się w nim dużo pozytywnych rzeczy i prawnie wszystko jest na najwyższym poziomie, jest także konsekwencją dopilnowania tych spraw przez panią dyrektor – argumentował. Choć należy podkreślić, że wśród członków RSS dyskusja na ten temat była burzliwa. W jej trakcie ustalono maksymalną wysokość nagrody na poziomie 1,5–krotności miesięcznej pensji dyrektor.

Jest szum, nie ma się co dziwić

Zarząd powiatu obradował w tym samym tygodniu, w którym w lipcu opublikowaliśmy poprzedni artykuł. Spodziewano się, że już na tym posiedzeniu zapadnie decyzja w sprawie nagrody dla dyrektor. Tak się jednak nie stało, podobnie przez kilka kolejnych tygodni. Starosta przyznał nam, że władze powiatu miały spory problem z tym, jakie zająć stanowisko. Podkreślał, że decyzje dotyczące nagród zawsze wzbudzały kontrowersje, jednak szczególnie duże były one w tej sytuacji – w kontekście protestów i płacowych postulatów innych zawodowych grup medycznych.

– Jest wokół tego trochę szumu, i ja też się nie dziwię. Mamy tutaj trochę problem – przyznał podczas jednej z naszych rozmów z ostatnich tygodni Ryszard Goławski, kiedy dopytywaliśmy, jakie jest w tej sprawie stanowisko zarządu powiatu. Ostatecznie starosta uznał, że dyrektor na nagrodę zasługuje, ale z drugiej strony jej wysokość nie może kłuć w oczy. Dlatego kilka dni temu zaproponował premię w kwocie 5 tys. zł brutto, na co zarząd przystał (choć niejednogłośnie – o szczegółach głosowania starosta nie chce jednak mówić).

– To nagroda symboliczna. Może ludzi nie za bardzo to zaboli, a jednocześnie jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor,  która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł finansowania, troszczy się o rozwój szpitala – motywuje R. Goławski.

Piotr Steffen

Reklama

Ludzi nie zaboli, pracę dyrektor doceni komentarze opinie

  • gość 2019-09-18 18:55:55

    Gdyby dyrektor nosiła portki, wątpliwości co do przyznania nagrody by nie było. Cóż, nosi sukienki ...

  • gość 2019-09-18 18:58:03

    O 5000 za dużo. SOR to porażka. Lekarz szyje lewą rękę, a papiery pisze na prawą.

  • gość 2019-09-18 19:16:40

    Dla nauczycieli na głośno obiecane rządowe podwyżki, które miały być o września nie ma, ale na nagrody dyr. szpitala jest. Cóż jest widocznie lepsza.

  • NazrycjieSie - niezalogowany 2019-09-18 19:57:41

    50000 złotych to po 500 zlotych premii dla 100 ludzi!!!Nizszy uposazony personel bardzo potrzebuje tych pieniedzy.Dla tych ludzi takie np.500 zl to czuc w huj.Jezdza 20 letnimi autami po lumpeksach i promocjach na schab.z brakiem uzebienia kredytem itd. a tu jeden czlowiek dostaje premie....CHORY ten swiat!!!!Doktor Judym juz by zrobil porzadek z ta cholota!!!!!Wstyt i hanba!!!!Hanba!!!

  • xXx - niezalogowany 2019-09-18 20:47:24

    O co kaman.nic nowego. jak świat istnieje zawsze Ci bogaci żyli kosztem tych biedniejszych. Na bogactwo i sukces tego jednego musi pracować kilkuset zwykłych robili.ot cała prawda

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 20:58:41

    Żadnej premi nie powinna dostać za to co robi w szpitalu. Zero kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora szpitala. Poradnia laryngoliczna cienko pierdzi , był zatrudniony dobry lekarz laryngolog z Piły przez ponad dobre 20 lat i co i nie ma go już . Następnie bajzel w dyżurach lekarskich na SOR , gdzie z braku lekarzy do SOR schodzi lekarz dyżurn z chirurgii. Co to jest ?? Za co NFZ płaci ?? Starosto jesteś odpowiedzialny również za szpital !! Starosto zapytaj się pracowników szpitala kiedy dostali premię czy 13 - stkę , jakie są braki w personelu medycznym na oddziałach - brak lekarzy i pielęgniarek !! Ten szpital już upada !!

  • GośćÓ - niezalogowany 2019-09-18 21:33:28

    A dajcie jej niech sie nażre bo jeszcze ma za mało!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 21:55:44

    Zenada za co 5000'zl. Nieporozumienie ale dla nauczycieli to bym jeszcze zabral za nierubctwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 21:58:27

    Jej się poprostu należało. Pytam się za co ? Co ona takiego zrobiła dla szpitala , prucz tego że po znajomości dostała tą posadę, każdy wie kto jej to załatwił a Zlotowianie nie są mściwi ,ale bardzo pamietliwi . Szpital na długi chcą zamknąć oddział chyba położniczy jak dobrze pamiętam , Na temat SORU nie bende się wypowiadał istny cyrk , to co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie !!! Ale nagrody się należą . Dla pacjentów nic się nie zmieni , my jesteśmy inny sort .

