:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
Zdrowie i szpital, Ludzi zaboli pracę dyrektor doceni - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 18/09/2019 18:30

Takie kompromisowe stanowisko zarząd powiatu zajął w sprawie nagrody dla dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie.

Przed blisko dwoma miesiącami pisaliśmy o tym, że dyrektor złotowskiego szpitala ma otrzymać nagrodę. Regulaminowo, maksymalnie mogłaby to być trzykrotność jej miesięcznych zarobków, co dałoby kwotę ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych brutto. O przyznaniu nagrody, jej wysokości bądź też o jej nieprzyznaniu, decyduje zarząd powiatu złotowskiego. Postawienie sprawy przed zarządem było efektem tego, że taki wniosek wypłynął od Rady Społecznej Szpitala, która pozytywnie zaopiniowała taką propozycję – a konkretnie zapytanie o możliwość uzyskania rocznej premii, o jaką do przewodniczącego RSS Juliana Brewki wystąpiła sama zainteresowana, Joanna Harbuzińska–Turek.

– Wszystkie wymogi, jakie są niezbędne, aby móc przyznać taką formę gratyfikacji, zostały spełnione przez panią dyrektor – podkreślał kilka tygodni temu na naszych łamach przewodniczący Brewka.

– To, że szpital zakończył rok 2018 z pozytywnym wynikiem finansowym, to, że uzyskał akredytację, że dzieje się w nim dużo pozytywnych rzeczy i prawnie wszystko jest na najwyższym poziomie, jest także konsekwencją dopilnowania tych spraw przez panią dyrektor – argumentował. Choć należy podkreślić, że wśród członków RSS dyskusja na ten temat była burzliwa. W jej trakcie ustalono maksymalną wysokość nagrody na poziomie 1,5–krotności miesięcznej pensji dyrektor.

Jest szum, nie ma się co dziwić

Zarząd powiatu obradował w tym samym tygodniu, w którym w lipcu opublikowaliśmy poprzedni artykuł. Spodziewano się, że już na tym posiedzeniu zapadnie decyzja w sprawie nagrody dla dyrektor. Tak się jednak nie stało, podobnie przez kilka kolejnych tygodni. Starosta przyznał nam, że władze powiatu miały spory problem z tym, jakie zająć stanowisko. Podkreślał, że decyzje dotyczące nagród zawsze wzbudzały kontrowersje, jednak szczególnie duże były one w tej sytuacji – w kontekście protestów i płacowych postulatów innych zawodowych grup medycznych.

– Jest wokół tego trochę szumu, i ja też się nie dziwię. Mamy tutaj trochę problem – przyznał podczas jednej z naszych rozmów z ostatnich tygodni Ryszard Goławski, kiedy dopytywaliśmy, jakie jest w tej sprawie stanowisko zarządu powiatu. Ostatecznie starosta uznał, że dyrektor na nagrodę zasługuje, ale z drugiej strony jej wysokość nie może kłuć w oczy. Dlatego kilka dni temu zaproponował premię w kwocie 5 tys. zł brutto, na co zarząd przystał (choć niejednogłośnie – o szczegółach głosowania starosta nie chce jednak mówić).

– To nagroda symboliczna. Może ludzi nie za bardzo to zaboli, a jednocześnie jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor,  która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł finansowania, troszczy się o rozwój szpitala – motywuje R. Goławski.

Piotr Steffen

Reklama

Ludzi nie zaboli, pracę dyrektor doceni komentarze opinie

 • gość 2019-09-18 18:55:55

  Gdyby dyrektor nosiła portki, wątpliwości co do przyznania nagrody by nie było. Cóż, nosi sukienki ...

 • gość 2019-09-18 18:58:03

  O 5000 za dużo. SOR to porażka. Lekarz szyje lewą rękę, a papiery pisze na prawą.

 • gość 2019-09-18 19:16:40

  Dla nauczycieli na głośno obiecane rządowe podwyżki, które miały być o września nie ma, ale na nagrody dyr. szpitala jest. Cóż jest widocznie lepsza.