  • gość 2019-09-18 22:29:20

    TAK się zastanawiam , ile osób w powiecie otrzymuje nagrody o których decyduje Starostwo ? Może jakaś lista, bliższe dane ! Nie znam przepisów i procedur w tym konkretnym temacie, ale trzeba mieć niezły tupet , żeby upominać się o pochwały i nagrody dla samej siebie !! Jak pamiętam , to zawsze , każdy na swoim stanowisku pracy zobowiązany jest pracować sumiennie , z pełnym zaangażowaniem i za to otrzymuje adekwatne wynagrodzenie , a nagroda jest wyróżnieniem za zasługi ekstra ! Może P. Dyrektor takimi zasługami wykazała się ,a Społeczeństwo o tym nie wie ?

  • gość 2019-09-18 22:50:41

    Nie tylko lekarze i pielęgniarki ale już ratownicy medyczni uciekają do ościennych Szpitali.
    Ciekawe dlaczego?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 23:39:53

    Jak to Rysiu ładnie ujoł, aż się popłakałem wzruszyła mnie ta historia ,że
    jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor, która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł . Zapomniał dodać że chodzi o źródła finansowe !!! W tym szpitalu znalazło by się parę osób , którzy zasługują od lat na podwyżkę i nagrodę , na pewno nie jest to Dyrektora . Nie powinno być tak że ktoś komuś coś za coś tak sobie przyznaje . W kwestii nagrody powinni decydować kto ? Pacjenci bo to przecież nikt inny jak oni ,wiedzą co się dzieje w szpitalu i jak są traktowani.!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-18 23:40:27

    Jak to Rysiu ładnie ujoł, aż się popłakałem wzruszyła mnie ta historia ,że
    jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor, która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł . Zapomniał dodać że chodzi o źródła finansowe !!! W tym szpitalu znalazło by się parę osób , którzy zasługują od lat na podwyżkę i nagrodę , na pewno nie jest to Dyrektora . Nie powinno być tak że ktoś komuś coś za coś tak sobie przyznaje . W kwestii nagrody powinni decydować kto ? Pacjenci bo to przecież nikt inny jak oni ,wiedzą co się dzieje w szpitalu i jak są traktowani.!!!!

  • gość 2019-09-18 23:48:22

    Działania pani dyrektor polega na pijarze, kupiono certyfikat, huczne imprezy z udziałem polityków, a pacjenci jak narzekali tak narzekają. Zazwyczaj na takie stanowiska wymagane jest doświadczenie kilkuletnie w kierowaniu dużym zespołem, ta pani nie miała żadnego (szeregowy lekarz w szpitali pilskim). Wyszło wg zasady Misiewicza ,,doświadczenie trzeba gdzieś zdobywać" który z pomocnika asystenta aptekarza wskoczył na stołek wiceministra stawiając generałów na baczność i wyleciał z wielkim hukiem. Starosta chyba przejrzał na oczy widząc swój błąd jaki popełnił. Protektorka odeszła na bok (pozostała w RSS) i starostwo ma orzech do zgryzienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 06:57:17

    Ale za co ta premia ?? Za pracę która wykonuje dostaje pensję i starczy jej.

  • gość 2019-09-19 08:16:50

    Ciesze się, że Starosta nie uległ presji ze strony szpitala i przydupasów pani dyrektor!! doskonałe wyjście z sytuacji.

  • gość 2019-09-19 08:25:25

    Dlaczego krążą ciągle różne , czasami skrajne opinie o Złotowskim Szpitalu ! A może warto szczegółowo przyjrzeć się tej placówce , tak pod względem leczenia, stosunku do pacjenta , opinie o poszczególnych lekarzach i personelu , o możliwości kształcenia w Złotowie /jak kiedyś/ przyszłego personelu pielęgniarskiego , o zachętach finansowych dla najbardziej ,,deficytowych,, specjalistów ! Taki niezależny audyt powinno zlecić Starostwo , aby mieć prawdziwy i niezależny obraz Szpitala , który dla mieszkańców Powiatu jest chyba najważniejszą instytucją , często ratującą życie !!

  • gość 2019-09-19 08:33:19

    Nagrody by chciała, a przed chwilą mieli zamykać oddział. No to jest po prostu karygodne!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-19 11:09:59

    Dajcie spokój pojechałem z córką w poniedziałek na zdiencie przyjedzie pan w środę po opis jestem opisu niema teraz do piątku muszę czekać a i jeszcze niewiadomo czy będzie a lekarz rodzinny nie kazał nadwyrerzac biodra bo niewiadomo co się stało i dziecko nie chodzi od poniedziałku do szkoły bo bez zdiencia opisu nie kazał

  • gość 2019-09-19 19:13:33

    Całą winę ponosi za Szpital Powiatowy,ten postkomunistyczny Starosta z komunistycznego ZSL.Ten szpital powiatowy w Złotowie,rządzony od blisko 20 lat,przez postkomunę doprowadził Szpital do upadku.Dobry lekarz w tym szpitalu,miejsca nie zagrzeje.Bo Szpital Powiatowy w Złotowie jest POLITYCZNY.

  • gość 2019-09-19 19:16:04

    Całą winę ponosi za Szpital Powiatowy,ten postkomunistyczny Starosta z komunistycznego ZSL.Ten szpital powiatowy w Złotowie,rządzony od blisko 20 lat,przez postkomunę doprowadził Szpital do upadku.Dobry lekarz w tym szpitalu,miejsca nie zagrzeje.Bo Szpital Powiatowy w Złotowie jest POLITYCZNY.

Dodajesz jako: |