 • NazrycjieSie - niezalogowany 2019-09-18 19:57:41

  50000 złotych to po 500 zlotych premii dla 100 ludzi!!!Nizszy uposazony personel bardzo potrzebuje tych pieniedzy.Dla tych ludzi takie np.500 zl to czuc w huj.Jezdza 20 letnimi autami po lumpeksach i promocjach na schab.z brakiem uzebienia kredytem itd. a tu jeden czlowiek dostaje premie....CHORY ten swiat!!!!Doktor Judym juz by zrobil porzadek z ta cholota!!!!!Wstyt i hanba!!!!Hanba!!!

 • xXx - niezalogowany 2019-09-18 20:47:24

  O co kaman.nic nowego. jak świat istnieje zawsze Ci bogaci żyli kosztem tych biedniejszych. Na bogactwo i sukces tego jednego musi pracować kilkuset zwykłych robili.ot cała prawda

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 20:58:41

  Żadnej premi nie powinna dostać za to co robi w szpitalu. Zero kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora szpitala. Poradnia laryngoliczna cienko pierdzi , był zatrudniony dobry lekarz laryngolog z Piły przez ponad dobre 20 lat i co i nie ma go już . Następnie bajzel w dyżurach lekarskich na SOR , gdzie z braku lekarzy do SOR schodzi lekarz dyżurn z chirurgii. Co to jest ?? Za co NFZ płaci ?? Starosto jesteś odpowiedzialny również za szpital !! Starosto zapytaj się pracowników szpitala kiedy dostali premię czy 13 - stkę , jakie są braki w personelu medycznym na oddziałach - brak lekarzy i pielęgniarek !! Ten szpital już upada !!

 • GośćÓ - niezalogowany 2019-09-18 21:33:28

  A dajcie jej niech sie nażre bo jeszcze ma za mało!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 21:55:44

  Zenada za co 5000'zl. Nieporozumienie ale dla nauczycieli to bym jeszcze zabral za nierubctwo.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 21:58:27

  Jej się poprostu należało. Pytam się za co ? Co ona takiego zrobiła dla szpitala , prucz tego że po znajomości dostała tą posadę, każdy wie kto jej to załatwił a Zlotowianie nie są mściwi ,ale bardzo pamietliwi . Szpital na długi chcą zamknąć oddział chyba położniczy jak dobrze pamiętam , Na temat SORU nie bende się wypowiadał istny cyrk , to co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie !!! Ale nagrody się należą . Dla pacjentów nic się nie zmieni , my jesteśmy inny sort .

 • gość 2019-09-18 22:29:20

  TAK się zastanawiam , ile osób w powiecie otrzymuje nagrody o których decyduje Starostwo ? Może jakaś lista, bliższe dane ! Nie znam przepisów i procedur w tym konkretnym temacie, ale trzeba mieć niezły tupet , żeby upominać się o pochwały i nagrody dla samej siebie !! Jak pamiętam , to zawsze , każdy na swoim stanowisku pracy zobowiązany jest pracować sumiennie , z pełnym zaangażowaniem i za to otrzymuje adekwatne wynagrodzenie , a nagroda jest wyróżnieniem za zasługi ekstra ! Może P. Dyrektor takimi zasługami wykazała się ,a Społeczeństwo o tym nie wie ?

 • gość 2019-09-18 22:50:41

  Nie tylko lekarze i pielęgniarki ale już ratownicy medyczni uciekają do ościennych Szpitali.
  Ciekawe dlaczego?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 23:39:53

  Jak to Rysiu ładnie ujoł, aż się popłakałem wzruszyła mnie ta historia ,że
  jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor, która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł . Zapomniał dodać że chodzi o źródła finansowe !!! W tym szpitalu znalazło by się parę osób , którzy zasługują od lat na podwyżkę i nagrodę , na pewno nie jest to Dyrektora . Nie powinno być tak że ktoś komuś coś za coś tak sobie przyznaje . W kwestii nagrody powinni decydować kto ? Pacjenci bo to przecież nikt inny jak oni ,wiedzą co się dzieje w szpitalu i jak są traktowani.!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 23:40:27

  Jak to Rysiu ładnie ujoł, aż się popłakałem wzruszyła mnie ta historia ,że
  jest to pewna forma docenienia pracy pani dyrektor, która skutecznie poszukując zewnętrznych źródeł . Zapomniał dodać że chodzi o źródła finansowe !!! W tym szpitalu znalazło by się parę osób , którzy zasługują od lat na podwyżkę i nagrodę , na pewno nie jest to Dyrektora . Nie powinno być tak że ktoś komuś coś za coś tak sobie przyznaje . W kwestii nagrody powinni decydować kto ? Pacjenci bo to przecież nikt inny jak oni ,wiedzą co się dzieje w szpitalu i jak są traktowani.!!!!

 • gość 2019-09-18 23:48:22

  Działania pani dyrektor polega na pijarze, kupiono certyfikat, huczne imprezy z udziałem polityków, a pacjenci jak narzekali tak narzekają. Zazwyczaj na takie stanowiska wymagane jest doświadczenie kilkuletnie w kierowaniu dużym zespołem, ta pani nie miała żadnego (szeregowy lekarz w szpitali pilskim). Wyszło wg zasady Misiewicza ,,doświadczenie trzeba gdzieś zdobywać" który z pomocnika asystenta aptekarza wskoczył na stołek wiceministra stawiając generałów na baczność i wyleciał z wielkim hukiem. Starosta chyba przejrzał na oczy widząc swój błąd jaki popełnił. Protektorka odeszła na bok (pozostała w RSS) i starostwo ma orzech do zgryzienia.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-19 06:57:17

  Ale za co ta premia ?? Za pracę która wykonuje dostaje pensję i starczy jej.

 • gość 2019-09-19 08:16:50

  Ciesze się, że Starosta nie uległ presji ze strony szpitala i przydupasów pani dyrektor!! doskonałe wyjście z sytuacji.

 • gość 2019-09-19 08:25:25

  Dlaczego krążą ciągle różne , czasami skrajne opinie o Złotowskim Szpitalu ! A może warto szczegółowo przyjrzeć się tej placówce , tak pod względem leczenia, stosunku do pacjenta , opinie o poszczególnych lekarzach i personelu , o możliwości kształcenia w Złotowie /jak kiedyś/ przyszłego personelu pielęgniarskiego , o zachętach finansowych dla najbardziej ,,deficytowych,, specjalistów ! Taki niezależny audyt powinno zlecić Starostwo , aby mieć prawdziwy i niezależny obraz Szpitala , który dla mieszkańców Powiatu jest chyba najważniejszą instytucją , często ratującą życie !!

 • gość 2019-09-19 08:33:19

  Nagrody by chciała, a przed chwilą mieli zamykać oddział. No to jest po prostu karygodne!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-19 11:09:59

  Dajcie spokój pojechałem z córką w poniedziałek na zdiencie przyjedzie pan w środę po opis jestem opisu niema teraz do piątku muszę czekać a i jeszcze niewiadomo czy będzie a lekarz rodzinny nie kazał nadwyrerzac biodra bo niewiadomo co się stało i dziecko nie chodzi od poniedziałku do szkoły bo bez zdiencia opisu nie kazał

 • gość 2019-09-19 19:13:33

  Całą winę ponosi za Szpital Powiatowy,ten postkomunistyczny Starosta z komunistycznego ZSL.Ten szpital powiatowy w Złotowie,rządzony od blisko 20 lat,przez postkomunę doprowadził Szpital do upadku.Dobry lekarz w tym szpitalu,miejsca nie zagrzeje.Bo Szpital Powiatowy w Złotowie jest POLITYCZNY.

 • gość 2019-09-19 19:16:04

  Całą winę ponosi za Szpital Powiatowy,ten postkomunistyczny Starosta z komunistycznego ZSL.Ten szpital powiatowy w Złotowie,rządzony od blisko 20 lat,przez postkomunę doprowadził Szpital do upadku.Dobry lekarz w tym szpitalu,miejsca nie zagrzeje.Bo Szpital Powiatowy w Złotowie jest POLITYCZNY.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Auto Szpon Elektromechanik

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Praca od zaraz!

UWAGA! W związku z dynamicznym rozwojem firmy, firma euroFASADA Więcbork poszukuje pracowników do produkcji stolarki aluminiowej, do montażu..


HGS HYDRAULIK

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. instalacje sanitarne.


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Szwaczka do szycia rękawiczek

Poszukuję szwaczki do szycia rękawiczek skórzanych na maszynie laszówce, oraz osoby, która posiada umiejętność uszycia wkładów do rękawiczek z..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"